Fetal monitor. Myslíte, že to je k nečemu dobrý?

kulisek111
22. črc 2009

Ahoj holky, chci se Vás zeptat na názor. Jsem po dvou potratech a ted uz jsme konecne 13tt. Nasla jsem inzerat na fetal monitor (http://www.medata.cz/). Tahle firma ho prodava za 5 tisic, ale tady v bazaru jsem ho videla za 2500. Myslite si, ze to je k necemu dobry? Sice me laka si kdykoli poslechnout broucka, ale take je to dost penez. I kdyz tech 2500 uz neni tak hrozne. Vim, ze tim nicemu nezabranim, ale pro klid duse? Na druhou stranu, kdyby se neco delo ve vyssim stadiu, tak mohu i neco zachranit? Co myslite? Mate ho nekdo doma?

lenuska11
22. črc 2009

Podla mna je to zbytocne, ale ak to chces mat doma,tak si ho kup, rozhodne ti vsak drzim palce 😀

pett7
22. črc 2009

ahoj, taky jsem o něčem podobném uvažovala, ale nevím jestli by mě to jenom zbytečně nestresovalo....dívala jsem se na tenhle http://www.eshopbaby.cz/katalog/rucni-ultrazvuk...

xpetka1x
22. črc 2009

ajoj myslim ze je to ok. je to dobre aspon mas istotu... a neni si napeta a nervozna do najbl. poradne

mobina
22. črc 2009

Můj názor je, že do doby než miminko cítíš, se s případným průšivihem stejně nedá nic dělat a pak už si miminko kontroluješ pohybama...

caira
22. črc 2009

souhlasim s porizenim fetal doppleru, v CR to jeste neni tak bezna vec, ale tady v UK je to bezna vec, ja ho mam doma, mela jsem ho i pri prvnim tehu a je to parada, clovek muze cca od 12teho tydne vpohode monitorovat srdecni akci miminka, je to dobre hlavne pro psychiku maminky protoze kdyz se prcek treba moc nehybe clovek zkontroluje,ze srdicko bije tak jak ma a je hned klidnejsi 🙂

doporucuju se podivat na www.ebay.co.uk a hledat fetal doppler - daji se sehnat uz cca od 1500kc i s postovnym 😉 a dost prodejcu zasle i do zahranici..

bianca
22. črc 2009

kulisek111 schvaluijem.Ja som po nom tuzila lebo som si presla pri 1.tehu potratom a ked som cakala malu tak som strasne stresovala.Je sice pravda ze by som ho mala na bruchu non stop ale pre klud duse je to urcite vyborne.Skoda ze ja som sa o nom dozvedela az po porode.Usetrilo by mi to vela nervov

kulisek111
autor
23. črc 2009

Holky díky za názory, asi ho koupím. Pett - je sice pravda, ze ten co jsi poslala je levnejsi, ale necetla jsem na nej dobre recence. Citlivost je az kolem 6-7 mesice. Ten od te firmy, ktera prodava normalni zdravotnicke potreby maji v ordinaci i nekteri gynekologove. Myslim, ze ma clovek doma zbytecnejsi veci 🙂))

sisipetka
24. črc 2009

Kulisek,
ja mam monitor objednany odtialto:
http://www.contecmed.com/cart/product1.asp?id=F... - vysiel ma 118 dolarov a poslali mi ho domov za cca 10 dni.
Skusenosti s nim mam take, ze ked mimi spi, tak sa da lahko zistit tlkot srdiecka, ale ked si plava...tak je to tahsie, lebo ho treba po brusku nahanat a je to zbytocne stresujuce. Ale som rada, ze ho mam...aj ked pouzivam iba niekedy, ked mam chut byt blizsie k mimi 😉

inka28
24. črc 2009

mam povazovat tvrdnutie bruska a vydutie za pohyby a to ze je babo v poriadku?

inka28
24. črc 2009

prosim poradte neviem ci si mam robit obavy alebo tesit sa.

pett7
24. črc 2009

Na internetu jsem zrovna moc informaci od uživatelek nenašla, ale v nějaké diskuzi jsem četla že doppler pracuje na principu utz takže by se neměl moc používat..někdo používá obyčejný fonendoskop, ale tím bych toho asi moc nepoznala..

mala_hodna
24. črc 2009

holky já jsem si na ebay objednávala ten AngelSounds dá se sehnat i tady u nás za 1500,- na ebay mě vyšel na necelých 700,- bez ultrazvukového gelu ale nefunguje-ten jsem koupila za stovku v lékárně čtvrt kila.
Poslouchám srdíčko od 13.týdne a je to opravdu úžasné a psychice to opravdu hodně pomůže, samozdřejmě že kdyby se něco stalo s miminkem tak s tím stejně už nic neudělám ale tohle mě udržuje v klidu, je to super pro těhulky co ještě nemají pohyby nebo jich mají málo

mala_hodna
24. črc 2009

přez fonendoskop to je slyšet prý až po 18.týdnu
já už mám 3 týdny pohyby miminka tak ho nepoužívám každý den ale občas pro radost si tlukot poslechnu

sisipetka
26. črc 2009

pett7 - podla informacii od gynekologa sa nemusime obavat pouzivania dopplera pri kontrole tlkotu srdiecka.
Mala_hodnota - ja ani gel nemam, pouzivam troska teloveho kremu a nie je s tym problem 😉
Inka brusko by Ti tvrdnut nemalo, jedine, ze na jednej strane ti brusko povoli a na druhej stvrdne, co je vlastne pohyb babatka, ktore sa presuva zo strany na stranu - takze ak vnimas na brusku vydutie, tak mimi si robi priestor 🙂

danu
29. led 2010

brisilda • 1d, 27tt • Dnes o 00:03
maminky a tehulky zaujimalo by ma ako ste spokojne s monitorom plodu .Ja si ho planujem kupit no kedze je dost drahy rada by som sa informovala ake mate skusenosti s praxe .Oplati sa investicia alebo je to podla vas zbytocnost? Dakujem za kazdy nazor 🙂

zuzana76
29. led 2010

no to som ani nevedela, ze existuje, to je ten klasicky Dopplerov?

bubaczik
29. led 2010

čafte..inak ja som našla na nete tento,a podla mojho prieskumu 😀 je najlacnejši 😉

http://www.bambini.sk/sk/product/850/topcom-ult...

zuzana76
29. led 2010

bubaczik, ten ma super cenu

ale nemoze to babatku nejako skodit? teda neviem, ci by som ho pocuvala kazdy den

bubaczik
29. led 2010

podla mna nie,šak s takym podobnym počuvaju ozvy v porodnici 🙂 som pozerala aj na ebay,ale tam to je drahe 😝

zuzana76
29. led 2010

ved ano, pocuvaju, ale nie cele tehotenstvo, ale len par dni

no uvidom, mzono zainvestujeme

brisilda
29. led 2010

kocky ja som rozmyslal ze si ho kupim z druhej ruky no teraz som toho nazoru, ze redsej dam o 15 € viac a budem mat cisto novy aj zo zarukou. inak tiez som obzerala tento http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=36235&a...

tittika
28. únor 2010

Ahojte,

moja skusenost s fetal-nym doppler-om je pozitivna 😵 dnes 11+0 a poculi sme srdiecko ♥ 😵

mame tento : http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem...

krista
10. bře 2010

terkao • 11tt • Dnes v 11:20
Ahoj,
slyšela jsem o domácích monitorech srdíčka pro miminko, ale bouhužel nevím jaké jsou s nimi zkušenosti jestli má cenu je kupovat a tak dále. Prosím jestli někdo máte doma a máte zkušenosti dobré i špatné, podělte se o ně. Děkuji

spagatice • 1d • Dnes ve 12:28
Ahoj, já ho mám, dostala jsem ho. Přístroj je dobrej, byla jsem s ním spokojená. Ale sama bych si ho už nekoupila, protože srdíčko zaznamená cca od 15tt a měsíc na to už cítíš pohyby. Takže je jen na chvilku. Na druhou stranu bylo pěkné poslouchat prcka když jsem ho ještě necítila

terkao • 11tt • Dnes ve 12:58
Ahoj spagatice,
moc ti děkuji za odpověď. Já jsem teď v 11tt a pořád se nervuji jestli je vše v pořádku,protože minulý rok jsme o miminko přišli protože mu přestalo bušit srdíčko. No ale jestli je to slyšet až od toho 15tt tak to asi fakt nemá cenu, já jsem si myslela že už bych slyšela třeba teď.

jaru30
23. bře 2010

Ahoj,
mám doma Angelsounds a na začátku těhu jsem ho používala dost často, právě abych se uklidnila, že je všechno tak jak má být 🙂
Poslouchám srdíčko i teď, kdy jsem ve 30.týdnu. Sice už néé tak často, ale poslouchám. A to když tehdy, když se mi zdá, že se prcek podezřele dlouho nehýbá 🙂 Takže já jsem ráda, že ho mám.

safryy
4. dub 2010

Ahojky,
ja mam doma baby pulse...koupene na ebay, za cca 1400,- a je to vazne parada. Ziji v anglii a tady se dela UTZ jen 2x za tehotenstvi, takze poslouchat srdicko je moje jedinne uklidneni. Poridili jsme si to po prvnim UTZ ve 12tt a od te doby poslouchame kazde rano nez jdem do prace. Je to uzasny zvuk, mohla bych ho poslouchat 24h denne a stejne bych nemela dost. Takze pokud uvazujete nad koupi neceho podobneho, muzu jedinne doporucit 😉

bartas
1. čer 2010

ahoj holky,kdybyste měla některázájem mám tenhle monitorek tlukotu k prodeji zde🙂Díky,kačka

angelsounds
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzinka01
12. led 2011

Ahoj těhulky a maminky, dnes mi došel poštou angelsounds, jsem dnes 10+5 tt a srdíčko jsem krásně slyšela. Nahrála jsem to s nadšením a radostí holkám na jiném fóru a moc mě zklamala jejich reakce, prý to není srdíčko plodu ale moje břišní aorta. Ale pokud to srovnám se zvuky na youtube které vyšetřují lékaři právě těmito podobnými dopplery v nemocnicích, tak je stejný. Holky tvrdí, že je možno srdíčko poslouchat až od 20tt, ale ten tlukot je tak rychlý, řekla bych tak 165tepů/min a já mám přeci tak 80 za minutu - tím chci řct, že bych přece poznalasvou aortu ne? Měřila jsem to úplně dole těsně nad stydkou kostí. že prý bych udělala líp, kdybych si kpuila obyčejný stetoskop za 180,- :( Jsem z toho fakt smutná.. Přikládám odkaz na to mé video

https://www.youtube.com/watch?v=GcbiKU7zWOM

Můžete mi někdo říct svůj názor prosím?

A ještě jedna věc, vy co máte tento "doppler" neuškodí to miminku, když ho budu 1x denně poslouchat? Samozřejmě jen chvilinku.

alenka83
12. led 2011

ahoj, nevím, ale byla jsem mimořádně ve 20tt na monitoru srdíčka a sestřička říkala, že to nejde zachytit, neb miminko putuje a tudíž by to nebylo objektivní. Takže si myslím, že tohl asi nemůže být tlukot srdíčka miminka. I dr mi cca v 16tt zkoušel dát nahlas srdíčko při utz a taky říkal, že je to miminko ještě moc malý.☹ takže mám dojem, že holky z diskuze měly spíše pravdu, ale nevím, nemám s tímto zkušenosti🙂

zuzinka01
12. led 2011

Alenko - co tam teda ti doktoři dělají tím dopplerem? To je takový jiný doppler, kukni třeba tady

https://www.youtube.com/watch?v=Sk3yQjkUzYk

srdíčko najde až tak ve 2/3 toho videa, ale ten samý zvuk jsem dnes opravdu slyšela. Nebo pak ještě

https://www.youtube.com/watch?v=9u5Ju0VUFmQ

To jsou všechno videa kolem 12tt Myslím že by přeci tolik doktorů nehledali břišní aortu 😕