Drobečci z třetího trimestru

e.k.t
7. lis 2008

😉

Tak kočky a je to, pořád jsme se dohadovaly kdo, tak teda já 😀 😀 😀

martinka79
3. říj 2010

dnes je pěkná kosa... ale ven asi na chvilku vylezeme... já dens vařila jahodové knedlíky a hovězí polévku s kvasnicovými nočky 🙂 všichni se nacpali m9ša dna knedlí a NIkolka 4. cožř mi samo udělalo radost.

anta
3. říj 2010

No já udělala koko /kuře/ na houbách a dělaly se nám všem boule za ušmama, jen Honzík nechce jíst knedlíky 😕 , tak dostal brambory. 😉

martinka79
3. říj 2010

@anta důležité, že jí. u nás knedlíky jedí všichni jak sadké tak slané...

e.k.t
autor
3. říj 2010

ahojky, tak jsme zase doma, uondaní ale spokojení 😉

martinka79
3. říj 2010

@e.k.t jak jinak u vsá vy cestovatelé...
Pádím spát holky krásné sny.

anta
4. říj 2010

Ahoj holčinky, dnes Honzík vstával v půl osmé! 😅 To je super, nebudu muset odpoledne tahat kočárek, jupííííí 🙂

e.k.t
autor
4. říj 2010

Joli je taky vzhůru, vstala až v 9, zatím snídá a to ještě v pyžámku, mamííí nesmííííš převlíkat vííííš? 😠

monkia.pv
4. říj 2010

ahoj holky,tak koukam ze dneska snad vsechny deticky spinkali nejak dlouho!I Vaneska!Ja dneska vstavala driv jak ona!
Evi tak je Jolanka rada v pyzamku?Vanesu kolikrat musim nasilim vysliknout nebo ji rict ze jdeme nakupovat to pak je hned pyzamo dole 🙂 .A je zajimavy ze vecer si ho pro zmenu nechce oblikat to sedi pul hodiny v zupanu a pyzamo ne a ne.No my mame celkove zajimavy dite 😀

anta
4. říj 2010

Tak to Honzík se převléká rád, je to takový manekýn. Jinak teď oba vaříme. Já vařím něco (název neznám 😀 ) a Honzík má v hrnci vodu a v tom nudle do polévky a ty normálně papá a chutná mu to, blééééééééééé 😝 😀 😀 Se mi chce zvracet 😀 😀 😀
Ahoj Moni a Evi. Moni, Vaneska má nějaké období vzdoru, ne? 😅 😉

paolin
4. říj 2010

ahoj holky! dopo jsme si zaskočili k Mudr s výsledky z krve a vypadá to, že věčná Adámkova a rýma a kašel bude alergického původu. Na průduškách nic nemá, krk má v pořádku, v krkvi žádné zvýšené hodnoty..a stejně soplí a kašle. Tak musíme počkat, až na nás přijde řada na imunologii a pak alergologii a uvidíme. Vítek začíná být nachlazený, tak je to u nás pořád dokola :o)
koukám, že dnes šly dětičky do sebe a nechaly vás vyhajinkat 🙂 to je príma 😉

anta
4. říj 2010

Dala jsem si do albíčka nějaké fotečky, když budete mít čas a náladu 😉 Teda, Adámek je alergik? Tak hlavně, že to víte a můžete se pak podle toho zařídit, i když samozřejmě je to škoda 😉

paolin
4. říj 2010

Jani, to vím od narození. Je ekzematik. Takže vlastně alergik. Otázka je, jestli to s věkem zmizí nebo to bude mít v dospělosti. Bohužel má dispozice. Já jsem alergik a emzematik, Mirek měl taky atopický ekzém.
Na fotky juknu 🙂

martinka79
4. říj 2010

čus holky tak moje dítko nespalo dlouho, ale už kolem půl šesté se vrtělo v pelechu a pak hurá vstávat jde se do školky... no děs. 😀 😀 já dnes byla na te Soc. zrušit rodičák a ony mě tam přemlouvaly a´t si ho necháma najdu hlíčaku chápete to??? 😀 ale koho? kdo si dobrovolěn veme Mišáka vždy na 3týdny za nějakou tu kajdu?? co tak 3tis. měsíčně??? 😀 😀 😀 nikdo co? jste tedy potvůrky.

martinka79
4. říj 2010

Holky, ale stejně máte hodná dítka... a já samo také. 😎 že vzdorují vždyť to patří k věku.. aspoň si upevňují stanovené normy chování a vědí, kde jsou hranice, pokud občas nepolevíme... 😝

paolin
4. říj 2010

Marti...tak ti nevím. Po tom, co jsem mi chlapečci dnes naservírovali rozhodně pochybuju o hodných dětech... Že jsou takový, to už nenaděláme nikdo nic, že. Ale že se po mně vozí ostatní lidi proto, jací jsou..to je dost síla. Tak jsem si to dnes obrečela a je mi dost mizerně..

anta
4. říj 2010

Marti, to já s tebou musím souhlasit, že mám hodné dítko, asi je tak trochu vycepovaný a má i tu pohodovou povahu v genech, ale zase na druhou mi přijde takový v poslední době ustrašený, vcelku si s tím nevím rady 😕 . Chudák dneska měl trápení s hubinou, ale on si nepostěžuje a nepostěžuje, je to možný? 😉
Pavli, do tebe se někdo naváží kvůli dětem? Bych ho poslala do papérdele až by se divil 😠

paolin
4. říj 2010

Jani, skoro každý ☹ Adam je někdy fakt strašný. Dnes ve cvičení to byl extrém. Paní cvičitelka má dvě poněkud otupělé holčičky, takže temperamentní a svérázný Adam se jí jaksi nelíbí. Zvlášť ještě neposlouchá, jak cvičená opička. Příště jí řeknu, že její cvičení je nudné, tak ať se nediví, že ji tam polovina dětí pobíhá a zlobí a křičí.
Pak jsem šla vybírat z bankomatu a Mirek měl hlídat kluky. Jaksi se vyp... na Adama, který málem vletěl do silnice, tak jsem dostala seřváno od ženské v autě. No, Mirek pak dostal taky seřváno 😀 Páč fakt nemá zapotřebí, aby na mě ječeli cizí lidi. Jinak průběžně někdo poznámkuje pořád. Nemám svoje děti vychované, evidentně na ně kašlu, asi si doma lakuju raději nehty..taky jsou zaostalé, že... No nic no. Někdy mě to ale vážně ubíjí, protože mateřská je pro mě pernamentní dřina, s klukama to není vůbec leháro a tohle mě dost sráží. Jdu si dát vínečko a čokinu 😉

anta
4. říj 2010

Tý vole, Pavli, ty to máš vážně dost na hovningsádr, no jo, on ti taky nikdo s klukama moc nepomůže, achjo, to je těžký. Když ti povím a samozřejmě, že beru v potaz, že máš ty kluky dva, že já si vážně za celý den nesednu na pět minut v kuse, tak tomu neuvěříš. Jako dvě děti bych asi nezvládla ani ne tak psychicky, ale fyzicky bych se zničila. Už tak jsem jak vyskákanej chocholouš, ať žeru jak žeru, Honza má do toho 14 kilo. No, kdyby mi Honza i málem vlítnul do silnice, tak ho otluču jak píšťaličku a lidi okolo mě nezajímaj, to tě ujišťuju. On to asi nikdy neudělá, ty máš kluky temperamentní, co se ničeho nebojí a Honza je zase trošku baba, no bojí se. Už dopředu čuju, jak to bude s nástupem do školky a už teď mi vstávají šedivý vlasy na hlavě a ježí se mi chlupy v nose. MM má samozřejmě představu, že to zvládne krásně, taky bych tomu chtěla věřit, jenže já Honzu znám vážně líp než on 😖 Snažím se s tou jeho bojácností bojovat, jde to ztuha, ale aspoň to teď začínám zkoušet a chválím a chválím až se mi od huby práší 😀 😀 😀

paolin
4. říj 2010

Jani, to ti věřím, že se celý den nezastavíš. Hlavně jedno dítě je dle mě na budku v tom, že pořád skáče jen kolem tebe, chce si pořád s tebou hrát. Kluci se sice rvou, ale alespoň nevisí pořád na mě. Fyzicky je to dost šílěný, u nás i psychicky, že 😀 Ale v tom hraní jsou dvě děti výhoda. S Vítkem jsem si připadala uvázaná na řetězu. Teď jsem sice uvázaná 2x 😀 Ale mám takový ten pocit uspokojení, když ty dva vidím. Když se vedou za ručičky, když si hrají..Tak je to strašně fajn. Většinou jsou nesnesitelní, tak mě ten hezký pocit zase rychle přejde 😀
Se školkou to mám stejně. Nedělám si iluze, že by s chlapečky šlo něco jednoduše. Jako moje ségra. Dala malou ani né ve třech letech do školky a dítě šťastný, jak blecha. Nadšeně ráno odchází, spousta pozitivních zážitků.. Upřímě dost často upřímě závidím 😉

paolin
4. říj 2010

Jani a jak to dopadlo s tou prací manžela?

anta
4. říj 2010

No s prací je to dobrý, nezavolal nikam neb jsem do něj hučela jak siréna a zatím si to rozmyslel, já mu dám nebejt neustále doma, už tak je to na hovňousa 😀 😀 😀
Honza je občas i samostatný, sám si rád maluje, staví stavebnici, ale i tak se od něj prakticky netrhnu, ale vidím, že mě má aspoň za tu "námahu" rád 😉 Dnes mi dal pusu a řekl,že mám krásný obličej a ještě hezčí oči 🙂 🙂 🙂

martinka79
4. říj 2010

@paolin ACH TY LIDI JÁ TEDY TAKY NĚKDY NA NĚKTERÉ maminy zanadávám, ale v duchu a nikdy nikoho nekritizuji a když tak většinou pozitivně navádím jak na ně a kldině dítko napomenu a i před maminou aby vědělo, že maminu zlobí... 😀 Jsi báááááááááálečná mamina a neboj nikdo není lepší než ty a děti jsou jiné.MOje obě děti školku pojaly v klidu apohodě a jsou hodné,a le taky mě sejříííí. teřba Nikolka dnes šíleně a to jsem tu zase hučela a říkala si, že jí raději jednu nevrazím, ale to véte devítileté jolce se mi už facany nechtějí házet to už musí být....
Jani ty se nezastaví to je jasné, já si ofiko fakt mateřství užívala a, el bylo taky někdy na pepíka... 😝 jinak klasika jako jinde.

martinka79
4. říj 2010

@anta HOnza to je prostě lamač dívčích srdcí... 😉 a maminy nejvíce... asi bude nějaký estett když toto vnímá...
Moje děti říkali jen a říkají mami jsi krášná... 😀 😀 😀 moc moc.
ale dnes mi v MŠ jedno dítko řeklo je vy jste podní s m9šou a to jsem mu vlepila pusinu... že si toho Honzík(shoda jmen) všiml... 😉

paolin
4. říj 2010

Jani, Honzík je ale galantní 😉
Marti, houby skvělá máma..vím, že rozhodně nejsem. Jen dělám vše, co můžu. Bohužel mnohdy špatně. Hodně na děti křičím-tedy Vítka, jsem zoufalá. Vítkovi 3x řeknu, jestli by se přestal věšet na kliku, že by mohl kliku rozbít, na počtvrté ji rozbije a prý, proč jsem mu neřekla, že se to může stát! Nebo mě ingoruje úplně totálně.. Pusu si můžu po dobrém umluvit. Reaguje až na zvýšený hlas a vyhrožování. Na jednu stranu je hrozně introvert, negativní, nedůvěřivý a na druhé pěkně vyčůraný a zákeřný. V poslední době na nej používám moc sarkasmu, což mu asi moc jistoty nedodá. Máme holt komunikaci na...ale asi ani jeden si nemůže pomoct 😉

martinka79
4. říj 2010

@paolin Pavli velká rada neposlechne odveď ho do pokoje a nech ho tam aby přemýšlele a že se nechová tak jak má,..... rychlé rekace nekřič to nic není platné a pootm poslechne jen na křik věř mi.. přijeď k nám pomohu ti ttrochu hele v říjnu mám od 25voleno celý týden tak to naplánuj ahurá s klukama k nám.... a uvidíme co dokážeme... 😉 a jsi skvělá a basta... a nekec, kdo ho naučil na kole a na lyžích atd???? takže jsi skvělá že jich míš dost to je normální....

anta
4. říj 2010

Marti, vy si s Mišákem jste dooost podobní. Nikolka je do táty, to jsem poznala hned.
Pavli, já nevím, zda je Honzík galantní, ale už se mi ho nechtělo bít, aby to řekl, chápeš ne? 😀 😀 😀 😀

martinka79
4. říj 2010

@anta jj NIkolka je celá tchýně a Mišák já, ale zase když má ten s vůj kukuč je celý tatin...

martinka79
4. říj 2010

HOnzík to je stvořeníčko citlivé... a to je fajn.

paolin
4. říj 2010

Marti, to ho naučil Mirek 😀
S tím křičením vím...nějak mi to nejde 😒

Jani 😀

martinka79
4. říj 2010

@paolin PAvli a try jsi byla ta podpora a zase se nepodceňuj,jsi fakt skvělá... a s tím křikem to je rěžké znám to od sebe, ale dá se to... 😉

martinka79
4. říj 2010

já ti samo PAvli věřím bude to dobré..