Ekologické prostředky do myček nádobí. Jaké máte s nimi zkušenosti?

miquel
22. srp 2007

tak jsme si konečně pořídili myčku nádobí 😵
chtěla bych používat nějaké ekologické prášky nebo tablety, protože nejsem zrovna příznivec fosfátů 😠
byla bych ráda za jakékoli vaše zkušenosti s např. Ecoverem, Ullrichem Sonettem apod.
(pokud už tu podobné téma je tak se omlouvám nejde mi vyhledávač)

johanda
22. srp 2007

miquel, kamarádka používá sliz na praní i do myčky a prý to myje. Z vlastní zkušenosti nevím, jelikož u nás doma jsem myčka já ☹ .Slizem ale myju nádobí v dřezu a dobrý.

chechta
22. srp 2007

holky já bych se u toho slizu bála, že to tu myčku bude zanášet. samozřejmě nemám se slizem zkušenosti ani na normální praní, ale tuším že to může mít podobné vlastnosti jako Jar a ten se tam dávat nesmí. 😒

kattum
22. srp 2007

Ja pouzivam ekologicky prasok do mycky a lestidlo od Missivy a som velmi spokojna. Viac info cez IP.

cucoriedka
22. srp 2007

dufam, ze toto nebudu admini brat ako skrytu reklamu, ale vcera som studovala jednu skvelu webku, kuknite aj vy:

www.ekodalej.sk

je tam o aj prostriedkoch do umyvacky, aj o pracich, aj na riad, aj o kozmetike atd atd... + diskusie + odborne clanky

melory
22. srp 2007

viem ze je to odveci, ale vedela by mi poradit daka zena instalatera, ci sa da mycka dat na miest, ktore je 5 metrov vzdialene od umyvadla, cize od odtoku a privodu vody?

lusinta
22. srp 2007

my používáme několik let ecover a jsme spokojení!určitě doporučuju! I oplach od ecoveru. Akorát sůl kupujeme nějakou normální, protože E.nemá. Ale sonet má-tu jsme ale ještě nezkoušeli, tak nemůžu poradit.

nimmo
22. srp 2007

taky používám tablety do myčky a leštidlo od Ecoveru a jsem s ním naprosto spokojená 😉

inees
22. srp 2007

Mohla bych se zeptat těch, co používají Ecover, kolik tak zhruba stojí? A když už jsem u toho, používáte od Ecoveru někdo i prací prostředek? Voní? Pro mě je vůně prádla dost důležitá a taky to, aby bylo opravdu čisťounký... 😉

miquel
autor
22. srp 2007

holky díky
tak jsem si zatím koupila tablety a leštidlo od Ecoveru sůl Somat( E. ji bohužel nedělá), Ecover prodávají u nás ve zdravý výžívě takže to bylo nejrychlejší, uvidím jak se my osvědčí. Prodávají tam i Sonett ale věci do myčky by my museli objednat, pokud my někdo napíše pozitivní ohlas tak ho možná taky zkusím
cena za 25 tablet byla 149 kč a za leštidlo 76 kč

inees - já mám od Ecoveru jen aviváž a ta voní moc hezky 🙂 , peru ve slizu

Johanda - no mě to s tím slizem taky napadlo 😉 jen nevím kolik bych ho měla dávkovat, nemůžeš se zeptat kamarádky , mám strach abych ho nedala moc a nezůstalo mi to na nádobí 😅
jinak mám dobrej návod jak donutit chlapa aby koupil myčku i když nechce 😉 😀

mihapiha
22. srp 2007

Tak já jsem se zatím neodvázila koupit nic eko do myčky ... třeba k tomu dospěji. Včera jsem se dozvěděla, že jedna paní používala mýdlové ořechy do myčky a totálně ji zdevastovala, stála asi 15000 a tak je z toho na mrtvici.Pozvali si opraváře a ten ji řekl,že kdyby to měl opravovat, tak to levněji jim výjde koupit si novou. tak holky bacha!! na ořechy 😉

haluskacz
22. srp 2007

mihapiha,
JAK orechy znici mycku? ja je ted zacala pouzivat...

mihapiha
22. srp 2007

Haluskzacz - jak přesně to bohužel nevím... Je fakt, že to je jen část informace co jsem tu napsala, ale tak mi to bylo řečeno... dále jsem se neptala, asi chyba... ☹ Prý nějaké usazeniny ... dále fakt nevím. Já jsem taky totiž jestě před asi 3 měs. uvažovala o ořeších na praní a že bych to prubla i do myčky, ale asi se toho bojím..

miquel
autor
22. srp 2007

haluska, a jak je tam dáváš, v plátěným pytlíku a kolik?
a myje to dobře, já jsem jim nějak nepřišla na chuť , sliz my prostě přijde lepší - teda na praní prádla 🙂

haluskacz
22. srp 2007

mihapiha,
o tech usazeninach jsem prave premyslela, jestli z toho neco neni, to muze byt presne tim.

miquel,
davam je tam v platenym pytliku, asi 8. Myje to stejne jako cokoli jinyho eko - to znamena, ze to uplne neumyje hrnky vevnitr hnedy od caje, jinak bezny standart

nyky
23. srp 2007

melory: nemělo by to vadit, jde akorát o délku hadice...
ty ořechy jsem si objednala, ale do myčky mě to teda nenapadlo dávat...dochází nám tablety, tak se po něček eko mrknu...nevíte o nějaké prodejně v Brně?

herminka
24. srp 2007

Inees, já používám tekutý prací prostředek od Ecoveru a voní moc pěkně!

johanda
24. srp 2007

miquel, slizu tam dává asi kelímek (takový jaký bývá třeba v Arielu, prý).
Jinak už se těším, až budeme rekonstruovat, konečně si koupím myčku a nebudu si muset louhovat pazoury (moje ruce už tak vypadají ☹ )

lusinta
24. srp 2007

mihapiha-tak to se vůbec bát nemusíš, protože ecover je fakt super. Myčku máme už několik let a pořád dobrý🙂A dobře to umyje-prostě celková spokojenost🙂

A E. na praní voní hezky. Ten jsem používali taky děsně dlouho a teď střídám se slizem-když je tolik plínek,to bychom se nedoplatili...Ale sliz bych teda do myčky nedávala!a ořechy nevím nevím..asi nemůžou nic zničit,spíš tolik neumyjí.

johanda-a ny myčku se těš!to by měla mít každá ženská 😅

miquel
autor
24. srp 2007

tak jsem včera poprvé pustila myčku a dala jsem tam tu tabletku ecoveru a bylo to umytý dobře i hrnky od čaje to umylo 🙂 takže jsem spokojená , ten sliz taky prubnu , ale až taťka nebude doma 🤐 , myslím že by se mu to asi moc nelíbilo 😠

no my jsem se ohledně tý myčky dohadovali co se malej narodil, ten můj si furt myslel že se doma flákám, a pak jsem si pochroumala vazy v lokti a skončila na dva týdny se sádrou až po rameno, no a po dvou týdnech na mateřský ochotně objednal myčku 😀 😀 a strašně se těšil do práce že si konečně odpočine 😝 😀

johanda
24. srp 2007

U nás myčlu chceme obadva (u nádobí se střídáme 😉 ). Jenomže bydlíme ve starém baráku s děsnými rozvody, litinovými a olověnými trubkami, takže myčku by nám asi po týdnu zanesl nějaký sajrajt. Navíc máme blbě navrženou kuchyň (teda dobře pro pec), takže i když je velká, nic se do ní nevejde

haluskacz
24. srp 2007

lusinto,
orechy v mycce myjou dobre, ale asi jsou z nich fakt nejaky usazeniny, ona ta nase mycka uz ted funguje na heslo, takze bych ji nerada uplne dorazila (ale uz jsem nakoupila tablety Ecover, takze mam vystarano)

novako
17. čer 2009

Obnovuji diskuzi. Nezkoušela jste některá čistý perkarbonát sodný. Bývá součástí prostředků do myček. Zajímalo by mne jestli dostatečně odstraní mastnotu.

berunka654
Odpověď byla odstraněná
Zobraz