Drobečci z třetího trimestru

e.k.t
7. lis 2008

😉

Tak kočky a je to, pořád jsme se dohadovaly kdo, tak teda já 😀 😀 😀

anta
4. pro 2008

Tak to mě přesně napadlo, dát mu oběd o tři hodiny později, někdy mám dojem, že si to dítě plete s robotem, že je naprogramovaný nebo co! ☹ Fakt mě to děsně vadí, skoro se vždy pohádáme, aby to dítě začal brát jako člověka a ne jako robota. Ježiš on si taky může vzít jídlo, kdy chce, to dítě ne a dá se předpokládat, že bude mít dítě někdy hlad dříve někdy později, ale ne rozhodně vždy později, že? 😔

e.k.t
autor
4. pro 2008

chlapi jsou holt jiní, teda Joli nejí takto pravidelně, ale mm by jí dával dle budíku, kdyby takto fungovala 😅

kalerat
4. pro 2008

ahojte holky,

anto chudák dítě, manžela bych nechala trápit hlady 🙂

e.k.t
autor
4. pro 2008

Ahojky kalerat, ta už jsi tu taky mooooc dlouho nebyla. To tě Kubíček asi hoooodně prohání 😉

alenka83
4. pro 2008

ahoj holky, jak koukám, že manžílci jsou všichni chytří až na půdu, když s dětátkem tráví pár hodin denně a né celých 24 hod!!!, že? My večer nakrmili a malý to celý vyblindil, přijde mi, že na něj něco leze. Jinak my máme pouhých 7 kg 😔 Ale zase když je spokojený, tak to stačí. Prostě jen aby neplakal a už vůbec né hlady, chudáček. Jinak Marťas je v pohodě do té doby, než nastane oblékání, to je nepříčetný a vzteká se. On tedy nebrečí skoro nikdy, spíš jen mrčí vzteky.☹ Jani, otáčení ještě jde, ale to až začnou lézt, tak to bude něco. Martínek už skoro leze a to se teprve super přebaluje🙂

e.k.t
autor
4. pro 2008

Tak Joli konečně zabrala a já si dám pomelo 😅

martinka79
4. pro 2008

Tak my máme doma klid a pohhodu vše bylo super. Zvládli jsme i restauraci. a já jdu relaxovat a ještě mě čeká sklidit kuchň. asi to nechám na tatinovi.

Jo u nás je někdy tatínek děsně chytrýýýýýýýýýýýýýý. mám kolikrát pocit, že snad ani nemám povolení děti hlídat sama.

alianka
4. pro 2008

Jani vis co, podle me ta Tvoje doktorka je trosku zvlastni co se tyce te vahy. Jak muze u miminka tvrdit ze ma nabeh byt obezni??? dyt mate miry uplne normalni jako vsichni tady, zadny extrem, napriklad od kamaradky syn byl v pul roce opravdu cvalik jako hrom, kam se na nej hrabem, pak se mu to pribirani prirozene zbrzdilo a ted v roce je uplne normalni chlapecek, vubec neni vypaseny. Takze bych Honzika urcite hlady netrapila, dyt je jeste malinky a nerozumi tomu proc nedostane najist kdyz place hlady. U takhle malych deti se rozhodne nedaji predpokladat nejake tendence k nadvaze. Co se tyce toho kazdodenniho place, tak spis jak u holek, taky se vzteka, ale kdyz dost rychle nereaguju na ten vztek (do par minut), tak zacne plac. Ale ja su mekkon tak to malokdy necham k tomu placi zajit😅 Vetsinou si tak vyzaduje pozornost, krize je jen kdyz je opravdu moc unavena a nemuze zabrat, to se pak rozplace, ale houpanim v naruci ji vetsinou upokojim a uspim 🙂
Jinak manzilci to je kapitola sama pro sebe 😉 dneska manza prohlasil ze je unaveny tak s nama koupat nebude a sel si lehnout. jsem si rikala, ze by se mi tez libilo, kdyz bych byla unavena, rict - ja se ted starat nebudu a hotovo 😠 😉 toz tak holky, dobrou a klidnou noc 🙂

e.k.t
autor
4. pro 2008

Tak Joli konečně zabrala a já si dám pomelo 😅

Jinak MM když je doma a řeknu že jsem vyčerpaná tak mne pošle spinkat 😅

e.k.t
autor
4. pro 2008

Koukám tady už se spokojeně chrupe, tak se jdu taky pokusit usnout

anta
5. pro 2008

Dobré ranko, holčinky, děkuji Vám za vaše názory, naprosto se s nimi ztotožňuji. 😉
Marti, to jsi napsala moc dobře, já mám taky občas pocit, že podle manži nejsem schopná se asi o dítě postarat nebo něco takového.
Ali, dr. mi včera říkala, že prý se nemám nechávat ukolébat tím, že malej to vyběhá, tak jsem jí řekla, že malej nemá být po kom tlustý, že jsme s manželem oba jako lunt, tak to uznala, že asi malej tlustej nebude. Manža měl v roce 15 kilo a tchýně dokonce 20! Ona je tou štíhlostí u dětí úplně posedlá. A co se týče toho pláče, tak máš pravdu, že se spíš vzteká a když nezareaguji rychle, tak se rozjede jako siréna, asi jsem moc pomalá 🙂 Včera mi nemohl přes den nějak spát, tak byl nevrlý, to se ale občas holt stává, my taky nespíme jako hodinky, že? A ohledně toho, že to dítě nechápe, proč nedostane najíst, když má hlad, tak u nás je skoro každý večer pláč tak od 18,15 hodin, protože malej chce jít do hajan a manža si usmyslel,že spát bude chodit nejdřív v půl sedmý, tak ho tady nosí a malej řve! Tak jsem mu včera připravila jídlo a řekla jsem manžovi, ať ho kouká dát spát ať ho tady nesilážuje zbytečně, že to dítě to nechápe, proč nejde spinkat, když se mu tak chce, manža se samo rozčiloval, že za chvíli bude chodit spát v 18 hodin, já jsem mu řekla, že se nemusí bát, že to dítě o to dřív stejně nevstane. Je to fakt s těma chlapama těžký vysvětlit jim, že to dítě není robot a že se nebude chovat jak chlapi chtějí 😒 . Já si to dělám po svým a nebojte, malýho hladíkem rozhodně netrápím. Manža mě tím jeho systémem děsně se*e,spočítal si, že malej má dostat 5 příkrmů denně a víc ani ťuk a nedej bože, aby nám to časově nevyšlo! 😠 Já jsem mu říkala, že malému dávám papat po třech a čtvrt hodinách /to mu opravdu stačí/ a je spokojenej a že rozhodně malýho přes víkend odmítám poslouchat, aby mi tady ječel hlady, mám ho beztak přes týden dost. ☹

martinka79
5. pro 2008

Jani to víš chlapy to vidí z té jiné stránky. u nás zase včera nastak režim ukládání manželem. holky on tak plakal(tedy pardon) vztekal se a on přišel a řekl mu, neřvi až přestaneš přijdu. Bylo to šílené. potom jsme se ho ptala proč za ním nejde a on, že počká a třeba se ukkidní, ale ons tál v postýlce lomcovala vztekal se. potom tak šel jendou a azse a si 20min. nic. tak jsme šla já dala ho ležet a ašla tam asi 3krát za sebou po chvilce a spal. A ch ti chlapy.
Já mám 17.12pozvání do dámského klubu a posezení a od mteřského centra jak pro něj roky dělám. nikdy jsme nešla nijak se mi enchtělo,a le tentokrát bych moc ráda vypadla. taka jsme zvědavá co bdou dělat. U nikolky jsem chodila stále ta byla milionová. 🙂

Jani jinak v útewrý dovezou ta slíbená ter. a dveře a vchodové. zatím slevu nevím. Potom ti písnu jak to na ně připravit. pokud tě mohu obtěžovat. můžu na mail či IP? 🙂

anta
5. pro 2008

Marti, občas bych ty chlapy pověsila někam na větev, ta jejich inteligence, co se dětí týče, mi přijde naprosto nulová, chápu, že je třeba nastavit nějaký režim, jasná věc, ale nevím, proč těm chlapům nedochází, že ty děti se nebudou chovat, jak se to hodí jim!! Mně to občas opravdu trhá srdce, jak se manža k malému chová, malej má dostat najíst a on se rozhodne, že s ním bude cvičit, panebože, už se těším, až malej bude mít zuby a kousne ho do ruky!! 😝 😝 😝 😀
Marti, mě to neobtěžuje, dělá mi to naopak radost, když mohu pomoci, jsem takový malý skautík, který si zapisuje dobré skutky do modré knížky, určo písni, nevidím v tom problém 😀 😀 😀 😉

many
5. pro 2008

Dobré ráno mamky 🙂
teda to zase byla u nás noc ☹ budí se každou hoďku no síla 😉
potřebuju od vás radu,od těch co dávají kašičku 😉 taky to děťátka třeba ze začátku nechtěli 😉 včera jsem koupila poprvé od Sunárku - nemléčnou - smíchala jí se svým mateřským mlíkem a první lžička čuchl a nejela mu a pak nechtěl a navalovalo se mu,takže smůla,no říkám si ,že to budu zkoušet každý den,ale nevím nevím 😒

anta
5. pro 2008

Ahoj Many, mně včera dr. říkala, ať pomalu zkouším tuhou stravu a kdyby mu to nejelo, tak mám třeba 5 dní počkat a pak to zkusit znovu, ale já nejsem moc dobrá na rady, zrovna tady řeším manželovu úchylku pevného režimu 😝 😀 😀

many
5. pro 2008

jééé vidím,že nás po delší době navštívila i kalerat 😉 😀 jak se daří 😉 snad se tu ještě ukážeš 🙂

many
5. pro 2008

jo,něco se tady dočítám 😉

many
5. pro 2008

teda na tatina ty ty ty 😠 🙂

many
5. pro 2008

no zkusím se poradit i na jiných diskuzích 😉 ale díky

anta
5. pro 2008

Many, je to děsný, nejraději bych ho vystřelila na měsíc, normálně se nehádáme, ale tohle mě fakt dohání k šílenství, vůbec se na víkend netěším, protože manža má ve zvyku,abych si od malého odpočinula, to, že mi ho nepůjčí ani na pochování, to fakt hrůza! Když mu něco řeknu, tak se ještě urazí a říká, že tady vůbec nemusí být a takový ty kecy 😝 😝 Já jsem ráda, že mi s malým pomůže, ale když mi ho bere úplně, tak mi to teda nevoní ☹

many
5. pro 2008

hm ☹ ale měl by chápat,že když má jíst tak má jíst a neprotahovat to,on si jde taky do ledničky kdy chce a nikdo mu to nenatahuje,že 😠 no snad se to urovná a přestane 😉

anta
5. pro 2008

Přesně tak, já nechápu, proč to natahuje, říkal mi, že malej má mít 5 x 150 a že chce, aby nám to časově vyšlo, aby nedostal o jeden příkrm navíc, aby nebyl přepapaný, jsem z něj už na mrtvici víc než z toho malýho, fakt 😒

martinka79
5. pro 2008

Many já nevím já ji nemíchám s mateřským mlíkem a kupuji tu do koj. vody. nejchutnější mi přijde rýžová od hami. lkdyž kojíš řekla bych, že je to lepší a určitě chce trpělivost než to dítě přijme. 🙂 my neměli problém asi dvakrát nic a potom šup a už baští vše.

martinka79
5. pro 2008

jani jak bude moci malý bašti vííc bude to jiné. 🙂

martinka79
5. pro 2008

sunarku mám jogurtovou a taky ji tedy jí.

anta
5. pro 2008

To ale asi manžela zahrabu někam 😀 😀 Neříkám, malej se u mě taky vzteká, ale ne určitě hlady, já na to přišla, manža se totiž snaží být za každou cenu něco platnej, ale spíš je to na škodu než k užitku 😅 😅

many
5. pro 2008

Marti ale příkrmky papa pěkně 😒 tak proč nechce kaši ani to UM nechtěl od Hami z toho taky zvracel,tak jestli tam prostě něco cítí a nechce to 😒

many
5. pro 2008

no budu to zkoušet a uvidíme,zaítm má od Sunárku rýžovou,Hami neměli

martinka79
5. pro 2008

No ale zkus to mléčnou co je do vody. vydrž many bude tzo jen a jen lepší.
Někdy děti stávkují v kaši co zkusit domácí rýžovou? třeba s přesnídávkou?

martinka79
5. pro 2008

ta je také dobrá. 🙂 sunárek rýžová.