Dvě jména pro mimi. Co si o tom myslíte?

smardik
22. kvě 2008

Holky co si myslíte o dávání dvou jmen pro děti? Chceme dát jméno Tomáš Daniel Šmarda všichni nás od toho odrazují tak chci vědět váš názor 🙂

rezetka
22. kvě 2008

Smardiku, rozhodně si do toho nenechte mluvit. My taky dáme synkovi dvě jména a co si o tom kdo myslí je nám srdečně jedno. Dřív se to dávalo běžně, někdy i tři jména. Běžte do toho.

lisounek
22. kvě 2008

kazdeho vec holky ne?? 😉 me by s tim teda manza poslal do haje to vim, ale proc ne, kdyz se to nekomu libi 😎

smardik
autor
22. kvě 2008

rezetka: já jsem pro to rozhodnutá, ale tak nějak mě to znervoznelo tak se ptám 🙂 je to síla jak jsou všichni nejchytřejší a mluví nám do toho jak se bude jmenovat, co máme a nemáme kupovat a do svatby, prostě děss!!!

smardik
autor
22. kvě 2008

lisounek: no to je jediný kompromis na kterém jsme se dohodli, přítel chtěl jen Tomáška o jiném jméně se nechtěl bavit a já ne, takže tohle je kompromis pro oba a jsme spokojeni a babičky si holt budou muset zvyknout

lisounek
22. kvě 2008

smardik: nam taky mluvi do jednoho jmena natoz pak do dvou ufff ty navrhy uz tady taky byli...jakoby to bylo jejich dite, svatba atd..co?? 😕

kristi
22. kvě 2008

nase mala ma taky dve jmena 🙂

luckahr
22. kvě 2008

mně se to líbí 😉

rezetka
22. kvě 2008

Oni jsou ti ostatní dycky hrozně chytří, ale dítě je to vaše, tudíž vaše volba jména. Můžou se třeba zeptat proč zrovna tohle a proč dvě, ale aby vám do toho kecali, to ne, to se nedělá.
Kristi, jo, Miuška má taky dvě a jsou s tím nějaké problémy?Nejsou, že jo.

kristi
22. kvě 2008

Rezi, nejsou...vubec zadny problemy, asi proto, ze se to zatim nikde moc neuvadi, asi pak ve skole se ji to nevejde do kolonek, ale to si bude to druhy jmeno zkracovat asi jen jako inicialu

rezetka
22. kvě 2008

Přesně tak 😉. A pak už to bude mít jen v občance, ne?

smardik
autor
22. kvě 2008

🙂 🙂 hned jsem klidnější, no momentálně rodina chce at se malý jmenuje Šimon 🙂

kristi
22. kvě 2008

ty voe, to bych je fakt poslala do haje, takovyhle kecy.....

smardik
autor
22. kvě 2008

poslat do hája mi nedovoluje slušost, ale jasně jsem řekla že se nám Šimon nelíbí a že my jsme jeho rodiče a my rozhodnem jak se bude jmenovat a co bude a nebude mít, ale někdy je to síla. ale na 99% to bude tomáš daniel, jediné co to asi změní je že by se z něj nakonec vyklubala holčička 😀

kristi
22. kvě 2008

Tomas Daniel je fakt pekny, nenechte si to rozmluvit

smardik
autor
22. kvě 2008

nenecháme 🙂 líbí se nám to a jsme spokojeni oba, padaly návrhy ty jsi matky ty rozhodni jak se bude jmenovat ale mě to přijde divné, malý má přece dva rodiče 🙂 zrovna vybírám kočárek to je taky hrůza

kristi
22. kvě 2008

je to mazec, jeste jste hezky vybrali Tomaska, pac ma svatek nekdy na jare, narozky bude mit na podzim,to je pohodicka

rezetka
22. kvě 2008

Šimon Šmarda? To je jak kdyby šišlal teda. My teda Šimonka chceme druhého, ale pokud se vám to nelíbí, tak proč by jste ho tak měli pojmenovat jako? 😕
Je to pěkný, držte se toho.

lukajda
22. kvě 2008

Teda to je fakt moc hezký. Jestli budu mít jednou holčičku, tak taky uvažuju o dvou jménech. I když už teď slyším názory tchýňat 😝

kristi
22. kvě 2008

u nas to cela rodina vzala naprosto v pohode, nidko se nad tim nepozastavoval

rezetka
22. kvě 2008

Můžu říct že u nás se teda zatím taky nikdo nedivil.

smardik
autor
22. kvě 2008

rezetko víš co je gól? přítel strašně chtěl Tomáše, to jsem pořád slyšela Tomáš Šmarda je blbé, blbě se to bude vyslovovat ale Šimon Šmarda nevadí 🙂. Nám se Šimon nelíbí, takže nebude nenecháme si do toho kecat. Pro holčičku jsme měli jméno hned, ale ten kluk byl horší

lukajda
22. kvě 2008

Kristi - to máš v pohodě. Tchýňka se pozastavuje naprosto nad vším...

andelka
22. kvě 2008

Já mám taky dvě jména, manžel dokonce tři, ale jen křestním listu, v občance ne. My to uděláme taky tak. Dvě civilní jména mi přijdou jako zbytečná komplikace, vždyť známe byrokraty, žejo? Když má člověk více jmen už v matrice, tak se musí pak vždycky představovat, podepisovat a ne vždycky to úředníci, učitelé aj. pochytí správně. Můj bratranec má tři děti a každé má dvě jména. Na těch druhých si dali fakt záležet, takže doufám, že děcka z toho pak nebudou mít trauma. A stejně se jim říká jen jedním.
Ale je to každého věc, to je pravda. Navíc si myslím, že mimčo smardik by další jméno mít mělo, protože Tomáš Šmarda se samotné vyslovuje dost blbě.

rezetka
22. kvě 2008

Tak ono když si to vezmeš, tak Tomáš Šmarda se opravdu špatně vyslovuje, protože to začíná a končí na š, ale když to proložíš tím Danielem, je to super.

andelka
22. kvě 2008

smardik: Vyslovuje se to blbě, protože jsou vedle sebe dvě šš. Proto jsme my zavrhli Davida. D a T se vyslovuje skoro stejně a je to dost jazykolam, když příjmení začíná na T. Takže bude Daniel. 🙂

smardik
autor
22. kvě 2008

no právě proto jsem Tomáše nechtěla, ale přítel na něm trval, v tomhle je horší než beran. Já myslím že dvě jména problém nějak nebudou, vždyt na úřadech apod. se stejně většinou podepisuju jen příjmením tak co 🙂 a jinak přece může používat jen jedno. A já chtěla Davidka, Daniela nebo Jakuba takže jem spokojená jak je to vymyšlené - poradili mi to holky na bereme se 🙂

luckahr
22. kvě 2008

smardik, správně, nenechte si do toho kecat 😠 😉

rezetka
22. kvě 2008

Máš pravdu, podepisuje se jen příjmením a navíc u druhého jména stačí poučívat iniciálu. Čili Tomáš D. Šmarda.

smardik
autor
22. kvě 2008

no právě, to byly právě argumenty okolí že to bude mít blbé, tak jsem to tímhle utla a nezmohli se na slovo, ví že mám pravdu - člověk se podepisuje jen příjmení, stačí pak dávat jen iniciálu a fakt že až je větší tak ve školce,škole mu budou říkat asi jen jedním jménem jaké se mu bude líbít víc 🙂 a jak často potřebujete občanku? já na úřadě a když si chci kupit alkohol nebo příteli cigára ☹ protože mi všichni hádají tak 17

andelka
22. kvě 2008

No já mám pocit, že v zákoně je, že se musí vždy používat obě.