Extremni menstruace

myskaplyska
2. zář 2007

Ahojky.Jsem tu dnes poprve a snad mi nekdo dokaze poradit.Trpim velmi az extremne bolestivou menstruaci.Bolesti mam takove,ze az ztracim vedomi...silene krece,prujem,zvraceni,potim se az ze me tece,nasledne dostavam zimnici,trva to vetsinou cely prvni den...Nic mi nezabira.Jsem alergicka na aspirin i vse co obsahuje brufen a panadoly jsou nejen slabe,ale dela se mi po nich spatne.Byla jsem jiz u nekolika gynekologu.Nikdo nenasel zadny problem.Vsichni mi predepisuji antikoncepci,kterou vsak kvuli jatrum nemuzu brat.Zkusila jsem gynekologicka cviceni,alternativni zalezitosti,sportuji,jim zdrave...Vubec nic nepomaha.Uz jsem z toho zoufala.Mam kratky cyklus a nez se vzpamatuji z me 7mi denni menstruace za 20 dnu mi prichazi dalsi.Mam pry mirne naklonenou delohu,ale to by nemel byt duvod takove bolesti.Moje matka pry take mivala velke bolesti,pravdepodobne je to dedicne,ale ji vzdy odvazela sanitka na injekce...Zajimave je,ze mi tyto bolestive zachvaty zacaly az kdyz jsem zahajila sexualni zivot,ale at od milovani abstinuji ci ne,nema to tez vliv.Ma nektera z Vas podobnou zkusenost???Umite mi nekdo poradit??

krista
2. zář 2007

Ahojky, taky jsem mívala vždycky velmi silné bolesti, né tak hrozné jako ty, ale chápu tě, je to fakt šílený, nebyla jsem schopná spát, prostě fungovat - chodit do školy, práce to byla noční můra 😖

Brufeny mi taky nezabírali, našla jsem doma jednu starší elektrickou hřející dečku a tu jsem si vždycky dávala na břicho - nepomáhalo to úplně ale mírnilo to bolest hodně nebo jsem si často sedla do vany a sprchovala si břicho teplou až horkou vodou 😉

Líp ti bohužel poradit neumím, ale slyšela jsem že to může být tou nakloněnou dělohou 😖
Kdybych nebyla těhotná, taky už bych to začala řešit nějak s Dr., ale jak vidím tak ani oni ti neumí nijak poradit, slyšela jsem, že snad po těhu by se to mohlo zmírnit, ale to je jen malá záplata na tvou bolístku. Tak přeju hodně štěstí!! Myslím, že máme dobrou přípravu na porod 😅

jarus1
2. zář 2007

Ahoj, ja ti rovnako pridám moju skúsenosť. Keď som bola slobodná, mala som podobné problémy ako ty, krče v bruchu, v nohách, bolesti, zle na zvracanie a k tomu studený pot až do mdlôb. Keď som otehotnela a porodila syna, mala som asi 5 rokov pokoj od týchto extrémnych bolestí. Ale potom sa začali pomaly stupňovať. Otehotnela som druhýkrát. Medzi deťmi je 7 rokov rozdiel. A tiež som mala na čas pokoj. Ale dnes už viem, že mi je zle každú druhú ms, asi mi robí problémy iba jeden vaječník. Takže moja rada - založiť si rodinu! no však až keď v tvojom prípade bude na to vhodný čas

sisstin
2. zář 2007

ahojky..no já jsem na tom podobně...strašné bolesti, omdlívání, pocit na zvracení....prostě konec 🤐 no řeším to, že od svých 13 jím spoustu prášků na bolest...není to dobrý..ale nic jiného mi nepomohlo 😕 jsem zvědavá, jak na tom budu po porodu 😕

zusma
2. zář 2007

Co se týče té zakloněné dělohy, tak já jí spoustu let až do těhotenství měla a při menstr. jsem taky bolesti měla ale nebylo to tak hrozný. Když jsem viděla, že to začíná,tak jsem vzala 2 ibuprofeny a byl klid. Stačilo mi to vzít hned ten první den než se to rozjelo.

penelope2066
2. zář 2007

Rovnake problemy som mavala aj ja.Nespala som,nesedela proste od bolesti som sa skoro skrabala po stenach ☹ Nezaberalo absolutne nic,jedine to,ze som sa doplazila k lekarovi a ten mi pichol injekciu proti bolesti.Potom som zacala uzivat antikoncepciu a mam pokoj.Trapia ma len mierne bolesti ale tie zvladam pomocou Ibalginou.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
jazzina
2. zář 2007

😀 😀 😀 😀

clarca
2. zář 2007

Holky, já zažila fakt extrémní MS jednou (co se týká intenzity a bolestí)a fakt nikdy víc, bylo to strašný 🙄 Takhle jsem si "užívala" po Norethisteronu - předepsal mi ho gynekolog na zastavení krvácení. Seděla jsem na záchodě, tekly mi slzy, mlátila jsem hlavou o zeď (doslova) a brečela jsem, co jsem komu udělala, že musím takhle trpět. Nebyla jsem sschopná dělat naprosto nic. Tohle zažívat každej měsíc bych vážně nezvládla... Takže teď jsem vděčná za svou normální menstruaci, kdy si během druhého dne vezmu třeba dva ibalginy.

jazzina
2. zář 2007

garden koukám, že máš na vše odpověď 😔

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
jazzina
2. zář 2007

alespoň jedno pozitivní- kdo má takovou MS, tak Vás asi porod nezaskočí(jako to bylo u mě), prostě si odbydete pořádnou menstruaci 😎
Garden promiň, ale z mé strany to bylo trochu ironické .....

myskaplyska
autor
2. zář 2007

Diky Vam vsem za radu i pripominky.Problem je,ze v mem pripade je antikoncepce vyloucena,nebot jsem mela mononukleozu a nemuzu zatezovat jatra.A k memu nestesti jsem silne alergicka na vse co obsahuje jakoukoliv formu brufenu,neurofen,advil,ibuprofen,ibalgin atd.Udusila bych se po nem.Jen jednou jsem si na bolest zkusila vzit ibuprofen a skoncila jsem na pohotovosti.Bolest sice ustoupila,ale uvnitr jsem byla cela otekla a nemohla jsem dychat.Ach jo.
Zajimalo by me hlavne nejaka doporuceni,neco co se Vam osvedcilo,cviky???bylinky???vitaminy????...tu termodecku jsem pravda jeste nezkousela...A teplo by melo uvolnovat svaly...Vim jen,ze tepla sprcha mi moc nepomaha.Nu a tehotenstvi take zatim neplanuji...Jen jsi me Gedren docela utesila,ze porod horsi nebude,prave ze jsem slysela,ze ten kdo ma takovy typ menstruace ma hrozny porod...
Jake jsou ty injekce proti bolesti??Pichaji se pred m. nebo kdyz uz ji dostanu???jsou hormonalni ci jen proti kontrakcim???Budu vdecna za kazdou informaci,nebot se jiz nyni desim pristiho mesice.

sisstin
2. zář 2007

myskaplyska: mně nezabíralo z přírodní medicíny nic...možná teplá sprcha..ale to bych v ní musela sedět nepřetržitě 😒 jedině práááášky a prááášky..ale to ty nemůžeš 😒

sharlotta
2. zář 2007

No, tak toto je pre mna nesmierne aktualna tema, po poslednej mrche 😠 som si povedala, ze to nie je normalne a uz nieco take nechcem zazivat.A dnes rano ten kolotoc zacal zase. Jedine, co mne zabera je voltaren. Tak som dnes preliezla internet hore-dole a zistila som toto:
"Choroba" sa nazyva Dysmenorea-extremne bolestiva menstruacia,
rozdeluje sa na primarnu a sekundarnu. Primarna je od prvej menstruacie a na vine su latky, kt. sa nazyvaju prostaglandiny a tie vyvolavaju krce v maternici a vedlajsie ucinky su hnacka, nutkanie na zvracanie, zvracanie a pocit, ze idem odpadnut...Lieci sa to "nesteroidnymi protizapalpvymi liekmi", cize v nasich koncinach lieky obsahujuce ibuprofen, alebo diklofenak(v mojom pripade voltaren)
Sekundarna sa vyvinie az neskor a na pricine moze byt myom, alebo zapal maternice a musi sa s tym ist k lekarovi.
Inak dnes som si kupila Pupalku, vraj tiez pomaha, je vo forme kapsul. Vzala som si dnes tri voltareny s odstupom 6 hodin. A uz mesiac, od poslednej hororovej menstruacie pijem caj v zlozeni- praslicka, hluchavka, alchemika, medovka, materina duska, z kazdeho po cajovej lyzicke zalejem 0,5 litrom vody a pijem kazde rano. Vsimla som si, ze ma napr. pred touto mrchou neboleli prsia po hrooozne dlhej dobe a je mi lepsie, mala som dnes len velmi mierne krce a vedela som normalne fungovat.Takze vrele odporucam.

sharlotta
2. zář 2007

A este, ja som si zvykla nahriat zehlicku,len strcit do zasuvky a vybrat po 3 sekundach a to som si prikladala na brucho cez uterak. Mam s takymito bolestami dllllhorocne skusenosti,ked to tak pocitam, tak je to 14 rokov a mam to kazdy mesiac. 😖

myskaplyska
autor
2. zář 2007

Ja jsem zkousela pit rapik,pampelisku,koprivu...koupila jsem si i mesickove kapky,pry by mely pomahat pri zenskych problemech...Stres sice nejaky mam,ale nemyslim si ze by nejakym zpusobem ovlivnoval zda mam krece nebo ne.Do te doby nez jsem zacala sexualne zit,kolem 22 let,jsem mela normalni bolesti,se kterymi se dalo zit.Rok od prvniho milovani jsem dostala takove bolesti,co jsem v zivote nezazila.Od te doby,tedy 5 let, je mam kazdy mesic.At se miluji nebo ne.Myslela jsem si ze to ma nejakou souvislost,treba hormonalni...Udelala bych cokoliv aby se mi ulevilo...Voltaren mi take gynekolog predepsal...ani tuk...Jsem dost hubena,rika se ze slachovite zeny mivaji bolestivejsi m...ale rika se toho tolik.Gynekologu jsem vystridala hromadu,u nas i v zahranici.Vsechna vysetreni mam v poradku,bud mi reknou at otehotnim,nebo beru HK.Jim se to rika,kdyz to nikdy nezazili a nemusi s tim fungovat.Nekdy mam pocit ze tu bolest nevydrzim,ze to nejde vydrzet.Take mlatim hlavou do zdi a je mi jako bych mela v podbrisku nuz,kterym mi nekdo vytahuje vnitrnosti...nebo jako bych mela porodit vetrelce 🙄

sharlotta
2. zář 2007

Myska, velmi dobre viem, o com hovoris...Ale ked sa to u teba objavilo az v neskorsom veku, mohla by to byt ta sekundarna dysmenorea a tam su uz priciny zavaznejsie. Mozno preto ti neucinkuje ani voltaren, lebo ibuprofen a diklofenak potlacaju tvorbu prostaglandynov. 😒 Gynekolog by ta mal poriadne vysetrit, ci nemas nejaky zapal, alebo nedajboze ten myom 😒 😲
Skus ten caj, co som ti pisala. Vsetky tie bylinky, ktore si vymenovala nie su na "zenske veci", ale posobia tak vseobecne.

sisstin
2. zář 2007

já to mám teda úúúúplně odjakživa...a pohlavní život na to vůbec nemá vliv..furt je to stejný-hrozný 😒

mimakro
2. zář 2007

Nečítala som všetko, ale nejde o endometriózu?

sharlotta
2. zář 2007

Sisstin, aj ja to mam od zaciatku, od 13 rokov 😖 Moja teta mi vravela, ze ani jej dva porody na to nemali nejak vplyv. 🤐 Tak sa aspon tesim, ze budem tehotna a 9 mesicov to nezazijem.

vesi
2. zář 2007

ahoj, mala som rovnaké problémy, zaberal mi len algifen a aj ten som si musela dať už pri prvých príznakoch 😝 zlepšilo sa to až po prvom pôrode.
skúšala si Algifen?

sisstin
2. zář 2007

sharlota: noooo..já už mám poslíčky..a to je jak MS 😅 😅 😅 ale teda ne tak hrozný 😉

sharlotta
2. zář 2007

Mimikaro, moze ist aj o endometriozu... 😒 Aj to som sa dnes docitala.Stravila som na nete asi dve hodiny.

sharlotta
2. zář 2007

Sorry Mimakro, totalne som ti dokomolila meno 😅
Sisstin, tak to si ma teda potesila... 😖

sisstin
2. zář 2007

sharlotta: ale na to fakt pomáhá teplá sprcha.. 😉 a myslím, že ty kontrakce při porodu se dají srovnat s našima "běžnýma" MS bolestma 😉 tak aspoň víš, do čeho jdeš 😝

myskaplyska
autor
2. zář 2007

Doktori mi po vsech vysetreni endometriozu vyloucili...ale jisti si asi muzou byt jen pokud by mi udelali laparoskopii...Jak rikam moje mamka to take mela a uzila si s tim.A i po dvou detech ji to neprestalo...zmirnilo,ale vzdy mela velke bolesti...Take ma obracenou delohu...
Co je to Algifen???

sharlotta
2. zář 2007

Tiez som uz pocula, ze algifen zabera, mne zabral len raz, ked som si ho vzala prvy krat, potom uz viac neucinkoval. A to som si davala 2x vacsiu davku, ako bolo na letaku. Ibuprofen si vezmem 2x400, ked nie je nic ine po ruke, ale to mi tiez nezabera.

sisstin
2. zář 2007

sharlota: to já jsem schopná sníst plato ibuprofenu denně 😒 ale už nezabíral..tak Nalgesin´s..ale taky tak dvojnásobnou denní dávku 🙄

vesi
2. zář 2007

Algifen je dosť silné analgetikum je v tabletkách aj v kvapkách, mne skôr zaberajú kvapky.kedysi bol len na predpis, ale teraz sa už dá normálne kúpiť v lekárni.ináč mne ani nič iné nezaberalo, teraz mi už stačí aj ibuprofen.