Elektrický zubní kartáček. Poraďte značku, typ

peppapig
16. dub 2009

Nazdar vsichni,
po precteni clanku jsem se rozhodla investovat do el. kartacku na zuby🙂

Kdo mate uz nejakou dobu, prosim napiste znacku, typ a spokojenost ci naopak 🙂

Diky predem x

slunicko552
16. dub 2009

Ahoj mám myslím Oral-B asi půl roku.Jsem s ním spokojená a dokonce si čistím zuby neskutečně dlouho 😀

sisstin
16. dub 2009

dle zubaře je nejdůležitější technika, trzn. stírat plak odzhora dolů 😉 ..ne kroužit, nebo šudlat ze strany na stranu...el. kartáček je fajn, protože má těch pohybů víc, než vy dokážete vlastní rukou..ale důležité jsou i mezizubní kartáčky a nitě...mamce tahle technika zachránila půl chrupu, který byl napaden paradontozou 😉

lucia283
16. dub 2009

no ja ked som sa pytala v lekarni co je lepsie tak mi bolo povedane,ze je to uplne jedno...ak je zubna kefka spravna a aj technika cistenia tak elektricku ani netreba

slunicko552
16. dub 2009

luci to je asi pravda,jenže já dokud jsem neměla el.kartáček tak jsem si zuby za tak dlouho nečistila.Zase teď než si to vyčistím tak to dýl trvá což je dobře 😉

berynka
16. dub 2009

Ahoj, pamatuju si, že mi známá-budoucí zubařka vysvětlovala, že elektrické kartáčky byly původně pro tělesně postižené a ten, kdo byl zdravej a línej je začal používat taky 😀 . A shrnula to, že nezáleží zas tak, čím se zuby čistí, ale jak 😉 .

slunicko552
16. dub 2009

bery jj to by sedlo 😀

peppapig
autor
16. dub 2009

slunicko, diky jako jedina jsi mi na dotaz odpovedela, snazim se porovnavat ktery a za kolik, at se neseknu pri vyberu. Oral b doporucuji nejvic, tak uvidim, odpo jdu do mesta.

Holky kazdy zubar na to ma jiny nazor, a pak babo rad ☹ Technika je samozrejme dulezita, ale elektricky kartace pri spravnem pouziti je vycisti lepe mezizubni prostory (daleko ne 100% samozrejme). Ja pouzivam nit 1x denne plus ustni vodu od zubare, ale je tomu asi mesic zacaly se mi zuby zbarvovat hnedym povlakem. Sudlani kartackem 2x denne me taky moc dlouho netrva.

Ma jeste nekdo jinou znacku?

aponchie
16. dub 2009

elektricky je na prd ..dokonalejsi cisteni je stirani a mezizubni kartacek 😎

peppapig
autor
16. dub 2009

sakrys holky, tak ja nevim, ja furt ctu, ze elektricky je lepsi 🤐 a co ted. Mezizubninechci, nit my vyhovuje

peppapig
autor
16. dub 2009

sorry, mi vyhovuje 😅

sisstin
16. dub 2009

peppapig: fakt důležitější je technika stírání a čištění mezizubních prostorů..jestli nechceš nit, tak jsou na to speciální kartáčky..nejlíp si zuby vyčistíš svými pohyby...já četla..že třeba ráno el.kartáček..ale večer pořádně růčo fůčo 😝

aponchie
16. dub 2009

proc nechces pouzivat mezizubni kartacek k beznemu cisteni?

peppapig
autor
16. dub 2009

siss me ta nit vyhovuje, uz jsem si zvykla a velmi se to doporucuje prave jak jsi psala proti infekcim, ja taky bojuju od tehotenstvi s nadmernou krvacivosti dasni (s tehu to nema uz nic spolecne)

apon pokud myslim ten stejny mezizubni jako ty (takova ta mini stetka?) tak me je to hrozne neprijemne a zubar rikal at se drzim nite, ani jsem se nezeptala proc (uvidim co mi zitra rekne). Ja to nemam tmave mezi zubama, ale spis uprotred napovrchu ☹

lucia283
16. dub 2009

no aj osobne som si tiez chcela kupit elek.a uvazovala som nad oralom b ,ale nakoniec ked mipovedli,ze to je uplne jedno co pouzivam a dolezite je ako tak som si to rozmyslela...mna tiez dlhe roky trapilo krvacanie dasien a teraz mi uz nekrvaca...pouzivam zubnu pastu sensodyne alebo lacalud a som s nimi velmi spokojna a krvacanie prestalo ked som zacala aj kefku pouzivat lacalud...teraz mam sensodyne kefku a tiez velmi dobra je curoprox...ide o to aby mala vela jemych stetin....cim su tvrdsie tym viac skodu robia...a ustnu vodu som si teraz oblubila listerine..som spokojna...denna uztna hygiena mi trva asi 10min aj s ustnou vodou a hlavne mam pocit pevnejsich dsien ako predtym..dokonca sa mi zacal povolovat aj zubny kamen sam...

aponchie
16. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

anddy
16. dub 2009

Oral -b 😵 v Argosu pockej na akci ... 😀

slunicko552
16. dub 2009

Tak já bych ten el.zase neodsuzovala,pokud je to jedno,který používám,tak můžu používat i ten el. 🙂 Já jsem měla problém,že jsem nevydržela si tak dlouho čistit zuby,jak se má.A stím el.mi to ani nepřijde 😉 Pokud ho chceš tak si klidně kup.Já Ti ho můžu doporučit 😉

peppapig
autor
16. dub 2009

Tak jsem nekoupila, byla jsem v boots (anddy 🙂 ale nemeli zadny vyber, jako maji na nete, tak koupit on line, ale rozhodla jsem se ze koupim 🙂 Tak uvidime, jak budu spokojena. Diky holky za prispevky 😉

ivee
16. dub 2009

Mně můj manžel (zubař) el. kartáček výslovně zakázal a rovnou vyhodil 😀 dostala jsem klasický velmi jemný kartáček bez všech výmyslů (curaprox) a musím říct, že zuby mám mnohem líp vyčištěný, hlavně to chce používat ješte solo kartáček (nebo klidně i jenom ten) a nejdůležitější jsou "mezibubáky" 😀

lucia283
16. dub 2009

peppapig kde si v zahranici?skus pozriet teda aj comet a currys tam som ich videla popravde viac ako v bootse...a ak chces mozem ti ked uz mrknut do argos katalogu....

lucia283
16. dub 2009

ivee
suhlasim s tebou...ja som mala curaproz a som velmi spokojna,ale v uk ju nevidim tak pouzivam sensodyne

peppapig
autor
16. dub 2009

lucia vidis currys me nenapadl, pujdu kouknout a uvidim, diky moc. Kdyz holky ja pouzivam sensodyne kartacek i pastu, nit, corsodyll ustni vodu, nemam kazy ale zuby mi cernaj, tak me ten elektricky prijde lepsi, ja taky nevydrzim cistit 2 minuty poradne.

listicka77
17. dub 2009

ještě k mezizubním prostorám - mezi řezáky a špičáky stačí nit, ale mezi stoličkami je takový prostůrek, že nit ho nevyčistí, je potřeba mezizubní kartáček! (tolik teorie, já jsem kůže líná a nepoužívám ani to ani to 😝, jinak kartáček mám curaprox).

lucia283
17. dub 2009

peppapig
nieje zac🙂 drzim prsty aby si nasla... a ked ti zubky tmavnu tak ak je mozne skus si ich prebehnut po kave,cirnom caji a podobnych tmavych jedlach a napojoch....ja som si v asde naskusku kupila aj vlajaky polish ,ale mam pocit ,ze priatelovi viac bieli ako mne tak som sa nan aj vykjaslala:D ale v bootse myslim,ze bola akcia na bieliace pripravky no neviem ci este je

lucia283
17. dub 2009

listicka77
no popravde ja som na nit tiez leniva a preto ju ani nepouzivam....umyvanim sa mi aj coto vycisti aj medzi zubkami a ostatok dokonci voda:D to by som s nitou bola asi 20min v kupelni koli ustnej hygiene:D

aponchie
17. dub 2009

me osobne nit taky moc nezaujala,ale kam muzu valim mezizubak mam to tak zazite a takovej strach aby se mi nevratil zanet,ze tech par minut obetuju 😎

dagina
8. říj 2012

Ahojky, ráda bych obnovila téma. Zmiňuje se zde oral B, ale který???? Viděla jsem za 600kč, ale i za 1600kč. Případně jiný osvědčený kartáček??? Díky

suzina08
29. říj 2015

V těch kartáčcích je velký rozdíl. Jako první jsme měli tenhle úplně základní typ Oral-B https://www.nazuby.cz/Braun-Oral-B-Vitality-3D-...
Byl super, ale už jsme přesedlali na sonický kartáček od Philips, který je asi šetrnější k dásním 🙂

radusa009
Odpověď byla odstraněná
Zobraz