Extra nadaná mimča. Máte doma takové?

krasomila1
13. srp 2009

Milé maminky

Máte doma miminko o kterém si myslíte že je jiné 🙂 že umí víc a liší se od jiných miminek v tom samém věku, nebo Vás něčím překvapilo?

aleachim
19. srp 2009

schwarz, to jsem chtěla říct, omlouvám se, že se opakuji, ale moje dítko je 7měsíční, a to jak uvedela berenika, se moc nepozná. Pro srovnání tedy, manžel je chytrej, uměl psát a číst ve 2 letech, ale chodit začal až v 16měsících. Já jsem chodila v mezi 7-8měsícem a psát jsem se naučila až na ZŠ. Oba jsme vystudovali VŠ a máme dobrou práci. Extra nadání se projeví až pozdějí, výjmečný hudební, sportovní, umělecký talent, nebo malý genius, ale v kojeneckém věku??? Nevím, nevím.......

brisalek
19. srp 2009

no o to prave myslim jde, ze nektere deti delaji VSECHNO mnohem driv. Myslim, ze tak ta diskuze byla prave takhle myslena. A to si myslim, ze neni nahoda. Oni jsou proste vsimavejsi, sikovnejsi, bystrejsi (vim z nekolika prikladu okolo sebe) nez ty ktere lezi do 10 mesicu jen spi a papaji a mluvi ve vetach treba az ve 2,5 letech. Ale zase to neznamena, ze budou nejaci " geniove". I kdyz jako maminka bych klidne brala to druhe, protoze s temi prvnimi je to o hodne narocnejsi.

schwarzovka
19. srp 2009

brisalek...ale já právě neznám moc dětí, které umí všechno...např. můj syn,jak jsem psala a jeho dva měsíce mladší sestřenice, tak se zrovna do roka skoro nepohla, ale zase jí bavilo dělat něco jiného jako mluvit v 10-ti měsících...fakt je úplně jedno, jak které dítko umělo to a toto v kojeneckém věku...přesně jak napsala aleachim...

mousunek
19. srp 2009

aleachim - psat a cist ve 2letech? znam deti co umi cist a psat ve 4 ale ve dvou mi to prijde jako nesmysl...nezlob se

lienka43
19. srp 2009

Mousunek - mojej sesternici syn v 2 rokoch pozna pismenka 🙂 Je sikovny ale nemyslim si ze je to nadanie to sa naozaj pozna az v neskorsom veku..
Mne pride hrozne hlupe porovnavat deti. Ked pojdu do skoky tak vsetky budu chodit, bez plienok atd....
Kazde dieta je sikovne na nieco ine 🙂

halahalo
19. srp 2009

schwarzovka no tak jsem to spatne napsala ale myslim,ze vsichni vedi,co tim chtel basnik rici 😀 nadane mimco bych brala i to,ze napr,uz v tech osmi mesicich uz chodi.

soanpe
19. srp 2009

no tak já bych nechtěla aby mi moje už ted běhala.
prostě to není přirozený a jak jsem dnes někde psala, tak ty pohybově nadaný mají skluz jinde 😉
těd jsem to řešila i s jednou na volné diskusi ( je pečovatelka nebo rehábka či co)
a taky říkala, že prostě někdo je přes intelekt a pokulhává ve fyz.vývoji ,později ve sportu atd.
ale jak říká,pokud moje dítě není vyloženě a prokázaně pozadu,tak to neřeším 😎
je všímavá, společenská, pamatuje si, že když se nevecpala mezi židle, tak je musí obejít(oplazit) a to je pro mě důležitější, než běhání v 8 měs.

mousunek
19. srp 2009

lienka43 - ano poznat nektera pismenka to beru, ale cist a psat to ne
mas pravdu kazde ditko je svym zpusobem na neco sikovne, muj malej se treba snazi opakovat nektera slova, nerozumi vyznamu, ale slysi je odeme tak je rika taky
halahalo - to je spis vyvojem nez nadanim 😉

aleachim
19. srp 2009

omlouvám se, číst a počítat, přepsala jsem se. Je vidět, že já psát neumím do teď 😀 .

Mousunek, věř si čemu chceš. Manžel šel do 3třídy a i tam ho chtěli posunout, což už tchýně nedovolila, i tak si myslím, že to nebylo dobré, když chodil do školy s o 3roky starčími dětmi. Každopádně důkaz o tom, že to uměl nemám.

mousunek
19. srp 2009

aleachim - neboj ja dukazy nepotrebuju jen mi spis nesedlo to psani, ale souhlasim ze pokud sel do vyssiho rocniku nez mel jit tak to asi lehke nebylo znameho dcera sla hned do 2tridy a docela s tim bojovala precijen na prvni trida je castecne i o hre ktera postupne vymizi

berynka
19. srp 2009

Jo, naše malá byla taky strašně nadaná 😝 ... vždycky nějak poznala, že se chci najíst a probudila se 🙄 😀 !

schwarzovka
19. srp 2009

gabri...prostě umět v 8 měsících chodit není nadání

soanpe...ty mě taky neštvi, když to takhle píšeš, tak se bojím že bude prcek blbej jak tágo 😀 😀

soanpe
19. srp 2009

schwarzi 😀 😀 😀
neboj 😉 opět se nabízí otřepaná fráze : vyjímka potvrzuje pravidlo 😀 😀 😀

záleží taky ne genech 😉

andy80
19. srp 2009

holky, nechte toho, nejkrásnější a nejnadanější miminko a chlapečka má doma já. Nad ně není (co na tom, že jeno po mě nééé??? 😀 😀 😀 😀 😀 )

hubaj teď teda se jako nechci chlubit, ale když už tady to téma je, tak Jiřík umí od tří let přečíst všechna písmena, ale nedá jako dohromady slovo, ale po písmenkách si přečte celý noviny, ale stejně neví, co v nich píšou 😅 . Máma taky furt hučí, že mu mám nechat změřit IQ a kdesi cosi, ale já si myslím, že je to normální. On se o písmenka prostě zajímal a má dobrou paměť po mě, tak si je zapamatoval. Mě stačilo přečíst jednou básničku a už jsem jí uměla a v tomhle on je po mě. Zazpívám mu písničku a on jí hned umí. Ale že by byl extra na něco nadaný mi nepřijde, já to beru jako normální věc která se mu bude jednou hodit ve škole. Na druhou stranu vůbec nechce kreslit.

jo a moje malá začala chodit, jako fakt chodit, že přešla celý obývák tam i nazpět v 10 měsících a 3 dnech, ale já to neberu jako zvláštní nadání, ale je to tím, že viděla Jiříka a chtěla prostě jen běhat s ním.

soanpe
19. srp 2009

andy, přesně.ty mladší se opičí po starších a ty starší jsou zase tahači těch mladších
uf to je věta 😀 😀 😀

jako dnes je fakt hodně dětí ,co umí písmenka ve 3-\4letech.je to daný dobou
děti dřív dospívají, je víc možností se něčemu přiučit
já když koukala brantránkovejm dětem do učebnic matiky,tak jsem žasla,co se učí ve 3.třídě
prostě všechno se tak nějak posouvá a děti dospívaj dřív
ale opět to nelze brát plošně 😉

andy80
19. srp 2009

soanpe, přesně, teď mi říkala kamarádka, že byli loni s dcerou u zápisu a chtěli po ní, aby se podepsala, aby něco přečetla a aby uměla zapnout počítač 😲 . No jako síla. Tak u nás nebude problém, Jiřík je na počítači jako doma, zapne si internet, zadá si www.mimimaxtv.cz nebo www.jim-jam.cz a tam si surfuje 😅 . Nebo si zapne nějakou hru, pustí si pohádku na dvd. A to jsem ho před rokem učila ovládat myš 😅 .

soanpe
19. srp 2009

andy, stačí ti, že Sofí mi minulý týden začala přepínat televizi 😀
asi to byla náhoda,že trefila správný tlačítko, ale přišlo mi,že si uvědomila,co udělala 😲 😅
jo a taky si pamatuje,který šuplíky u kuch.linky ksem přelepila lepící páskou,aby do nich nemohla a zkouší jiný 😀
vopice malá 😀 😀 😀

andy80
20. srp 2009

soanpe: jo to oni jsou pěkně vyčůraní, já už mám přelepené všechny čudlíky a skříňky v obíváku máme převázané, protože to moje šťouře už mělo vyházené rodné listy... atd. 😀.

aleachim
20. srp 2009

já bych raději, kdyby tak rychle nedospěla, zkracuje si tím dětství. Ať si užije bezstarostné dětství, co nejdele! Tedy ne zas do 40ti 😀 , tak přiměřeně.

dvojka
20. srp 2009

Aneta je taky extra nadaná,hlavně když má jít spát,tak se mi vždy schválně pokadí 😀 aby si ten spánek oddálila a to by na tom nebylo nic divnýho,ale udělá to i dvakrát za sebou 😀 😝

brisalek
20. srp 2009

prijde mi to trochu pritazene za vlasy...kdyz je sikovny fyzicky neni mentalne🙂 Co to je za hloupost??? Ano kdyz je nekdo dost dobry treba v matematice neni treba mistr sveta ve skoku do dalky. Ale ja znam ze zakladky, gymplu i vysoke spoustu lidi, kteri byli jak chytri(a ne jen tak malo:- ) a pritom vitezili na stredni skole v behu nebo hrali treba ligu v basketu. A kdyz ne ve sportu, tak treba dooost dobre hrali na klavir . Proste patrili v jednom jak v druhem ke spicce i kdyz treba nebyli virtuosove nebo mistri sveta. Stacilo by se podivat mezi docenty a profesory na univerzitach. Ja sama zadne deti nesrovnavam. A jak uz jsem jednou napsala, bylo to mysleno asi tak, ze to dite ma ocividne hudebni sluch, zna barvy , pismenka...mnoheeeem driv nez by mohlo a jeste driv chodi a je sikovne i fyzicky....Asi ziju v jinem svete 🙂.

brisalek
20. srp 2009

Samozrejme, ze u tech co chodi v 10 mesicich-coz neni nic zazracneho a pak ve dvou jeste nemluvi...neni co obdivovat. Videla jsem u doktora maminku, ktera deptela druhou asi 10min dokola opakovanim, ze jeji syn ma o 2 kila vic nez ten druhy o dva tydn mensi a tvarila se u toho jak kdyby za to chtela nobelovku. To samozrejme hovori spis o inteligenci jeji nez nadani ditete.

aleachim
20. srp 2009

bri, ber to s nadhledem, každá matka chce mít výjmečné dítě a když je to jen průměr, tak hledá čím ho vyzdvihnout. O mě kamarádi říkají, že jsem hrozně náročná matka, a Lůca to se mnou nebude mít lehký. A víš co, je jí skoro 7měsíců (narozena o 1,5 měsíce dřív) a ještě se neotočí na bříško. Jsem z toho trochu rozladěná, neboť jsem očekávala, že dožene už teď svůj kalendářní věk a ono ne a i tak ji zbožňuji.

brisalek
20. srp 2009

A taky si nemyslim, ze naprumerne sikovne dite musi byt profesor a naopak prumerne dite nemuze byt docent🙂. Ale ta pravdepodobnost, ze nekdo kdo ma ve skole dobre znamky je sikovny a bystry bude zednik pridavac nebo uklizecka v Albert a naopak ten kdo mel uz v prvni v pololeti 4 bude profesor je dost mala, ne??🙂 Ale samozrejme i ten posledne jmenovany muze byt svetoznamy fotbaslista, ktery nevi co s penezi. Myslim, ze jedine o co tady jde je vyklad slovicka " nadani". 🙂

schwarzovka
20. srp 2009

bohužel brisalek ta šance, že premiant skončí za kasou je dost velká...je na tom dítěti, jak se svým životem naloží 😉 znám hrozně moc takových dětí...ikdyž byly chytré a velmi nadané, neskončily zrovna, tak jak jim bylo předpovězeno...opravdu nestačí inteligence, je mnoho faktorů, který můžou jejich život ovlivnit...
a jsou i tací, co na základce byly průměrní žáci, šli na učňák a v dospělosti si dodělali maturity, popř. šli na vš... 😉 sice je to stálo větší úsilí, ale zvládli to...stačí chtít...
jinak beru ty děti, které jsou opravdu pod inteligenčním průměrem, ale to je většinou tak nějak v rodině...takže ani se od nich nic zázračného nečeká...ikdyž samozřejjmě vyjímka potrvzuje pravidlo

slunicko552
20. srp 2009

Ahojte malý se poprvé postavil v 6měs.a chodil sám od 10měs.,ale nevidím v tom nic zázračného.Spíš to bylo na mě moc brzo.4 měs.chodil kolem nábytku a sem tam nějaké kroky volně.Kdyby to bylo později tak bych se fakt nezlobila.
Jinak je velice nadaný doteď,vždycky chce kadit,když začnu jíst 😅

soanpe
20. srp 2009

scchwarci
přesně. je to o tom, jak si to kdo udělaá, takový to má 😉
dokonalý příklad je moje ségra.na základce sígr, na vízo 3 a na učnáku premiantka, a ted dělá asistenku ředitele na jednou ministerstvu 😉 😎

brisalek,chtěla jsem říct, že prostě někdo vyniká ve fyzických aktivitách, někdo v mentálních.ne,že ten, kdo brzy chodí, je v dospělosti nevzělanec 😅 to, aby byl někdo opravdu výrazně dobrý v obou směrech je vyjímečné
vždy jedné aktivitě budeš dávat přednosta druhou zanedbávat 😉