Filtrační konvice v domácnosti, ano či ne?

skvrne2
12. bře 2013

Uvažuji o pořízení, ale nejsem si jistá zda se konvice vyplatí a jak dlouho vydrží tablety. Máte nějaké zkušenosti?

barborka09
12. bře 2013

@skvrne2 Máme ji doma od minulých vánoc. Manžel je z ní nadšený no a já se přiznám že kdyby mi někdo nalil vodu z vodovodu a do druhé sklenice vodu z té konvice, tak já rozdíl nepoznám. Ale když už to doma máme tak to používám. V každém případě to něco dělat musí - než jsme ji začli používat, tak jsem ze dna rychlovarné konvice musela jednou za čtrnáct dní odstraňovat vodní kámen no a od té doby co ji máme jsem to nedělala ani jednou. Když se pro ni rozhodneš, tak určitě nekupuj s tím elektrickým ukazatelem výměny filtru - ať přes to přefiltruješ litr vody nebo sto litrů, vždy ti po týdnu ubyde 25% životnosti toho filtru. To nemluvím o tom že po půl roce ten ukazatel přestal fungovat úplně. Pak jsme koupili konvici kde si manuálně nastavíme kdy jsme filtr vyměnili a máme ho tam dva až tři měsíce.Podle výrobce bys měla měnit každý měsíc, ale myslím že je to zbytečné.

nebetka
12. bře 2013

Ahoj, filtrační konvici (Britu) máme, tu s manuálním ukazatelem a víc než rok, bez přestávky, ji používáme. Dáváme ji do lednice a musím říct, že mi z ní voda chutná víc, než přímo z kohoutku. Filtr měníme cca po šesti týdnech. Jsem ráda, že ji máme ...

skvrne2
autor
13. bře 2013

Děkuji za reakce 🙂 My jsme s manželem oba přešli nejprve z perlivých balených vod na neperlivé a teď už pijeme z kohoutku, ale s citroném 😒 Tak jsem uvažovala, jestli by tohle nebylo lepší než samotná voda z vodovodu.
Teď jsem přišla právě na nabídku http://www.akcniletaky.com/letak-makro--velikon..., příjde mi celkem výhodná tak ji asi zajedeme koupit :o)

mijave
13. bře 2013

už nějakou dobu řeším totéž a dneska mě dost nahlodala nabídka jednoho ze slevových portálů: http://www.vykupto.cz/praha/15285-filtracni-kon... Nicméně stále nejsem rozhodnutá. Neví někdo jaký přesně je rozdíl v jednotlivých filtrech (zda mají některé účinnější tu uhlíkovou vrstvu než jiné, atd.?) Hledala jsem nějaká testovací srovnání na internetu včetně laboratorních rozborů a nic. ☹