Drobečci z třetího trimestru

e.k.t
7. lis 2008

😉

Tak kočky a je to, pořád jsme se dohadovaly kdo, tak teda já 😀 😀 😀

e.k.t
autor
4. pro 2009

no o teda, a jase snaží napodobovat to je tepre mazec 😀

martinka79
4. pro 2009

evi no Nikolka něco přes 220 do papírů se mi enhcce koukat.
No já ráda vařím takže top dnes neřeším máme rizoto.... zítra asi bude u nás návštěva a brugáda na plot a potom večer mikuláš a čertíci.... a stromek strojíme jako překvápko až 23.12 i nikolkam stále tajně doufá že ho udělá ježíšek... ikdyž už to ví... aje to krásné je vidět ránoa a jelikož Mišáka držímve stejné tradici tak to bude i tak letos.
Návětěva byla nachlazenéá tak jela hned domů... nechci aby Nikolku někdo nakazil. 😎

martinka79
4. pro 2009

many moje kamarádka taky strojí stromek dřívě... já to začnu dělat až budou děti větší... !velké)

anta
4. pro 2009

Tak Honzík spí, je opravdu v poslední době nevyslovitelně hodný, což je fajn. Sám si umí ukázat, že chce do postýlky a tam se válí a válí. Rád mi luxuje lednici, z čehož tedy moc radost nemám, no tak snad se mi ho to podaří odnaučit 🙂

many
4. pro 2009

Marti tak tady to zdobení mám v plánu až bude Ladík mít rozum, to mu pak nekecáme, že ho nosí Ježíšek a taky ho budeme zdobit až den před vánocema 🙂 dělá to tak hodně lidí a je to pěkný 🙂 teď to nechápe, tak ho můžu ozdobit dřív a samozřejmě mu taky nakecám , že ho přinesl Ježíšek o pár dní dřív, aby toho pak neměl moc 😀 😀 😀

many
4. pro 2009

no těm dětem se musí pořád vše nějak obkecat 😀 zítra jdeme na náměstí na mikuláše,..... a uvidíme, buďto někdo příjde k nám a nebo to dáme za okno, že mu to tam Mikuláš nechal 😀 včera jsem mu balila dáreček a Kvídouškovi (synovečkovi) 😀 😀 😀 😀

e.k.t
autor
4. pro 2009

Marti kolik to bylo neřeš, ghlavně že už jedobře.

Já nechápu že někdo není zdravotně fit a jede na návštěvu, já je všechny zbourala, protože trošku pokašláváme a hlavně se vysela vyrážka a nevěděli jsme co to je a on probuzený atopík, ale raději jsem nikam nejezdila, co kdyby, marti doufám žese podaří během prosince ta návštěva, jak budu chodit do práce, bude to o moc složitější 😉

many
4. pro 2009

jéééééééééééé já už se nemůžu dočkat váánoc 😀 😀 😀 😀 😀 když už vidím všude v těch obchodech stromečky nazdobený, tak už mám fakt nutkání ho zdobit hned teď 😀 😀 😀 tam už je Ježíšek taky donesl 😀 😀 😀

many
4. pro 2009

jdu si udělat kafčo a něco pojest, cítím hladeček 😀 kluci si hrají, je uklizeno, navařeno, tak mám jinak padla 🙂

e.k.t
autor
4. pro 2009

no u nás byla od mlička tradice že já,později já malým bráchou jsme zdobili stromeček přes den 24.12. (asi aby byl chvíli klid a pokoj od našeho zlobení z ndočkavosti) 😀 😀 😀

několikrát to naši zhodnotili že odstrojit a znovu - což jsem neměla v lásce- ale zdůvodnili to aby se ježíškovi moc líbil, že jde nejdřív tam kde jsou nádherné stromečky a později k těm ostatním 😉

po poledni jsme chlapům dělali pásmo takovou kulturní vložku 😀 😀 😀 chudáci to museli vydržet 😀 😀 😀
básničky, písničky scénky a později i hra nehra na harmoniku nebo flétnu - vše ako samouk a křížky béčka jsem nejdříve vůbec neřešila a do toho falešný zpěv. okolo 15-16 podlešera a počasí jsem si celou bandunastrojila a hurá ven hledat kde je ježíšek, číhat na něj a přivolávat ho - to byl čas pro dospěláky nanosit dárečky po sromeček - návrat povolen až když svítil stromeček, to už tam ježíšek byl 😀 😀 😀

takové kouzlo - nejlepší na tom bylo že jsme se prostě scházeli celá rodina buď u našich nebo u babičky a že nás bývalo kolem 20ti a z toho 14 dětí tak to mělo tu kouzelnou atmosféru, spalo se i po podlaze kam se kdo vešel, no prostě kouzlo.

Tak a román je ukonce 😀

martinka79
4. pro 2009

evi u nás se taky strojil na štědrý den a viděli sjme ho komplet až s dárky rozsvícený,a le v bytě to něšlo a v domě také ne. jinak ybch to prod ěti udělalla. my hjodně děláme různmé tradice. Mikáš byl u nás už loni takže letos nesmí chybět. michálek se už těší na čertika... 😀 Mikuláše se bude na 100% bát.
jdu dát hamku prdelínovi...

e.k.t
autor
4. pro 2009

tea á toějak obráceně 😀 😀 😀

mikulášu nschodilv nci a nechával naílku za oknem a vyzvedával dopis ježíškovi 😉

martinka79
4. pro 2009

tak děti baští štrudlik. já si dala kávu. dneska mnakoupímě nějaké drobnosti do balíčku pro mikuláše.. a musím napsat dopis čertovi a mikulášovi.. to zase bude příběh.

martinka79
4. pro 2009

Evi s návštěvou počítám a taky se konečě rozjedu za Jančou. jinak najaro to už bude ralativně vše Ok... plánuji tu sešlost koníkářů.

e.k.t
autor
4. pro 2009

jasně, já jen nechtěla aby Niki ještě něco chytla, jak byla oslabená, no hlavně že dobře slyší, hodnoty ok tak ještě posílit imunitu a nabrat zpětenergii a síu a bude zase dobře. 😉

paolin
4. pro 2009

ahoj holky! vy jste toho ale nakecaly 😀
Marti, Evi..ty hodnoty CRP u vás..to je šílený 😨
Marti a jak se Niki cití?
Janička si byla relaxnout? no supééér! doufám, že jsi to vzala z gruntu u za nás 😉
já valím relaxovat zítra. snad. na zápas. nabalím knížku, pořádnou svačinu, fláknu s sebou na žíněnku a bude 😀 doufám, že po mně nikdo nebude chtít nějaké herní výkony 😀

martinka79
4. pro 2009

Pavli to bude prima kéž bych se jela relaxnout já... i když v nemocnici jsme si přečetla knihu... ovšem s nervama.
No Nikolka se cítí Ok.. je jí prima. sice pobledlá,a le dobrá.
jdu něco udělat chi dnes dříve na kroužky a něco pokoupit... jo udělala jjsem si výzdobu až najdu kabel k foťáku dodám.

paolin
4. pro 2009

jééé..Marti! výzdobu dodej 🙂 já jsem hrozná..my žádnou nemáme. nějak nemám chuť něco vymýšlet, když mi to Adam stejně zničí 😒

martinka79
4. pro 2009

no já dala na dvěře vstupní a na obývákové potom máme truhléky a protěná koš venmku a chystám se na nějaká ta světýlka... jenže MM enchce nikam nic navrtávat. 😖 a balkon není ještě dodělaný. dnes udělám těsto na perníky a bude to...

e.k.t
autor
4. pro 2009

tak u nás jedna nálepka na okně, jedna na skříňce a jmelí na lustru 😉 a adventní dřevěný svícen s andělíčkem

martinka79
4. pro 2009

svícen mám bez svíek dnes teprve nakoupím i na adventní věnec min. týden nebyl čas.

martinka79
4. pro 2009

tak jsme po obědě a chystáme na kroužky čauky.

e.k.t
autor
4. pro 2009

no já ho mám taky bez svíček, naše čuně se jimi krmí 😔 a dělá u toho ňami ňam 😝 😝

e.k.t
autor
4. pro 2009

tak ještě odpolední kafe a převlíct do mundúru a hurá do roboty 😉

anta
4. pro 2009

Tak já už dala elektrický svícen za okno, pěkně to svítí, je to hezké. Také si potrpím na vánoční výzdobu, jen jsem zvědavá, jak se s tím vypořádá Honzík, asi se mu to bude moc líbit 🙂

marafara
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martinka79
5. pro 2009

ahojky holky,
eletrický svícen také mám v jídelně... krásného Mikuláše a bohatou nadílku od čertíka.

anta
5. pro 2009

Včera se Honzíkovi úplně rozsvítila očička, když jsem ten svícen rozžala 🙂 Tak to teda bude čumět na stromek jak na zjevení 😀 😀 Dneska jdu koupit manžílkovi dárek a máme to komplet, hurááááááá 😀 😀 😀 Dnes jsem pořídila Honzíkovi omalovánky s krtečkem, aby si měla maminka co vymalovávat 😉

paolin
5. pro 2009

ahoj holky! i vám prima Mikuldu!
Jani, ty jsi ale šikulka! mně dost dárků ještě zbývá. když já se ale nikam nedosatnu 😀
zápas byl prima, kotník vydržel 🙂 uhnali mě teda slušně, na to, že jsem tam jela ležet 😀 sice jsme 2x ruply, ale voliš supr. no a ten relax...děti jsou venku s tátou a tady je prázdno. no úplně divný pocit...už se na chapečky těším, než mě zase něčím naštvou 😀 😉

anta
5. pro 2009

Tak Honzík se nám nějak začíná pěkně rozkecávat, sice mu není rozumět, ale je to super to poslouchat 😉
Pavli, já ty dárasy sháněla od půlky listopadu 😉 To je dobře, že jsi se odreagovala 🙂