Dubová kůra pro nástřih hráze? Používáte ji?

bramburka
7. lis 2007

holky, muzu se zeptat, pouzíváte nějak dubovou kuru pro nástřih hráze - já jsem si to ted zkusila potřít a pálilo to, tak nevím, jestli je to normální

bramburka
autor
7. lis 2007

mám tam takové malé ranky po vpichu jehlou, ne na jizvě, tak jestli to bylo tím... pak to malinko hnisá, je to normální?

bambulik
7. lis 2007

já na masáž hráze mám doma olejíček od Welledy.

marinka
7. lis 2007

bramburko, já jsem používala gel z dubové kůry a ze začátku to taky pálilo, ale to je dobře, znamená to, že to působí. Taky jsem tam měla takové červené ranky, ale po pár dnech potírání dubovkou se to zahojilo..

marinka
7. lis 2007

bramburko, tak teď nevím - ty už máš po porodu, nebo tou dubovkou masíruješ hráz před porodem? Z dotazu jsem pochopila, že už jsi rodila, ale koukám, že máš v profilu 39 tt 😕

bramburka
autor
7. lis 2007

jee, jdu změnit vlastně profil, mám po porodu, první den a jsem hotová .- mám gel i odvar a nevim, co použít, aby se to zlepšilo, nemůžu sedět 🙂

vesi
7. lis 2007

mne lekár po operácii radil umývať ranu harmančekom...nič neštípalo a pomohlo to... 😉

karotky
7. lis 2007

Já měla nástřih 10 cm a v porodnici se mi to moc nehojilo.Polejvali mi to tinktůrou a ta vůbec nepomáhala. 😅
Když jsem se vrátila z porodnice,koupila jsem si mast z dubové kůry a ta opravdu zabrala........ale tak za 3 týdny.Vyplatí se vytrvat. 😉

niega
7. lis 2007

Z dubový kůry si udělej sedavou koupel, nech co nejdéle luhovat, aby to bylo dost silné. Nezůstaly ti v roztoku nějaké zbytky té kůry (myslím, jestli je to dobře zcezené)? Můžeš taky zkusit sedavou koupel z řepíku lékařského - taky obsahuje třísloviny a urychluje hojení.
K tomu gelu - může to být lepší a nemusí. Je v něm obsaženo spousta pomocných látek, které by tu ránu mohly dráždit. Lepší budou jen bylinné výluhy.

med
8. lis 2007

Já teda po nástřihu nemohla sedět asi týden, takže sedavou koupel bych si fakt nedala 🙂) Ale dělala jsem si obklady z dubový kůry a moooc mi to pomohlo. Pak jsem to mazala ještě gelem z dubové kůry asi měsíc. Nakonec mi ale gynekoložka na prohlídce po šestinedělí předepslala ještě jednu mast...

kisska
8. lis 2007

Dubova kora sa asi najlepsie uplatni ako sedavy kupel, ak sa neda, tak su dobre aj obklady (gazovy, nie vatovy, tampon namoceny to silneho duboveho caju). Ci a ake masticky, to skor odporuci lekar, alebo magistra v lekarni...

alinka76
8. lis 2007

Dievčatá, dubová kôra je výborná na hemoroidy po pôrode, neviem o tom, že by bola na hrádzu. Ja som mala po prvom pôrode veľké problémy a doma som každý večer sedávala v tomto kúpeli a pomohlo to.
Na hrádzu je lepší odvar z repíka, ale asi by som pár dní počkala, aby sa štichy nepotrhali, ak budete moc namáčať tú ranu. Ja som sedávala viac zadkom v tej vode, aby som si prednú časť moc nenamáčala.

bramburka
autor
8. lis 2007

holky, problem je že teda sedavou koupel jako med nezvladnu, nastrih mam 6 cm..ten obklad palil, zkusim to dopoledne, kdyz to tolik neboli, vecer to nebyde... to je konec.. ale včera bylo hur, tak snad bude zitra jeste lip, k vanocnimu stromu si snad sednu...

niega
8. lis 2007

Med: Já měla taky velkou jizvu. Dala jsem si výluh do dětské vaničky a nasoukala se zlehka do ní. Seděla jsem jakoby na kostrči (tam teda nástřih nedosahoval 😀 ).

bramburka
autor
9. lis 2007

ještě jsem se chtěla zeptat, jak dlouho tam mam sedet, sedel ajsem pul hodiny...asi jako niega. Ten gel z kury rikali az vypadaji stehy, tak nevim...

niega
9. lis 2007

Brambůrko, když to vydržíš půl hodiny, tak je to fajn. Většinou se to dělá tak, že se vyleze tehdy, když koupel přestane být příjemná (vychladne). Ale když vydržíš půl hodinky, tak je to dobře 🙂 K tomu gelu - účinnější není, jen by mohl víc dráždit - výhodou je akorát jednodušší použití. Jestli zvládáš tu sedavou koupel, pokus se 2-3x denně posedět v odvaru z kůry, můžeš občas prostřídat s řepíkovou natí (taky koupíš v lékárně). Držím palce!

kaceenka81
9. lis 2007

já používám gel z dubové kůry,rodila sem kleštěma a šitá sem byla snad i na zadku,a ted už sedím v pohodě a dokonce už mě to vůbec nebolí!mazala sem to pořád,kdykoli jsem měla čas 🙂

ria80
9. lis 2007

Kaceenko to jsem rada,ze ti to pomohlo. 🙂

bramburka
autor
9. lis 2007

A ten gel teda muzu i na tu zivou ranu, jo? Nebo az na tu jizvu???

kaceenka81
9. lis 2007

já si to mazala hned po příchodu z porodnice.
ria-díky za tip,pomohlo. 🙂

kim
9. lis 2007

Bramburko: nám PA říkala, že gel z dubovky až nebudou stehy..ale holky tu píšou že už tak brzo poporodu 😅 jinak říkala, že tu sedací koupel z kůry či řapíku na 10-15 min.několikrát denně a taky prý odvar z Tantum Rosa a ránu tím polévat po každém vyčůrání 😉

bramburka
autor
9. lis 2007

Diky, me taky rekla ze gel az po 10 dnech, tak radejc pockam, protoze je to opravdu dost cerstve. Ta koupel, jelikoz jsem musel akojit, byla studena, ale myslim, ze to nevadilo, naopak to bylo prijemny. Vidis, tak vecer jdu do ni znova. Koukam pritom na tV a vypadam u toho urcite docela sexy, jak tak pololezim v lavore na zemi a polevam si rukou pipinu 🙂 😀

dzonyss
10. lis 2007

bramburko já taky používala dubovou kůru. Ale rovnou roztok koupený v lékárně. Ale musí se používat ředěný. V porodnici sem to kapala na vodou namočený vložky a ty sem si přikládala. Hlavně to chce luftovat. Doma chodit na ostro, pokud to jde kvůli očistkům. A večer jsem si doma dělala sedavý koupele do lavoru. Vydržela sem cca 5 minutek, ale pomohlo to. Doktoři říkali, že je to to nejlepší ty sedavý koupele. Byla sem taky nastřižená až za ušima. Vytrvej určitě to pomůže. A to hnisání je prý normální. Já s tím taky letěla k doktorům a ty to skoro neřešili. Poradili dubovou kůru a po každým wc sprška a zvýšená hygiena.

bramburka
autor
10. lis 2007

Diky, Dzounyss, ted jsem si i na minutu sedla... fakt ty koupele pomohly, vcera 2x, dnes jsem tam vydrzela pres 20 minut...

jankar
10. lis 2007

Já měla taky ten gel z dubové kůru a nebýt jeho musela bych na šití po třetí ☹ ☹ ☹ rána se mi tozjela i po druhém šití a pak jsem mazala a mazala,větrala a větrala a zabralo to,už jsem ani nevěřila a psychicky se připravovala na třetí šití 😢 teď už jen vzpomínám,ale tehdy jsem trpěla jak kůň,proto tento gel vřele doporučuju 🙂

nutelka
12. lis 2007

Já byla nastřižená i natržená až na zadku a na kruhu jsem seděla déle jak 5 min. až po 16 dnech, začla jsem patlat gelem z dubovky a hodně se to zlepšilo. Mám taky ještě dubovou kůru, ale pro mě bylo nepřijatelné sednout si do lavoru, teď už je to mnohem lepší a na chvíli vydržím sedět i bez kruhu, tak to vyzkouším.