Fenka sa hára, chodia k nám psy z dediny. Čo mám robiť?

cta
31. kvě 2013

Ahojte dievcence nikde som nenasla odpoved na moj problem. Som uz zufala mame doma dvoch krizencov mohutnej stavby a prednedavnom sme si adoptovali fenku neurciteho povodu. Teraz nastalo obdobie parenia a nasa fenka sa hara a my sme uz zufali. Byvame v dome a psyy tak isto, no psy z dediny nam chodia az na dvor a trufnu si az k sitovym dveram kde stoja a vyckavaju na nasu fenu. Nielen ze nas to obtazuje ale drazdi to nasich dvoch chlapcov psov ktory si velmi strazia teritorium takze div ze nevyvalia dvere ked tam uzru cudzieho psa. Psy z dediny sa tak motaju cely den na nasom dvore a dvore susedov a my nemozeme nasich pustit dnu. Ocikqvaju vsetko, otcovi nove slapky, okna, dvere, travnik ktoru je plny ich exkrementov. Mna to uz nebavi vsetko upratovat a umyvat pretoze to robim pomaly kazdych 5 minut. Vcera som pisala jeden pani ze ich pes sa potuluje po nasom dvore a ona ma obratom obvinila ze jej psa drzim nasilim doma. Na to som jej slusne odpovedala ze kebyze mu dovolim vojst dnu nasi psy by ho v okamziku roztrhali. Ja uz fakt nevladzem. Su tu uplne nezodpovedny majitelia ktory je absolutne jedno ked im pes dva tyzdne nepride domov a neriesia to. Psy odhaname ale vzdy sa vfatia poradte mi co mam robit lebo sa uz naozaj zblaznim

zamilovanadonej
31. kvě 2013

@cta Jediné řešení je nechat fenu sterilizovat.

cta
autor
31. kvě 2013

@zamilovanadonej to sme si mysleli aj my ale susedia maju sterilizovanu fenku uz 3 rok a psy sem chodia stale a to aj mimo sezonu takze pochybujem ze to vobec pomoze ale mne ide o to ze ak ja si sterilizujem fenu tak oni si povedia vsak co ved ju daju sterilizovat a zas vsetka zodpovednost je na pleciach tych co maju feny. Toto mne strasne vadi!

zamilovanadonej
31. kvě 2013

@cta my máme fenu ze Slovenska z útulku už přes 2 roky a je sterilizovaná a pes si jí žádný nikdy nevšiml 😉

cta
autor
31. kvě 2013

@zamilovanadonej tak potom mame asi divne psy 😀 ja som myslela ze sa poradim na psom fore ale ty by ma tam zdupali pod zem kebyze poviem ze nechcem dat fenku sterilizovat je to moje slobodne rozhodnutie ale fakt u premyslam, ze nabuduce ak sa tu objavia zavolam policiu nech ich strcia do utulku a radsej nech skoncia u normalnych zodpovednych ludi.

zamilovanadonej
31. kvě 2013

@cta Moje máma měla 2 bílé vořechy, a někdo jim nastříkal celý zadek růžovým sprejem když lezli za fenou, zkus to 😀

jancovka86
31. kvě 2013

@zamilovanadonej tohle není vůbec vtipný, ale fakt jsem se pobavila 😀 chudáci

zamilovanadonej
31. kvě 2013

@jancovka86 No nic se jim nestalo, jen měli 14 dní růžové zadky :D

jancovka86
31. kvě 2013

@zamilovanadonej tak snad jim došlo, že za fenama už né 😀

monasek84
31. kvě 2013

a presne pro toto jsme si poridili psa a ne fenu (i kdyz je jasny, ze se tim nechces omezovat)... mame tu taky spoustu "chovatelu", co venci psy stylem, ze je odpoledne vykopnou do ulic a ti se tu toulaji, se*ou nam pred dvere, ocuravaju thuje atd.... je to hnusny, ale jediny co nam zabralo bylo, ze jsme je nechali potahat nasim psem (50kg) a uz se nam vyhybaji... bohuzel, ale panicky jsem nekolikrat upozornovala, ze se to muze stat ....

cta
autor
31. kvě 2013

@monasek84 no my sme si tiež najskôr vzali psov samcov lenže nám značkovali celý dom. Nakoniec keď sme ich dali vykastrovať prestali. Fenku sme si vzali preto aby chlapci mali zábavu a navyše bola taká zlatúčka a mala tie ,,psie oči" že sme nemali to srdce povedať nie. Ja som už viac krát majiteľov upozorňovala, že ak si ich neustražia pustím na nich našich psov a to sa zľakli lebo naše psi sú fakt, že obludy a budia rešpekt a ostatné psy mužského pohlavia neznesú. Dokonca si trúfli aj na susedkinho pitbula a mali sme čo robiť aby sme zachránili toho jej psa. Ale už si z toho nič nerobia lenže ja sa bojim, že nás zažaluju lebo tí naši blbovia sú schopný toho psa aj zabiť! a nerada by som mala problémy s policiou. Fakt neviem čo robiť ☹

zamilovanadonej
31. kvě 2013

@jancovka86 Ani ne tak jim jako mámě že je má zavírat 😀

monasek84
31. kvě 2013

@cta to je jasny... ale jedna vec je ta, ze ja byla venku se psem na voditku a mela jsem ho pod kontrolou, kdyz k nam pribehne cizi pes a zacne toho myho obtezovat a nikdo se nema k tomu odvezt si ho, tak naseho automaticky poustim a muze mi kazdy co chce... a nebo pak dalsi vec, kdyby se dostali k nam na pozemek, tak to uz bych neresila vubec....je mi jasny ze te to stve ☹ ale nejsem si jista jakou "spravnou paku" na to pouzit ... zkus tu policii a jejich odvezeni do utulku... otazny je, jestli to bude policii vubec zajimat....

evitaa
31. kvě 2013

Příroda je mocná čarodějka 🙂 A tohle je základní pud. Mám sice dva psy - samce, ale pro nás to také není snadné, když cítí háravou fenu. Když u nás byly nevěsty na krytí, oba brečeli ještě dva dny.