Drobečci z třetího trimestru

e.k.t
7. lis 2008

😉

Tak kočky a je to, pořád jsme se dohadovaly kdo, tak teda já 😀 😀 😀

monkia.pv
16. čer 2010

Jani ja z toho byla taky v soku a nezmohla jsem se ani na fnnn!O nem se rika ze ma nekdy takovy nalady,ale presne jak rikas koho to zajima ze ma hodne prace-je to jeho prace a je za to placenej,tak by se mel chovat aspon slusne!

anta
17. čer 2010

Ahoj holčinky, tak dítě je ještě v posteli, to je dobře 🙂
Moni, no jako trochu lidskej přístup by neuškodil teda 😖

martinka79
17. čer 2010

krásné ráno holčičky,
tak včera jste byly zase úspěšné. Monča se dozvěděla(sice hnusným pístupepo) co bude dál... Janča nakoupila co potřebovala... 😉
my včera od samého rána v Praze. MM měl Mišáka v práci a my s Nikol putovali do PPP a docela mě paní psycholožka rozbrečela... jak jinak, že?
Náala se mi zvedla, ale současně jsem měla problém jak naložit se všemi informacemi.... 😝 udělai jsme si s Nikolkou malýá výlet aprochajdu po Praze tradá za tatinem a Míšou. Potom jsme jeli na nákupy a celkem úspěšné. večer jsme spolu ještě pleli zahradu. 😉 😎
Dnes budu pokračovat Nikolka 😎 jela na výlet.. 😉 jdu te´d poklidit a potom vám písnu vše co vím z poradny..., tedy pokud vás to bude bavit číst... chápu, že toto je pro vás ještě vzdálená budoucnost...

e.k.t
autor
17. čer 2010

Moni, to je teda fakt přístup, asi bych to udělala jako já už na průmce jednomu profesorovi, třikrát neodpověděl na pozdrav a tak jsem ho přestala zdravit a když šel s něký m tak jsem pozdravila stylem dobrý den pane Tichý, až se mne jedna učitelka ptala co to má znamenat, tak jsem jí vysvětlila že taky razím heslo 3x a dost, navíc pozdravit je slušnost, ale odpovědět povinnost, a člověk který neodpoví mne záměrně uráží a takový nemá na pozdrav právo, a bylo. po několika týdnech sám pozdravil, já odpověděla a dál jej normálně zdravila a bylo po problému. Sice na mne byl přísnější, ale aspoň toho nyní víc umím. a zdraví pořád a s úsměvem a je to zpět bratru 15 let

Ale Moni ty se tím netrap, zbytečně odsává tvé síly a ty potřebuješ na mnohem důležitější věci něž je nezdvořák

e.k.t
autor
17. čer 2010

Jani super že odpočívá, třeba pak bude jako pozlacenej Honzík a bude tu nová pohádka

paolin
17. čer 2010

ahoj holky!
Mony, doktoři jsou banda idiotů...to už ani není možný, to jejich arogantní chování! nic víc ti neřekl?
Jani, tak bude zábrana? to je supr 🙂
Marti a jak jste u psycho dopadly? fajn, že je ti líp!
my včera byli u Mudr na kontrole a na logopedii. Adam má další týden atb a nesmí ven na slunko! a dnes je venku úplný azuro ☹ já už se na to můžu...na logopedii jsem dostala elegantně podaný sprdunk, že je Adam hyperaktvivní (její termíny jsou fakt směšné) a rušivý element - příště ho asi přivážu venku ke sloupu, jako pejska...Vítek že má porochu soustředění a to, že si potom sedl na zem, je nepřípustné a že to u ní neexistuje a bla bla. jsem si vzpomněla, jak si milá pí Mudr minule v půlce terapie s Vítkem začala telefonovat. to se u ní asi bežně smí.. 😠

e.k.t
autor
17. čer 2010

Marti jasně že informací není nikdy dost, navíc od člověka který není analfabet, navíc se ti ty myšlenky utřídí a až si to po chvíli po sobě přečteš, tak třeba na tebe udělá kuk něco pozitivního, nebo jen nápad

e.k.t
autor
17. čer 2010

Pavli tak to je nahouby, tak to do zoo asi taky nebude moct, no hlavně zdravíčko aby bylo už v pořádku. logopedku bych kopla mezi palce u noh už fakt, hřeší na to že logopedů je sakra málo, jinak pokud najdeš jinou tak změnit, toto si ke klientovi přece nemůže dovolit

e.k.t
autor
17. čer 2010

Joli je ještě v postýlce a potichu, tak tam ani nenakouknu, abych ji nerušila. televize je zhaslá, knihy tam nejsou tak nevím, jen mlíko tam ještě má, kdyby zdrhla z postýlky, tak zařve nanny tak pohoda, já honem pověsím právě dopravší prádlo a uklidím to sesbírané a hlavně na velký víkend sbalím oblečení a tak, v pátek hned po noční - sprchu mi snad dopřejou- vyrazíme směr Moravská Třebová, tam zůstaneme u naší babi a mm pojede do Olomouce dát autu opravit výfuk a katalyzátor, teda opravit, jasně že vyměnit... pak se pro nás vrátí a hned směr Střelice a tam chce ještě po 17 stihnout vlak na Hrušovany, protože tam budou zavírat trať na níž se jezdí jen v pracovní dny, tak už se nebude jezdit vůbec. No byl zklamaný že jsem žekla že nejedu, ale co jako čekal že, před noční s Joli to nedá ani minutu odpočinku a práce je tu hafo a balení taky, pak Joli musím odvézt na hlídání a mm dovézt auto a honem na vlak do práce, brrr blléééé, no už se těším na víkend, příští týden mám 5 dvanáctek a asi z toho budu totálka, tak nevím jak se budu objevovat, nebo neobjevovat

martinka79
17. čer 2010

tak dlouhý texta je pryč.... 😢 😢 😢 😢 😢

martinka79
17. čer 2010

Pavli pryč do logopedky, dej na mě.. toto není nic pro tebe ty potřebuješ pozitiva ne negativa a hodnotit ml. dítě keteré není v její péči jí nenáleží... 😠

paolin
17. čer 2010

Evi, ty se teda nezastavíš! ale máte to hezký zmáknutý, tu organizaci 🙂
jinak ségra zkončila včera v nemocnici. je ve 32.tt a prý se jí zkrátil čípek na 1cm a tvrdne ji břicho. nechají ji tam týden a pak budou píchat kortikoidy. krapet to nechápu! to nemají v nemocnici do čeho píchnout? ona se tam dostala protekčně a přestala chodit ke své Mudr. hm, to je tak, když člověk zbytečně vleze do špitálu 🙂 kdyby byla doma, tak bude v poho a beztak by se stejně nic nestalo 😉

paolin
17. čer 2010

no, já tu logopedku krapet nechápu. ono ji obtěžuje a ruší, že je tam i Adam. sakra mám děti dvě, tak to jedno mám jako někam zavřít? jinak jsme se ale hezky naučili Č, tak pokrok 🙂

paolin
17. čer 2010

holky, nezdá se vám, že toto jaro je jaksi na posr..?

e.k.t
autor
17. čer 2010

Pavli to je masakr, to nechápu, jako dřív bylo tohle normální, jako chápu že Adík ruší ji i tebe v soustředění a možná i Víťu, ale na druhou stranu, v lepších ordinacích je sestra, která zvládne obstarat ostatní děti po dobu nezbytně nutnou, mívají tam dětský koutek a tak, raději se fakt poptej po někom jiném, toto není přístup ale povýšenectví

e.k.t
autor
17. čer 2010

Marti tomu rozuním a vždy to naštve, já už to potom dělám tak že text označím, dám kopírovat a pak to odešlu a když to neklapne dám vložit a je to, sice bez ksichtíků ale je to

martinka79
17. čer 2010

tak psycholog super... nejprve sběžné info do maminky a samo trocha naTuknutí ožehavého tématu v první třídě, až jsme byla opět na kolenou.... 😢 😢 nejsem s tím srovnaná...
jinak Nikolka pracovala sama s psycholožkou, byla moc šikovná a samo pochválena... poruchy dys, nemá pouze dyspraxii a to vím dávno.... jinak je velmi citlivá a sociálně dost vyspělá v některých sférách přesahuje i svými formami chování a důsledky řešení i adolescenty, je to vnímavé dítko, co nějak nerozumí neocenění když se někdo snaží... její citová a emocionální stránka je dost cilně vyvinutá a je vnímá jakoukoliv změnu v okolí... s takto citlivých a socálně vyvynutých lidí jsou 3% v populaci..má velký problém najít dobrého přítele-kamaráda a samo partnera pro život. její citlivost a vnímání sociáních sfér...je ovšem velmi citlivou vnitřní záležitostí a nedokáže často o svých pocioech a vše vidí a cítí hovořit otevřeně. brání se sdělovat jakákoliv pro sebe intimní... témata.... její skořápka je naopak velmi vstřícná, tvrdohlavá a hraje roli silné osobnosti maska dívky co je Ok. vnitřím projevem této slupky jsou časté migreny, je v napětí a proto somartické potíže. ve třídě se necítí jinak zvlášť příjemně...jelikož její socíáolní stránka je na výši a ona vidí jak jsou děti na sebe zlé, jak zlobí paní učitelku... dokaže se ale přizpůsobovat a bere si z kolektivu jen to co potřebuje, paní učitelku má ráda,a le cítí, že je v některých věcech nespravedlivá a nedokáže ocenit její snahu. Je houževnatá a bojovná... q to jí žene dopředu vše dokázat... nepotřebuje být oblíbená a nejlepší, či protěžovaní jen chce prostě férové jednání...
mimoslovní záspoba je naproměrně vyvinutá, se slovní má problém vyjídřit dané pocity a postoje... ☹
jinak je klasika řáka druhéí třídy na samé jedničky jelikžo vše má velmi dobře zmáknuté... jen má problém s krátkodobou pamětí a tudíž třeba s řešení sl. úloha udržení dané info... při rozboru úkolu pokud není za fixovám, vyzuimotorika také činí problémy.... je snad unavitelná a úlohy tedy splňuje na kolísavé sinusoidě...
má vysoké rozumové znalosti, ketré neumí zpracovat správně využít... toto vše práý bude dozrávat s věkem...
co víc, doporučila psychoterapii s vyrovnáním a uzavřeníto toho ožehavého tématu v 1tř... a jinak pracovat s terapeurtem na dokázání projevbit aříci co cítí... a další vnitřní zíáležitost, jinak by se mohly projevit další psychosomatrické potíže a či neurotické... jinak je prý skvělá skvělá a úžasná a doma má zazemí jak raciolnální(MM) a tak emocionální (JÁ) a to jí velmi pomáhá... aje šťastná.. taky velmi dobře vychovaná a to, že občas zlobí či neguje je důdledek toho, že si chce oc své zodpovědnosti... odpočinout a taky puberta. 😝

martinka79
17. čer 2010

evi den ppný práce zvládni to.. já to znám....
Paqvli hele jako asi ho to může rušit a ji samo chápu,a le toto vše sae dá řešit jakkolivc jinak... a rozumně...

martinka79
17. čer 2010

snad to přelosukáte blbě se to píše, ale slzy mi vehnala dvakrát., jednou na ožehavé téma podruhé když o ní mluvila já tu svoji beruščku viděla..., přesně jak Ona,,, znáte mě nijak ji nechválím veřejně... a vím, jaká je. tuto vl. má po mě... slupka a skořápka na oko ale unitř je to zcela jiná záležitost.... 😝 pro život je to těžké a blbá vlastnost...

e.k.t
autor
17. čer 2010

Marti dalo se to přečíst a protože jsem Niki viděla i osobně tak myslím že asi má pravdu, a to i s tím že se to dá nacvičit. Jinak na tu první třídu by určitě pomohl kineziolog nebo regresivní psychoterapeut, oba se vrátí k problému a zozštípou ho na stravitelné kusy a tím tu negativní energii uvolnit.

Je to moc složité pro vás obě, ale Niki poznala jak super má doma zázemí a že se může spolehnout.

Komunikaci se člověk musí naučit, to bude časem v pohodě. tekwondo jí pomůže vyrovnat energii, ale samo o sobě to nestačí, ale je to super základ.

Má skvělé rodiče a ti mají pochopení a to je moc důležité. V životě bude mít trochu víc práce sama se sebou, ale ona to zvládne. Tak Marti úsměv a hurá do dalších dnů a pak prázdniny a pohoda

martinka79
17. čer 2010

Evi díky moc... 🙂

anta
17. čer 2010

Jo, Marti, hov... jsem nakoupila, teď jsem se vrátila z města a jsem naprdnutá jako kráva. Prý přijďte si pro to ráno, to tady bude, jo kulový, jsem tam přijela a prý pán, co to zajišťuje, je někde v zácpě, přijďte si odpoledne, to by mi tak nevadilo, kdyby to nebyla cesta na 1,5 hodiny chození! 😠 😠 😠
Marti, dočtu tvé příspěvky 😉

martinka79
17. čer 2010

Jani tak ať ti zavolají až to tam bude.. debilové.... 😠 😠 😠 😠

e.k.t
autor
17. čer 2010

Vím jak všechny špatně neseme když s našimi dětmi něco není úplně v pohodě, a taky vím že všechny uděláme vše co můžeme aby drobci byli v pohodě, takže teď ti můžeme pomoct že tě psychicky podržíme, a tak my ti posíláme moc moc moc energie a klidných nervíků, bude to potřeba

e.k.t
autor
17. čer 2010

Jani asi si myslí jednak že nemáš co na práci a druhak že jsi vyhrála nohy v loterii. Drž se, hlavně aby to fakt došlo a Honyk už měl postýlku bezpečnou

martinka79
17. čer 2010

Evi, jj ono když cizí ščlověk mluví o vašem dítku najendou tak jak ho vlastně vidí i vy a ato co se nesnažíte nijak brát vážně vám potvrdí tak to je mazec.... 😉 jestli mi rozumíte...
správná diagnostika je to nejlepší co může být...

martinka79
17. čer 2010

jsme na zahradě...
Janička mí sedmimílové boty... 😀 😀 😀

e.k.t
autor
17. čer 2010

Tak jsem se právě dověděla že naše babi bude chtít jet potom k našim na návštěvu s náma, tak jsem potěšila mm touto informací a on říkal že tam zrovna měli kontrolu uf uf

martinka79
17. čer 2010

kontrolu???

paolin
17. čer 2010

Marti, ten posudek zní z velké části moc hezky 🙂 myslím tím povahu Nikolky. a tou komunikací o vlastních problémech..myslím, že časem se to naučí. nebo se okolí naučí podle náznatků vycítit, kdy má problém a bude se snažit jí s tím pomoci. s těmi migénami..to je mazec. ale je supr, že Mudr to takhle diagnostikovala a můžete pracovat na zlepšení.
no ale čučím, jak dokážou psychologové dítě rozebrat a pomoci rodičům s přístupem.