Drobečci z třetího trimestru

e.k.t
7. lis 2008

😉

Tak kočky a je to, pořád jsme se dohadovaly kdo, tak teda já 😀 😀 😀

anta
12. kvě 2010

My byli venku a bylo to moc fajn, akorát je teda vítr, ale jinak počásko příjemné. 😉

martinka79
12. kvě 2010

jj počasí super... vařím dítě běhá po zahradě či asistuji tatinovi u auta..

anta
12. kvě 2010

Já taky vařím, dělám rizoto. 😉 Tak to asi Míša pomáhá tatínkovi, ten je ale rád 🙂

martinka79
12. kvě 2010

jé rizotko bude zítra a dnes je rajská a nějaká buchetka ještě nevím jaká...
Jani nahoĎ RECEPT... své buchetky...

martinka79
12. kvě 2010

Míša asistuje... 🙂 je to pohoda.Ale kolem 14hod tatínek odfrčí do Brna a bude tam až do zítra tak bude doma smutivo.
Jo avčera to bylo super.... kino nebylo jdem až 2.6, ale veča a pootm vínečko a následnějeden super bar. MM pro mě dojel až po 01:00hod. 😝

paolin
12. kvě 2010

Ahoj holky! Ráno jsem byla na gyndě, vše OK, nechala jsem si předepsat Yadine. Tak snad to bude k něčemu...
Adam mi usnul na mikrosekundu po cestě a teď nechce zabrat 😒
Jinak buchetky kliďo posílejte! Chtěla jsem udělat karamelový perník v pekárně, ale jaksi jsem zapomněla koupit ten karamelový puding. Blbá no..

martinka79
12. kvě 2010

Pavčo pošli mi recept... jinak gratuluji a snad to bude Ok.

martinka79
12. kvě 2010

díky... 🙂 musím naloupat iořechy

paolin
12. kvě 2010

Marti, nemáš nějaký prima recept na chleba z tmavé chlebové mouky?

paolin
12. kvě 2010

Adam vytuhnul. Jdu jíst.

anta
12. kvě 2010

Pavli, já beru Sunyu a dostávám to normálně na hodinu, jde o to, aby si tělo zvyklo 😉
Jinak ten recept je z hrníčkové kuchařky.
2 1/2 hrnku polohrubé mouky, 1 hrnek pískového cukru, 1 hrnek mléka (může být i kysané), 1/2 hrnku oleje nebo rozpuštěného másla, 1 vejce, 1 balíček prášku do pečiva, 2 lžíce kakaa, tuk na vymazání a strouhanka na vysypání plechu s vyšším okrajem.
Z mouky smíchané s práškem do pečiva, cukru, mléka, oleje nebo vlahého rozpuštěného másla a vejce umícháme hladké těsto, rozdělíme je na poloviny. Jednu polovinu těsta vlijeme na tukem vymazaný, strouhankou vysypaný plech. Do druhé poloviny zamícháme kakao (já dala granko a taky dobrý) a nalijeme na světlé těsto. Do druhé poloviny zamícháme kakao (granko) a nalijeme ji na světlé těsto. Koláč pečeme ve středně vyhřáté troubě asi 40 minut. Pro obměnu můžeme do těsta přidat 1 hrnek nastrouhaných jablek. Jmenuje se to Nedělní koláč, takže péct jen v neděli 😀

paolin
12. kvě 2010

Jani, tak kdyžtak vyzkouším 😉 I ty prášky 😉 Já měla asi milion různých antikoncepcí a vždy stejný průběh..po dvou měsících špinění, krvácení a nepřestalo, dokud jsem nevysadila. Na houbelec, no. Tak jsem se domluvila s kamoškou, že když tyhle nepůjdou, zbytek jí dám 🙂 Uf, jsem fakt ráda, že je vše OK. Docela jsem se bála.

paolin
12. kvě 2010

holky, ti vaši chlapáci jsou tááák šikovní 🙂
hoďte nějaké foto do albika 😉

anta
12. kvě 2010

Honzík se probudil a už hrál v postýlce fotbal, no je to možný? Ale je dneska mnohem lepší než včera, včera prudil jak sviňa, ale je klidný a vysmátý, mám z něj radost 😀 😀

paolin
12. kvě 2010

Jani, třeba byl včera blbej tlak. nebo ho prostě něco serínkovalo 😉 Jen, ať mu to vydrží 😉

anta
12. kvě 2010

Taky bych byla ráda, kdyby mu to vydrželo, je to tak celkově lepší a člověk není tak nervní. Dnes jsme koupili kytičky pro podporu boje lidí s rakovinou, koupili jsme rovnou dvě 😉

martinka79
12. kvě 2010

jé já si chtěla koupit a nikdo mě nenabídl... ach jo ☹
no tu buchtičku znám... jak pečeš já dávám i místo mléka bílý jogurt... 🙂 i ovoce a dorbenku klidně...
tvaroh prostě co dům dá... v hlavě mám tisíc receptů...
Pvli jdu ho najít receptík.
Jo Michálek byl moc moc hodnej na pasovým... překvapil a novinka, nechce se vozit ani ve vozíku na nákupu,a le pěkně s maminou za ruku avše dávat do vozíku.. 😀 jen na rohlajz si sedl... teď snad bude spát tatin se balí...

paolin
12. kvě 2010

Marti, Adam taky nakupuje, jak divoch. Má úplnou mánii 😀 Naházel by do košíku snad všechno 😀
Kup si na večer vínko a udělej si prima večer 😉 Manža se brzy vrátí

martinka79
12. kvě 2010

chleba 0, 25l piva 1lžička octa, 1,5lžičky kmínu a soli, 375g mouky tmavé chlebové (já dávám třeba 100g hl. mouky a zybtek chlebovou.., půl balíčku suš. kvasnic. je to menší chlebík můžeě udělat z dvoj dávky.

tmavýslunečnicový chléb HL. MOUKY
330ml. vody, 2lžičky soli, 1lžička kmínu drcený-celý (je to jedno), 2lžíce rozpuštěného másla, 2lžíce cukru, 0,5hrnku slunečnic, 250g tmVÉ MOUKY, 200G hl. mouky 2lžičky suš. droždí...

martinka79
12. kvě 2010

j víno mám, ale vidím to na něco jiného vodku s džusem a ledem... 😀

e.k.t
autor
12. kvě 2010

ahojky, opět z práce, přes den jsme byli ve městě, dávalo se auto na opravu teda výměnu rozvodových řemenů, oleje a komplet údržba klimatizace, sluplo to skoro 10000 ale v pokodě, udělal nám i servisku na dalších 10 000 km 😉

martinka79
12. kvě 2010

Evi naše auto to taky čeká.. to bude mazec. 😝

martinka79
12. kvě 2010

holky MM se mi nehlásí.. snad dojel fajnově má dokonce Mobil nedostupný či vybitý.. jsem nervní jak... 😠 ☹

e.k.t
autor
12. kvě 2010

Marti to chápu, ale nebuj Míša se ozve, je to přece odpovědný otec 😉

V práci to jde, ale doma by to bylo lepšííííí 😀 s oběma miláškama, Joli prý odpadla v autě cestou z Pardubek a Martin ji přenesl do postýlky, odstrojil a zakryl a prý ani nevrnkla 😅 chůdě, ta musela být unavená 😀 😀

anta
13. kvě 2010

Ahoj holčinky, koukám tady nikdo a já se bála, abych vás nepropásla 🙂

martinka79
13. kvě 2010

jj ozval se neznal nový pin.. je Ok. já na školení a konečně doma... vařím si kávu a pádím ven

paolin
13. kvě 2010

ahoj holky! já nestíhám. Adam je dnes šííílený! snad se z toho vyspí 🙂
Marti, uf, že se manžel ozval! a copak jsi se školila?
měla bych na tebe prosbu...jestli nebudu otravovat..kamarádka má syna - 5 a půl roku. miluje dinosary, vojáky, letadla a vše bojové. ale hraje si stylem, že něco postaví a pak letadla nebo tak vše zničí, všechny zabijou a pod. prý je takový od narození. ostatním neubližuje, jen má pořád takové poznámky a myšlenky. včera prý mamince řekl, že si vezme kladivo a dá ji ránu do čela. doma vše OK. věnují se mu max, rodiče jsou klidní, v TV sleduje jen pohádky, žádný problém. kamoška je z toho špatná, maminky se jim vyhýbají, psycholožka ji prý jen seřvala a nic neporadila. ve školce si ho ale chválí, jak je šikovný. myslíš, že takový způsob hry je OK nebo je problém...?

martinka79
13. kvě 2010

Pavli je to normální a vše v normě... mám kamarádku co její syn si te´d procházím tzv. fekálním obdobím, neustále mluví o věcech s tím spoéjených ve hře...
asi bych jedinšě zkoušela se synem si promluvit co to je za hru... proč to letadlo to bourá, přoč vznij¨kají tyto scénky... ale nijak na něj nebla ZLÁ...
co diagnostikovala psycholožka?? zda to mohu vědět.
Míša milionovej na hlídání, je znát každý den a jinak jedna novinka v noci suchá plýnka dokonce se vzbudil na čůrání. já mu ji zapoměla dát asi do 22:20 hod spal bez ní... 😖 a taks e vzbudil vyčůral dostal plínku a ráno o půl sedmé šel na záchod... ale co je poprvé nebude tutovka. 😀

paolin
13. kvě 2010

Marti, moc díky! co říkala psycholožka se zeptám.
Míša je ale šikula! No pašák velikej 🙂
Adam je teprve v začátcích, ale aspoň už se do toho nočníku vyčurá 😀 a pořád bez dudu.
u nás přestalo lejt. půjedeme pro Vítka a pak musím do práce. ale těším se na "relax" od dětí. večer se nechám ošmikat, možná i Mireček dle času. pak se naštveme u hokeje a půjdeme chrnět 😀