Exmanžel mi vzal dítě. Prosím o finančnú pomoc

diana4
9. lis 2009

Kdo by mi pomohl finančně v nelehké životní situaci? Potřebuji peníze na advokáta v SRN. Prosím koukněte na tyto stránky http://www.maruskaskerikova.mypage.cz/. Jakékoliv dotazy odpovím na fórum na těchto stránkách. Moc děkuji za sebe a za mojí dceru Marušku.

dvojka
1. pro 2009

jabber-ale přece nemůže být poslední kdo,která má závěrečný verdikt.Nad ní už nikdo neni?

dvojka
1. pro 2009

pardon v té větě nemá být slovo která 😅

jabber
1. pro 2009

dvojka - já nevím jak to funguje, ale co je naprosto jasný je, že to funguje úplně blbě 🙄

lenkavano
1. pro 2009

ahoj holky 😉 v tom soudním kocourkově věřím,že tu kravku ještě povýšej 😝 tady už se může dít leccos.

martimarti
1. pro 2009

Diano, napiš prosím, jestli máš nějaké konkrétní ohlasy na včerejší reportáž.
Hodně nás tady ta reportáž zasáhla a chtěli bychom vědět, že je to snad na dobré cestě... 🙂

jabber
1. pro 2009

Mimochodem, mimo téma, omlouvám se - ty dvě děti z Argentiny se už vrátily nebo ne? Nemůžu to nějak dohledat...

samotarkadela
1. pro 2009

Dianka, drzim Vam strasne palce. Je to urcite na dobrej ceste.

Na mieste sudkyne by som sa sama zriekla titulu a dobrovolne odisla na nutene prace na Sibir.

lyongirl
1. pro 2009

Diana aj ja držím palce a dúfam, že to všetko dobre dopadne a Marušku si jedného dňa odveziete domov. Bude to ešte určite dlhá cesta, ale spravodlivosť musí nastať!!!
Pozerala som to video a bolo mi do plaču ☹
Sudkyňa je Pi....s veľkým P, ináč ju nazvať ani neviem, dúfam, že sa bude škvariť v horúcom pekle, to jej želám!!!

aleachim
1. pro 2009

Podle mého názoru pak mohli ještě podat dovolání, ale to se musí pořádně odůvodnit, aby se tím Vrchní soud vůbec zabýval. Myslím si, ale že v tomto případě by to nemělo být těžké. Je tam ale 2měsíční lhůta od doručrní rozusudku, takže v současné době již pasé.

Diano, držím pěsti, ať to vyjde. Zkusila bych to přes sociálku. Kdyby mu ji německé úřady odebraly, protože se o ni dostatečně nestará, tak by ti ji musely vrátit. Bylo by totiž nové řízení, kde by teoreticky mohl být zbaven rodičovských práv, ale spíš by byly jen omezeny. Nicméně by jsi ji dostala zpět. Nevím, jak to v Německu chodí, ale až tam pojedete zkus nějak promluvit se sousedy a zjistit, zda by ti mohli nějak pomoci.

giorgina
1. pro 2009

taky jsem se na reportaz divala a nad komentari pani soudkyne jsem se nestacila divit. Ceska justice to je teda ostuda! 😒

aleachim
1. pro 2009

giorgina, nesuď českou justici podle jedné reportáže a jedné soudkyně. Je samozřejmě víc takových kauz, nicméně o těch dobrých media neinformují a myslím, že tímto urážíš spoustu lidí, kteří svou práci dělají poctivě a věnují tomu spoustu času.

bebebrumik
1. pro 2009

...neviem, asi odveci, ale neda sa skusit požiadat ministerstvo zahraničných veci o pomoc?🤐

veria
1. pro 2009

Dovolání v této věci možné není, zákon ho ve věcech upravených zákonem o rodině nepřipouští (kromě některých výjimek, svěření dítěte jednomu z rodičů tam není).
Je ale hodně podivné, že odvolací soud změnil rozsudek soudu I. stupně, i když to samozřejmě může, ale v praxi se to v těchto složitých případech většinou nedělá, pokud má odvolací soud pochybnosti o správnosti rozhodnutí, vrátí věc soudu I. stupně k došetření a novému rozhodnutí. Obzvlášť v takovýchto složitých věcech a když nadto neexistuje možnost dovolání. A údajně bez návrhu - soud se alespoň musel ptát otce, zda se svěřením do své výchovy souhlasí! Jinak to není možné.
Jestli nikdo nenavrhoval úpravu styku, pak o tom soud nerozhoduje, předpokládá se, že se rodiče na styku sami dohodli.
Pokud se změní poměry, může se dát nový návrh na úpravu rodičovské zodpovědnosti. Což je zde ovšem komplikováno tím, že holčička žije v DE, tudíž je příslušný německý soud.
Tolik z mého suchého pohledu právníka, který ovšem samozřejmě neviděl spis, tak některé věci může jen odhadovat.
Zajímalo by mne, zda měla v řízení matka advokáta, nechce se mi věřit, že by to některý takto zmastil. Minimálně návrh na úpravu styku měl podat.
Teď asi opravdu nezbývá, než se obrátit na německého právníka a pokusit se s jeho pomocí holčičku vybojovat zpět u německého soudu. Bude to asi na delší lokte, ale věřím, že se to podaří.

ronie
1. pro 2009

veria vždyť v té reportáži říkali, že Diana žádost o úpravu styku podala, a po roce jim přišlo vyjádření,ale je jim k ničemu

Diano, strašně moc vám držím palce!!! Hlavně bojujte.

veria
1. pro 2009

Ronie, to zřejmě podala až po tom rozsudku, který dítě svěřil do péče otce. Jinak by úpravu styku musel obsahovat už původní rozsudek.

Jinak - v Německu určitě existuje, tak jako u nás, možnost požádat si o advokáta ex offo, kterého platí stát.

ronie
1. pro 2009

aha 😉 no je to složitý bez rodbrého právníka fakt nemá člověk šanci ☹

ria80
1. pro 2009

Já teda nechápu,že Diana rovnou u toho soudu nežádala upravustyku.To zapomněla?
Dávám ted docela naději té německé sociálce,přece tam když to někdo uvidí,tak si holčičku rovnou odvedou.To spaní ve společné posteli bych tam hodně zdůraznila.

diana4
autor
1. pro 2009

Nezapomněla. Moje advokátka mi sdělila, že na to musí být jiný soud. Jinak v krajském rozsudku nebylo možné odvolání ani dovolání!!! Na úpravu styku jsem podala dva měsíce po rozsudku. Prý se máme dohodnout. Jinak ohlasy jsou velké. Za podporu moc děkuji.

ria80
1. pro 2009

to ti ale tvoje advokátka řekla docela blbost.Je to sice ne povinná,ale běžná sočást rozsudku.U toho odvolacího nevím,ale u soudu prvního stupně je to přece běžný,kvůli tomu jste tam šli.A když jsi podala teda i dodatečně upravu styku,ani to přímo zamítli? 😲 To přece nesmí.lidi chodí běžně k soudům kvůli upravě styku,já tam byla kvůli tomu taky a budu zas.
Dej vědět ,jak to pokračuje,jaké máš ohlasy,pohnulo se něco?

jabber
1. pro 2009

Mně zůstává rozum stát i nad tím, že otec (cizí chlap) žádal střídavou péči a tahle - už nevím jak ji nazvat - ji svěříla výhradně do jeho péče, což on ani nežádal! Na základě čeho ona, sakra, tohle rozhodnutí udělala?! Když to ani nikdo nechtěl?! To se jako ráno vzbudila a řekla si, že to takhle bude lepší nebo jak?!!! 😠

ria80
1. pro 2009

Podle mě tam nějaký návrh z jeho strany být musel,jinak ona by nemohla takto rozhodnout.

giorgina
1. pro 2009

ja si myslim, ze ten Nemec se prostrednictvim Marusky msti jeji matce za to, ze se rozesli. ☹

veria
2. pro 2009

Diano, tak to ti advokátka řekla pěknou blbost. Návrh na úpravu styku se dává úplně běžně do řízení o svěření dítěte do péče. Soud pak rozhodne, komu se dítě svěřuje, a druhému rodiči vyměří výživné a určí, kdy je oprávněn se s dítětem stýkat. Achjo, mohlo to být všechno trochu jinak, mohla jsi mít aspoň potvrzen styk.

rioko
2. pro 2009

Jde vidět, že ta soudkyně nejednala vůbec jak by měla a na Dianu to byl pěkný podraz.Mě stejně nejde pořád na rozum jak někdo může svěřit dítě otci, který vlastně ani otec není a matka se s ním ani nemůže vídat, ach jo, prostě je to všechno špatně

samotarkadela
2. pro 2009

Ja nad tymto pripadom musim neustale premyslat... ☹

Nepomohlo keby si napisala ceskemu prezidentovi, nemeckemu prezidentovi... atd. Proste komukolvek kto tu ma nejake slovo.
Za taky list nic nedas.

jabber
2. pro 2009

Diano, tak co, nějaké zprávy? Co ta schůzka? Pořád na vás myslím, jsem jak na trní 😅

bambi09
2. pro 2009

diana,tiež na vás stále myslím,mozog mi to neberie 😒 😒 😒
ako dopadlo to stretnutie Marušky???aj Ti bude môcť zavolať??alebo poslať sms???
napíš,či je niečo nové,či sa to po tej reportáži nepohlo,ja mám stále pred sebou ten tupý ksicht tej sudkyne,ona rozhodla o tom,o čo sa vôbec nežiadalo-striedavá straostlivosť je niečo iné,ako zverenie do výchovy len jednému "rodičovi" 😠 😠 😠 čo si o tom iné myslieť ako to,že bola fakt podplatená alebo to urobila z pomsty či závisti-veď vyzerá ako vypelichaná metla 🤐 🤐 🤐

4a
2. pro 2009

Diano, můžu se zeptat, na kterém soudě se to řešilo?

Já mám totiž známou, ale už se nevídáme. Ona je někde z Moravy a teď žije v Rakousku. Její manžel ji vykopl i s malým dítětem, neb jezdila pracovat do Rakouska jako servírka, neb její manžel nepracoval, tak aby měli z čeho žít. Tak se sebrala a začala tedy bydlet v Rakousku. No a po nějaké době podala žádost o rozvod s tím, že chce dítě do své výlučné péče, neb otec nejeví zájem a nemá příjem. Dost podivně to taky skončilo tak, že musela přistoupit na střídavou péči, což chlapeček, tehdy mu byli 2 roky dost nemile nesl, nehledě na to, že mu ho musela vozit asi 300 km, neb otec si přece pro něj jezdit nemohl, nevydělával. A dítě vracel špinavé, smrduté, nemocné. Chudák z toho stresu i potratila druhé dítě ☹ , které čekala asi 2 roky na to. Furt se soudila. Mě jen napadlo, či to nebyla stejná soudkyně ☹ ☹

frisbee
2. pro 2009

diana,je možné na sudkyňu podať sťažnosť a žiadať o iného sudcu 😉 ...držím palce.

diana4
autor
3. pro 2009

Brzy napíšu. Teď se jdeme s malou odreagovat na procházku. Ten sou byl v Ústí nad Labem. Ta soudkyně co mě udělala, to nebylo poprvé. Do té Argentiny je taky poslala ona. Od ponděllka se snaží pomoc hodně lidí. Ale stále platí že potřebujeme německého právníka. Teď jsme psali na ambasády. Několik lidí už něco poslalo, ale stálo to není ani na českého, natož na německého.