Filtrovací konvice Brita. Vyplavují se černé kousky

prodigy
9. pro 2007

Omlouvám se, jestli jsem vlákno zařadila špatně, ale můj dotaz se týká "potravin" a to konkrétně vody.

Máme doma asi týden konvici Brita a z filtrovací patrony se neustále vyplavují malé černé kousíčky (asi pryskyřice, kterou filt obsahuje). Nikde jsem se nedočetla, jestli je to normální, proto se ptám, jestli s tím máte taky zkušenosti. Dá se tomu nějak zabránit?

Díky, Prodigy

mirka_ko
29. led 2010

My si Britu chteli take poridit, ale ty filtry se nam zdaly drahe. Nakonec sme si koupili konvici Pure + na www.lepsivoda.cz Konvice nejsou drahe, ale hlavne fitlry jsou podstatne levnejsi. Voda nam chutna a protoze objednavame pravidelne tak mame postovne zdarma. Vodu z kohoutku bych asi nepila, ale filtrovana voda nam vsem doma chutna. Vrele doporujuci. Mirka

lenoora
3. únor 2010

Předností Brity je že mimo jiné vodu i odvápní. Důkazem je rychlovarná konvice, kterou jsme nemusely za třičtvrtě roku vůbec čistit od nánosů vodního kamene. Je pravda že jsou pořizovací a provozní náklady o malinko držší než Pure + ale stále se to nedá srovnat s velkými náklady nákupu vody v pet láhvích. Více se dozvíš třeba zde http://www.auria.cz/index.php?main_page=documen...
Než jsem si ji pořídila pročetla jsem snad ix článků a diskuzí a uspěla Brita a jsme s ní zatím moc spokojení. 🙂

mirka_ko
6. únor 2010

Ahoj, ja jsem take s filtracni konvici moc spokojena. Nemam sice britu - koupila jsem si konvici City. Filtry jsou cenove dostupne a voda mi chutna. Navic nemusime porad tahat lahve. Takze z vlastni zkusenosti doporucuji. Nase konev je z www.lepsivoda.cz, ale radit nikomu nebudu. To je na Vas :o) Hanka

luccii
7. únor 2010

holky, kde kupujete nejvyhodnejsi filtry do Brity? uz nam dochazeji... diky 🙂

luciiaa23
7. únor 2010

ahojte babule,
tiež máme doma konvicu Brita,je super,od kedy ju máme,som nemusela čistiť tiež rýchlovarnú konvicu od kameňa(a že tu toho máme,máme tu najtvrdšiu vodu).
Mám však dotaz,nestalo niekomu z vás,že vám ten displej,na ktorom sa ukazuje,koľko ešte zostáva do vymenenia filtru,prestal ukazovať?čím to može byť?

pavlicka
17. únor 2010

jednoduchy test jak poznat kdy vymenit filtr: uvarte si caj z prefiltrovane vody. nechte ho tak hodinu odstat (nesladit, nepridavat citron apod.) a pokud se na povrchu vytvori jakoby olejnaty skraloup, tak uz patrona nefiltruje dostatecne a je cas ji vymenit

(predpoklad je, ze mate standartni chlorovanou vodu z kohoutku, ne super cistou studanku na zahrade, kde neni co filtrovat 😅 )

lenoora
10. bře 2010

ahoj luciiaa
neni tam nahodou baterečka. Je to elektronicke. Divala jsem se do manualu a ten indikator by mel vydrzet 5 let a jde vytahnout jen za ucelem likvidace. Zkoumala jsem to a konstatuji že to nelze vytahnout bez zniceni. Asi bych to reklamovala být tebou pokud to mas jeste v zaruce. Nic méně na funkčnosti konvice to neubírá jen si to musis zapisovat ted do kalendare (4 týdny) pokud nemáš už tu novější Brita Meter ta i propočítává kolik litru tím proliješ a tvrdost vody.
http://www.auria.cz/index.php?main_page=product...
😉

katka05555
12. bře 2010

Tak konecne uz jsou i levnejsi konvice na tru🙂) Na aquaphor.cz nabizeji za 300 skvele filtracni konvice na 300litru vody🙂 Prave tu jsem si koupila a moc se mi libi. Konecne mam klid, ze deti pijou cistou vodu, doporucuji

luca30
26. led 2011

Milé maminky, chtěla bych Vás poprosit o radu, které již tuto konvici máte. Nedávno jsme ji koupili prababičce k narozeninám a ta v neděli viděla reportáž na Primě, že tyto konvice vyšly v testu nejhůře, že voda z nich podporuje rakovinu či co...Neviděli jste někdo tuto reportáž nebo případně je tu někdo, kdo z této vody nechal dělat testy.
Já na ni slyšela jen samou chválu, tak nevím co na to říct. Prababička přestala z toho vodu pít, než se zjistí co a jak. Já jsem si jí sama chtěla příští měsíc koupit, protože čekáme další dítko, tak si myslím, že je to dobrá investice, protože doma máme tvrdou vodu.
Uvítám jakoukoliv informaci či odkazy. Děkuji mnohokrát

lenkabu
27. led 2011

@luca30 zabývám se kvalitou a úpravou vody dost a Brita není dobrý nápad..........reportáž jsem neviděla a o rakovině tedy nevím ale ta konvice odstraňuje z vody minerály ("tvrdou" vodu dělá vápník) a pít demineralizovanou vodu je dlouhodobě nebezpečné. zařízení na úpravu vody které vám odstraní vodní kámen není dobré, i když je to pro nás pohodlné. Tvrdá voda nám zdravotně neubližuje, ubližuje nám chlor, mikroorganismy,nepořádek z potrubí (z kohoutku vám voda opravdu nevyteče ve stavu v jakém vyšla z vodárny), zbytky léků..ATB a HA především. A tohle žádná konvice neodstraní.

haninka
6. pro 2011

Ahoj, zajímalo by mě co děláme za chybu, že nám nefunguje brita metr?..jak ho zprovozním??
A nevíte, zda konvice filtruje i dusitany?

Díky!

mavanka
6. pro 2011

@luciiaa23 ahojky, podařilo se vám znovu zprovoznit ten ukazatel, nám se to stalo teď (máme ji rok) - manžel to rozebral a je tam baterka, ale ještě jsem se nedostala k tomu ji jít shánět...

mavanka
6. pro 2011

@haninka mělo by to být dlouhým zmáčknutím toho knoflíku,co tam je - a všechny symboly se rozsvítí - pokud tedy nemáš ten problém, co my, a něco je špatně...

haninka
7. pro 2011

mavanka, když to zmáčku, rozsvítí se displej, problikaj tam všechny možný "informace" a zas to zhasne..I při prvním použití nám furt svítila kapička na 100%, pak najednou dispej zhasl a už se nerozsvítil..takže ukazatel naprd! 😠

didakuku
14. únor 2012

Ahojky, kdo máte prosím konvici Brita? Jste spokojené? Dáváte z ní vodu dětem od kolika roků? děkuji

ciernavila
14. únor 2012

@didakuku ja mam Britu uz asi dva roky, maly ma 10 mesiacov a davam mu uz dlhsie vodu z Brity. Vodu z Brity davame aj do rychlovarnej konvice a do parneho hrnca lebo neni potom taka vapenata. My mame bez prefiltrovania strasne bielu vapnitu hnusnu vodu a vselico v nej plava na povrchu aj ked ju prevarim, preto radsej pouzivame britu. Odporucam pri vymene noveho filtra to co robi moj manzel, ze viac krat cez to prefiltruje vodu - napr do 3 velkych plastovych flias a pouzivame na kvety a az tu dalsiu vodu pijeme. Pravidelne filtre menit - kazdy mesiac. Ono sa vyplavuje mozno az keby sa dlho nemenilo, alebo voda zmeni chut keby sa dlllho nemenilo tak treba vymenit filter.

didakuku
14. únor 2012

@ciernavila děkuji za odpověď. Mám ji doma už nějakou dobu a dnes ji vybalila 😀 Tak hledám info.

pepe33
15. únor 2012

Vidno ako to funguje vo videu.

katka108
23. únor 2012

Ahojky maminy,

tak isto uvazujem o kupe brity a le neviem sa rozhodnut ktoru znich kupit, viete moi dat radu ze ktoru?
Diky katka

katka108
23. únor 2012

@lenkabu ahoj viem ze su mineraly dolezite , ale tie sa daju predsa nahradit mineralkou... ?
a co ine konvice ktore neodstranuju mineraly iba chlor a pevne castice... mne ide len o to ze vodu s kohhoutku mame fakt hnusnu a chloru je tam nechutne vela... mas nejaku nahradnu alternativu. Ci myslis ze je treba pit vodu kupovanu, alebo aku vodu mam pit. Pijem vodu rada ale pridemi hlupe kupovat vodu ked mi doma tecie a okrem toho sa vyhlasuje ze voda z kohutika je v pohode ale zaroven sa nedoporucuje miminam, tak ako sa v tom zorientovat🙂

Diky

Katka

pucik
29. únor 2012

Ahojky máme od Vánoce konvici Brita a nemůžeme si jí vynachválit takový rozdíl v chuti vody je opravdu hodně znát, máme hodně chlorovanou vodu a mě samotná voda moc nechutná - jsem zmlsaná - ale tahle se dá vpohodě pít i samotná. Dáváme hlavně dětem, já bych určitě doporučila a už bych jí za nic nevyměnila. Jak píšou holky, namočit a 2 vody nepít dávám ke kytkám, do žehličky apod. Měníme tak 1,5-2 měsíce. @milca_2008 a co zkusit se poptat po známých a vyzkoušet, jestli by to mělo cenu, pokud ano určitě bys byla spokojená, nebo zkus někoho tady, jestli by ti nedovolil test, odkud jsi?Já z okolí Plzně, tak kdybys byla poblíž není problém vzít vodu a vyzkoušet 🙂 😉 všem přeju dobrou chuť

medvik
1. bře 2012

Konvici Brita máme rok a půl a jsem moc spokojená. Voda z kohoutku mi vůbec nechutnala, teď ji piju s chutí. Filtry kupujeme přes net, cca za 100 Kč/ks a vydrží nám 2 měsíce 1 ks. takže super.

hojda
7. lis 2013

Pokud by měl někdo zájem o tuto konvice, tak více info v IP, pro nás nevhodný dárek ☹

beabela
18. zář 2016
Uživatel beabela je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od beabela.

Tak my máme doma teď filtr berkey. Je sice v jiné cenové relaci, ale filtrujeme jak doma, tak na chatě ze studně.

marty767
3. bře 2017

Dobrý den, zajímavé informace o filtrované vodě naleznete na tomto odkazu - stolnivoda.cz/stranka/14-mineralni-a-filtrovana-voda-v-cem-se-lisi

radankar
11. srp 2017

@prodigy
Taky máme konvici Brita. Filtr vždy předem namáčím dle návodu. Už asi třetí den používání je ve vodě smetí. Normální to určitě není. Někdo si sice může myslet, že je to jen uhlí,ale kde máme jistotu, že to není nic horšího. Navíc se mi zdá divné,že po vybalení filtru z originálního balení vytékala nějaká čirá kapalina.