Feministky

filipal
18. lis 2010

mile kolegyne 🙂 🙂 🙂 , tiez sa vam zda, ze zeny u nas su stale este skor tie poslusne, povolne, ustrachane osobky, ktore si nehaja svoje prava?
ze sa spravaju malo asertivne? a ze muzi to pekne zneuzivaju?
bola by som rada, keby sa v tejto teme rozprudila ziva diskusia, aby prispievali feministky, ale aj ich odporkyne.... 🙂
podporite moj umysel a zapojite sa do diskusie za pozdvihnutie zenskeho sebavedomia?

berenika39
6. říj 2011

@filipal nedá mi to - v diskusi Manzelstvo se autorka otázky prezentovala jako "obětavá", ve smyslu, že ona pozapomene sama na sebe, všechno obětuje lásce, že taková by láska měla být - pokud se to dodrží ad absurdum, tak se z té vědomé obětavosti stane oběť. Nevím kde je ta hranice.

A tomu příběhu na sk - Neideální manžel - dávám poměrně malou šanci, že je skutečný. Jsou takové, bohužel, ale tohle mi přijde vykonstruované.

filipal
autor
6. říj 2011

@berenika39 veru, to sebaobetovanie je velmi nebezpecne. od neho je iba kusok k obeti. raz nam Bodka pisala o tom, ako maju mnohe zeny postavene sebavedomie prave na sebaobetovani na obetovani sa rodine. ci o to rodinni prislusnici stoja, to ich uz nezaujima. hory kompotov v spajzi, ktore nikto neje, namiesto toho aby sla domaca pani na plavaren (alebo kam ju to potesi)
diskutujuca, ktoru tu spominas mala aj dost vymyty mozog cirkvou. niekto potrebuje barlicku, lebo mat vlastny rozum sa boji.

bodka70
6. říj 2011

@filipal @berenika39 , ahojte, aj všetci diskutujúci - vidím, že tu diskutujete na vážnu tému, ja mám dnes ale "rozvernú" náladu 😉. Dnes oslavujem sladkých 41 rokov, darčeky, kvety, bonboniéry a iné hmotné statky mi prosím nezabudnite nechať na vrátnici u môjho tajomníka 🙂 🙂 🙂.

Ináč minule som sa bavila s mojou mladšou Kajkou, tá mi povedala: "Mamka, keď budem dospelá, budem mať bohatého muža a budeme môcť dať veľa peniažkov na charitu pre chudobných. A vieš čo je na tom najlepšie?" Ja na to, že čo? Ona: "no že aj tak nám ešte ostane veľmi veľa peňazí" 😀 😀 😀

Ako sme sa kedysi dávno na začiatku diskusie bavili o zlatokopkách, ja sa snažím, vychovávam deti najlepšie ako viem, snažím sa im byť vzorom... a asi mi je to prd platné... doma mi rastie tak sa zdá budúca "zlatokopka" 😝 😀

bodka70
6. říj 2011

ale nebojte sa, vrátim sa potom k našej pôvodnej téme 😉

berenika39
6. říj 2011

@bodka70 všechno nejlepšíííííí 🙂 🙂 🙂 . joooo to já když byla tak mladá jako ty 😀 😀 😀 . užij si den.

bodka70
6. říj 2011

@berenika39 , však sme obe ešte mladice 😉

filipal
autor
6. říj 2011

@bodka70 oooo, Bodkulka! nech sa ti dari a vsetko to dobro co davas, sa uz iste zacne vracat....

bodka70
7. říj 2011

@filipal díki moc 🙂. Ale ja nejako nečakám, či sa mi niečo vráti alebo nie. Napokon mám všetko čo potrebujem, či skôr potrebujem len to, čo mám 😎 😉.
Dostala som včera dezert od detí a kvietky od muža, všetko z lásky, čo viac si môže človek želať 😉.

filipal
autor
7. říj 2011

@sharlotta napisala si?

sharlotta
7. říj 2011

@filipal Uz ano, prave teraz...Akosi som na to pozabudla 😅

eaka
8. říj 2011

Jeeej, tak už tu tie odporkyne nemáme 🙂

berenika39
8. říj 2011

super, přeci nebudeme připouštět nějaké jiné názory než ty naše!!!
(pro rejpaly - ironie).

eaka
8. říj 2011

@sharlotta dík, že si to vybavila 🙂

filipal
autor
8. říj 2011

@sharlotta super! tesim sa!

sharlotta
10. říj 2011

Tak co dievky? Nejak sa vam do staro-novej temy nechce, ci co...

sharlotta
16. říj 2011

Dnesne spravy na Markize: "po cigaretach coraz castejsie siahaju dievcata, moze za to feminizmus...."

filipal
autor
17. říj 2011

@sharlotta mna zase zaujali hodnotenia padnutia vlady. akoze moze za to slaba zena, lebo je emotivna....atd....strasne ma to rozculovalo, lebo si myslim, ze prave ferovost a moralka do politiky patria. chlapi to vidia inac, podla nich to ma byt sila, schopnost manipulovat a pod....

a to tato veta o cigaretach tam presne vyznela??? 🙄

sharlotta
17. říj 2011

@filipal presne...vymenovavali aj dalsie veci, ale feminizmus bol hned prvy a hned za tym emancipacia...pan redaktor urcite presne vedel, o com hovori...

bodka70
19. říj 2011

@filipal , tiež som sledovala tie reči v súvislosti s pani premiérkou. Len mi tak napadlo, že v takýchto súvislostiach sa reči o prehnanej citlivosti neviedli, keď jeden nemenovaný známy politik so slzami v očkách mával a spieval ako "ide o nááás, neublííížil som žiadnemu z vááás..." 😀 😀 😀

filipal
autor
19. říj 2011

@bodka70 to uz asi ani nestalo za komentovanie....
ale zvlastne, ako ludi irituje, ked je zrazu v politike aj ludskost....
som rada, ze ta tu vidim....
@sharlotta to uz aj vzdala....nejako nie nikomu v poslednu dobu do reci...
ja som trochu chora, napriek tomu robim, tak som dost unavena...

aj vam sa zda, ze su tu nejake divne nove temy?

bodka70
19. říj 2011

@filipal , nuž ja mám pocit , že všade sa rieši, kto a čo je normálne či normálny. To sa mne zdá dosť nenormálne 😝 .

filipal
autor
19. říj 2011

@bodka70 a ty si na tom ako? ja normalne. 😀

filipal
autor
19. říj 2011

@bodka70 prepac, ale strasne ma to lakalo obratit to na zart. ja idem momentalne na svoje rezervy, tak som v akejsi euforii. 😵

bodka70
19. říj 2011

@filipal , v poho, ja som zatiaľ normálne nenormálna. Alebo naopak? 😀 😀 😀. Skrátka tak nejako. 😉

filipal
autor
19. říj 2011

@bodka70 😀 😀 zajtra napis viac

sharlotta
19. říj 2011

Ej, ale ste dnes ukecane... 😀
Ja pani Radicovu nejak nemusim, tak sa nezapajam 😒

@filipal a co by si povedala na to, keby si sa v noci budila kazde 2 hodiny, aby si dala dietatu nacicat, rano vstala o 6 a potom isla do prace? Ja tomu hovorim, ze ja uz idem len na zotrvacnik. Niekto mi rano nakruti kolieska a ja do vecera fungujem. 😉

filipal
autor
19. říj 2011

@sharlotta no veru s tymto skusenosti nemam lebo moj syn spal od mesiaca celu noc az do piatej rana. a to kojeny!
ale cez den si to zase vybral!! bol velmi narocne dieta. bola som s nim vsak doma, skoro az do troch rokov,
takze som nemusela utekat do prace.....
dnes skor trpim nespavostou, zobudim sa o pol stvrtej a riesim globalne problemy celej planety! 😝 😀 😀 samozrejme len mentalne....

sharlotta
21. říj 2011

Len tak na margo temy s telefonovanim si partnerov pocas dna...Dnes rano som dostala od manzela romanticky navrh - "Nesli by sme na predlzeny vikend na Prednu horu?" 😀 Uz som tak davnejsie tusila, ze tam mozno patrim, ale takto na rovinu... 😝 Ale on to chudak myslel fakt vazne, vraj je tam nejaky wellness, len mne z ust vyprskli ranajky 😀 a ze dikyyy

bodka70
21. říj 2011

baby, ktoré ste z okolia Košíc, posielam link na jednu zaujímavú výstavu, neskromne poznamenávam, že aj ja tam budem mať 2-3 dielka 😉 , tak keď chcete, pozrite sa.

http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=282515...

majus246
22. říj 2011

Jój moja sem prispieť myslím že my na to nebude stačiť celá noc.Niečo som zhruba prečítala a všimla si že sa tu dosť často spomína manželstvo môj názor po 7 rokoch a s manželom som spolu už 12 rokou je poslednú dobu odkedy sa narodil môj poklad zásadne zmenený.Vždy som bola názoru že každý potrebuje vo vzťahu aj svoj priestor aby nezanikla jeho či moja osobnosť bo byť niekomu večne za zadkom sa nedá.Tiež som presadzovala názor že len to čo do vzťahu vložíš sa Ti raz vráti no myslím že realita s chlapmi je úplne iná.Nechcem nikoho uraziť bo viem že sú aj taký čo sa vzorne starajú o deti takže pred nimi klobúk dole.no povedzme si na rovinu ako vyzerá bežný deň ženy?Má na starosti celú domácnosť poperieme požehlíme poriadime postaráme sa o deti ideme na nákup proste všetko musí fungovať tip top po materskej nastúpime do práce často makáme viacej a dlhšie za menej peňazí ako naši drahý chlapi a keď sa vrátime s nákupom v rukách domov začneme chystať obed či skôr večeru učiť sa s deťmi dohliadneme aby bola celá domácnosť v poriadku a čo naše polovičky vrátia sa domov naložia si papať a vykotia sa pred TV z času na čas niečo spravia aby sa nepovedalo aj to len vtedy ak im pomedzi kamarátov a koníčky ktorých sa samozrejme ani s príchodom detí nevzdali zostane čas.Takže môj názor na manželstvo a rodinu sa už oproti mojím sladkým 20 úplne zmenil.Už my nestačí ísť do kina či na pizzu.som názoru že ak sa má niekto s niekým zaviazať na celí život tak nech si to najprv skúsi bo život nie je len o zábave je o riešení problémov spoločnom budovaní niečoho väčšieho a ak s partnerom nežijete neviete do čoho idete a môže sa časom ukázať že každý na spoločnej ceste odbočil niekde inde.Povahu človeka spoznáte až keď s ním začnete žiť to čo Vám narozpráva je jedna vec a realita druhá.Ja som sa vydávala po 5 ročnej známosti a dnes vidím že každý máme úplne iné ciele.ja som celí svoj terajší život prispôsobila môjmu drobcovi neľutujem to no často ma zabolí myšlienka čo bude ďalej.Viem že by sme mali hľadať len to pekné no nie vždy sa to dá.jediné čo môžem je zaželať Vám všetkým skvelých partnerov ktorí z láskou budú vychovávať vaše deti a to aby videli čo vo vás majú a hlavne aby Vám to každý deň dokazovali.