Feministky

filipal
18. lis 2010

mile kolegyne 🙂 🙂 🙂 , tiez sa vam zda, ze zeny u nas su stale este skor tie poslusne, povolne, ustrachane osobky, ktore si nehaja svoje prava?
ze sa spravaju malo asertivne? a ze muzi to pekne zneuzivaju?
bola by som rada, keby sa v tejto teme rozprudila ziva diskusia, aby prispievali feministky, ale aj ich odporkyne.... 🙂
podporite moj umysel a zapojite sa do diskusie za pozdvihnutie zenskeho sebavedomia?

martina2001
18. lis 2010

@filipal no takú ženu asi ani nepoznám v mojom okolí, skor tzv. zlatokopky čo držia hubu za prachy

martina2001
18. lis 2010

@martina2001 a žena čo nemá sebavedomie je skor len sliepočka domáca

bodka70
18. lis 2010

@filipal , jasné, hlásim sa prvá 😀 .
Keď už tak začíname, skúsim začať so slovným spojením, ktoré sa mne osobne vôbec nepáči a to o tzv. "pomáhaní" v domácnosti. Témy typu: ženy poraďte, ako prinútiť muža, aby mi "pomáhal" v domácnosti, Ako váš muž "pomáha" v domacnosti.
Práca v domácnosti - je to povinnosť ženy, s ktorou jej treba "pomôcť" (kedže je taká neschopná, lenivá, či čo - že to nezvláda sama)?

filipal
autor
18. lis 2010

@bodka70 jaaaaj, to neznasam!!!! ze upracem TI kuchynu!!! 🙄 🙄 🙄
za to by som vrazdila! celkove nemam rada delenie prac na muzske a zenske. nech robi kazdy to, co mu viac ide.

martina2001
18. lis 2010

@bodka70 tak nato odpovedať ja neviem, my to máme rozdelené od začiatku dáko samo, moj muž vysáva, umýva podlahy a stará sa o smeti a ani riad mu není cudzí, tak také témy su pre mňa dáko smiešne, šak si to urobím a mám pokoj

martina2001
18. lis 2010

@filipal no ale šak občas to není na škodu, snaha sa cení, len to upratovanie ešte po ňom je trochu zložité 😀

bodka70
18. lis 2010

ináč povedzme si to na rovinu, my ženy ešte stále žijeme v mužskom svete, kde platia hlavne mužské pravidlá hry. Všetky tie zákony, spôsob, akým je ocenená či skôr neocenená práca ženy, skrytá diskriminácia, celkove postoj spoločnosti, všetko sa to odzrkadľuje aj v slovných spojeniach - napr. "nebuď ako baba", v reklamách, v ktorých žienky poctivo híkajú nad čistou bielizňou a zapotený chlapci a chlapi im hádžu vo dverách zapotené a ufúľané tričká - a bežia ďalej za "chlapskou" činnosťou.
A to ešte nežijeme kdesi v Afrike a v 9 rokoch nám nemrzačia genitálie ani v moslimskej krajine a nekráčame 10 krokov za mužom.

filipal
autor
18. lis 2010

@bodka70 och veru zacala si tazke temy.... ☹ ☹ ☹
este mi napadaju tie vylezene prsia a opatky 12 cm, v ktorych sa neda chodit, okrem zienky domacej v reklame. takze bud upratovacka, alebo sexualny objekt...
z inteligentnej zeny urobia nejaku frigidnu chuderu, ktora nakoniec pochopi, ze urobila zivotnu chybu, zajde k vizazistovi
urobi z nbaj putku, najde si bohateho chlapa a rozpravky je koniec!!! 😀

@martina2001 ako by si charakterizovala zlatokopku? vies, ze je to novy fenomen? pred 20 rokmi, este zlatokopky nebili. komunisticki funkcionari si hladali skor nenapadne putky....

martina2001
18. lis 2010

@filipal oni boli stále, ale sa o nich hovorilo potichu za chrbtom aby to náhodou ten pán súdruh nepočul, šak neviem či si už počula názov tajomníčka? Zlatokopka je baba, zvačša pekná a hľadá objekt svojho záujmu z vyššie postavených chlapov, dobre zabezpečených a je jej jedno či je ženatý alebo slobodný. Chceš k tomu viac? o tomto sa dá písať donekonečna

martinka17
18. lis 2010

@filipal dobré si píšete🙂
Ja neviem, u nás doma to bolo tak, že tatino robil aj babské veci doma, varil, pratal a robí to dodnes, tak mi to príde také normálne. Ja iste nie som pod papučou, veď som sama, ale aj tak si myslím, že je ešte veeeľmi veľa žien, ktoré radšej ako byť sama, robia doma slúžku obyčajnú. 😠

bodka70
18. lis 2010

@martina2001 , vieš by som pridala ešte jednu definíciu, zlatokopka je žena, ktorá prijala mužské pravidlá hry. Povedala si: chlapy sú svine, využívajú ženy, tak ja budem sviňa tiež a využijem zasa chlapov. Povie si: radšej byť sviňou, ako obeťou. 😝 .
A potom sú ženy, tzv. kariéristky, ktoré tiež prijali mužské pravidlá hry. Nemusia to ani robiť vedome, myslia sú, aké su rovnoprávne, nebodaj feministky. Ale v podstate rezignovali na to, že si ich budú muži vážiť ako ženy, tak robia všetko ako muži - tvrdé jednanie, makanie v práci do noci, finančná nezávislosť, chlapi len na zábavku - sex. So všetkými negatívami , ktoré sa inak týkajú chlapov - infarkty, workoholizmus, vzdanie sa detí.
Ja si myslím, že žena by mala byť ženou (a to vôbec nevylučuje rovnaké práva s mužmi), a je super, ak si nájde muža, ktorý si ju práve preto váži a má ju rád.

martina2001
18. lis 2010

@bodka70 áno maš pravdu, len nekukajú čo robia okolo seba, teraz nejdem obhajovať chlapov, ale občas na ne doplatia, poznám takého

bodka70
18. lis 2010

@martina2001 , no a prečo by kukali? Šák to by potom neboli sviňe 😠. Veď o tom to je, nepozerať na iných, len na seba a svoj prospech.

martina2001
18. lis 2010

@bodka70 presne tak, ale niekedy majú pravdu ak si vyberú vydrbaný objekt a riadne ho využijú
a tie karieristky mi veľa hovoria osobne

molka
18. lis 2010

ja som na materskej s druhým dieťaťom a strašne ma začalo baviť robiť "slúžku obyčajnú". Podľa mňa na tom nie je nič zlé ani ponižujúce, ja sa doslova vyžívam vo varení a pečení. Upratujem, len keď je to nevyhnutné, zvyčajne upratuje manžel, pretože vie, ako to neznášam. Nemáme rozdelenú prácu na mužskú a ženskú, ale je normálne, že keď on maká vonku, tak ja budem makať v domácnosti.
V dnešnej dobe mám pocit, že zo všetkých strán počúvam reči o tom, ako si majú ísť ženy za kariérou. Ale čo ak túžim po kariére v rodine? Prečo mám byť kvôli tomu považovaná za nejakú podradnú puťku?

martina2001
18. lis 2010

@molka tu vobec nejde o to, že čo robíš doma, alebo nerobíš, je rozdiel v tom či to robiť musíš alebo chceš. či si doma pod papučou, alebo rovnocenná

filipal
autor
18. lis 2010

@bodka70 zaujimave....vidis, tak som na zlatokopky nikdy nepozerala, ze vlastne prijali muzske pravidla hry....

@martinka17 viem ze si slobodna matka, taka vyrovnana, silna, slobodna matka. povedz, nikdy sa za to nehanbis?

@martina2001 vidis!! 😨 tajomnicky tu boli! ale snazili sa byt nenapadne...tak, aby netrcali z radu. na rozdiel od dnesnych zlatokopiek, ktore sa snazia uputat za kazdu cenu....

ria80
18. lis 2010

Podle některých je zlatokopka ještě taky žena,která se vdá a má dítě jen proto,aby se pak rozvedla a z alimentů (průměrně 1500kč) si pak žila spoustu let na vysoké noze a nemusela pracovat! 😀 😝
I takové názory existují.

martina2001
18. lis 2010

@filipal no vidíš není to objav našej doby, tie tu boli stále a stále aj budú

martina2001
18. lis 2010

@ria80 tak to slabo zakopala

ria80
18. lis 2010

Však na zlatokopce není nic zlýho,on ten muž to taky ví a na ty pravidla hry přistupuje.ty budeš pořád krásná,štíhlá,usměvavá,nebudeš mě otravovat starostma a budeš reprezentovat a já ti budu sypat peníze.

bodka70
18. lis 2010

@molka , ja si myslím, že práca v domácnosti je veľmi potrebná, mnohokrát podstatne dôležitejšia, ako tie tzv. "dôležité" a finančne dobré ohodnotené kariéry. Len škoda, že spoločnosť túto prácu málokedy ocení - či už morálne alebo finančne. Možno by sa potom toľko žien nehnalo za kariérou - každý chce občas zažiť pocit ocenenia jeho práce.
Ak ťa táto práca baví vieš si sama poklepať po pleci 😉, poprípade ju ocení aj tvoje okolie (napr. partner) - tak je to super.
Bohužiaľ nie každý to má takto, buď ho to vôbec nebaví (smola keď si žena - vraj by ťa to malo baviť) alebo to nikto neocení.

filipal
autor
18. lis 2010

@molka no konecne!!! ja som cakala na takyto hlas! fakt uprimne. ja som tiez uplne vyrovnana s mojim zenstvom. tiez rada varim, dekorujem byt....zahrada je tiez "moja". ale robim to preto, lebo chcem. upratovanie ma nebavi,priam ho neznasam, tak preco sa o tuto pracu nepodelit?
a ked som povedala pred chvilkou muzovi, ze som zalozila temu feministky, zagulal ocami....ze " coze??? feministky?"
preco si ludia zvycajne myslia, ze feministky su zeny, odmietajuce muzov...odmietajuce svoje zenstvo?
tpho sa napriklad boji moj muz, ze uz ho hadam nebudem chciet, ze si vystacim....

filipal
autor
18. lis 2010

@ria80 veru 😀 😀 😀 Martinka ma pravdu! slabo si zakopala! 😀 😀 😀 to bolo dobre!

martinka17
18. lis 2010

@filipal si to napísla ako keby som bola neviem aká ženská🙂 Ale nie, ani raz som sa nehambila za to, že sme so Samkom sami. to nie, práve naopak, ja som rada, že to ako tak zvládam aj bez exa. Nebolo to tak plánované, ale bol to druhý chlap, čo ma nakopal tak mi stačilo a takto je mi lepšie. Možno aj preto je to tak, že za mnou stojí moja rodina a že som bola samostatná už pred tehu. Jediná vec, za ktorú sa hambím je fakt, že mi rodičia musia fakt veľmi pomáhať, ináč to nejde, bolo by to ťažšie, pripadám si príliš pohodlná s tým bojovať sama, na druhej strane, bez pomoci by som bola troska, takto si Kuriatko užívam.

@molka Martina 2001 ti to pekne napísala...to nie je o tom , čo ťa doma baví. to je o tom ,a ko ti chlap povie, že je hladný a ty utekáš urobiť jesť, aj keď chceš pozerať telku, keď povieš, idem ku kámoške a on ti povie, že a čo ja, to mám tu byť sám? A ty ostaneš, aby nebol chudák sám. To je slúžka domáca 😀

A zlatokopky......sú vychcané beštie, ale mnohý chlapi si to zaslúžia, pretože zlatokopky si držia pri sebe často takí chlapi, čo ich po čase aj tak menia za novší model.... 😉

martina2001
18. lis 2010

@ria80 no nie máš pravdu ale po zhruba po 30ke končí jej kariéra, ak to stihne je dobrá, potom nastupujú mladšie ročníky

ria80
18. lis 2010

Přesně tak,to je zkreslený názor.Feministka je asi ta,která je ráda ženou a matkou a chce,aby si jí muži jako ženy vážili.
Proč bych měla ze sebe dělat chlapa,když nesem?
Někdy mi přijde,že si někdy lidi v manželtví snaží přebrat role a pak to nefunguje.Jsme odlišní a máme odlišné role a když se s tím smíříme a budem se tak navzájem respektovat,tak to pak fungovat bude.

martinka17
18. lis 2010

@martina2001 že karieristka,...ja poznám babay, ktoré do tridsiatky stihli nie len vedúcu pozíciu a to fakt vysoko, ale aj porodiť 2 deti, s prvým doma vydržala 5 mesaicov, s druhým 6 týždňov
apropo kariéristky, istý časák len nedávnno písal, že Puškárová je obetavá matka...tak mi niekto vysvtlite v čom? lebo ja by som jej to dieťa vzala a dala ho maminke, ktorá ho fakt bude milovať na 100% a nie len v prestvákach v natáčaní

martinka17
18. lis 2010

@ria80 ako pozerám okolo seba, tak dnes už manželstvo funguje len občas a to je smutné, veľmi smutné 😖

ria80
18. lis 2010

No jo,po 30 jí končí kariéra,s tím se taky musí smířit.No,já zlatokopka nejsem,to spíš mám zkušenost s jedním zlatokopem! 😀