Extremni menstruace

myskaplyska
2. zář 2007

Ahojky.Jsem tu dnes poprve a snad mi nekdo dokaze poradit.Trpim velmi az extremne bolestivou menstruaci.Bolesti mam takove,ze az ztracim vedomi...silene krece,prujem,zvraceni,potim se az ze me tece,nasledne dostavam zimnici,trva to vetsinou cely prvni den...Nic mi nezabira.Jsem alergicka na aspirin i vse co obsahuje brufen a panadoly jsou nejen slabe,ale dela se mi po nich spatne.Byla jsem jiz u nekolika gynekologu.Nikdo nenasel zadny problem.Vsichni mi predepisuji antikoncepci,kterou vsak kvuli jatrum nemuzu brat.Zkusila jsem gynekologicka cviceni,alternativni zalezitosti,sportuji,jim zdrave...Vubec nic nepomaha.Uz jsem z toho zoufala.Mam kratky cyklus a nez se vzpamatuji z me 7mi denni menstruace za 20 dnu mi prichazi dalsi.Mam pry mirne naklonenou delohu,ale to by nemel byt duvod takove bolesti.Moje matka pry take mivala velke bolesti,pravdepodobne je to dedicne,ale ji vzdy odvazela sanitka na injekce...Zajimave je,ze mi tyto bolestive zachvaty zacaly az kdyz jsem zahajila sexualni zivot,ale at od milovani abstinuji ci ne,nema to tez vliv.Ma nektera z Vas podobnou zkusenost???Umite mi nekdo poradit??

sharlotta
2. zář 2007

Sisstin, prave preto neviem, ci sa mam odhodlat k tomu otehotneniu. 😒 Moja sesternica rodila bez pomoci akychkolvek latok, snazila som sa ju nahovorit na epiduralku, ale ona tvrdila, ze ked prezili ostatne, prezije aj ona. Po porode povedala, ze to bola najvacsia bolest v jej zivote a ze si myslela, ze umrie. Ja ked budem rodit, tak najradsej pod narkozou. Vraveli mi, ze ja to sa da, ak mi lekar napise do karty, ze som extremne hystericka 😅

vesi
2. zář 2007

sharlotta mne algifen zaberal, ale niekedy to trvalo aj 2 hodiny kým zabral, preto som si ho potom dávala už ked ma pred ms začali bolieť kríže, teda, kým sa tá bolesť nerozbehla.teraz som fakt rada, že po pôrode síce bolesti mám, ale už to nie je také zlé 🙂

sisstin
2. zář 2007

sharlotta: však já mám už bobky jak sviňa 🙄 🙄 🙄 🙄

sharlotta
2. zář 2007

Vesi, tak tak, ja tiez beriem uz dopredu, niekedy aj ked viem, ze mam dostat, tak si uz dopredu vezmem lieky. Ked uz sa to rozbehne, koniec! Nic nepomaha, az ked presedim a preklacim taku hodinku na zachode v krcoch, potom to prejde.
Sisstin, ale das si epiduralku, vsak?

vesi
2. zář 2007

ozaj, pomáha aj termofor alebo ako sa to volá, také gumené, naplníš horúcou vodou...mala som z toho až spálené kríže, ale pomáhalo to 😉

sharlotta
2. zář 2007

Ja som uz pisala, ze som si nahrievala zehlicku, pomohlo to ale len trosku.

sisstin
2. zář 2007

sharlotta: no mám to v plánu 😀 protože bojim bojim 😒

myskaplyska
autor
2. zář 2007

Ja nikdy nemuzu odhadnout kdy ma m. prijit.Nekdy me uz tydny boli prsa,jindy vubec.Vzdy to prijde necekane,treba v noci a bolesti me vzbudi ze spanku.Nebo to dostanu,nic me neboli a myslim si,ze mam vyhrano a pak vecer nebo v noci to peklo zacne...Tu nahrivani priste zkusim.Ten Algifen,ma v sobe brufen nebo aspirin???

vesi
2. zář 2007

najlepšie je ked je vykurovacia sezona a radiatory sú horúce... 😀

sharlotta
2. zář 2007

Ja by som si najradsej dala tu narkozu, skusim presvedcit svojho gynekologa,aby mi to napisal do karty, lebo ja mam okrem ineho aj fobiu z ihiel a infuzka je pre mna najhorsia nocna mora, zblaznila by som sa. To je u mna ako zavriet cloveka, co sa boji pavukov do miestnosti plnej tarantuli. Ja by som si to bola schopna aj samam vytrhnut a hlavne, nedat si to pichnut...

sisstin
2. zář 2007

sharlotta: se obávám, že narkozu a CR ti na požádání neudělaj..jinak bych do toho šla 😅 😅 😅 😅 😅 😅

vesi
2. zář 2007

myska, neviem pozri na ten link na prvej strane, tam je napísané čo to obsahuje

sharlotta
2. zář 2007

Myska, dala som ti link na algifen stranu dozadu.Neobsahuje brufen, ani aspirin.

pomeranca
2. zář 2007

mi posledně pomohlo se zašpuntovat.... prostě s tamponem to bylo o moc lepší.... Jinak další moje rady: spát, pít čaj (ženský čaj), teplo.... Prášky se mi moc nechce brát (trochu ironie na budoucí lékárnici 😀 ) Zkouším všechno přirozeně. A další dny (krom toho nejhoršího) mě docela pomáhá pohyb, nejlíp procházka. Držím palce at dojde ke zlepšení. 😉

sisstin
2. zář 2007

pomeranca: no mně přijde, že s tamponem je to horší..ale vložky nenávidím..tak taky tamponuju furt...ale fakt mi přijde, že je to horší 😕

sharlotta
2. zář 2007

Sisstin, kolegyna mi vravela, ze vraj to robia, ak je pacientka velmi hystericka a ma to v karte napisane. Mne je to jedno, nech som aj za blazna...

sisstin
2. zář 2007

sharlotta: tomu se mi nechce moc věřit 😅 😕

sharlotta
2. zář 2007

Ani mne popravde 😒 Ale za pokus to stoji 😵

myskaplyska
autor
2. zář 2007

Juju uz jsem ten linky skoukla,zkusim to,za to nic nedam.Take pouzivam tampony,a pry nedky muzou byt pricinou bolesti???Pry je lepsi takovy ten kalisek???Mooncup??

sisstin
2. zář 2007

sharlotta: ale jsme asi stejní posránci...já taky nechtěla otěhotnět hlavně kvůli porodu..no...ale stalo se 😝 😀 😅

sharlotta
2. zář 2007

No, o mooncup-e som uz tiez citala, ale pride mi to trosku divne... 😒 Po tamponoch ma vzdy boli cele brucho.

sharlotta
2. zář 2007

Sisstin, neboj, s epiduralkou to bude v pohode, len ti ju musia pichnut vcas, ziadaj si ju hned.

lienkal
2. zář 2007

ahoj, já mám taky prpvní den silné bolesti...měla jsem endometriozu. přišli mi na to při laparoskopii, ale nedávno jsem četla, že se to může vrátit, tak to plánuji taky konzultovat s lékařem, protože ta opravdu může způsobit silné bolesti a dle mých zkušeností srovnalných s porodem...

myskaplyska
autor
2. zář 2007

Ja uz zkousela vse mozne, bylo mi doporucene pit skoricovy caj,ze po nem ustupuji krece,ale nepomaha...Ne,ze by me to tesilo,ale jsem rada,ze v tom nejsem jedina,kdo ma takove neuveritelne bolesti...Nikdo me nikdy nechapal...Me ten Mooncup take prijde dost divny,ale je na nej dost positivnich ohlasu.mate nektera zkusenost s jeho pouzitim a vlivem na bolestivost menstruace???A cviceni p.Mojzisove???

myschka
2. zář 2007

Holky neblbněte, porod neni tak strašná bolest😉 narkoza by vás připravila o ten krásnej okamžik když vám dají hned po porodu miminko na břicho. v ten okamžik zapomenete všechnu bolest, hlavně se nestresovat předem, uvolnit se a těšit se, že odměna bude to nejkrásnější co jste zažily.

vesi
2. zář 2007

ja som mala 2 cisárske, prvý v narkoze a druhý v spináli a poviem vám ten v spináli bol lepší.je to ten najkrajší zážitok vidieť hned bábo, môcť ho pobozkať...až som plakala od šťastia 😀 😀
pri normálnom pôrode by som ja osobne brala ten epidurál 😀

sisstin
2. zář 2007

no já jdu do epi na sto procent 😎

bibinka
2. zář 2007

ja som mala tiež jednu "chuťovú" extrému ms rovnako ako písala klarca po Norethisterone. Dr.mi ho predpísal na oddialenie ms kvôli operácii žlčníka. to som vzala len 4tbl. a keď došla milostivá mrcha, som si povedala, že v živote to už nevezmem. bolesti kruté ja sviňa, hlavu šlo roztrhnúť, no des. nič nepomáhalo, žiadne recepty. Takže dievčatá, verím, že vás tento problém riadne otravuje. je to hrozné, človek len si pomyslí, čo to zas bude, je z toho na nervy. Ja som kedysi mávala dosť silnú ms, ale bolo to v pohode, bez nejakých bolestí, len bolo viac krvi.Brala pupalku dvojročnú- a fakt mi to pomáhalo .jednak som o ms. vôbec nevedela nebyť tampónu alebo vložky a aj sa znormalizovalo množstvo krvi. majú to bežne v lekárni aj v drogérii, skúste, možno vám to zaberie. 🙂

myskaplyska
autor
6. zář 2007

Ahojky,jen jsem se s Vami chtela podelit o neco,co byste mozna chtely vedet,jelikoz se to tyka nas vsech.Pri vsemoznem hledani informaci ohledne bolestive menstruace,jsem narazila na neco co me dost zarazilo.Tyka se to pouzivani tamponu,tedy tamponu od velkych firem.Tampony se vyrabi z umelych vlaken,ktera jsou pro efekt belena chloridem.Oboji je velmi skodlive.Nepopisu to nyni presne,jak jsem to cetla,ale kdyz si to zadate do vyhledavace,najdete vsechny informace.Jen vlastnimi slovy,tampony a vlozky,ktere jsou belene chloridem mohou zpusobovat mnohe nemoci,dokonce i rakovinu a neplodnost a urcite endometriozu a syndrom toxickeho soku.Bezela jsem hned zkontrolovat slozeni na mych ob tamponech.Nikde tam neni napsane.Ani na krabicce ani na letaku.Proc???Navic nektere stranky zminuji pridavani azbestu do tamponu.Azbest zvysuje krvaceni...tedy zeny spotrebovavaji vice hyg.potreb.Ale hlavne azbest je vysoce karcinogeni.Vim zni to silene,vylekalo me to,ze jsme v rukach takoveho hnusneho prumyslu.Nastesti jsem nasla odkazy na prirodni hyg.potreby.Jsou ze 100% bio bavlny a mely by se prodavat v obchodech s prirodnim zbozim.Nevim jake jsou,ale jsem rozhodnuta to zkusit.Treba to ma i souvislost s bolestivou menstruaci...tak jako tak,radsi budu pouzivat prirodni veci,nez chemii!

sharlotta
7. zář 2007

Myska, podla mna je to riadna blbost, ale ak chces, mozes podat podnet na Regionalny urad verejneho zdravotnictva(mozes aj maliom) a oni to preskumaju a vydaju o tom spravu.