Fleky na oblečení, jak se jich zbavit?

lenkajiraskova
11. črc 2012

Zdravím všechny maminky !
Chtěla bych se zeptat nějaké maminky,která má dobré zkušenosti jak se zbavit fleků na dětském oblečení.Mám doma ročního kloučka a snaží se papat sám,tak je to na něm vidět.Používám tekutý gel Dreft baby sensitive a do toho ještě přidávám vanish.Ale stejnak ty fleky tam jsou pořád.A jelikož za 3 měsíce čekám další miminko,tak bych byla ráda,kdyby ty věcičky se daly ještě používat a byly pěkné.Protože na malého jsem vše musela kupovat nové.Předem moc děkuji za rady.Lenka 🙂

jck
11. črc 2012

@lenkajiraskova zdravím, taky jsem s tím bojovala, zatím si nemůžu stěžovat, nastříkám nechám tak přes noc působit a pak hodím do pračky, vypralo se např. průjem (body, kalhoty, tepláky), trička od jídla, bryndáky, pozvracený veškerý obječení - povlečení. Někdy to nezabere, ale to už musí být opravdu hoodně http://www.lekarna.cz/milit-domaci-cistic-500ml... hodně štěstí 😉

pusolamy
11. črc 2012

tekuty ariel na skvrny a hlavne SLUNICKO! poves obleceni ven flekama ke slunci a uvidis ze slunce dokaze divy
@lenkajiraskova

adelkav
11. črc 2012

na některý fleky fungovalo žlučový mýdlo z DM, ale nepomohlo na vše. Koupila jsem v DM nějaký odstraňovač skvrn, je to malá krabička a konzistence toho přípravku je jako prací prášek a ten zatím vypral vše pokud jsem dala program s předpírkou.

jipal
12. črc 2012

@lenkajiraskova já taky používám hodně žlučový mýdlo z dm. z potravin šlo odstranit v podstatě vše, akorát skrvrny od čaje to moc nebere. taky je dobrý na zaschlou krev, případně když byl syn malej, tak na pokaděný věci. a je to levný. takže u mě spokojenost 🙂

helulela
12. črc 2012

@lenkajiraskova mně se moc osvědčil Ďáblík na skvrny, kupuju v dm, ale mají ho i jinde. Je víc druhů podle typu skvrn a odstraní i ty už zaprané.

anehap
12. črc 2012

já většinou dávám na skvrny před praním žlučové mýdlo z DM a přesně jak píše @pusolamy - sluníčko. Co nevypere pračka, pověsím na první šňůru a sluníčko všechny skvrny vytáhne 😉

rammar
14. srp 2012

já se zrovna zbavuju skvrn na plenách, mám jich fůru poděděných. Vím,že to nemá na funkci vliv, ale když mě ty žluté skvrny dělají hrooozně zle a vadí mi 🙄 pleny už jsem vyvářela - nic, dávala žlučové mýdlo - nic, sodu - nic, prášek do pečiva -nic, teď byly přes noc v odbarvovači a vypadá to,že něco povolilo, ale ty obzvlášť jeté ne, stále jsou skvrny, takže šup ven na balkon a už se suší na sluníčku, jsem zvědavá, jestli je opravdu tak zázračné.. Přecejen ty skvrny jsou tam už asi min 5 let, takže možná už ani sluníčko nezabere, uvidíme. Každopádně jako poslední možnost jsem ještě objednala ten perkarbonát sodný,tož je pak proženu ještě tím a uvidíme.
Horší to bude, až se prcek narodí na konci listopadu, pak ty flekaté pleny budu těžko dávat ven na sluníčko..

rammar
24. srp 2012

@rammar takže postřehy ze zbavování se 5 let starých zapraných skvrn: kombinace všeho toho, co jsem zkusila, zabrala, tzn. odbarvovač + vyprat na vyšší teplotu +sluníčko + namáčení/praní v 100 % perkarbonátu (3 lžíce) + žlučové mýdlo DM na ty obzvlášť držící žluté skvrny + sluníčko, sluníčko, sluníčko a co není ještě úplně bez skvrn (můj rentgenový zrak vidí všechno 😀), tak po dalším vyprání a usušení na sluníčku už budou jistě supr! už teď je to viditelný rozdíl 🙂 Takže kdo má stejnou potíž jako já, nevzdávat to, za mě doporučuju obyč (tuhé) žlučové mýdlo z DM (asi 13 Kč), obyč (neznačkový) 100 % perkarbonát (mám z Fichemy 10 kg za 260 Kč 😎 ) a hlavně vychvalované a opravdu zázračné sluníčko (zdarma 😀) 😉 V zimě nebude možnost sušit na sluníčku, takže skvrny hlavně hned minimálně potřít žlučovým mýdlem (přidat perkarbonát) a určitě půjdou dolů. Doporučuju hlavně pro ty, které chtějí prát tak nějak levně a ekologicky, aniž by daly velké částky za reklamované "zázračné" výrobky plné chemie..

rammar
31. srp 2012

jinak další postřeh ohledně perkarbonátu a zkušenost.. Tento týden dělal manžel bezinkový likér, samosebou využil jednu plínu na přepasírování a umíte si představit, jak pak plína vypadala, hnus fialovej (doslova), hnědá, žlutá, snad všechny barvy.. ale lupli jsme ji do per lázně do kýble a ihned šlo vše dolů, taky ta voda pak vypadala, takže jsem vodu vyměnila,dala ještě do jedné lázně přes noc, ráno vymáchala, usušila a plenka je nedotčená a bílá!! takže za mě můžu perkarbonát rozhodně doporučit (10 kg za 260 Kč se prostě vyplatí 😀 )

zuelka
12. únor 2015

Ahoj holky, vím, že je to už stará debata, ale kdyby někdo hledal odpověď na špinavé fleky přidám trošku do krámu.
Jelikož mám teď malé škvrně, hledala jsem něco na fleky, když plínka neudrží co má, a po přečtení debaty jsem si koupila žlučové mýdlo z DM a můžu ho jen doporučit. I už vyprané a viditelné fleky to zvládlo. Nemám ještě vyzkoušeno na flecích od rajské u starší, ale pokusím se.
Takže doporučuji žlučové mýdlo kostku a nebo tekuté z drogerie DM 😉