Falešné profily a kradení fotek

qitecek
11. led 2012

Zdravím všechny 🙂 Po další aféře na koníkovi a na facebooku s kradením identity a fotek z MK zakládám tuto diskuzi pro případ, že budete mít nějaká další podezření na falešný profil, aby byla uživatelka včas upozorněna.

Dobrá rada na závěr: Hlídejte si soukromí a fotky, a zveřejňujte jen to, co vám při případné krádeži nebude chybět 🙂

marhulinka
12. led 2012

@repos no to ano,to je pravda,záleží na každé,kde co si dává a musí s tím počítat...já např nechápu hodně soukromé fotky,nahé děti a vůbec. Já tedy mám fotky jen pro přátele,i mezi nimi mám hodně vybíráno,co uvidí a co ne/převážně se známe osobně/
A pokud se někomu /jako např.tobě/ spoustu věcí na nějakých stránkách nelíbí,chodit tam prostě nemusí,to je jasná věc.
Taky občas žasnu,ale tak nějak některé věci /nemyslím fotky,ale co se tu probírá/ k životu patří,tak se tu řeší. Já na tom nevidím nic zas tak hrozného. Vždyť když se mi to nelíbí,tak se té debaty a tak snad nepouštím ne? 😉
Mimoch.ty ve svém fotoalbu nemáš ani jediný záběr na své dítě? /to nechci rýpat nebo tak,jen se ptám/
Hold internet je užitečný,ale i někdy velmi velmi škodlivý...lidé by si to měli uvědomovat,jaké číhají nástrahy,někdy je to bohužel až když se někde něco děje...
Ale myslím,že tady šlo spíš o to i na to upozornit,aby se třeba některé maminky chytly za nos a dávaly si větší pozor,to že jsme tu vyjádřily svůj názor,jako že je dotyčná taková nebo maková,zatím si já zcela stojím. 😉

qitecek
autor
12. led 2012

@marhulinka No to je taky fakt, kde jinde než na stránkách o těhotenství, snažení apod. se má probírat takové věci jako hlenová zátka, kontrakce aj., že 😀 🙂 Každý ať na sebe "práskne" jen, co mu nevadí, s tím asi každý musí počítat 🙂 Mně osobně třeba takové debaty nevadí, sama jsem se z nich přiučila a pak už jsem se ptát ani nemusela 😀

marhulinka
12. led 2012

@qitecek přesně tak,každý by si měl uvědomit,co by mu vadilo a co ne,když by to na něj někdo vybalil,že třeba četl...o tom to tu je....s těma fotkama je to horší,pokud k něčemu dojde,tak je to pak těžký

weri1
12. led 2012

já nějak vůbec nechápu fotky na netu, kdekoliv....prvně jsem je tu měla a nechápala manžela, že si to nepřeje....ale pak jsem pochopila. Proč vystavovat fotky dětí nekomu cizímu?

repos
13. led 2012

@marhulinka Máš pravdu v tom, ze slo spis o upozorneni na to, co se muze stat.Uz jsem psala, ze na konika skoro nechodim ,ale vcera se podobna diskuze rozpoutala na Strese a padl tam odkaz na tuto diskuzi.Tak proto jsem pridala svuj nazor.A vubec tady nejde o to, jestli se mi Konik libi nebo nelibi.Nikde jsem to nepsala, jen jsem popisovala stranky z pohledu dalsi osoby, ktera je otevre . A tou osobou jsou miliony dalsich lidi , kdy ne vsichni maji ty spravne umysly se sem jit treba jen poradit.Psala jsem, ze rady jsou urcite uzitecne, kdyz to nekomu pomuze, tak proc ne?Jedine, co mi na tom vsem vadi, je vystavovani deti, o tom jedinem pisu od sameho zacatku.A mozna bych na to nereagovala vubec, kdyby mi na to nenahraly udivene reakce maminek, jaci jsou lide mezi nami a co si to dovoluji, vzit nekomu fotku.Kdyz nekde necham lezet venku penezenku, budu se divit, ze mi ji nekdo ukradne? Ja ne. Nic neodsuzuji, jen to proste nechapu.Ja proste nepotrebuju, aby mi mraky jinych , mnohdy i cizich, virutalnich lidi rikalo, jak krasne mam dite, jak ma dlouhe rasy, krasny svetr, kocarek, kukuc....ja tohle vsechno vim sama.Kazda mama vi, ze jeji dite je nejkrasnejsi,ale mela by i vedet, ze si ten poklad ma chranit, jak to jen jde.Tyhle stranky funguji a fungovat budou, ale obcas nezaskodi, kdyz si nekdo precte i jiny nazor nekoho nezaujateho.I kdyby to pomohlo jedine mamince, ktera se podle toho zaridi a fotky ditete treba stahne, bude to jen dobre.Jinak do meho alba se podivat muzes, neni zamcene a sama posuď,jestli sve dite vystavuji 🙂
@qitecek

marhulinka
13. led 2012

@repos jj já s tebou souhlasím,mě jen trochu namíchlo,žes napsala,že maminky co se tu zlobí jsou stejné jako ta co si to stáhne a vydává za své /samozřejmě nepsalas to takhle doslovně/...Já např.si s kamarádkama ráda prohlédnu fotky,jak nám dětičky krásně rostou a tak,nemáme možnost se vídat třeba s některýma tak často jak bychom chtěly...i na FB mám daných jen pár přátel,prostě jen ty,které sama znám.
Koukala jsem,své dítě samozřejmě nevystavuješ,jen na dvou fotkách jsem ho viděla.
Tady prostě šlo asi o to upozornění,že maminky by se měly trochu zamyslet...myslím,že víc je "vystrašilo" co se tu psalo a ukázalo než co jsme tu probíraly my 😀 Snad alespoň některé se za nos chytly a budou stejně jako některé z nás víc chránit soukromí svých rodin.

repos
13. led 2012

@marhulinka Já jsem nepsala ,ze jsou stejné, ale ze delaji totez co ta pani - vystavuji sve dite. A to je pravda. A tim davaji jinym lidem moznost si vzit, co chteji a udelat si s tim, co chteji.Kdyz mi nekdo vybrakuje fotky z PC, ktere tam mam ulozene, je to neco jineho.Ale neco vystavit a pak se divit.....Nikomu nelze nic zakazat, kazdy si stejne bude delat co chce,ale nekoho treba takovyhle nahled na vec nenapadne a ted se muze chytit za nos a bude rad. Kdyby tady nektere maminky tusily, ze vystavovat deti vsem neni zrovna rozumne, asi by se tolik nevystrašily.

sauvinex
13. led 2012

@barbarkaaa - jak jste přišla na své fotky na fb? - náhodou? Doufám, že taky někde nefigurujeme... Díky za odpověď 🙂

qitecek
autor
13. led 2012

@repos Však od toho taky vznikla tahle diskuze (protože doposud se to probíralo jen v náhodných statusech a nikdo si toho nemusel vůbec všimnout). Mnoho lidí by něco takového ani nenapadlo, že se to může stát i "obyčejným lidem", právě jim a jak rizikové může být ukázat svoje dítě, a to nejen kvůli ukradeným fotkám... A proto bylo hlavním cílem upozornit na to, že se takové věci dějí komukoliv a každý nechť se zařídí podle svého nejlepšího uvážení. A to, že tu ty pošahance nechválíme, je snad samozřejmé.

barbarkaaa
13. led 2012

@sauvinex našla mě to jedna kamarádka z BCčka z fotodiskuze, přede jen spolu řešíme věčně fotky v diskuzi , děti obvzlášť páč jsou většínou po ruce a často se na nich "trénuje" a ona narazila na tuto diskuzi a na tomto PrtScn http://imgbank.cz/images/pratelefb.jpg na fotku mé starší . Díky tomu jsem na to přišla a díky tomu to odhalila, protože ten profil té pochybné paní přátelí na FB s profilem jedné co ho má stejný i tady.Tim jsem ji odhalila.Tady už ji učet zrušili, mě psali, já ho teda porád vidím,ale je jakýsi očesaný..

repos
13. led 2012

@qitecek Je dobre, ze jsi diskuzi zalozila, takovych není nikdy dost.Spoustu lidi se stale diva na svet ruzovymi brylemi ,bohuzel.Cim vic ruznych nazoru, tim je to lepsi,i kdyz se to nekomu treba nemusi libit Aspon se to dostane lidem do povedomi a taky neni na skodu, kdyz se trochu rozčeří klidné vody 🙂 😉

qitecek
autor
13. led 2012

@repos A asi založím někdy ještě jednu...no nebývalo to bez těch počítačů lepší? 😅 Ale o tom až jindy 😉 😀

marhulinka
13. led 2012

@repos jojo já vím,jak jsi to napsala,jen to vyznělo podle mě dost drsně - že si zaslouží to co ona, on je v tom rozdíl,že si vystavují tedy své vlastní fotky /samozřejmě musejí počítat s následky/,ona jistá osoba je ale nejspíš nemocná,protože si vystavuje fotky jiných....Prostě tady to dělají maminky "nevědomě" a někdo hodně úmyslně...rozdíl v tom prostě je a za tím si zase stojím já 🙂
Jinak souhlasím s poslední větou 😉 ale hold některé se nechytnou za nos ani tak-bohužel ☹

repos
13. led 2012

@marhulinka V pohodě, ty to vidiš takhle, nekdo to zas muze vnimat stejne jako jsem to i myslela.Záleží na každé, jestli je pro ni po precteni prispevku dulezitejsi obsah nebo forma, jak je to napsané.Mozná na fóru pro -náctileté holky bych pouzila kudrlinkovatejsi a mirnejsi formu, protoze ty deti nemaji zkusenosti a je treba je poucit.Tady jsou predpokladam uz dospele mamy, ktere denne ctou a vidi zpravy, co se ve svete deje.Vsude je slyset, jak maji rodice detem kontrolvat PC, jak se to da zneuzit,jsou známy pripady z praxe....a sami tyhle dospivajici deti vidi, jak jejich mama vesele vystavuje jejich fotky a sourozencu na netu s veskerymi soukromymi informacemi.Neni důvod mazat dospelym matkám med kolem pusy a bát se neco napsat tak ,jak to je,aby se to nekoho nedotklo.Nikoho nechci urazit, chci pomoct, proto sem píši.Jsem sama máma a taky mám dítě. A kdyz vidim ty usmevave tvaricky malych deti, kterymi se to tady jen hemzi, je mi tech deti lito.Lide, kteri pracuji se zneuzivanymi detmi a daty , by mohli vyprávet.Zneuzivani v jakekoliv forme je drsne , proto muze i prispevek tak vyznit.Jestli to pomuze nekomu otevrit oci a vykasle se na formu, budu jen ráda 🙂

skirt
13. led 2012

ahoj holky, nahodou jsem narazila na tuto diskuzi a teda cumim jak pero z gauče!! ...To mi chcete rict, ze ty fotky co tam ma .. jako toho tatinka, jak drzi malou, a tu autosedacku s mimim .. ze to jako jsou kradene fotky a ona si to vsechno vymysli? a ty komentare pratelu .. to jsou jako opravdove profily, nebo taky jeji???

marhulinka
13. led 2012

@repos však jo. Snad si to každá přebere,jak co myslíme a snad to bude k něčemu i třeba dobré 😉

barbarkaaa
13. led 2012

tak na fb už ji progil zrušili, vidím to že už ji emá v prátelích ta moje, co tam pořád visí fotka mých dětí v profilovce. Třeba ho zrušila sama, to nevykoumáme

marpo012
30. zář 2012

ahojte vsichni chtel bych se zeptat jestli by bylo mozne ze bych vam poslal profil jedne osoby a pomohli byste mi zjistit zda je ten profil pravý nebo ne děkuji za odpověď , za každou pomoc budu moc rád děkuji.

petracal
15. bře 2013

trosku to tu obnovim... do tohoto tydne by me uprimne ani nenapadlo, ze neco takoveho se deje...dokud jsem nezjistila, ze jedna z mych dlouholetych ( od cca roku 2007) "kamaradek" odsud z konika a pozdeji z facebooku ( udajne vdana v americe ) byla presne takovymhle clovekem, pet let jsem s ni probirala vse mozne, od narozeni "jejiho syna" Bradena, jak rostl, jak sel zivot v americe,po tehotenstvi s dcerou atd, mela pristup ke vsem moznym fotkam me rodiny a ja po tolika letech zjistim, ze ten clovek vubec neexistoval, nekdo tady z konika ji odhalil ( tady vystupovala pod prezdivkou Ladybird..... a na facebooku jako Pavla Rea ) nakonec jsme zjistili, ze proste ukradla zivot jedne pani z ameriky, ktera se jmenuje Trinda Schlabach Burkhalter a opvravu ma dve deti, Bradena a Evu, nicmene Pavla Rea tvrdila, ze Eva se narodila 3.3. tento rok a ve skutecnosti ta prava Eva se mamince narodila uz loni v breznu... Musim rict, ze me to docela vzalo, koukam se na fotku na facebooku te pani, o ktere jsem pet let myslela, ze je Pavla a ze ji znam a je to vpodstate cizi clovek, ktery semnou jedinkrat nepromluvil slovo. Je to hrozne zvlastni pocit, vubec si neumim predstavit, jak se citi ta pani, ktere tahle Pavla ( jestli to vubec bylo jeji jmeno) kradla poslednich buh vi kolik let zivot, mela i jeji fotky ze svatby, libanky, klasicke akce jako oslavy narozenin atd..musi to byt hrozny pocit vedet, ze nekdo vydava vas zivot za svuj... 😖

honzinecka
1. srp 2013

Holky ahojky....o Pavle bych taky mohla vyprávět, znala jsem ji odsud od narození našich dětí...nemůžu tomu uvěřit, četla jsem to na dovolené od jedné holky, která mi to sdělila...znám Pavly celý životopis, probůh, co z toho ten dotyčný měl žít život jiného...ona mi volala přes skype velice často...musí to být reálný člověk jen asi je ošklivá, tak kradla fotky nádherné... 😉 Přeci nejde si jen tak smyslet něco, vzít na to fotku jiné, pojmenovat své děti za cizí a dát i cizí podobu....lidi štípněte mě, že se mi těch 5let dopisování s ní zdálo.... 😠