Drobečci z třetího trimestru

e.k.t
7. lis 2008

😉

Tak kočky a je to, pořád jsme se dohadovaly kdo, tak teda já 😀 😀 😀

martinka79
2. pro 2008

dnes asi ano.Míša je někdy také mnohem více spavý a nebo na něj něco leze. ☹ ale doufám, že ne. já půjdu asi ven

anta
2. pro 2008

Snad na toho našeho draka taky nic neleze, to bych moc ráda taky nebyla, asi bych si s ním vůbec nevěděla rady, ale vše je jednou poprvé. Hezky si užij prochajdu 😉

e.k.t
autor
2. pro 2008

tak spaní na nás palo na všerchny

paolin
2. pro 2008

Marti, kup nejakou mnamku. darecky by mela dodat pripadne rodina 😉
u nas se zase nejak nespi. Adam si dal 2x pulhodinku a smidlifous. ted mi mel jit zase chrupat a pak az na noc.
no, zase jsme byli ve skolce do 4. zpivalo se u klaviru a Vita nechtel domu. zitra prijdu az ne pul 4 a hotovec 😉

paolin
2. pro 2008

Marti, sedacka vypada velmi sympaticky!
hi hi..Vita jezdil ve vajicku jeste ve dvou letech. jednak to slo vahove a jednak do ni byl akorat 😀 samozrejme v ni jezdil jen v pripade nouze. ted mu jedna maminka ve skolce typovala dva roky. no je to prtousek. vsichni jsou o hlavu vetsi, ani videt ho v hloucku neni. pry co je maly, je mily. jenze u nas plati, ze maly pejsek nejvic steka 😉

martinka79
2. pro 2008

PAvli to je hezké o tom pejskovi. No Nikolka je zase obr tak počítám, že Mišák bude taktéž. 😀
JInak pohoda u klavíru koledy to je to nejkrásnější. Tak já něco připravím dobrého. JInak rodina, no pokud to vyjde bude u nás asi naše mamina s tatinem jinak nikdo. My ani nikoho nezveme, nějak na to nejsme. 😒

Evi to se máte, že jsme všichni churpali. Já se k tomu dostanu málo kdy.

Jani prochajda ušla, ale spal pouze 30-40min. což nic moc. No budu také ráda, aby byl váš Honzík v pohodě.
Venku je zima, teď si doma harjeme va vaření a kuchyni. Nikolka mu vaří a Mišák oblízá a olizuje. 🙂 pohoda.
Holky užívejte podvečer.

paolin
2. pro 2008

tak kluci spi. to byl ale fofr den! oba vykoupat, Adam od tri nespal..Mirek ted dorazil. tak si dam nohy nahoru a necham si je namasirovat 😉

alianka
2. pro 2008

paol teeda to se nekdo ma 😎 u nas masiruju leda ja, mne nikdo 😠
ten nas maly tygrik konecne usnul, ale byl to boj...dycky na chvilku zdrimla a hned zas by vyvadela neplechu 🙂 ja uz jsem tentokrat v posteli, valus mam u sebe a michala jsme dnes vylifrovaly do obyvaku. vzdycky nad rano vzbudi jeho budik a ja se potrebuju aspon jednou vyspat. no a jeste k tomu byl dnes protivny jak pr... tak me to ani tolik nemrzi 😠
🙂 tak dobrou holky, pekne a hodne se vyspinkejte 😉

martinka79
3. pro 2008

Krásné ráno holčiny,
Pavli, někdy jsou ty dne pěkně náročné viď? Ali, tak to jste vyřešily holky dobře. doufám, že jste se vychruply do růžova.
my už jsme vzhůru ani nevím od kdy. Nikolka čumákuje na pohádky a Mišák si hraje. 🙂
já vymýšlím oběd.
asi udělám gulášovku a rýž. nákyp. Holky poraďte jak uvařit dobrou gulášovou polévku. nějak ji neumím dochutit a tak. Moje mi nějak nejede. 🙂

anta
3. pro 2008

Dobré ranko, holčiny, tak jsem zase tady. 🙂
Marti, tak dej do gulášovky majoránku, sůl a kousek nějakého točeného salámu a uvidíš, jak pojede 😀 🙂

martinka79
3. pro 2008

To dávám , ale nějak mi ta ,oje nepřijde k chuti.lae díky ti za radu.

anta
3. pro 2008

Mně taky nejvíc chutná z cizího, tak pošli vzorek a já ti povím, jak dobře vaříš 😀 😀 Určitě nebude tak zlá polívčička mňam mňam. Co takhle masox? 😉

dite1
3. pro 2008

ahoj devcata!!
Jak se vede?? a jaka byla noc??
Kdyz uz tady mluvite o jidlu, nema nekdo recept na vybornej burtgulas??? Tak moc bych si ho dala, naposledy je to asi 5 let!!! 😖

dite1
3. pro 2008

tak ji Marto uvar z pytliku..... 😉 😀

martinka79
3. pro 2008

Hm tak Míšo ač si o sobě myslím, že umím dobře vařit a péct tak gulášku polévku a buřt guláš jsou dvě věci dco nějak od sebe nevím nemusím. Doma to tedy nikolka s tatínkem a ostatní vždy snědí,ale já nějak cítím, že by to něco ejště chtělo. takový obyč. guláš to je jiná. 🙂

many
3. pro 2008

dobré ráno mamky 😉

martinka79
3. pro 2008

Z pytlíku? ten nemám. nějak to to vyzkoumám. 🙂

martinka79
3. pro 2008

čauky many. ten náš Michla normálně vleze do toho lehátka tam si stoupne a houpe se a rukama se drží tho opěradla. akorát tak hodit záda. asi mu donesu ze sklepa kohouty anebo koně. 😀

martinka79
3. pro 2008

včera trénoval plazení v terénu směr zákopy ani vlásek by mu neodstřelili jak to umí suprově, podlézal trampolínu a to lehátlko, ale jak precizně. pošlu ho také do armády. připravila jsem mu tátův batoh do thjo se vleze tak zítra rukuje. 😀

dite1
3. pro 2008

nebo se na tu polevku muzu zeptat mamci ta porad neco kuchti tak to snad bude vedet 😉

martinka79
3. pro 2008

holky do kdy se dvají ty kapky kanavit a vigantol?

martinka79
3. pro 2008

míšo jsi hodná dík.

many
3. pro 2008

Míšánek je šikulka 🙂

e.k.t
autor
3. pro 2008

tak gulášovku dělám takto:

ma SÁDLE je to důležité orestuji skoro do zlata cibuli a mleté maso nejlépe směs ho + vepř.

jemně popráším moukou a oresrtuji zaliji studenou vodou varím až vaří přidávám na drobno nakrájené brambory, kmín a trocchu soli teď na trošce sádla nebo másla udělám jíšku z mouky a gulášového koření.

vychladlé přidám do polévky a dochutím ještě kousíčkem masoxu je-li třeba když už má fajn chuť tak vypnu a dám majoránku a už nevařím.

jinak dá se přidat zelenina jako na svíčkovou a ovesné vločky a taky sušené houby a je to suiper falešná držkovka

martinka79
3. pro 2008

evi díky ti také. tak dnes buddu vařit podobně. 🙂

e.k.t
autor
3. pro 2008

guláš rozlišuji brgul a buřt guláš.

začátek u obou stejný:

Na tuku tentokrát může být i olej orestuji hodně cibule a uzeninu zapráším moukou a paprikou zalít vodou masox a vařím.

buřtguláš již jen dodám česnek a dozahustím moukou a dochutím gulášovým kořením a majoránkou

bramborový guláš dám ještě vařit přiměřené množství brambor dochutím sůl pepř česnek gul.koření paprika majoránka....a dozahustím moukou 😀

martinka79
3. pro 2008

holky MIcha je vážně drak. co on všechno neudělá. teď si sundal ponožky a umývá s nimi okno od balkonu a už se řítí va vodní dýmku.

e.k.t
autor
3. pro 2008

koukám dopdatek u toho koření PŘIMĚŘENĚ a CO DŮM DÁ 😀 😀 😀

e.k.t
autor
3. pro 2008

VIGANTOL URČITĚ DO ROKA POKUD DR NEŘEKLNE JINAK A KANAVIT MINIMÁLNE DO 6 MĚSÍCŮ DLE DOPORUČENÍ DR

martinka79
3. pro 2008

aha tak to děkuji mě vigantol právě dpšel tak zítra zajdu pro recept. 🙂