Falešné profily a kradení fotek

qitecek
11. led 2012

Zdravím všechny 🙂 Po další aféře na koníkovi a na facebooku s kradením identity a fotek z MK zakládám tuto diskuzi pro případ, že budete mít nějaká další podezření na falešný profil, aby byla uživatelka včas upozorněna.

Dobrá rada na závěr: Hlídejte si soukromí a fotky, a zveřejňujte jen to, co vám při případné krádeži nebude chybět 🙂

qitecek
autor
11. led 2012

Pro začátek přikládám odkaz na facebookový falešný profil: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.165412... (z MK pod přezdívkou: dededka) V přátelích na facebooku jsme našli již dvě zkopírované identity z modrého koníka. Falešné profily mívají podezřele málo přátel a všichni se spolu navzájem přátelí. Osoba, co založila tyto profily je posedlá těhotenstvím, rodinným životem a dětmi.

Dvě nic netušící uživatelky MK již byly upozorněny... Třeba ještě někoho poznáte, tak ho raději varujte.

vercaberca
11. led 2012

o aféře nic nevím, ale profil na FB vypadal tak opravdově 😒

qitecek
autor
11. led 2012

@vercaberca Bodejť by ne, když je veden několik měsíců... 😔

ikarkulka
11. led 2012

ahoj, chtěla jsem vás jen poprosit, abyste sem nepsaly jména (nicky) uživatelek, o kterých si myslíte, že mají falešnou identitu. nemusí to být vždy pravda a mohly byste jim ublížit.
případná podezření pište do IP adminům, my to prověříme 😉

díky a hezký večer.

barbarkaaa
11. led 2012

Díky tak mám další už jsem zaslala žádost o zrušení profilu
http://www.facebook.com/profile.php?id=10000088... v profilovce má moje holky

Omlouvám se za nějaký ten překlep, datluju s mimouškem na ruce, ještě sůvička nespí.

smazala jsem další a píšu místo toho zprávu

liskovyorisek
11. led 2012

@qitecek mazec, mazec, mazec...nestíhám valit oči...mám chuť se odevšud vymazat, smazat všechny fotky malého...vždyť tohle je fakt hnus ☹

anina32
11. led 2012

@barbarkaaa Lído tak to je síla 😕 oni ti tam ještě děkujou za krásný fotky! nechápu co toje za lidi 😨

barbarkaaa
11. led 2012

@liskovyorisek
@anina32 je to fakt hnus , no já chápu rizko netu, já mám fotky veřejně protože doufám že na druhým rodičáku se mu povede trochu vic chytit s focením , tak to někde prezentovat musim jelikož jso veřejně na FB kde najdu známe z města a na blogu, tak konika už neřešim, oni so to stejně najdou , když chtěj

@anina32 děkuje aspon.. mám být ráda, že jsem vyhrála vyběr mezui tolika fotoblogama co se jí líběj....? 😖 😖 🙄

anina32
11. led 2012

@barbarkaaa naklikni si na tu profilovku, a tam je popisek, že děkují fotografce, tvoje jméno, za to že si jim udělala krásný fotky. přiznej se že ty si jim ty děti při focení ukradla 😉 No ale je to děs, k čemu jim takovýhle profily jsou? kdo ví jestli to není nějakej spolek pedofilů???? 😨

barbarkaaa
12. led 2012

@anina32 já to četla, myslím že to jsou prifilystvořelé k likování v soutěžích na FB ale sakra ať si dá do profilové fotky třeba zadek pavijána, včerejší oběd, ale ne cizí dětiiii

anina32
12. led 2012

@barbarkaaa to by mělo jít nahlásit na facebooku, ne? Nebo bych na ten profil napsala zprávu že to dám na policii, a určitě by to stáhli. Je to děs.

barbarkaaa
12. led 2012

@anina32 já už jsem to hlasila na FB, profil i fotku , tady jsem napsala adminum a přimo paní

anina32
12. led 2012

@barbarkaaa tak hlavně ať to co nejdřív stáhnou

barbarkaaa
12. led 2012

@anina32 budu doufat, fakt nechápu proč si k falečnýmu profili nedá aspon neutrální fotku

amrash
12. led 2012

Mne to pripada, ze jde o dusevne naruseneho jedince. Snad ani nevi, co poradne dela. Uz z toho profilu na FB mi bylo divne. Navic bylo jasne podle stylu, ze si vse pise sama. Porodi a behem par minut uz ma fotky na netu a chatuje? No to bych teda chtela videt 😀 Sekne se o mesic s tehu a nikdo z doktoru to nepozna? Je to fakt nemocny clovek, zadni pedofilove. Je mi z toho co se deje smutno ☹

barbarkaaa
12. led 2012

@amrash taky myslím, študuju příspěvky a byla na gynekologii 16.12. ..20.12.... a 29.12 opět píše o včerejší prohlídce a pak 2.1 opět, na začátku tehu jsme chodila co měsíc a ne někdy i dvakrát během týdne...je to fakt nemocný člověk vyžadující pozornost a následně lítost druhých, mohla být těhu, ale podle počtu prohlídek a předem negativního očekávání, jako že nevěří že to donosí a kdoví jestli ještě dáreček bude o Vánocích..přijde mi to strašně náplánované.
jsme to schlálně dohledala a jelikož nelinkuji přimo profil a je ti anomyní tak si tomuži dovolit snad.

marecek4
12. led 2012

@amrash s tou délkou těhu mám své zkušenosti-dr nepoznal a nevěřil testíkům,ale pravda prověřil,jen díky cystě bylo mímo špatně vidět a tak se délka lišila opravdu od 14 dní do měsíce-pravda posléze se to upravilo,jak cysta zmizela,a s chatováním těsně po porodu bych se taky ničemu nedivila,já chtěla hned telefonovat-mobily ještě nebyly,ale s Márou jsem rozesílala sms a vyvolávala všem známým,že Marečka máme,s kradením fotek a děláním vlastních profilů je to jiné a nedivím se,že se hodně maminek nad tím rozčiluje-asi bych se cítila taky dotčená,ale naštěstí zatím jsem na nic takového nedošla,asi nedělám dostatečně pěkné fotky 🙂,ale nám to stačí

takže držím pěstičky,jen mám obavy,že takto nemocní lidé,to budou dělat pořád,neukradnou tady,vezmou jinde a ve finále to co mají stažené už v počítači jim nikdo nezabrání znovu použít-bohužel

amrash
12. led 2012

@marecek4 Ja rodila cisarem a take jsem se na pokoji hned vzbudila a volala domu, ale nebylo to rozhodne par minut po porodu! Vzdyt ona uvadi narozeni cca 17.50 a po 18. hod uz ji lide gratuluji a ona odpovida. To mi prijde opravdu extremne brzy. Seknout v datu se muze kdekdo, ale posledni mesic uz by melo byt jasne, ze se chysta porod - uz z mnoha ukazatelu.

petulinkaaaaa
12. led 2012

To je hrozný !!! Normláně z toho mám husí kůži ! Jak může být někdo takhle drzej a kráct fotky a profily? ☹

marecek4
12. led 2012

@amrash no tak to by byl opravdu extrém-bez kontroly,bez porodu placenty,bez šití-tyhle věci se totiž k samotnému porodu vážou ale udává se čas porození miminka-jak všechny(většinou)víme

berenika39
12. led 2012

já to nějak nechápu. to celé té ženy na fb je jenom jako?? to je na psychiatra.

qitecek
autor
12. led 2012

@amrash No také jsem volala, ale ještě jsem se vzpamatovávala z toho deliria 😀 Každopádně tahle osoba odpovídala na zprávy do minuty! Psala jsem jí osobně snad deset zpráv a ona hned odpovídala rychlostí blesku a nejen mě... a to to prý ještě diktovala svému manželovi Angličanovi (tak alespoň vysvětlovala také příjmení, které zní opravdu "anglicky" 😀 ale říkala jsem si holt přistěhovalec), který perfektní češtinou odepisuje na každou ptákovinu.. No zjevně to všechno předvedl někdo, kdo v životě NERODIL. Prozradil se jak tou šílenou dopisovací mánií na koníkovi, tak naprosto odlišnými fotkami na profilech... Někdo tak vychytralej, aby mohl krást fotky, ale natolik nevyzrálej, aby se neprozradil takovými chybami, do očí bijícími.. zvlášť když si na koníkovi ještě uvede "svoje" jméno...
@berenika39 Většina určitě... osobně podezřívám např. "paní Derebovou" a celou její rodinu a jiné podivíny, co mají málo přátel a pár příspěvků na nástěnce ohledně rodiny, těhotenství, atd. Všichni se podezřele kámoší se sebou navzájem a dokonce si odepisují 😀 Viz inteligentní debata na zdi údajného pana Dereby: http://www.facebook.com/kamila.klickovicova#!/p...
Jen je mi líto těch lidí, komu byly ukradeny a zveřejněny fotky na profilu Derebové - http://www.facebook.com/kamila.klickovicova#!/p... ☹ údajně sestry té Ardenblablabla...

Už jednu její "sestřičku" jsme upozornili tady na koníkovi a samozřejmě netušila, že nějakou sestru má 😉 A tak dopadlo ještě pár dalších lidí, co měla v přátelích... Mně to přijde jak nějaká frustrovaná ženská nebo pošahaná 13tka...

qitecek
autor
12. led 2012

@ikarkulka Dobře, děkujeme za upozornění. Šlo stejně především o výše zmiňovanou osobu, která sama sebe klamavými nesourodými informacemi prozradila. Zveřejnili jsme ho, protože se našlo už dost maminek, které se u ní poznaly ☹ Myslím, že jich bude více... Vyděsilo nás to.
Také přejeme hezký den 🙂

berenika39
12. led 2012

@qitecek děs běs. prolítla jsem to, nemám moc času, ale jsem v šoku. vůbec neberu nebezpečí fb na lehkou váhu, je to i varování pro naše děti, tohle je jen o tlachání, ale bohužel se tam pohybují i všelijaké nebezpečné osoby...no otevřelo mi to oči, a to nejsem žádná naivka 😠 😠 😠

qitecek
autor
12. led 2012

@berenika39 Tak na facebooku si vůbec raději nepřidávám cizí lidi, a to že se jich občas hlásí dost... většinou jedna dokonalá fotka na profilu, jako z časopisu, berou se odnikud, resp. z ciziny a vypadají velmi "věrohodně" 😀 a chtějí se přátelit zrovna se mnou...

berenika39
12. led 2012

@qitecek to je jasné, my to víme, ale děti? no je to na nás jim to vysvětlit, až se dostanou do kritického věku. taky mám jednu kamarádku, 13 let, kočka, manekýna, na fb se prezentuje jako 19ti letá - ani člověk nepochybuje, minisukně žádnásukně, zmalovaná, milostná objetí s kamarádkou a v ruce sklenka sektu. no konečná....

romca13
12. led 2012

rozumím tomu dobře, že profil na FB je jen jako, jméno vymyšlené?? a fotky jsou úplně cizí ženy???? to je snad špatnej vtip, ne??? jsem nedávno právě narazila na fotku na FB, kde bylo právě jméno té malé holčičky Michaelly a dost mě zarazilo to příjmení, ani přečíst jsem ho nemohla🙂 takžetak se ve skutečnosti nikdo nejmenuje... to je neuvětitelné,,,

qitecek
autor
12. led 2012

@romca13 jestli je to jméno i profil pravý, pak ta osoba musí být pořádně schizofrenní, kdyžtak se podívej na výše vložené fotky 😔 I kdyby trpěla schízou, nic neomlouvá ty krádeže fotek. Osoba se vyžívá v tom, když ji někdo obdivuje a gratuluje, ale už si asi neuvědomuje, že všichni chválí cizí miminka ☹