Dvojjazyčná rodina. Máte zkušenost?

doubek
9. led 2007

Ahoj, mate jiz nekdo zkusenosti s dvojjazycnou vychovou?

andik
30. led 2007

mona81 tak to gratuluji!Jaké bude mít jméno?Už máš něco vymyšlené? 🙂

mona81
31. led 2007

asi Mona, mě si líbilo i Samira, ale to zase nechtěl můj no a Leila je taky krásný, ale je to moje druhý jméno. Mona je tak jediný, na kterým jsme se zatím shodli. Ale není to konečný. Ještě se uvidí. Jo jinak můj je cizinec,proto ty cizí jména 😉

andik
31. led 2007

Mona je hezké jméno,má kamarádka má dceru a ta se jmenuje Mona Maria,zní to moc hezky. 🙂

doubek
autor
20. bře 2007

Nechcete se nikdo podelit s vychovou ditete ve dvojjazycne rodine? ☹

kristynaw
20. bře 2007

holky,nechci vam kazit radost ale usamartin-mam ji i na icq a jeji teorie je trosku jina...

kristynaw
20. bře 2007

jinak my budeme taky dvojjazycna rodina,tatinkuv jazyk a mamincin,ja na ne budu mluvit jen cesky a manzel jen anglicky a tak se nauci oboje,slyseli jsme o rodine,ktera to tak dela,a deti to hned od zacatku pochyti

doubek
autor
20. bře 2007

A jakou ma teorii UsMartin. Ja si ji tady pamatuji ze zacatku, ze perfektne mluvi cesky,az se mi nechce verit, ze neni ceska.

kristynaw
20. bře 2007

no,ja si to presne vsechno nepamatuju,tak nechci lhat,ale vse co mi vysvetlovala bylo tak zmatene,myslim ze rikala,ze jeden z rodicu je american,a druhy cech,jinak nevim uz kdo,jestli tata,nebo mama,ona je ceska a manzel taky cech, pry ziji v usa...no na beremese se o ni vedla diskuse, a je to proste divny...

kristynaw
20. bře 2007

pak kdyz jsem ji jednou na icq napsala,ze jsem cetla na bereme se zajimavou diskusi o ni,tak se odhlasila a uz mi nikdy nenapsala a to jsme si psali dost

doubek
autor
20. bře 2007

Aha, ale tady psala, ze Americanka a ze rodice studovali Karlovu U. a tak chteli, at decka umi taky cesky. Ale ona mela takove ty nase ceske vyrazy. Jako napr. to jsi mne pobavila. I kdyz umis dobre jazyk, na takove vyrazy musis v te zemi nejakej rok zit.To se nenastuduje. Proto mi to bylo divny.

kristynaw
20. bře 2007

presne tak,ja uz si vse nepamatuju,tak ji nechci ukrivdit,vim jen,ze vse co mi vysvetlovala s rodinou,bylo strasne zmatene,ale nikdy nerekla,ze je americanka,je ceska i manzel,jen pry ziji v usa. na beremese si pak vymyslela dalsi veci,holky pak na ni byli docela nastvany, no me je to jedno,at si dela co chce,mozna mela na mysli,ze pokud je jeden z rodicu american,takz e je americanka,ale neni americanka ktera se naucila cesky,to vim na 90 procent

doubek
autor
20. bře 2007

Tak to je potom jasny. A tady se nechala chvalit, jak perfektne zvlada cestinu.

kristynaw
20. bře 2007

jojo,cetla jsem to...no,asi se doma nudi,i kdyz s dvojcatama...no vim,ze nektery hoky si mysleli,ze proste jen nekde bere obrazky miminek,ale to si nemyslim,co jsme si psali atd tak sou to asi fakt jeji deti a nebo je dokonala lharka. taky tu psala jeji "tchyne" ale pak se zaclo resit,ze je to asi ta stejna osoba,protoze pouzivala stejny vyrazy a za kazdou vetou vykricnik,atd. no to je jedno,diskuse se zvrhava,takze zpatky k dvojjazycnym rodinam😀

doubek
autor
20. bře 2007

My taky budeme mluvit dvema jazykama. Kazdy svym. Take jsem slysela, ze to decka zvladaji v pohode. Jenom si myslim, chudaci nasi manzele, protoze oni nerozumi cesky. Nevim, jestli tvuj rozumi, ale muj ne. Myslim si, ze casem bude rozumet. Mluvit asi ne, ale rozumet ano.

kristynaw
20. bře 2007

muj rozumi docela hodne,ale ne vse,i mluvi,cim dal vic,ale neni to dokonale,ale pochyti zaklad.musime nase deti vychovat tak,ze nezacnou na manzela rvat neco v cestine, a bude🙂ty to mas jak?manzel je amik?a kde zijes?

doubek
autor
20. bře 2007

Ve Spanelsku, je Spanel. Ty v Anglii nebo v USA? A kde se naucil? Ja jsem cetla, ze je treba byt doopravdy dusledny. Ne, ze na ulici budu na ni mluvit spanelsky. Vsechno cesky. A uz se tesim. Tady lidi mluvi baskicky, tomu ja nerozumim, tak ted budu mluvit, ze nam taky nebudou rozumet. Ja vim, jsem jak mala, ale mne ta baskictina leze na nervy. 😖

kristynaw
20. bře 2007

Ja jsem v USA,manzela jsem poznala v cR,jezdival tam na leto pomahat na kemp,tak se trosicku naucil,ale hlavne se naucil se mnou. ale asi bude tezsi na ne mluvit cesky a manzel nebude vedet o cem mluvis,no,bude to zajimavy

doubek
autor
20. bře 2007

To bude. Ale ja si myslim, ze mu to nevadi. Mne by to asi vadilo, kdyby si oni dva spitali a ja nerozumnela. Ale jak rikam, ja si myslim, ze on brzo porozumi, protoze to taky bude slyset od jejich prvnich slov, nebudu vest zadne dlouhe monology, takze si myslim, ze se chytne.
Tvuj manzel ma teda zajem s tebou mluvit cesky? Muj zna nejake vyrazy, hlavne takove ty, jak si ulevuji od plic. 🙂
Ta M..., asi si vymysli a kdyz lzes, tak musis mit skvelou pamet. 😀

kristynaw
20. bře 2007

jojo,bavime se trosku cesky,treba v obchodech nebo tak,je to sranda. prislo ti do ip ten vzkaz s predmetem par ukazek?tam se vse ukaze

doubek
autor
20. bře 2007

Jo prislo, diky. Prectu.
Ja si myslim, ze by mohla byt sranda, kdybychom se bavily s malou cesky, ale rozumely spanelsky a lidi to nevi, tak by mohli rict neco, co by normalne nerekli. Ale jak je tak vidim, tak spanele takovi nejsou. To my cesi jo.
Kde zijes, ve kterem meste nebo state?

kristynaw
20. bře 2007

ziju v Illinois,asi dvacet minut od St.Louis na letecke zakladne,manzel je v armade. asi si ted pujdu lehnout,jsem nejaka unavena, no,tehotenstvi🙂 kolik mas ted hodin?ja 13:47....

doubek
autor
20. bře 2007

19.48
Taky jsem spala po obede. Ty jsi teprve 8. tyden.To je zahul. Ja si citila hrozne. 😝 Nemam prestavu, jake je to zit na letecke zakladne.

kristynaw
20. bře 2007

ma to svoje vyhody,v obchodech neplatis dane,je to levnejsi,vse je blizko,coz se me hodi,protoze nemam zatim ridicak,no a plati ti najem i vsechno,a tak...jinak tu kazdej vsedni den hraje hymna🙂

kristynaw
20. bře 2007

tak zatim ahojky,ja se jdu natahnout🙂

doubek
autor
20. bře 2007

A jak to vypada, jako domy a tak. 😲 Takze manzel ma krasnou uniformu? Mne se libi uniformy, ale i pro mne na obleceni. Mam rada ten striktni styl.

kristynaw
20. bře 2007

koukni se na bereme se tam mam svatebni album,je tam v uniforme. domy jsou tu noprmalni,zalezi,jaka ses pozice ,manzel je dustojnik,mame peknej dum,tri loznice, dva zachody s koupelnou, kuchyn , obyvak s jidelnou a jeste takovej jedne pokoj,mistnost na pracku a susicku,pokud ses general,je to uzasnej barak,ale na to jeste mame hooodne casu. jinak uniforem ma nekolik druhu,na svatbe mel tu nejhezci, jinak nosi takovou tu zelenou kazdy den do prace

doubek
autor
20. bře 2007

224 992 082

doubek
autor
20. bře 2007

Jdu se mrknout. Ja mam taky albicko v beremese, ale zatim malinky, budu pridavat.

kristynaw
20. bře 2007

to je tvoje cislo na icq?zrovna jsem si o ne chtela rict🙂

doubek
autor
20. bře 2007

jo,cisilko na icq
kde te najdu v tech albech?