Drobečci z třetího trimestru

e.k.t
7. lis 2008

😉

Tak kočky a je to, pořád jsme se dohadovaly kdo, tak teda já 😀 😀 😀

martinka79
8. pro 2011

@paolin podle mne bych Adámka citlivého na cokoliv nechala v tého MŠ a Vítkovi bych našla prima školu kam půjde nějaký kamarád či kamarádka obešla bych si školy a na dny otevřených dvěří a okoukla výuku dnes je to možné kdykoliv po domluvě... já bych nedávala obálku ani kdybych měla.... nikdy věř mi.... to je něco co se mi příčí...🙂 ale rozhodnutí je na tobě. s muvícími dětmi je větší možnost rozvoje a integrace je to nejelepší....

paolin
8. pro 2011

@martinka79 no jako dávat někam obálku my taky přijde...jednak sprostý a druhak na to prostě nemám. leda bych chodila makat někam do fabriky na noční směnu.. máme tu tři školy. tu vyhlášenou placenou, pak jednu dost z ruky a další kousek od nás. a ta má tu nejhorší recenzi. mě to připadá tak, že ta placená si děti vybírá a tudíš má nejlepší výsledky. má nejdřív zápisy. ta nejblíž má poslední, takže pobere děti, co v předchozích dvou nechtěli. je tam zase dobrý ředitel. je to škola se sportovním zaměřením... chi chi..nemám vůbec představu, jak to v také škole v dnešní době má chodit 😀

martinka79
8. pro 2011

@paolin rostě nastuduj webovky a či si zavolej a obějdi si školy poptej se i ve školce kdo kam chodí.. jako tu placenou to je soukromá? jinak není možné nic dávat ... mi přiojde dost hnusný a dobré výsledky jsou možná diky podplacenosti... já se koukala na školu kde se mi líbila výuka a pak kroužky a samo ty kamarádi(tzy jsem já podcenila) to je fakt důležité škola je totiž džungle plná nástrah

martinka79
8. pro 2011

@paolin ale neboj se ono to nakonec bude dobré. moje ssestra syna po 5letech přeřadila na jinou školu a jemu to tak prospělo...🙂 já jsem moc spokojená.

paolin
8. pro 2011

@martinka79 Marti není...to je o úplatcích..ty prachy potom dávají na rozvoj školky - vybavení tříd apod. tuhle jim jednu spravenou třídu někdo podpálil. kamarády by měl. do té "naší" školy chodí hodně dětí ze školky, co neměli odklad. a jsem domluvená s kamoškou, že bychom ty naše lupíky dali spolu do třídy. u zápisu se na to ptali, jestli máme u nich kamarády. malá od kamošky má taky odklad. ona je malinkatá a taky hodně hravá. má teď 102cm skoro v 7mi letech. spolu by si určitě nenechali jen tak sr..na hlavu.. ale že tři lidičky už hlásili šikanu. dítě se začalo počůravat a že kradení svačiny, zákazy vstupu na záchod apod..ironií je, že v té placené školce taky teď někdo nabulíkoval malým dětem, že je záchod porouchaný nebo je tam bubák a dvě děti se vy.. na zem.

paolin
8. pro 2011

no musím to nějak vymyslet. vychází mi z toho, že musím upřednostnit jednoho a ten druhý se potom poveze. viz. nechat Adama tak kde je a dát Vítka do horší školy. nebo dát Vítkovi dobrou školu, ale stáhnout Adámka z integrace. uáááá 😀

martinka79
8. pro 2011

@paolin ejda to jsou věci...tak prolez školy... a uvidíš okoukni je sama na vl. oči. na šjole Nikolky taky je šikana, ale řeší se po pravdě ona je na všech školácha někdě se řěší v kuluárech a jinde ji nechasjí vzjetí ven a mluví o tom navenek... ono to je zdravější než mít brýle na očích záleží jak to řeší učitelé a vedení... to je pro mě bernou mincí zda jsou shcopni něco vyřešit... 🙂 naše říďa jde i to konfliktu s bojuje vzpomeň co měla nIkča v 1. třídě.

martinka79
8. pro 2011

@paolin nemáš to lehké, ale zase řešení se najde... já tedy dala NIkču do školy dál ode mne, ale nakonec to vše zvládáme mišák zůstal ve vesnický Mš. a je to fajn sice náročné na zařízenía vyzvednutí, ale jsem ráda... zvládám to.

martinka79
8. pro 2011

pádím chrupat jsem úplně Ko z práce už jsem od 19hod spala na sedačce co bxyla Nikčas tátou na treninku a Míša spí snad od půl sedmé vytuhl na zemi... je z plavání zcela KO.

martinka79
8. pro 2011

@paolin myslím na tebe, nezoufej každé tvoje rozhodnutí bude správné..

paolin
8. pro 2011

@martinka79 to víš, že pamatuju. taky jsem si hned vzpomněla, co jste musely projít 😔
vyzvedávání by bylo dost drsný..jako on je for ještě i v tom, že v loni nevzali do té "dobré" školy dceru kamošky, páč měla mladší dceru v jiné školce, než přidružené ke té škole. až malou přehlásila, vzali i starší. to mi přijde fakt 😝 ale zase se tam dětem hodně věnují. blbý je, že mi tady nikdo není schopný říct, co by bylo pro Adámka lepší či horší. vnitřně cítím, že potřebuje být integrován. bylo mi řečeno, že logopedku učitelku supr, ale ne autoritu. jinak se Adam sekne a šmitec. to má teď ve školce - sice ne logopedku, ale hodnou, milou, důslednou, ale nedominantní učitelku.

paolin
8. pro 2011

@martinka79 Marti díky. nezoufám, jen mám hlavu jak rohovej barák 😀 nadhodila jsem to MM a uvidím, co on na to. přeci jen je to chytrej chlap 😀

paolin
8. pro 2011

holky je to jasný 😀 na té "naší" škole mají rybářský kroužek 😀 to je jasný, kam bude Vítek chtít 😀

anta
9. pro 2011

Ahoj holčinky, dneska je to naše dítě zase nějaký divný, jakoby ho něco trápilo, zdá se mi, že má pořád slzičky v očích a nechce mi říct, co mu je. Bojím se, aby ho nebolel ten nosák nebo ušiska ☹

paolin
9. pro 2011

@anta třeba je jen unavenej ☹ achich ach ☹

martinka79
9. pro 2011

@anta Jani, sand jen dolehl ten zákrok... doufám, že to není nic horšího... jak mu je te´d??? Míša tu má kamaráda binec v celém domě, ale hrají si... právě si hrají na vojáky....
@paolin a je to...... kroužek rozhodl...😀

paolin
9. pro 2011

@martinka79 😀
kluci jsou dnes nesnesitelní...uřvaní, nevycválaní...venku prší, tak asi tím.

anta
9. pro 2011

Ahoj holčiny, tak jsme si s mm všimli, že Honzík trpí po tom vytrhnutí mandličky nesnesitelným zápachem buď z pusy nebo z nosu, nedá se to přesně lokalizovat, ale co vám budu povídat, je to smrad, že by jeden pad. Co jsem si tak vyzjistila, tak to k hojení po nosní mandličce může být, ale teda kouká jak starej pes na bez, je pořád takový unavený, achjo ☹ Ještě k tomu má opět rýmu, o nočním kašli ani nemluvím, fakt radost. 😒

anta
9. pro 2011

@martinka79 - Honzík si šel i dřív lehnout, tak uvidíme zítra, kdyby něco, jdeme na pohotovost, nechci riskovat cokoli ☹

martinka79
9. pro 2011

@anta Jani typický zápach je zatahování ranky a mandle byla zcela jistě napadeny jakýmis si bakteriemi a ty smrdí... jen,a by se mu tam nedostal zánět...☹ myslím na vás. Míša je ve vaně dnes vydržel s a tatinem hrát na PC... chlapy jedni divocí. Nikča s kámoškou jsou u sousedů hrají jakousi hru.... já jdu dodělat baštu MM a jdu dělat těsta....

martinka79
9. pro 2011

malej spí, velkej venku kouří a holky koukají na DVD v pelechu Nikča má očka držící zápalkou. Já jdu dělat těsta tak práci zdar...🙂

martinka79
10. pro 2011

tak doma řádím... Nikče jsem provětrala pokoj a m9šovi asi taky provětrám...

e.k.t
autor
10. pro 2011

tak honička v práci pomalu ustává, po 17 hurá domů, pověsit prádlo, uklidit nádobí a zabalit mikuláše a dárek pro neteř. no pomalu padám na hubububu teď 😉

martinka79
10. pro 2011

@e.k.t tak si pak odpočiň, já peču..

e.k.t
autor
10. pro 2011

jsem v práci až do večera, takže neodpočinu, zabalit musím, pojedeme brzo, ať jsme v poledne zpět doma, protože mm jde na noc a já číhám na návrat toulavé dcéééry 😀

martinka79
11. pro 2011

krásnou neděli... 🙂 od rána zdobím a řádím, stavím lodě a tak.... Mišá ná tak málo spí ach jo-. ☹

anta
11. pro 2011

Ahoj holčinky, tak dneska jsme vedli s mm zajímavý rozhovor, že kdyby se náhodou povedlo druhé díťátko neboli hároš, jak říkám s láskou 😀 , tak by se vůbec nic nedělo 😵

martinka79
11. pro 2011

@anta no to by se hlka dělo... doma by zase bylo veselo a plačtivo, smaďavo-plínavo.. a prostě byteček by zase rozkvétal 😀 😀
u nás ticho brouček spinká...

e.k.t
autor
11. pro 2011

Jani no to je přece super zprávička, u nás rozhovor odložený na příští rok, tak uvidím, co dr, kdy to půjde

Joli kreslila na poinkoustovaný papír zmizíkem teda spíš čmárala, protože to hned neviděla 😉

paolin
11. pro 2011

@anta Jani no nekecej 🙂 to je krásný 😵 šup sem nějakou tu hárošku 😉

my byli dopo na návštěvě a odvezli jsem si od tam na odpolko Aničku. tak si s klukama hezky pohráli. jen chuděra nevěděla, co s Adámkem. takový děti ve školce moc mít nebudou 😉