Ema, Emma, alebo Emily? 🙂

adrianka1712
26. kvě 2013

Nevedela som, kde tuto otazku zaradit, tak snad mi ju nepresunu 🙂 cakame dievcatko a riesime takuto dilemu. Chceme mat Emku, ale nevieme sa rozhodnut, ako ju pokrstit. Poradite? Dakujem 🙂

kackaj
26. kvě 2013

Tak jestli Ema nebo Emma...u nás jednoznačně kratší forma, máme i delší přijmení, ale obecně nevím, proč by se chudák holčička měla trápit s dvěma "M", když to na významu ani kráse nijak nepřidá🙂 Ale Emily je taky moc pěkný, řekla bych, že už je to úplně o něčem jiným...záleží na tom, jak jí chcete nejvíc říkat. Mě Ema vyhovuje a mám strach, že by Emily sklouzla do Emilky, což se mi tento tvar moc nezamlouvá... Ale stejně je rozhodnutí jen na Vás, takže nevím, jestli Ti tahle anketa něco pomůže🙂

inees
26. kvě 2013

Emma - každopádně 😎

tajemna30
26. kvě 2013

Tohle rozhodnutí je hlavně na Vás - a hlavně to jméno musí jít k příjmení. Takže určitě sama cítíš které jméno nejlépe k němu "sedí", který tvar. Ono zrovna Emily se k typicky českému příjmení zrovna nehodí. 😉 😉

vojtisek2007
27. kvě 2013

Mě se nejvíc líbí Emily...ale to musí jít k příjmení....a kdybych vybírala mezi Emou a Emmou - tak jednoznačně Emma 😀

coxa
27. kvě 2013

Za mě jednoduchá krátká Ema 🙂 ale já nemám ráda cizí jména 😉

ninive211
27. kvě 2013

Záleží, jak to jde k příjmení, já tedy obecně moc nejsem zastáncem dávat českým/slovenskm dětem typická cizí jména, jako Tobias (místo Tobáš), Mathias(místo Matyáš) atd. Takže za mě Emily ne, spíš Ema, ale opravdu záleží na tom, k jakému příjmení to půjde, případně jestli partner není cizinec či nemáte předky z jiných států.

kodiak13
27. kvě 2013

Pro mě teda jasně Ema. Nemám ráda cizí jména. A hlavně když to bude Emma, tak se celý život bude představovat: "já jsem Emma s dvěma eM" což mi přijde šílený 😀

zuza01
27. kvě 2013

Mě se líbí Emily, Emilka je krásné jméno. E(m)ma je teď hodně časté jméno, aspoň tady u nás.

medvidek
27. kvě 2013

Sousedka má přesně jako vy syna Samuela a dceři dali jméno Ema. Prý aby se na děti dobře volalo: Same, Emo ... Takže asi tak. 🙂

karlam
27. kvě 2013

my máme emu 🙂

kackark
27. kvě 2013

Líbí se mi nejvíc Emily, a říkala bych jí takto v základním tvaru 😉 Máme Nelly a taky jí tak nejčastěji říkáme 🙂

martinakl
27. kvě 2013

Emily je anglické jméno, tak do toho bych nešla. To můžeš dát třeba Elisabeth nebo Catherine 🙂 Za mě Ema. Ale já jsem taky zastánce českých jednoduchých jmen 🙂

popellka
27. kvě 2013

Ema 🙂

boobinka
Autor odpověď smazal
Zobraz
vosinka
27. kvě 2013

Ema 😉

vendulka
27. kvě 2013

mně se líbí Emma, nevím ,proč tady pořád řešíte jestli se to hodí k přijmení, je spoustu českým jmen a českých přijmení co se k sobě nehodí 😀 a Navíc, holka se vdá a bude mít jiné přijmení, možná ještě více se nehodící než teď,ale to je dle mě jedno.taky máme první dceru s francouzským jménem a tipicky českým přijmení a no a co 😝 😀
Navíc co tak koukám, tak je čím dál tím více trend cizích jmen
a pak nevím,proč by se měla představovat já jsem Ema s dvěma M?Většinou se tedy představuji přijmením a když jménem, tak řeknu jméno a nemusí nikoho zajímat kolik M mám ve jméně...to až bych to psala, tak tam napíšu dvě M
můj názor

mrsblack
27. kvě 2013

Mě se nejvíc líbí Emily 🙂 Ale stejně se nakonec budete muset rozhodnout sami 😀
@vendulka tak třeba když má někdo dlouhé příjmení jako my, tak raději bude volit kratší křestní jméno. Nemusí jít jen o to, jestli to "hodí".

sebestka
27. kvě 2013

Mně se nejvíce líbí Emily, ale jak už psaly holky přede mnou, rozhodnout se stejně budete muset vy doma.Jinak úplně souhlasím s @vendulka. Neřeště, jestli se to někomu líbí nebo nelíbí, jestli se to hodí nebo nehodí......stejně se jednou vdá.
Tak jak já jsem dala jméno Kristýna a Karolína. Každý z okolí mně odrazoval, že jsou ty jména podobná. No a co? za prvé mně to teda nepřijde, že by byly jména podobná, kromě toho, že obě začínají na K a jsou stejně dlouhá,za druhé je každá moje dcera samostatná jednotka, stejně se jednou vdají, tak co.

kaata22
27. kvě 2013

Já jsem chtěla dát Emily u prvního, ale je to kluk. U druhého jsem váhala nad Emmou, ale máme Maxe 😀
Emu bych nedala je jich hodně.. Ale to je věc názoru 🙂

jetynka
27. kvě 2013

Já bych dala EMA 🙂

pejtho
27. kvě 2013

Emily je moc hezké, ale jak píší holky, tak záleží na příjmení. Emily Nováková je blbý 🙂 Pak je vlastně česká verze jména Emílie a to se mi teda už nelíbí 🙂

My máme doma Emu s jedním M 🙂

cadeau
27. kvě 2013

za me Emma, jednu mame doma a vzdycky, kdyz na ni volam, tak si rikam, jak jsme dobre vybrali 😵

kovik
27. kvě 2013

Emily- je nádherné. A k příjmení se mi líbí. 😀

nunacek
27. kvě 2013

Nejvíc se mi v tuhle chvíli líbí Emma, pak Emily a pak Ema (názory na jména často měním, takže za pár dní bych třeba napsala jiné pořadí 😉 ).

emilia121
27. kvě 2013

Ja sem krstena Emilia no kazdy mne vola Ema EMCA Emili Emka Emuska a jenom pro info Ema neni cidzi menooooooooo 😒

pppxx
27. kvě 2013

Mame Emmu, partner je Brit a tam s jednim M Emmu neznaji 😀
Emily je taky moc pekne.

petuska1188
22. čer 2013

Nam se moc libi Emily,ale je v kalendari??Bude napsana jako Emily P..... a nebo Emílie P..... nebo Ema P.....?

levandulina
22. čer 2013

Nejvíc se mi líbí Emma. 🙂