Drobečci z třetího trimestru

e.k.t
7. lis 2008

😉

Tak kočky a je to, pořád jsme se dohadovaly kdo, tak teda já 😀 😀 😀

martinka79
29. zář 2010

jo Míša nechtěl ve školece usnout stále se vrtěl a kroutila hopsal a paní ředitelka měla moc moc práce a stále na něj podobrém Míšo lehni si a on za chvilku jak když ho kouše pytel blech kroutil a vrtěl, došla k němu a říká zvýšeným hlkasem tM9š ale už jedu.... a Míša kam jedeš???? 😀 😀 😀 říďa otočila a usmála a míša usnul 😉 ... jinak si sám rád hraje je hodný a některé věci říká neumím třeba nma tancování.. a co ho neba tak prostě nedělá, ale nezlobí jen kouká.chválila ho aže jí ukázkově a když se probudí je prostě chlapsky protivný.... 😒 jinak hodný.

monkia.pv
29. zář 2010

ahoj holky!Tak vy mate sikovny deticky!Misovi preji vse nej k svatku!JInak teda co to tu ctu?MIso cekate miminecko?!Gratuluji!!!!Jani HOnzik umi strihat nuzkama?To je sikula!To jsem Vanesce jeste do ruky nedala!Budu muset vyzkouset!JInak teda musim vam rict ze si s tim nasim deckem nekdy nevim vubec rady!Vubec me neposloucha potvora jedna!Nekdy mi prijde ze se mi vylozene smeje do obliceje a to ji jsou teprve dva roky!Plati na ni jen studena sprcha!Jinak teda co se tyka curani na zachod,jidla,oblikani a mluveni tak to je zlata,ale proste vubec neposloucha!

paolin
29. zář 2010

Mony, nic si z toho nedělej. Adam je taky hlava dubová 😉 Jsme vyhlášení v širokém dalekém okolí..
Nečekaně se nám vrací táta z Prahy. má dnes narozky a jak jsem s jeho návratem nepočítala, tak nemám ani víno 😒
co se dá dělat. Musí si ho jít koupit sám 😀

martinka79
29. zář 2010

@paolin tak mi přejeme vše nej a prima večer... Mého mužíčka zase bolí hlávka a já mu nekoupila nic jelikož jsme nestíhala jak pádím vždy domů,a le co je velký to přežije a pak mu to vynahradím... když mě nebude zlobit. 😀

martinka79
29. zář 2010

@monkia.pv ale zlobí jen je prostě svááááááááá i Míša je svůj ve školce... 🙂 to se poddá...

paolin
29. zář 2010

Marti vyřídím 😉
Teď jsem si vzpomněla..můžu jednu profi radu?...Ségra má druhou dcerku narozenou v 35.tt. Kolem 32.tt ji napumpovali kortikoidy, aby dozrály plíce. Malá je teď hodně plačtivá, v podstatě prý pořád histericky řve. Jenže ségra ji od malička nechávala spávat mezi lidmi v mísnosti, starší kolem malé křičela, lidi se bavily, smáli... Podle mě to vůbec není dobře. A ještě, když se narodila dřív. Co ty myslíš? Nemělo by mít předčasně narozené dítě trochu jinou péči? A docela mě zarazilo, že nechodí k neurologovi.

anta
29. zář 2010

Jé, Pavli, chudák dítě, myslím, že by nejspíš jako předčasně narozené dítě měla mít trochu jinou péči, trošku citlivější. Musí s ní cvičit vojtovku? To je fakt divný, že se ti dospělí takhle debilně chovají v přítomnosti malého novorozeněte 😒
Jinak jsem se trošku naprdla, panč mm přišel s tím, že nejspíš změní práci, nic proti tomu, měli bychom víc chechtáků, ale obávám se, že by těch víc chechtáků bylo na úkor času s rodinou a že se nakonec budu muset starat o kluka už úplně sama jak svobodná matka. 😖 Už takhle se vrací z práce dost hrozně. Celá výchova stojí vážně jen na mě 😔 Vůbec nevím, jak se k tomu postavit. 😕 Já budu ráno vodit kluka do školky, já ho budu vyzvedávat, já se s ním budu učit, já budu chodit do práce, já budu vařit, nejsem si jistá, že to zvládnu - hlavně psychicky, co mám dělat? 😝 Poraďte prosím 😖

paolin
29. zář 2010

Jani a je jistý, že by trávil v práci více času? Hele, měl by se nad tím zamyslet. Až ty nastoupíš do práce, tak budeš na klasiku 8,5 hodiny? Pokud ano, tak si vem, že někdo musí to dítě ráno do školky zavést a někdo ho do půl paté vyzvednout. Pokud bys to zvládala ty, co když se v práci zasekneš? Dle mě to není bez babiček vůbec žádná prča! Manža by musel být minimálně v záloze, kdyby něco. Otázka, zda novou práci chce kvůli penězům, perspektivě nebo ješitnosti či snaze něco si dokázat. Mirek na to má hezký heslo...co nedokážeš do 35, to už nikdy nedokážeš. Myslím, že na tom bude dost pravdy..

martinka79
29. zář 2010

@anta Jani tak to ti neporadím, můj MM se naštěstí rozhodl sám a prostě rodinu dal na prvé místo a pokud jde o many tak to prostě řeší jak se dá... alenechce být stále v práci a já taky a děti ty už vůbec ne, ale je to těžké... neboj ty to pak zlvádneš... 😉 třeba ho ta prácě bude více bavit a potom bude doma i veseleji... 😉
já tedy dnes papdám na hubvu a to musím psát elaborát opět pro vědení... 😖

@paolin Pavli no předčasné děti josu většinou na spec. vyšetřeních apokud se neprojeví žádné opoždění vývoje a je všer ve standartu tak není třeba kontrol, ale rohodně jde o velmi citlivé stvoření co se vývoje týče, takže jiný přístup na 100%někdy se nad tím pozastavuji... 😉

martinka79
29. zář 2010

hewle Pvli ať s ní někam jodu sami pokud je nikdo nikam neposlal....

martinka79
29. zář 2010

vytírám děti spííííííííííí

paolin
29. zář 2010

Marti, taky je mi to divný. Ona byla prohnaná těmi hormony, ale Mirek říká, že není jistý, jestli to popožene i vývoj mozku. Že to není dokázaný. Tak mi to přijde divný. Všichni známí, co mají dítě narozené třeba "jen" o měsíc dřív, tak chodí na neurolog kontroly. Když měla neteř tak 14 dní, byli jsme u nich. Spinkala uprostřed místnosti, kolem spousta lidí, křičeli, smáli se...Já jsem druhý extrém. Vítek byl velmi velmi citlivý. Vzbudil se, když špendlík spadl na zem. To, že spal byl vlastně zázrak, jinak řval 😉 Takže vždy byl max klid. A taky si říkám, že když si chce dospělí relaxnout, tak potřebuje klid..Jen mi to tak přišlo na mysl, že ta ségřina malá začala tak plakat. U mamky byla prý v poho. Že to vypadá, že doma je vystresovaná.

paolin
29. zář 2010

Jani, souhlasím s Martinkou. My to taky tak máme. Ale Mirek si k tomu musel dojít. Přes 10 let dřel, jak pako. Od rána do noci a měl peníze. Jenže co s nimi, když nebyl doma, že. Ty si užívala jeho ex a on akorát dřel. Tak si řekl, že se na to může...a až měl nás, tak že raději bude s dětmi, než v hokně. Taky to záleží na momentální potřebě financí. Pokud by to bylo třeba jen dočasně, aby se na něco vydělalo a měli z toho prospěch všichni, tak OK. Zkusit se zatnout.. ale jinak.. taky by mě to pěkně sr..

anta
29. zář 2010

Já ti Pavli nevím, říkal, že se zamýšlel i nad tím, že by měl méně času na rodinu, nebojte, já mu tu hovadinu z hlavy vyženu (jsem na to expert), pár dní se budu tvářit nasraně nebo mm nabídnu k adopci jinýmu chudákovi ženský 😀 😀 Marti, máš správného manžela, ani ten můj není špatný, jen pořád myslí na to, jak nás nejlépe zabezpečit, už mi z toho jde trochu hlava kolem, panč já se špatně nemám, tak nevím, co by chtěl víc 😀 😀 😀 😀 Občas mě s tím až sere, protože nemám pocit, že bychom žili z ruky do huby a on to řeší jako kdybychom měli za chvíli měli skončit někde na lavičce, unavuje mě to už už 😝 😝
Pavli, tak ať malou pošlou k nám, my ji uklidníme 😉 Oni to holt berou jako že je holka zdravá a chovají se tak, ale ona má přece jen trošku citlivější vývoj a oni jí tímto chováním nejspíš dávají dost zabrat, to by chtělo fakt řešit 😲

paolin
29. zář 2010

Jani, ty máš jednoznačně skvělýho manžela! Určitě si s tou myšlenkou pohrává, ale myslí hodně na vás. Je od něj fér, že se o tom zmínil zavčas a neřekl to jako své konečné stanovisko. Zkuste to prodiskutovat, zvážit pro a proti a na něco přijdete. Chlapi si pořád potřebují něco dokazovat. Ten váš splodil syna, tak má asi další cíle 😉 Hele, už zasadit strom a postavil dům 😉

paolin
29. zář 2010

Jinak s tou neteřinkou nevím.. dle výpočtů byla narozena v 35.tt. Dle váhy apod. vycházela na 37.tt. Ale váha mohla být daná zrychleným vývojem díky injekcím...? Spíš přemýšlím, aby se něco zbytečně nezanedbalo. Doktoři, ti na to kašlou, že.

paolin
29. zář 2010

Marti, školku závidím 😉 😉 Skvělého Míšu taky 😉 😀

anta
29. zář 2010

Pavli, taky mě překvapuje, že pediatr sám holčinku neposlal na nějaké neurologické vyšetření, když vidí, že se k tomu mamina jaksi nemá. Achjo, jsou to starosti pořád 😒
Taky Martince závidím, už jsem se z toho kousek ohlodala 😅 😅

paolin
29. zář 2010

Jani, budeme se hlodat spolu 😀
Adam zase nechce usnout 😒 Spal do půl druhý, už 14 dní spí v noci špatně, ale večer by si hrál do půlnoci 😒
Ale už je doma Mireček. A dokonce si to víno fakt koupil sám 😀

martinka79
29. zář 2010

holčičky ono není fakt co závidět.. MIšák je hodnýpravda, ale umí si jako správný beran postavit hlavu. 🙂
JInak Jani doma to dobře dopadne uričtě s TM přijdete na dobrý konec a řešení bude pro všechny přijatelné, zase se rozhoduje aby vám bylo dobře jelikož vidí, že vše stojí peníze a bude to stále navyšované tak asi proto, ale fakt je ten, že uričtě nevymění práce za vás dva takže buď v klidu.
měla jsem psát elaborát, ale nemám náladu a chuť tak na to seru...promiňte mi ten výraz. 😝 ležím v pelechu noťas na kolenou a je OK... zeď už ale pádím zavřít očička... snad mě zítra vedení nesežere... 😅 asi bych jí nechutila.

martinka79
30. zář 2010

holky vstávat a cvičit a hurá do práce protože práce šlechtí... 😀 😀 😀
ovšem vy jste všechny krásné a šlechtěné dost... tak spinkejte, pádím totu chystat. jsme vzhůru už od 5hod... bléééé
psala jsem soci vedení,a le stojí za ho.. tak to raději dodělám večer s vínečkem v ruce...
opatrujte se tu myslete na mě i Míšu a dnes budou ty fotečky...
odpoledne se ozvu.

děti nezlobte maminy nebo bude mazec........ 😠 😠 😠 😠 😠 nebo možná mazanec od tety Martinky 😀

anta
30. zář 2010

Ahoj holčinky, koukám, že Martinka je ranní ptáče. Já byla včera vzhůru od pěti a večer jsem už vážně padala na hubu. Dnes jsem se vzbudila chviličku před šestou a je to hned o něčem jiném 😉

e.k.t
autor
30. zář 2010

Dobré ranko,

nestíhám nestačím 😀

včera jsme tu gruntovali před návštěvou, aby mohla roční neteř šmejdit po podlaze 😉

Návštěva byla super, popřávali jsem k narozeninám a svátkům uplynulého měsíce, nálada parádní tzn fotky žádné 😀 😀
štrůdl jablečně-švestkový měl úspěch - nezbylo ani mm do práce na snídani, tak podal kolkovanou žádost, abych dnes uplichtila ještě jeden 😉

e.k.t
autor
30. zář 2010

@martinka79
týýý jooo já zase zazdila svátečky Mišáčků, béééé buuuuuu, tak dodatečně všecičko jen to nejlepšíííííí 😉

e.k.t
autor
30. zář 2010

@monkia.pv
Ahojky Moni, Vanda se z toho dostane, neboj, jen by člověk potřeboval občas náhradní nervy, Joli si ze mě taky dělá legraci, což chvíli oponuju a pak říkám, teta vařeka už se vrtí, někdy to stačí, když ne tak jdu pro tetu vařeku a ukážu ji, a když dál pokračuje tak holt letí jedna vzduchem chlazená. to mi pak řekne javajs maminko nesmíš, odpovídám ty nesmíš a končíme maminko už budu hodná 😀 😀 😀 chvilku 😉 ale už většinou stačí říct že se vrtí nejhůř ukázat, že je javajs si pamatuje 😉

e.k.t
autor
30. zář 2010

@paolin

Pavli samotné narození dřív na plačtivost nemá vliv, mám kolem sebe spoustu rodin s brzo narozenými dětmi, spíš to jestli se kolem ní opravdu pořád křičí a hemží a ona nemá koutek bezpečí a klidu, to je horší.
My Joli nechávali taky přes den v obýváku i když tu byly návštěvy, normálně jsme mluvili nebo třeba hrála televize, ale nekřičeli jsme nelítali kolem, a nebylo tu napětí.

Zdá se že ji ani to bytí beze mne v ranném mimi věku nijak nepoznamenalo, není plačtivější, nervoznější ani nic podobné Bohu díky.

e.k.t
autor
30. zář 2010

@anta

Jani vždycky je něco za něco, ale tady je velká nerovnováha v tom že vše je na tobě, a to je fakt špatně, u nás se o práci poctivě dělíme, i mm se plně účastní a pak jsou ty peníze navíc radostí, nikdo nestrádá, není tu stres a strach, je to prostě větší pohoda, jinak je to složitější v hlídání a logistice dítěte a ježdění do práce, ale dá se to, hlavně si tím pádem i já odpočinu v práci
možná tm nechápe že nejsi na dovolené a že časem bude moc těžké pro tebe vládat 2 směny a výchovu ☹

Držím pěsti aby řešení bylo v pohodě i pro tebe 😉

e.k.t
autor
30. zář 2010

Jani, já dnes vstala až v 7, včera po noční jsem moc nenaspala abych připravila pohodu na podvečer, dnes opět noční a to jsem s Joli sama doma a odpoledn e ji mám převážet k mm rodičům, pak dovézt auto mm do práce a šupem na vlak do práce docela mazec, kolegyně ráno přijede o půl hodiny dřív, tak stihnu vlak brzo a třeba ukořistím 3 4 hodiny spaní pak naložíme auto, natankujeme a frrrr na moravu, necháme tam Joli a frrrr oba na noční. v sobotu se vyspíme, půjdeme na pivko a obídek a pojedeme na večer zpět k našim, ale vláčkem, v neděli si odvezeme Joli domů a další hlídání sobota za týden, pohoda jedni nebo druzí 😉 zatím se o dítě sdkoro perou kdo pohlídá 😀

anta
30. zář 2010

Evi, díky za názor, nevím, jestli mm má tak trochu představu, vždyť celá výchova vlastně leží na mně. Díky mně umí poprosit, díky mně poděkuje, díky mně je umírněný, díky mně je nervózní třeba i 😀 😀 On se může Honzou chlubit, ale to, že je Honza vychovaný, je vyloženě moje a jen moje práce, mm se jen veze, já tady určuji pravidla, mě Honza respektuje, mm méně, zkouší to na něj, jak se dá. No jo, ale až budu chodit do práce, no to nevím teda, jak to bude. Honzík sedí na koberci, kreslí s vodovkami a volá "maminko auto kreslit" 😀 😀 😀

e.k.t
autor
30. zář 2010

Jani to je přesně ono, zeptej se TM co si myslí že celý den doma děláš, nech ho to napsat a potom červeně doplň vše co tam chybí, třeba mu to dojde, sice je pravda že to myslí dobře finančně, ale jak je a bude tobě je taky důležité a asi i důležitější než to jestli nyní vydělá něco navíc