Extremni menstruace

myskaplyska
2. zář 2007

Ahojky.Jsem tu dnes poprve a snad mi nekdo dokaze poradit.Trpim velmi az extremne bolestivou menstruaci.Bolesti mam takove,ze az ztracim vedomi...silene krece,prujem,zvraceni,potim se az ze me tece,nasledne dostavam zimnici,trva to vetsinou cely prvni den...Nic mi nezabira.Jsem alergicka na aspirin i vse co obsahuje brufen a panadoly jsou nejen slabe,ale dela se mi po nich spatne.Byla jsem jiz u nekolika gynekologu.Nikdo nenasel zadny problem.Vsichni mi predepisuji antikoncepci,kterou vsak kvuli jatrum nemuzu brat.Zkusila jsem gynekologicka cviceni,alternativni zalezitosti,sportuji,jim zdrave...Vubec nic nepomaha.Uz jsem z toho zoufala.Mam kratky cyklus a nez se vzpamatuji z me 7mi denni menstruace za 20 dnu mi prichazi dalsi.Mam pry mirne naklonenou delohu,ale to by nemel byt duvod takove bolesti.Moje matka pry take mivala velke bolesti,pravdepodobne je to dedicne,ale ji vzdy odvazela sanitka na injekce...Zajimave je,ze mi tyto bolestive zachvaty zacaly az kdyz jsem zahajila sexualni zivot,ale at od milovani abstinuji ci ne,nema to tez vliv.Ma nektera z Vas podobnou zkusenost???Umite mi nekdo poradit??

cervena_ciapocka
7. zář 2007

Ako tu uz Sharlotta napisala, Algifen by ti mohol zabrat. Kamaratka mavala podobne stavy ako ty, teda, ze strasne bolesti, zvracanie, takmer odpadavala a jedine co jej zabralo bol Algifen.

herminka
7. zář 2007

Mysko, o tom bělení chlórem je to stará věc, proto používám mooncup nebo vložky Natracare. S tím obsahem azbestu si nejsem jistá, může to být jen poplašná zpráva, stejně tak na tom může být něco pravdy...

myskaplyska
autor
7. zář 2007

Ahojky a dobre ranko.Vzhledem k tomu,ze treba na ob je pecet-doporucuje ceska a slovenska,gynekologicko-porodnicka spolecnost...Maji to i na internet.strankach o.b.,pochybuji,ze v takovem pripade se tim nekdo ze zdravotnictvi bude zabyvat.Vsak to doporuceni je urcite podplacene.
To herminka:nevedela jsem o tom chloru,ani dioxinech...vidis,treba je nas takovych vice,ktere nemame poneti co pouzivame a jaky to ma vliv na nase telo.S tim azbestem jsem to cetla v nekolika anglicky napsanych clancich.Nevypadaly na poplasne zpravy nejake"hura"ekologicke organizace.Sama jsem tomu nechtela verit,treba je to nesmysl.Ale co kdyz je na tom neco pravdy???Nicmene jsem se pro pristi menstruaci vyzbrojila pupalkovymi kapsulemi,Natracare tampony a ty prasky proti bolesti jeste take dokoupim.Dam pak vedet co to melo,nebo nemelo za efekt🙂

herminka
7. zář 2007

Mysko, budu držet palce, ať Ti to zabere! Jednu dobu jsem brala pupalku a mělo to výborný vliv na ekzém i na MS bolesti, teď jsem ji brala znovu, a nic ☹ (hlavně tedy co se vlivu na ekzém týče, na MS beru bohužel HA). Ale nenech se odradit, kdyby pupalka nefungovala hned, u přírodní léčby někdy trvá déle, než zabere.
Tomu doporučení tampónů moc nevěřím, taky si myslím, že z toho ta komora něco měla, většinou je žádný seriózní gynekolog moc nedoporučuje (na prohlídce se před svým lékařem zkusím vytasit s kalíškem, jsem zvědavá, co na něj řekne 😉 ).

sharlotta
7. zář 2007

Podla zakona sa urad verejneho zdravotnictva musi zaoberat kazdym, aj anonymnym podnetom, neviem ale, ako je to u vas. Ja uz som to vyskusala a odpisali mi.

emjee
5. únor 2009

spageta22 • Dnes o 08:57
Zdravím všechny, kdo sem nakoukne.
Zná někdo něco účinného, jak zabránit bolestem při příchodu menstruace?
Před tím, než jsem začala brát HA jsem vůbec nevěděla, co to je bolestivá menstruace, možná to bylo tím, že jsem měla mnohem víc pravidelného pohybu (závodně volejbal). Po ca. 5 letech jsem v srpnu vysadila HA a od té doby jsem vždy první den skoro nepoužitelná, naposledy mi nezabral ani Algifen Neo. Tenhle měsíc jsem začala brát vitamin E - doufám, že pomůže.
Má to někdo podobné po vysazení HA? Co děláte, abyste zmírnili bolest?

lenkacar • snž • Dnes o 09:00
ahoj algifen kapky ,výborná záležitost ..ale jsou asi jen na předpis

spageta22 • Dnes o 09:02
ty jsem dostala od své praktické dr. ... na chvíli uleví, ale ne na celé 4 hodiny, jak se píše v příbalovém letáku ...

lenkacar • snž • Dnes o 09:04
já si vezmu 30kapek ,ale pozor hned jak cítim ,že to na mě jde ,jak je bolest rozjetá taky mě to nepomůže

lenkacar • snž • Dnes o 09:04
jsou asi i různé bylinky ,ale mě se algifen osvědčil

tictac • Dnes o 09:05
me pomohl femigard, pomalu ani nevim, co ms bolest je...

spageta22 • Dnes o 09:08
lenkacar: aha, tak to asi bude tím, já je beru až v největší krizi
tictac: na femigrad juknu, díky

katka82 • 20tt • Dnes o 09:12
Ahoj tak mě pomáhali Spasmopan čípky: http://zdravotni.blog.cz/0612/spasmopan jednu dobu sice taky byli na předpis,ale už jsou zase volně v prodeji a jsou opravdu účinné

len • Dnes o 09:13
Asi záleží, čím konkrétně jsou bolesti způsobené, ale prý je na to výborné cvičení Mojžíšové. Ale pravda je, že to není jen pár kapek nebo prášek, to je holt každodenní často i hodina cvičení... Ale zase si člověk pěkně porovná tělo Myslím, že "jen" na bolestivou MS tu k tomu asi nikoho neukecám, ale je to taky jeden z tipů

lucka33 • snž • Dnes o 09:15
ahojte Keď je bolesť rozbehnutá, už nepomôže nič, presne ako hovorí lenkacar

len • Dnes o 09:19
Dotaz byl, jak jí předejít, nikoli jak ji zastavit

spageta22 • Dnes o 09:19
katka: co ty čípky koštují a kolik jich je v balení. Jak dlouho ti vydrží?

len: Cvičení mě taky napadlo, ale tak třeba týden před příchodem a tak na max čtvrt až půl hodiny, ale hodinu a celý měsíc ... v současné době na cvičení bohužel nemám čas, asi radši vyzkouším chemii ... lenoška lína

tictac • Dnes o 09:19
ja osobne prasky, cipky atd nemam moc rada (trpim na migreny, takze si jich uziju az dost), takze kde to jde, tak sahnu po nejake alternative, at uz bylinky, nebo neco tepleho na bricho, to taky pomaha, nebo ta Mojzisova...po jejim cviceni se vzdycky citim uplne uvolnena, ale fakt je, ze to chce cvicit poctive a to ja nedelam

spageta22 • Dnes o 09:20
No tak budu tento měsíc experimentovat a zkusím nasadit algifen včas

mishmash • Dnes o 09:23
spageto já taky po vysazení mívám bolestivou MS, resp. poslední dva cykly jsem sebou 1. den málem švihla, zabírá mi Nurofen, stačí mi 1 prášek.Beru ho hned jak cítím tlak v podbřišku.

katka82 • 20tt • Dnes o 09:24
Spagetko myslím že těch čípků tam býva asi 5 ks a zdělala jsem je tak nejvíš 2 za ten první den jináč jsem taky slyšela že pomáhá čaj z majoránky a taky teplo-nahřát třeba poklici na hrnci s vodou a tu(poklici) pak zabalit do ručníku a šup s ní na bříško a lehnout si

len • Dnes o 09:25
Spaget, nikoli celý měsíc, ale klidně 2-3 měsíce, než se tělo srovná, a pak v tom pokračovat, aby se to udrželo... Tak na tohle asi vážně nikoho neukecám, co? Pravda je, že já to začala cvičit ze zcela jiného důvodu, ale zaujalo mě, že jede z největších účinků (na ten to bylo i vymyšleno) je právě odstranění bolestivé MS. Ale tenhle problém já neměla, tak bohužel nemohu říct, jak to na to zabralo, můžu poreferovat jenom o plochým břichu

spageta22 • Dnes o 09:27
leč v práci nahřívání a fláknutí sebou na podlahu asi praktikovat nepůjde , ale doma to zkusit můžu
Hergot to je rad bambilion, nevím, o které pomoci přemýšlet dřív ...

spageta22 • Dnes o 09:29
Plochý břicho + žádná chemie do těla? Len? , v čem teda spočívá?

katka82 • 20tt • Dnes o 09:30
Spaget tak jedině postupně vyskoušet všechno

len • Dnes o 09:30
Náááhodou, jsem si tuhle koupila takovej ten gelovej polštářek, co v něm zlomíš plíšek a hřeje to, vydrží asi hodinu, pak ho vyvaříš a můžeš začít znovu... Stojí kolem 100-150 a když jsem si ho dala dozadu na bedra pod svetr, účel by to jistě splnilo i v práci

len • Dnes o 09:33
Spaget, no spočívá to v tom, že se necháš porovnat od školený fyzioterapeutky, no a pak doma cvičíš a cvičíš a mělo by to porovnat svaly v tý "ženský oblasti" a správně srovnat a prokrvit ty důležitý orgány... Vedlejším efektem je právě to plochý břicho a pevnej zadek, ale prý to funguje i proti bolestivý MS. Ale na rovinu říkám, že je to poněkud namáhavější než čípky a kapky

spageta22 • Dnes o 09:39
a kde se dá sehnat školená fyzioterapeutka? Za pár měsíců (až dobudujeme hnízdečko a přestěhujeme se) bych o tom i mohla i uvažovat ...

spageta22 • Dnes o 09:42
Len, když tu tak s tebou diskutuju, musím ti pochválit tvé nejúžasnější web.stránky, výborná práce

len • Dnes o 09:42
V pase máš okres Jihlava, tak zkus kouknout sem (sekce rehabilitace):
http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/kontakty...

Jo a ten vyhřejvanej polštářek koupíš v každým sportu

len • Dnes o 09:43
Díky za pochvalu, jsem ráda, že to někdo ocení, když už jsem za reklamu nedostala ani korunu

spageta22 • Dnes o 09:47
Hezky, díky za odkaz.
Jakto že nemáš nic za reklamu? Vždycky, když si potřebuju něco ujasnit, junknu tam a jako díky klikám na reklamy ... určitě nejsem jediná .. ???

len • Dnes o 09:49
Nojo, no, měla jsem to od dvou společností, ta jedna krachla těsně před vyplacením a druhá na mou žádost o vyplacení vůbec nereaguje Jsem mohla mít aspoň pětistovku... ale zase mě hřeje vědomí, že mi můj muž-programátor závidí, že jsem stvořila stránku, která umí nahrabat 70 000 návštěv, aniž by na ní byla jediná nahá ženská

spageta22 • Dnes o 09:55
a nepřemýšlela jsi o oslovení jiné společnosti, co by měla něco společného s tématem. 70 000 návštěv je fakt dost, to by se mohl někdo chytit. Myslím, že jsou ty tvoje stránky dost profláklý ...
Jsem v tom laik a tak možná hloupá otázka. Z vysoké návštěvnosti stránek taky nic není ?

emjee
5. únor 2009

len • Dnes o 09:58
Kdepak, není, mám to na tomhle zadarmózním serveru, takže jsem ráda, že za to vůbec nemusím sama platit Tyhle dvě společnosti byly nejvýhodnější, ale evidentně to není vše. Navíc už to teď trochu upadá, největší nápor byl během prvního půlroku

spageta22 • Dnes o 10:07
tak to je škoda

len • Dnes o 10:10
No, pro prachy jsem to určitě nedělala

spageta22 • Dnes o 10:20
to chápu jen by sis prostě zasloužila vééélikou odměnu

len • Dnes o 10:21
Ještě jednou díky a už nebudu rušit téma

spageta22 • Dnes o 10:24
není vůbec zač a já taky nebudu odskakovat

zubajda • Dnes o 10:32
ahojky... tak mně jediné, co pomůže je brufen 400... a to baštím první 3 dny ... jinak je ze mě mrtvola neschopná ničeho...

moncika15 • Dnes o 11:31
ja by som xcela len upozornit snazilky,ktore piju alchemilkovy/ kontrihelovy caj aby ho nepili pred a pocas mrsky, je to bolest jak svina

len • Dnes o 11:34
Moncika, vidíš, já zase četla, že přesně na tohle je doporučovaný a měl by tlumit MS bolesti

nika70 • 2d • Dnes o 11:37
Holky já můžu doporučit taky Femigard......po vysazení HA se pro mě první dva dny mrchy staly důvodem přemýšlet, jestli bych uměla lézt po zdi, i když nejsem Spidermanka a bez Saridonu ani ránu. Femigard teď jedu druhou lahvičku a musím říct, že je to fakt úleva neskutečná......zlikvidovalo to špinění i bolest.

katka82 • 20tt • Dnes o 11:38
Monča jj taky jsem slyšela že kontryhel tlumí ms bolesti

moncika15
5. únor 2009

no mozno tlmi ale urcite nie pit pocas MS! pretoze alchemilka spevnuje sliznicu maternice a mi pri mrske potrebujeme aby sa odtrhala. z toho vyplyva ze ked berieme nieco na posilnenie sliznice tak to brani lahkemu odtekaniu krvi a robi to krce 🙄 😎

len
5. únor 2009

http://www.zeny.cz/magazin/gynekologie/pri-mens...

Ne, že bych zrovna tohle považovala za nějaký seriózní zpravodajství, ale v tomto duchu se bylinkářský doporučení píšou téměř všude... Ono to s těma bylinkama není tak, že by měla jeden jedinej účinek a nikdy jinak, spíš že posiluje přirozené procesy, které se v těle dějí - má-li růst sliznice, posiluje sliznici, má-li odcházet, podporuje její rychlý odchod. Další věc ale samozřejmě je, že na někoho to nemusí působit a každý reaguje trošku jinak, takže pokud to někomu dobře nedělá, je blbost, aby to užíval. Ale prostě všobecně se kontryhel doporučuje na zmírnění menstruačních bolestí 🙂

lucule
5. únor 2009

Holky mě kontryhelový čaj pomohl od bolestivé menstruace. Pila jsem ho tak 3 dny před a něměla jsem žadný bolesti ani křeče. Nyní zkouším Mojžíšovou, tak jsem zvědavá po odblokování zda pomůže aniž bych pila čaj. A třeba pak taky snad už otěhotním 😎

peige
5. srp 2009

Ahoj já se přidávám se svou zkušeností, po druhým dítěti, jsem měla MS opravdu silnou, bolesti celkem normální, ale ta vydatnost byla neskutečná, pak mě zjistili myomy, který to způsobily. Takže bych jen chtěla říct, že při extrémním menses, jít okamžitě k dr. 😉

petradova
5. srp 2009

Myskoplysko,
je to už docela dlouho co jsem četla, že menstruace není u ženy "nutná". Spousta žen jí přirozeně nemívá a přestože u nich nedochází díky mensesu k jakémusi "čištění krve", problémy s krví nemají. Zkus se pozeptat u gynekologa, zda a jakou metodou lze menstruování zastavit (myslím že injekcí). Držím palce.

sharlotta
16. kvě 2010

Na webe som nasla zaujimavy clanok, takze pridavam link
http://www.lekarennawebe.sk/2007/01/31/lieky-na...

Pupalka je velmi ucinna pri potlacani a regulacii tvorby prostalglandynov. Beriem ju od polovice cyklu az po zaciatok MS. Zda sa mi, ze mi pomaha. Okrem toho beriem 1tbl voltarenu + 2tbl No-spa (proti krcom) od prvych priznakov a tiez mi to dost pomaha. Na intrenete som aj citala, ze kazda z nas si musi najst ten svoj liek na bolestivu MS. Niekomu pomaha paracetamol(Paralen, Panadol), niekomu diklofenak (ako mne - Voltaren) a niekomu metamizol (Algifen, Novalgin). Neostava nic len skusat a najst si ten svoj liek. Minule kolegyna mi kolegyna doniesla Aulin, kde ucinnou latkou je nimesulid a obsahuje ju aj Coxtral. Mne osobne Coxtral nepomohol, zaspala som po nom sice do niekolkych skund, ale krce som aj tak citila(aj v tom delirickom stave, aj ked boli o dost slabsie). Odkedy beriem No-spu som schopna aj fungovat tak, ze nemusim odist z prace a viem aj chodit! Naozaj odporucam!

Moja mama sa zo mna smeje, ze uz som ako doktorka. preliezla som internet krizom-krazom a uz viem talkmer vsetko o tom, ako to funguje. 😀 😝 Vyskusala som uz toho strasne vela, vsetky babske aj lekarske rady, tak dufam, ze pomozem aspon niektorej z vas.

dsnadja
16. kvě 2010

ja som volakedy použivala SPASMOVERALGIN a potom mi pomahal aj CONTRASPAN,.....treba obmienať lebo po čase si zvyknete a nezabera...jo a plus elektricka poduška či deka(neviem ako sa to presne vola) taka mala.....

enah
9. únor 2011

@sharlotta Ahoj , ako citam mozem pogratulovat k dievcatku.) Chcem sa na Teba obratit s otazkou ci porodne bolesti boli srovnatelne s tymi s extremnou ms, alebo? Ja sa totiz dost obavam porodu pretoze menstruacne bolesti u mna tak 3x do roka vyvolavaju nevolnost , omdletie, zvracanie a raz dokonca aj "prujem" uplne sucastne! pri ustupe krcov prichadza vzdy zimnicna triaska a moj snubenec-chudak pri tom vzdy asistuje. Preto sa obavam, ako sa dokazem vysporiadat s porodom, hlavne s tym znizenim tlaku a odchadzanim vedomia. Dufala som , ze porod zvysuje krvny tlak ale tu na Modrom konikovy som sa docitala o viacerych sekciach, pretoze zeny omdlievali. Velmi si prajem prirodzeny porod a uzitie si dietataka hned v prvych minutach. Mam snad len uplne zle predstavy a porod sa s ms neda porovnat?

marosko08
26. čer 2012

@clarca ahoj.chcem sa spytat na ten norethisteron-nemala si neziaduce ucinky??priberanie??a pomohol??