Duše. Je v těle nenarozeného dítěte nebo po porodu?

dgm
24. črc 2008

Ahoj, jak se divate na pojem duse? Je podle vas duse uz v tele nenarozeneho ditete nebo prichazi do neho az tesne pred narozenim nebo v okamziku narozeni? Jak se na to divaji ruzna nabozenstvi? Jak se na to divaji ateiste? Zajima me to.

nobody
25. črc 2008

zabza9 ---- myšleno samozřejmě v rovnováze ... a my se snažíme obě stránky dostat co nejvíc k dokonalosti 😝

ria80
25. črc 2008

Ano jistě 😀
Jinak k tomu místu.Prostě to bylo tak,že jsem věděla,že lidi po smrti vlastně jakoby žijou svůj starý život,ani si to neuvědomí,že už jsou někde jinde.Prožívají to podle toho,jak žili na zemi,dobře nebo špatně.Většinou tam je lidem dobře,každý tam má to,co vždycky v životě chtěl mít.A během toho jim dochází,co se stalo.Tak se posunují dál,ztrácejí svojí podobu a jsou jen čistá energie.Ta bytost pak ví všechno,všechny minulé životy,všechno co má vědět.Další vědomosti tam ještě sbírají,probíhá určitý soud toho,jak člověk na zemi žil.Ale není to soudjak ho známe,ale spíš vnitřní soud každého člověka,kdy všechno,co kdy ten člověk někomu udělal špatnýho,sám zažije a pocítí přesně takové trápení,jaké způsobil druhým.To je vlastně i určitý trest zato,co jsme tady udělali špatnýho,jestli e to tak dá chápat.Někdy je to opravdové utrpení(představte si,co musel zažít nebo zažívá Hitler)
Tím se zas posunou o něco dál,až z nich zbyde jen ta čistá energie,což je užasný stav,kdy ta bytost nemá žádné emoce,ani moc pozitivní a ni negativní,všechno ví,uplně všechno a cítí jen vnitřní klid a harmonii.A cítí i tu harmonii plynoucí z těch dalších bytostí okolo.
Každý tam je různou dobu,jak potřebuje,ale čas tam neexistuje.
Pak se bytost začíná připravovat na další život,většinou si sama volí,kde a komuse chce narodit a jaký prožije život.Všechno ví,jaký překážky bude mít a s čím se bude muset poprat,aby postoupila dál.Ano,i utrpení si vybíráme sami.Když přijde správný čas na zrození,jde a přidá se k rodičům,aby vstoupila do nového těla.Tím procesem vstoupení získá zas jen lidské omezené smysly,a všechny ty vědomosti,které měla mezi životy,musí zapomenout.(ani by na to lidský mozek nestačil)Protože si to utrpení v životě musí opravdu prožít,to je jeho účel,jinak by život ztratil smysl.

Viděla jsem taky,jak vypadá "peklo".Bytosti,které spáchaly moc špatnýho,nebo jsou třeba moc zaměřený na majetek nebo tak něco,nemůžou postoupit dál.Jsou "někde",kde není vůbec nic.Spatně se mi to popisuje,není tam ani nahoře a dole,pravo a levo,prostě nic.Jen šeď.Představte si,že není prostě vůbec nic.Tak jsou a bloudí tam,nejsou už ani na zemi,ani nahoře,jsou někde mezi tím a nemůžou ani na jednu stranu.Hrozně se tam trápí a jen se tam tak plouží.Je to k zešílení.To trvá třeba hodně dlouho,než jsou schopni se z toho dostat a postoupit zse kousek dál,přijmout skutečnost,že umřeli a že musí opustit všechno,co na zemi nechali.Pak postoupí dál,ale čeká je ještě "očistec",o kterým jsem psala výše.

zabza9
25. črc 2008

Nobody no nevím...jestli jsou všichni Kenové a Barbíny vždy v rovnováze...spíš ne 😎

nobody
25. črc 2008

zabza9 😀
no to nejsou, jsou někde úplně jinde 😀

zabza9
25. črc 2008

Jj, jedině ty pravé od Matte!a 😀 😀 😀 😀 Myslel jsi jako "jiná mozková kapacita? Blíže neurčena?" 😀 😀

nobody
25. črc 2008

většina je teda pipek ... ale myslím právě to využití mozkové kapacity ... nějaká nahodilá entita ..

😀

zabza9
25. črc 2008

No a Kenové šampóni mají co říkat 😀 Ale třeba jsou právě tak "geniální", že to my, obyčejní, nedokážeme pobrat 🤐 😀

nobody
25. črc 2008

dobře, měním .. normální lidi se snaží blížit k dokonalosti

a jdu na trénink, pa

zabza9
25. črc 2008

Nobody tak jo, budiž Ti odpuštěno 😀 Pěknej trénink, pa 😀
Rio teď jsem si všimla Tvého příspěvku 😲 Něco jako Danteho Ráj, Peklo a Očistec? Vypadá to skoro jak tento popis 😎

ria80
25. črc 2008

tak to nevím

neeve
25. črc 2008

Teda ale musím říct, že když jsem si přečetla ten dlouhý příspěvek od Ria, tak mnou projel silný pocit, jako kdyby to tak fakt bylo, jako že - ježiš, takhle to ale přece je! 😲 Teď si připadám jak idiot, normálně tohle fakt něžeru, ale tohle mi přišlo fakt hodně blízké. A Danteho popis Ráje, Pekla a Očistce znám, ale takhle uplně to teda nebylo. 🙂

ria80
25. črc 2008

Neeve,dík,jsem si říkala,jestli semi nevysmějete.
Já teda ten popis neznám.Prostě jsem tady napsal,jak jsem to zhruba tenkrát v dětství malovala a vykládala.Ted už si to nepamatuju.Ale pamtuju si právě na to období v dětství.

neeve
25. črc 2008

Ria ne, mně to přišlo právě hodně hezky napsané a takové nějak blízké 🙂 Ale stejně jsou to jenom dohady. I když pocit jsem u toho měla fakt zvláštní 🙂

zabza9
25. črc 2008

Neeve já neřekla, že je to úplný popis, jen, že mi to připomíná 🙂 🙂 🙂 Třeba měl i Dante pravdu 😉 😉

dgm
autor
25. črc 2008

Je, pekne debatujete. 🙂
Rio, proc vysmivat? Vzdyt je to spis obdivuhodne, dozvedet se, ze nekdo ma uz od detstvi takove predstavy. Mas asi bohaty vnitrni zivot.
Ja jsem se v poslednich mozna 3 - 4 letech zacala o tohle tak nejak vic zajimat, potrebovala jsem si spoustu veci z minulosti vysvetli, ledasco si clovek najde odpoved. Ted naposledy mam nevyresene prave to, odkdy ta duse vlastne vstupuje do tela, ale je to asi taky na delsi nejake patrani, uceni ...
Jeste je zajimave, rio80, jak jsi psala, ze jsi v detsvi s rodici na to tema zacinala, tak jestli vubec oni nekdy zazivali neco podobneho? Me to prijde, ze se za to ta starsi generace stydi, ze o tom mluvit nechce, nebo myslite, ze skutecne takove zazitky nema? Jak to, ze v soucasne dobe narazim cim dal casteji na nekoho, kdo mi rozumi, kdo vi, o cem mluvim?

ria80
25. črc 2008

Za komunismu to asi bylo zakázaný nebo co.I normální víra.Takže když někdo něco takovýho chtěl říkat,tak ostatní ho přesvědčili o tom,že si to jen vymýšlí a at o tom radši nemluví nebo bude za blázna.
Myslím,že dost lidímá nějaké takové zážitky,ale myslí si,,že jsou to jen jejich představy a radši o tom nemluví.
Celá moje rodina je zaměřená uplně naopak,považují to za blbost.I já jsem si dlouho myslela,že to byly jen fantazie,dokud jsem si pak o tom něco nepřečetla a zjistila,že zážitky lidí třeba z klinický smrti se nápadně shodují s těmito mými "představami".

ria80
25. črc 2008

To že ted se lidí začínají obracet k těmto věcem,může souviset i s přeměnou myšlení celého lidstva,věk vodnáře se ted hodně říká.

ria80
25. črc 2008

Cetla jsem knihy o dětech,které si vzpomínaly na svůj minulý život,věděly,kde žily,jak se jmenovaly,jakou měli rodinu.Rodiče jim věřili,šli třeba na to místo a zjistili,že opravdu tam žil ten člověk a právě tou smrtí umřel,jak ty děti popisovaly.Pak ty děti i poznávaly svoje staré příbuzné,svoje děti,nebo poznávaly svoje svoje osobní předměty z minulého života.
Většina z těch příběhů pochází z Indie.Právě proto,že tam tyto věci nikdo za blbost nepovažuje a těm dětem se věří.V naší společnosti když dítě začne o tom mluvit,tak rodiče řeknou,že si vymýšlí,že má bohatou fantazii a tím to skončí.Byly tam teda i příběhy třeba z Anglie,ale bylo jich málo.
Myslím,že takových dětí je hodně,ale rodiče tomu nepřikládají váhu.Než děti vyrostou,zapomenou to a pak už s tím nemůžou nic dělat.

vilca
26. črc 2008

ria80: nemůžeme věřit všemu, co najdeme v knihách... 😕

nikka.vo
26. črc 2008

Jo a ještě bych chtěla říct, že to že jsem psala, že jsem něco viděla v televizi neznamená, že mě to ovlivnilo 😕
Jsem dospělý člověk, který je schopný mít vlastní názor a nenechat se ovlivňovat okolím 😉

nikka.vo
26. črc 2008

a už vůbec ne televizí 😉

neeve
26. črc 2008

já asi nejsem moc chytrá, protože nedokážu říct, jak to opravdu je 😅 tudíž nemám na to žádný názor, z obojího je trochu něčeho, co mě oslovuje. ovšem stále se rozumově klaním k té racionálnější verzi... ovšem... kdo může věřit mému mozku, když ho využívám je na pár procent jak víme 😀

aponchie
26. črc 2008

ja si pamatuju velmi zive se vsemi detaily urcite sekvence sveho zivota ve 2 a 4letech a jsou pravdive a nikdo mi je nikdy nerekl... 😲

dgm
autor
26. črc 2008

Aponchie, prosimte, mas nejaky nazor na prvni otazku v teto diskuzi? Zajima me to, Diky. Mas dceru, tak si o tom neco myslis, ne? Beru obe mozne varianty, bud neveris nebo veris a potom me zajima, jak se na to divas. Dekuji.

nikka.vo no, ono to asi nebylo mysleno tak, ze bys byla ovlivnena televizi, ale ze te to nejak podvedome ovlivnilo, treba neco jako na zpusob podprahove reklamy ...
Ja si ale za svymi nazory a zazitky stojim, ja vim urcite jiste, ze ovlivnena nicim nejsem, neda se to srovnat s jinym nebo podobnym zazitkem, je to vyjimecne.

ria80
26. črc 2008

Neříkám ,že té knižce musíte věřit.Jen jsem to uvedla pro zajímavost,zaujalo mě to.
(Z knih ale člověk získává nové informace,o lidech,které by normálně nikdy nepoznal)

aponchie
26. črc 2008

dgm 🙂 uz pred narozenim

zabza9
26. črc 2008

Tak tohle jde fakt mimo mě 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 To se nedá 😀 😀 😀

nobody
26. črc 2008

zkuste holotropní dýchání ... a snad vás dostanou zpátky (i myšlenkově i zpět do probrání)

aponchie
26. črc 2008

anebo si zabehnete na hribecky k prehrade 😀

nobody
26. črc 2008

nebo skočte do přehrady, bez přístupu kyslíku ty videa v hlavě budete mít hned