Extra nadaná mimča. Máte doma takové?

krasomila1
13. srp 2009

Milé maminky

Máte doma miminko o kterém si myslíte že je jiné 🙂 že umí víc a liší se od jiných miminek v tom samém věku, nebo Vás něčím překvapilo?

soanpe
13. srp 2009

pro každou maminku je to její miminko to nejnadanější a nejšikovnější 😵
jinak srovnávání miminek mi přijde na hlavu postavený, protože co tvoreček, to originál a hrooozně záleží na prostředí,povaze a náladě miminka 😉
naše malá u dr v ordinaci ani necekne, sleduje prostředí, ale jakmile vyjdeme do děkárny, tak je ten nejzábavnější společník, co znám.
hlavně jinak se chovají děti, co mají staršího sourozence a jinak zase jedináčci, co nemají vedle sebe vzor, od kterého se učí
jakmile někdo začne říkat, že jejich dítě ve věku naší holčičky už chodilo (8měs.) tak jim odpovídám,že pro mě je přednější mentální vývoj, než fyzický a dotyčné chlubivé maminky zmlknou. 😎 😅

berenika39
13. srp 2009

no moc nechápu, jak bych to poznala, že je extra nadaný, je mu rok.....ne osm...prostě je zdravej a náš....
Jsem zvědavá na nadaná mimča 😀 😀

soanpe
13. srp 2009

sofí má nadání na pokakání se v tu nejnevhodnější chvíli 😀 😀

pikusa
13. srp 2009

Tak náš mě překvapil 😀 😀 ve 4 měsících má 8 a půl kilo
takže joooo je jinej 😀 😀 než ostatní v jeho věku 😉

jeudi
13. srp 2009

dobre tema ...pro kazdou maminku je to jeji miminko nejnadanejsi..nas malej je nadanej v kajdeni to fakt jo..a uz od narozeni co jsem ho zabalila do rychlozavinky tak se z ni vysoukal..ale to mi prijde takovy normalni..toci se po postylce jak hodinky jak se vrti

mousunek
13. srp 2009

Muj prcek me prekvapuje uz od malicka svym extremnim rustem 😀 zuby zacaly taky brzy ve 3mesicich. Jinak jako normalni ditko zvedavej, sikovnej ucenlivej 🙂 nektere veci mu staci ukazat jednou a umi je a nektere zas naopak.

nedavno sokoval moji matku ktera mu rekla ze je tezskej kdo se s nim ma tahat a z malyho vypadlo ťahej 😀

schwarzovka
13. srp 2009

malej je šikovnej na kraviny...to mu jde 😀 😀 ...troufnu si říct, že je ze všech nejlepší 😀 😀 😀

cupi
13. srp 2009

Mosunek, moc hezky to tvé mamce vysvětlil. 😀

Náš Kubík má nadání na pusinky. 😉 Zbožňuje veliký plyšový medvědy, vždycky k nějakýmu doleze, zařehtá se, otevře do široka pusu a skočí po medvědovi. Teď už to trénuje i na mně. 😀 😀 😀 Ale jak mu lezou zoubky, tak stráááášně slintá a většinou k tomu i vyplázne jazyk, takže jsme mokrý oba... Ale pro mě jsou to ty nejkrásnější pusinky. 🙂

Každý mimi je nadaný a každý je jedinečný!!! 😉

mousunek
13. srp 2009

cupi - jojo to on umi 😀 hezky strucne a jasne
jo a nadani na slintani mame taky 😀 kolikrat prtevlekame i 4x za den pac ani brindak nepomuze 😀

borca
13. srp 2009

Já si taky myslím, že ten náš je nej.... miminko na světě. 😉 Jeho o deset dní mladší setřenka , nás sice ve všem předbíhá, ale to nám nevadí, kluci jsou holt pohodlnější a mi jí doženem o pár dní později. Lukášek se zase hodně usmívá a hodně povídá, snad nebude ukecanější než tchýně, to se už nedostane ke slovu nikdo. 😀

petruna
13. srp 2009

Moje dítě je zcela normální , vyvíjí se tak jak má. Něco mu jde hůř nebo pomaleji než některým dětem něco zase líp...
pro mě je každopádně to nejlepší dítě na světě a pochybuju, že to má některá matka jinak.
Ale není to o tom, jak rychle nebo pomalu se vyvíjí.
Mám ho ráda pro to, jakej je a né proto, co umí.

a na dětech kamarádek nejvíc oceňuju to, když se hezky chovají ke svému okolí, když se málo vztekají, umí se rozdělit o hračky, hodně se usmívají, v rámci možností poslouchají, mají rádi zvířata atd atd....
to, že některé leze brzo nebo chodí v 8 měsících mě tak nějak nechává chladnou...co z toho ?

prvenství ve vývojových fázích mi přídou k ničemu (lezení, chození, mluvení apod....) a podle mě není čím se chlubit, ...ocením, až některé dítě kamarádky bude výborně kreslit nebo hrát na nějaký hudební nástroj nebo tak...to mi příde něco extra.

😉

benjik
14. srp 2009

tak naše holčička je nadaná na spotřebu plen na jedno přebalení,kolikrát padnou i 3-4 než ji přebalím.je tot itž potvůrka,která čeká na čistou plínku,aby mi tam pak nadělila pořádnou nálož nebo ji klidně jen trochu počůrala.k nám by mohl jezdit kamion s plínama 😀

mikulka
14. srp 2009

U takhle malých kojenců se snad ještě o nadání na něco nedá mluvit!
I když můj malý uměl dost věcí brzo (pápá a znakování, pusinky a ukazování, taky má rytmus v těle, od doby, co leze a plazí, tancuje na zemi na hudbu...), ale nadání jako takové na něco, se myslím, objevuje až později. 😉

gabrianka
14. srp 2009

krasomilo to si mysli kazda matka o svem diteti 😀 ale ve finale zjisti ze je uplne normalni a umi stejne jako bezne jine deti...samozrejme vyjimky se objevit mohou 🙂

petua
14. srp 2009

Soanpe: To s tim mentálním vývojem je trefný, to budu taky používat, až na to přijde 😀 😀

Jinak holky, všechny se samozřejmě pletete... Protože nejnadanější je náš Maťulka, to je snad jasný 😵
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

soanpe
14. srp 2009

petua 😉 😀 😀 😀

krista
18. srp 2009

Uživatelka krasomila1 zablokována pro porušení pravidel o vytváření duplicitních nicků 😉

brisalek
19. srp 2009

petruna, ale ono i to jestli jsou hodne a slusne(se vsim cos vypsala) i to kresleni a hrani na hudebni nastroj je genetika. Nektera maminka proto aby se jeji dite nevztekalo nemusi udelat vubec nic a nektere je holt vzteklou treba po strejdovi🙂 a uz vubec kresleni...tam se da obdivovat az to, jestli ten talent, ktery je vrozeny(stejne jako to jestli chodi v 8 nebo 14 mesicich) vyuzije a rozvine ne to ze holt nekdo dostal do vinku absolutni hluch a jiny absolutni sluch...za to prece take nikdo nemuze 🙂
Muj synovec chodil v 8 mesicich a v roce a pul znal nazpamet basnicky-kdyz uvidel v rikankove knizce obrazek snecka umel odrikat "snecku snecku vystrc ruzky...." a tak znal celou knizlu atd, atd...nektere deti v te dobe reknou par slov ani ne vety...urcite "nadani" (ja bych rekla sikovnost nebo drivejsi vyspelost...) tam asi bude, ne?? I kdyz samozrejme budu rada kdyz moje mesicni holcicka bude uplne normalni=tabulkova🙂 + - par mesicu🙂).

berenika39
19. srp 2009

ale to určitě, nejsou všechny děti stejný, tady spíš šlo o to, že není sebemenší důvod to srovnávat.mluvím o věku kojenců, batolat.

halahalo
19. srp 2009

sikovne ditko je podle me to,ktere treba uz v osmem nebo devatem mesici zacne samo chodit.takovych je ale moc malo.nektera matka bere jako chozeni i to ze udela dva kroky k zidli a to podle me chozeni opravdu jeste z daleka neni 😀 to moje mala zacala tady v osmi 😀

schwarzovka
19. srp 2009

hala

schwarzovka
19. srp 2009

tak znova...
halahalo...šikovné je, ale ne extra nadané 😉

aleachim
19. srp 2009

Podle mě byl extra nadanej třeba můj manžel, který ve 2 letech uměl číst a počítat (za to chůze mu moc nešla). Teď (ve 32) už lozí po horách a není vidět, že začal až v 16měsících a číst a psát ve 30 už umí taky kde kdo, takže neporovnávejme dítka, oni se ještě nachodí, načtou, nazpívají ..................

berenika39
19. srp 2009

na chození snad nemusí být extra nadání, ne? všichni chodíme, i když jsme jinak úplně nenadaný 😉 😉 😉

schwarzovka
19. srp 2009

hlavně v chození v 8 měsících není žádná rarita..to spíš když dítko umí třeba ve 2 letech psát a počítat...to už stojí za povšimnutí...
a jak píše soanpe...určitě je lepší mentální rozvoj... 😉

aleachim
19. srp 2009

schwarz, jenže manža je tak nějak chytrej pořád, občas si připadám jako blbec, a to ani já snad nejsem úplně tupá 😖 . Snad po něm Lůca zdědí i tohle.

berenika39
19. srp 2009

tak to znám. manža sice asi nebyl nijak jako kojenec nadanej, aspon o tom nevím, ale ted mě někdy deptá, je šachista, logika je pro něj prostě hra a já sotva stíhám...ale baví mě to, vážím si ho, aspon nezakrním 😀 😀 taky už jsemod něj slyšela poznámku: jestli bude péta chytrej po tobě a hezkej po mě, to bude.....

jinak prcek se jeví průměrně, ted jsme byli v poradně a je prej "úplně normální" 😀 😀 😀

brisalek
19. srp 2009

Ja si myslim, ze nektere deti jsou proste trochu dost napred proti ostatnim a vetsinou jak v tom fyzickem tak i mentalnim vyvoji, protoze v tomhle veku to jde spolecne. Ale rozhodne to neni nadani v pravem slova smyslu, jak si nekdo vyklada(treba jako Mozart v 6 letech skladal hudbu). Ale zase si myslim, ze to zatracuji (viz: chodit umi kazdy...to zpivat taky, ale nekdo zpiva v hospode a nekdo ve statni opere🙂)) ), jen proto, ze jejich ditko to nedela ☹. Coz mi pride trochu dost pokrytecke. Ano deti seholt v tohle veku posuzi i treba podle toho kolik priberou a to uz se nam pak nikdy v zivote nestane, aby nas nekdo obdivovala chvalil, jak pekne tloustneme☹ 🙂. Ale nema cenu srovnavat. Myslim, ze ta diskuze byla myslena jinak nez nektere prispevky "kritizuji"

berenika39
19. srp 2009

nekritizuji, snažím se přijít na to, jak se pozná extra nadané mimčo. přirozený vývoj,at už oproti všem tmě slavným tabulkám rychlejší nebo ne, není rozhodně žádné nadání. může být prtě šikovnější v jemné motorice, může dřív stát, chodit, ale nadání? pro mě nadání znamená, že se někdo snadno naučí x cizích jazyků, nebo že někdo je dobrý muzikant, že někdo ve sportu dokáže víc než ostatní nejen díky treninku, ale i talentu. později to určitě tak je, ale u miminek? třeba jo, jsem zvědavá na odpovědi.

schwarzovka
19. srp 2009

jako mě to přijde úplně zbytečný chvástat se tu, komu které mimčo dřív lezlo, chodilo, nebo mluvilo...jooo, až se tu najde mimčo, které všechno zvládlo nejdřív ze všech, tak ho budu obdivovat, protože v něm asi teda něco je...ale někteří prostě dřív chodí a někteří mluví...časem se to stejně srovná...a když ne, tak ne...hlavně, že jsou naše!!
a nemyslím, že to jde společně, páč náš malej začal chodit hoodně brzo, ale zase třeba nechce mluvit...takže je šikovnej na fyzičku, ale v ostatním je pomalejší... 😉