Drobečci z třetího trimestru

e.k.t
7. lis 2008

😉

Tak kočky a je to, pořád jsme se dohadovaly kdo, tak teda já 😀 😀 😀

e.k.t
autor
12. lis 2008

Jani a stolicování už dobré? Joli ráno neměja svůj obvyklý ranní bobeček a byla nevrlá, tak jsem ji nechala v postýlce úplně hambatou a než jsem připravila mlíčko tak udělala dvě polínka ale nějak dobře nemířila tak na prostěradlo 😝 . No sebrala jsem ubrouskem a vlastně čisté prostěradlo mám v pračce, raději 😀 😀 😀

anta
12. lis 2008

Včera se vykakal dvakrát, ale asi ho celý den bolelo bříško, fakt nevím. Do neděle kakal pravidelně každý den jednou. V pondělí vůbec a včera dvakrát.

paolin
12. lis 2008

dobre ranko!
Adamek ma krapet prujem. v noci kakal 2x, ted taky. je nevrly, az hamba. tak vyrazime koupit ORS2000 a uvidim..

martinka79
12. lis 2008

no asi bych ho jetě nechala k dr.nechodila to bude Ok. uvidíš. možná ho trápí kakání nebo jen bolest bříška, el určitě to nic vážného nebude. 😉 mě Michal také nespí jako normálně potvůrka.

martinka79
12. lis 2008

Pavli tak vyzase jedete v kakánkách. snad to bude odbré. 😉

paolin
12. lis 2008

Jani, treba to budou vazne ty zoubky. jeste bych asi pockala, jak pise Martinka 🙂

anta
12. lis 2008

Tak jo, já jsem o tom jen přemýšlela, ale asi to, že je trošku změna neznamená, že je to nějaký zdravotní problém, taky z něj právě nechci dělat nějakýho hypochondra. Teď je v sedátku a směje se na mě jak blbej 😉

martinka79
12. lis 2008

jduna toho svého divocha třeba ho uložím apůjdu žehlit mám tho jak z vesnice 😉

martinka79
12. lis 2008

no vidíš tak to bude Ok. pěkně si pohrajete abude mu lépe třeba se unaví a ošupe sptá. 😉

paolin
12. lis 2008

jasne, pokud je veselej, tak to bude OK. kdyby byl apaticky, tak radeji cinkni Mudr. 😉
Martiii, at ti to zehleni jde od ruky!

martinka79
12. lis 2008

no musí jít rychle jelikož toho je vážně nějak moc moc moc 😉 pedelín ještě nespí tak zatím pa

paolin
12. lis 2008

Vita mi vcera zase zdvihnul mandle..sli jsme k babi na navstevu a on se oblikal 3/4 hodiny..nachystala jsem mu obleceni a on porad kecal, nesoustredil se, delal blbiny..co si pry ma oblict prvni. tricko nebo mikinu? rikam tricko. koukal na me a pry, co si tedy ma oblict prvni..a ze si oblece mikinu. tak jsem ho nechala. dal si mikinu a rval, ze mu triko uz nejde 😀 tak tedy znovu..kdyz uz tedy byl konecne hotovy rikam-obuj si cervene boticky. prijdu a on ma sundany teplaky a boty naopak 😅 no myslela jsem, ze me trefi! samozrejme u vseho musel udelat patricnou scenu. chlapy jedni zatraceni.. 🙄

anta
12. lis 2008

Tak to vypadá, že by mohl spát, je to s ním nějaký těžší, napadlo mě, jestli to není třeba od hladu, třeba má větší spotřebu, protože je stále na mlíce a vypil vždy v průměru tak 150 ml, třeba mu to už nestačí 😨

anta
12. lis 2008

Paol, koukám, že to opravdu nemáš vůbec jednoduchý, mám dojem, že ty mé starosti oproti tvým jsou minimální, hrozně ti fandím 🙂

paolin
12. lis 2008

Jani houbelec. mam vyhodu, ze uz tak nejak vim co. a moc dobre si pamatuju, jak jsem byla vydesena uplne ze vseho. hrozne jsem se o Vitu bala. takze tvoje starosti chapu a nejsou minimalni 😉

paolin
12. lis 2008

ne nadarmo se rika, ze nejvetsi pozornost u miminek ma obsah pliny 😀

anta
12. lis 2008

Tak já se o malýho také bojím, ale řekla bych, že zdravě, nehledám na něm žádné morové rány 😀 Také vím, že u něj každá změna, která byla spíš negativní, se vždy točila kolem jídla, tak a teď jsem úplně v prdce, protože malej může za den "sníst" 1 litr mlíčka a to mi vychází na 5x 180 ml a zbytek 100 ml navečer, no jo, ale aby mu to stačilo. To bych pak s ním k dr. musela, aby mi "posvětila" tuhou stravu, že? Sama mu jí dávat nesmím, předpokládám. Já ani nejsem moc vyděšená, ale spíš vytočená a naprdlá, když malej ječí, ten má volume, že kdyby ječel na Strahovským stadionu, tak bych ho asi slyšela až k nám do Kladna 😀 😀 😀

e.k.t
autor
12. lis 2008

Jani nemusí ti vše posvěcovat dr, pokud máš opravdu strach z mrkvičky, tou se začíná že není alergická tak aspoň kašičku. aaaa řéééév za chvíli jsem tu

e.k.t
autor
12. lis 2008

Jo a jaké používáš mlíčko?

anta
12. lis 2008

Používám Bebu 1 hypoalergenní. Vypije tak v průměru 150, ale teď si dal 150 a dodělal se ještě šedesátkou a usnul, takže si myslím, že mu těch 150 nestačí, jenže jak to člověk má zvyšovat, on pak v klidu vypije i tu 180 a něco pak vyblije. Nemám strach z mrkvičky ani z brambůrku, jde mi jen o to, aby mi dr. nevynadala, že ho třeba přecpávám nebo že jsem se s ní o tom neporadila, víš?

anta
12. lis 2008

A jak se dělá ta kašička?

e.k.t
autor
12. lis 2008

Jani teď ti řeknu co mi řekla nutriční poradkyně a v pondělí jsem za to byla pochválená od dětské.

Správně se má chystat mlíčka asi o 50 ml víc než je obvyklé pro to aby si dítě vzalo přesně tolik jaký má hlad.

Navíc beba 1 už může být nedostatečná, má málo vlákniny a po 4 měsíci spotřeba roste, proto by mohla pomoct 2

Protože používáš HA, doporučuji nemléčnou rýžovou kašičku banán nebo meruňka a uděláš jí do beby, má chuť na kterou je Honýsek zvyklý a zysytí.

Dr většinou nevidí průběžnou náladu dítěte a odpovědnost je na matce.

Má dr ani nevěděla že jdu na mrkev, řekla jsem jí to na kontrole již po 10 dnech jídla a v pohodě, řekla že máma ktzerá opravdu miluje vždy pozná co mrně potřebuje, minimálně vidí reakci na změnu. Ničeho se neboj, mrkev alergická není a kaše z HA mlíčka je taky v pohodě.

e.k.t
autor
12. lis 2008

Kupuji instantní od Hami nebo Nutrilonu nabo Sunarku, nemléčná rýžová se míchá s čerstvě připraveným mlíčkem, odstříkaným, nebo UM na které je dítě zvyklé.

anta
12. lis 2008

Evičko, jsi strašně hodná, a kde se ta nemléčná rýžová kašička kupuje? Vůbec se v tom nevyznám a připadám si děsně hloupě. ☹

e.k.t
autor
12. lis 2008

tak myslím že z kašičky ani z mrkvičky by dr potíže mít neměl, a znovu opakuji, děti si vezmou jen tolik kolik chtějí a jaký mají hlad, když nechcou tak se můžeš postavit na uši a stejně si nevezmou, tak toho se určitě nemusíš bát

e.k.t
autor
12. lis 2008

Kupuji ji v lékárně nebo když jdu omylem do DM drogerie ale tu mám 30 km daleko nebo ji měli i v hypernově. Ale v lékárně bys měla pochodit určitě, stojí kolem 70 korun a je jí asi 225g

e.k.t
autor
12. lis 2008

Jani my máme o měsíc víc, tak už to vím, a hloupá si nemáš proč připadat, myslím že účel koníka je předávat si vědomosti a pomáhat si vzájemně 😉

anta
12. lis 2008

Teda, odkud tohle víš? Strašně moc mi pomáháš, vždy tady řeším problémy s papáním, ale opravdu neznám nic jinýho horšího než hladovýho chlapa 😀 . Doktorka mi říkala, že kdyby mu nestačilo to mlíčko těch 150, tak mu mám dávat o dvacku víc, no to mi přijde jako děsná blbost, na mlíčku věčně taky nemůže být, že? Děkuju moc moc moc, jsi zlatááááá jo a mj. taky už tu MS nemám, bylo to jen takový nic krve, bolest břicha a po jednom dni to úplně zmizelo 😀 😀

e.k.t
autor
12. lis 2008

no ono když máš tělísko tak bys mohla takto špinit, ale myslím že jinak pohoda ne?

volala jsem nutriční poradkyni a zeptala se jí co si myslí o mým nápadu dělat to tak a ona mi jen doporučila počkat se žloutkem do 7-8 měsíce a s lepkem raději tyky jinak že postupně a sledovat jestli se něco neděje 😅

paolin
12. lis 2008

tak uz jsme zpatky. Adamek si hltnul trochu ORSaku a sel chrnet 😀

Jani, taky myslim, ze uz byste mohli na prikrmy. je to nejak tak, ze nekojene deti se prikrmuji od 4.mesice, kojene od 6.mesice. holkyy..s tim zloudkem a lepkem bych tedy opravdu pockala az do ukonceneho 8.mesice. lepek je svinucha. jak pise Evicka, kdyz zahajis prikrmy, tak se prechazi s mlicka 1 na pokracovaci vyzivu 2.
a davas rano mlicko, na svacu presnidavku a mlicko, obed zelenina a maso, svacina presnidavka a mlicko, vecere kase a na noc mlicko. mne Mudr rikala, ze deti 5.-6.mesic maji mit denni davku mlicka 1200ml. nu, je to boj. zvlast, kdyz pak mrnousek prikrmy domita 😒

jinak u nas maji kase hlavne v lekarnach, ale i v ochodech-jak ktere tedy. no a nekdy si je objednavam pres inet, kdyz maji slevy 😉