FN Motol dětské lůžkové. Jaké jsou tam služby?

mikulka
23. kvě 2009

Holky, kdo jste ležely s dětmi v Motole, jaké to tam bylo?
Měly jste na pokoji příslušenství? Kolik vás tam bylo? A jaký byl režim?
Na jídlo prý musí maminy chodit někam do jiné budovy...

Uvítám každé info.

bera28
23. kvě 2009

Mikulko, nechci Tě strašit, ale kojenecké odd. v Motole pro mě byla jedna velká hrůza! Byla jsem tam týden s klukem na transfúzi, mezitím mi tam holka přestala jíst (mám dvojčata). Chytli jsme naprosto neschopnýho doktora, dorazil mě už při příjmu, když se mě zeptal jestli jsou dvojčata jednovaječný nebo dvouvaječný. Považovala jsem to za vtip, ale když i do propouštěcí zprávy napsal, že se jedná o dvojvaječná dvojčata, tak jsem zjistila, že to vtip nebyl. V tu dobu tam navíc byli medici ze Států, tak se mě ptal, jestli se můžou na dvojky přijít podívat (mám extrémní nedonošence z 26 tt). Tak jsem řekla, že ano. To co předvedl v angličtině bylo taky dost tristní. Když prohlásil, že se děti narodily v 16 tt, tak jsem přemýšlela, jetsli ho mám opravit nebo ne. Nakonec jsem se na to vykašlala, aspoň si budou v USA myslet, že se tady zachraňují takoví prťavci. Na transfúzi jsme čekali 2 dny (jinde je krev připravená během dne).
Jinak pokoj jsem měla sama pro sebe, byly tam 2 postýlky pro děti, pro mamky je tam rozkládací křeslo. Pro prcka si musíš vzít všechny věci svoje (oblečení, kosmetiku). Akorát tuším, že plínky byly na příděl. Když mi tam holka přestala jíst, teda jedla naprosto minimálně, tak si jí jedna sestra odnesla a když jí po půl hodině vrátila, tak mila maličká bílá jak stěna. teď už bych nic takového neuděla, abych jí nechala bez dozoru. Dr. pořád jen opakovali, že když přibírá, tak je vlastně jedno že nejí a žádné vyšetření jí neudělali. Po týdnu jsem byla ráda, že jsme vypadli.
Jenže to mělo ještě dohru, holka jíst nezačala ani doma a tak jsem po 14 dnech skončila v nemocnici na Karlově (kam sice nespadáme), ale řekla jsem jim, že do Motola už nikdy. Normálně nás vzali a přístup byl úplně o něčem jiném. Prostředí tedy méně útulné, ale to není tak důležité, hlavní je péče, že.
Ještě k tomu Motolu - na jídlo se skutečně chodí do jiné budovy, je to dost štreka a když to náhodou nestihneš, tak prostě nejíš. V tu dobu Ti děti "hlídají" sestry, ale dopadlo to tak, že když jsem se několikrát vrátila na pokoj, tak byly zavřené dveře, protože prckové zrovna brečeli. Tak vypadalo jejich hlídání. Pevně věříma doufám, že nenastane nějaká kritická situace, kvůli které budeme muset v Motole ležet.
Jinak chodím do Motola s klukem na RHB, a tam jsou fakt profíci (holt Doc. Kolář🙂. S nimi jsem naopak naprosto spokojená.
Snad jsem Ti pomohla.

mikulka
autor
23. kvě 2009

ježíši, beru, to je hrozný!!! Úplně jsi mě vyděsila. A to jsi byla na odd. šestinedělí, tedy hned po porodu, i jsi tam rodila? Nebo na jakém jsi byla odd.? To je hrůza.
A od kdy do kdy jsou tam obědy? To se chodí jinam i na snídani a večeři? ☹

Malá ti tam nejedla a oni s tím neudělali??? To je vrchol teda. A to jsi kojila? Kolik dětem byloi, když jste tam leželi? Prosím tě, a je možnost večer jít s malým třeba do herny, nebo ho dát na zem na podložky? Je tam místo kdybychom na pokoji byly dvě?

Jenže my nemáme na výběr, to vyšetření už je tam domluvené, jinak bychom čekali po prázdninách.

mikulka
autor
23. kvě 2009

Jo a ty dvě postýlky a jedno křeslo, to kdyby tam byly dvě maminky, tak by spaly jak?

radka.m.
23. kvě 2009

já bych teda tu situaci zase až tak nedramatizovala,my jezdíme do Motola pořád,vymetli jsme spoustu oddělení a je pravda,že na každém oddělení můžeš chytit nějakou čůzu a jinak jsou tam vesměs všichni fajn.je to tam sice jako na běžícím páse,ale ber to tak,že tvé dítě budou mít na starosti největší kapacity n ejen z čr!!!a jestli píšeš,že jdeš jenom na vyšetření,tak to bude určitě otázka dvou dnů,takže to je v pohodě.pokud bych si měla vybrat,jestli pár dnů budu docházet do jídelny někde mimo nemocnici,nebo jestli dám přednost raději pohodlí,tak zcela určitě zvolím tu první variantu,jde mi hlavně o zdraví mého dítěte a jak se říká-dál než do motola se už dostat nemůžeš 😎

radka.m.
23. kvě 2009

mikulka-jestli chceš,tak mi napiš,jaké vyšetření a na jaké oddělení,když budu zrovna vědět,tak ti napíšu více,z mé zkušenosti tam znám respirační,ORL,onkologii-hematologii,kardio,tak třeba jdete na jedno z těhlech oddělení.akorát,co je v motole mazac,tak to,že to je slušný bludiště,já si nebyla schopna zapamatovat cestu do jídelny ani za 14dní,ještě že nás chodilo víc 🙂

bera28
23. kvě 2009

Mikulko, nerodila jsem tam, ale v Podolí (tam to bylo prvotřídní). Tady jsme leželi loni v červenci, prckům bylo 14 dní korigovaně. Byli jsme na odd. kojenců. Holku jsem kojila, kluk pil z lahvičky. Právě že v té nemocnici začala odmítat pít nejen z prsu, ale z čehokoliv.
Herna tam žádná nebyla, jen takový výklenek z chodby, kde byla jedna sedačka a TV. Vím, že si tam jedna mamina nechala pro prcka přivézt polohovací lehátko, na zem nebylo kde si deku dát.
Na pokoji byly dvě postýlky a dvě křesla.
Radko, já jsem napsala svůj zážitek z Motola, nebylo to žádné dramatizování. Je fajn, že ty máš zážitky lepší. Mikulka se ptala na zkušenosti s lůžkovým odd., tak jsem jí své zkušenosti napsala. A jak už jsem psala, s RHB jsem tam naprosto spokojená, ale to je jen ambulantní. Nic to nemění na tom, že už bych tam nikdy jít ležet nechtěla.
A jen tak mimochodem, třeba na dětské gastro je největší odborník prim. Fruhauf, který není z Motola, ale z Karlova.

mikulka
autor
23. kvě 2009

bera, já taky rodila v Podolí a tam to bylo skvělé. I sestry na odd. šestinedělí. 😉
Vejdu se na to rozkládací křeslo s malým? Někdy si ho beru k sobě do postele. 🙂

bera28
23. kvě 2009

Tak to nevím, jestli se tam vejdete, nebylo moc široké. A hlavně bacha, je z koženky, takže po něm všechno klouže. Já jsem vždycky lovila ráno peřinu po zemi a prostěradlo jsem neměla od té doby, co jsem si lehla🙂
V Podolí to bylo vážně super. Na to fakt nedám dopustit, profíce naprosto úžasní a hlavně lidský! O to větší bylo pro mě rozčarování v Motole. Budu držet palce, ať tam neležíte dlouho a ať máš lepčí zážitky, než já.

soanpe
23. kvě 2009

bera
sestra byla v motole s prckem taky ,měl 10ddní, a přivezla i domů vyřážku 😖 😠 😒

jinak mě deprimovaly i ty návštěvy.sestře jsem vozila jídlo a choila jsem ji denně hlídat prcka, aby se mohla aspon 2-3hodinky vyspat 😢

mikulka
autor
24. kvě 2009

A co ymslíš těmi návštevami, soanpe? Tu vyrážku měla z čeho, proboha? ☹
A na kterém odd. leželi?

Holky, vy mě děsíte.

bera28
24. kvě 2009

Mikulko, teď jsem se dívala do propouštěcí zprávy a je tam uvedeno odd. 4A -odd. kojenců. Takže vy budete někde jinde. Třeba to tam bude fajn🙂

mikulka
autor
24. kvě 2009

No kéž by, bero, já jsem z toho úplně vedle. Nedokážu myslet na nic jiného. Hlavně teda jsem plná toho, aby byl kluk v pořádku, aby mu nenašli nic hrozného a pak druhá věc, aby tam nebylo ps. napětí, aby mi to kluka nepoznamenalo. Jsem prostě magor. 😕 😅

kasli
24. kvě 2009

Mikulko nešchci tě děsit, ale mi s klukem tuhle také skončili v nemocnici a myslím, že je uplně jedno v jaké nemocnici jsi, je to vše o lidech, já tedy byla v jiné nemocnici ale po téhle zkušenosti příště jedu rovnou do Motola. Rodila jsem tam a byla jsem spokojená, a myslím, že dětské tam nebude rozhodně horší než v Hořovicích.
Jinak 100% počítej s tím, že kluka ti to bohužel trošku rozhodí, ale koukám, že Káje je ještě mimís a tak to nebude ještě vnímat tak dramaticky. Ten náš je starší a bylo to pro něj hrozný 😒 ☹

krista
24. kvě 2009

grisgot • 1d, 28tt • Dnes v 15:54
Ahoj Mikulko..my jsme tam byli, ale jen dva dny. Na operaci varlátka, když bylo malému rok a půl. Nevím, jaké hrůzy jsi slyšela, my jsme byli spokojení. Sestřičky super, i ta uklízečka byla fajn..doktoři se starali. Můžu srovnat s lůžkovém na Kladně a můžu ti říct, že tam to byl teprve horor..

mikulka
autor
24. kvě 2009

grasgot, a na jakém jste byli odd., prosím?

kasli, on je ten můj klučík hodně citlivý a vnímá špatně změny. Třeba má hrozně lehký spánek, to má po mně, já to ěmla od miminka, že se prý všichni divili. A když ho něco vzbudí, pak dlouho znovu neusne. tak se bojím, aby tam vůbec spal.
On má mít jeden den celý den klystýry, to mu snad v noci nebudou dělat, ne? Že by ho budiliy, snad ne?

casiopeia
24. kvě 2009

Měla jsem v Motole malou, dá se řící tři měsíce. Prošli jsme cca. celou chirurgii. A můžu říct, že každé oddělení je jiné . Vždy záleží na koho narazíš. Je to jen a jen o lidech. Ale někdy je i problém, že je těch lidí málo 😔 Můj názor na Motol je ten, že kdykoliv by byl jakýkoliv problém, tak jedu jedině do Motola.

berynka
24. kvě 2009

Přesně tak 😉 , taky si myslím, že je to prostě o lidech. Taky jsem s dcerou byla pár dní v Motole, ale už jsme nebyly na oddělení pro kojence. Měly jsme teda super doktorku, všechno se snažila vysvětlit a byla hrozně ochotná. Ale i tak je dobré se na všechno ptát jak doktorů, tak i sestřiček. Některé jsou teda děs a hrůza 🙄 , ale většina fakt milá 😵 .
Na pokoji jsme nejdřív byly samy, já měla pro sebe i postel. Pak ale bylo docela plno, takže nám do pokoje daly další dva marody a spala jsem na rozkládacím křesle (to se v pohodě dalo, taky je varianta ubytovna 😒 , ale to je spíš pro ty, co jsou z dál). Zpětně bych se ale docela bránila, protože jiní rodiče s dítětem na pokoji byli jen po dvou...
S jídlem je to asi tak, že jídelna je opravdu docela daleko, takže je dobré využít doprovodu maminek, které už jsou s dítětem v Motole déle a cestu bezpečně znají 🙂 . Maminky na jídlo dostávají poukázky... jak na snídani, tak i na oběd i večeři v určité hodnotě. Na všechny tři chody si do jídelny mohou v příslušných hodinách zajít, nebo na večeři a snídani si vzít u oběda talířek, což je docela praktické. Během jídla na mimča dohlíží sestřičky nebo sanitárka. Ale nám to třeba vždycky vycházelo v pohodě, že kolem oběda dcera spala 😎 a tak ani nezjistila, že jsem pryč.
Pobyt v nemocnici pro dítě je stres, takže ať je to kdekoli a týká se to čehokoli, může to vyvolat dočasné změny chování. S tím je dobré trochu počítat. A taky se moc nebránit nemocničímu systému. Teplota se prostě měří a sestry peskují, služby se mění v šest ráno a hromadné vizity pořád frčí 😀 . Takže asi tak... ale co by člověk nedal za zdraví svého dítěte, že? 😉

mikulka
autor
25. kvě 2009

Holky, a když bude v nemocnici jiný režim, než jsme zvyklý (teď vlastně děláme vše v podobné časy plus mínus půl, hodiny - kojo, příkŕmy, venek, spánek)... Mám to nějak tlačit do toho anšeho režimu, nebo nechat? Ono asi nic jiného nezbyde, co? Akorát nevím, jak to bude se spaním večer, chodíme spát po 22 hod., tak nevím, zda to tam tak půjde. Malý mi spí 5-6 hodin a potom už třeba 3, 4 hodiny znovu neusne, tak ho nechci dávat dříve...

mikulka
autor
25. kvě 2009

berynko, pochopila jsem to dobře, že si snídani a véču můžu přinést na pokoj? Nebo si mám vzít něco z domova, kdybych jídelnu nestihla? A je na pokoji nějaký stolek?

berynka
25. kvě 2009

mikulka, ano, ty talířky jsou právě s sebou 😉 . Na pokoji jsme měly stolek, židle, tv a skříň, kam se při troše snahy vejdou věci tak pro čtyři lidi. Pak tam byla jakási společenská místnost, kde se taky běžně jedlo, zas tam byla tv a druhá lednička (ještě jedna bývá v mléčné kuchyni). Tam si můžeš dát jídlo, které potřebuješ. Jen to stačí mít popsané a vždy jednou týdně se to vyhazuje.

mikulka
autor
25. kvě 2009

berynko dcera má krsáné jméno! Taky jsem ho chtěla dát, kdybych měla holku. 😉 🙂

helenapce
26. kvě 2009

Ahoj,
i já mám zkušenosti z Motolem a jak píše Radka.m, zdraví nad pohodlí. Nebudu popisovat s jakou diagnozou jsme tam byli ale věř, že jsem ráda že jsme se tam dostali, protože tam Marečkovi zachránili život.
Mám za sebou martirium po nemocnicích jak naší pardubické, tak po fakultní hradecké. Sice mi přinesli jídlo až na pokoj, ale pomoci synovi nedokázali.
V Motole mám za sebou dětskou JIP 7C A dětskou chíru 5C. Sestřičky vstřícné. Spát můžeš s dítkem na pokoji na rozkládacím křesle, nebo lehátku, podle toho co je k dispozici a nebo se až dítko usne můžeš odebrat na ubytovnu do postele.
To jsem nikdy nevyužila. Doporučuju si vzít sebou nějaké to jídlo, je tam na všech odděleních lednice. Jídelna je dálka, ale dá se to zvládnout, většinou jsem odcházela, když dítko usnulo, obědy se vydávají tuším do 14 hodin. Když se to nedalo, skákla jsem si do bufetu, jsou tam dva a dá se tam pořídil slušný jídlo. Pokud můžu soudit podle sebe, tak nakonec jsme na jídlo ani neměla pomyšlení, takže kolikrát jsem oběd vzdala proto, že jsem prosatě neměla chuť.
Přeju a´T máte brzo všechno za sebou.

mikulka
autor
26. kvě 2009

helenko, děkuji. A jsem ráda, že už jste v pořádku, podle příspěvku mi připadá, že jste si asi, chudinky, hodně užili.
Přeji hodně zdraví a holky, myslete na nás, zítra nastupujeme.

andy80
28. kvě 2009

Tak já byla v Motole na chíře, ale spkojená jsem teda nebyla. S malý jsem tam mohla být jen přes den, chodila jsem spát na ubytovnu, takže jsem tam přes noc nemohla být s ním. Na jídlo, které jsem měla zaplacené jsem se nedostala, protože se muselo chodit do jídelny pro dospělé a já se od malého nechtěla hnout. Ale zase z druhé stránky je tam super hodný personál. Pro srovnání mám Bulovku infekční, kde jsem byla s malým na pokoji ve dne v noci, měla jsem tam postel, koupelnu hned přes chodbu, jídlo nosili na pokoj, mohla jsem chodit ven, když malý spal apod. Personál hrůza děs až do doby, kdy mě byl navštívit známí, který je primářem na Bulovce na urologii. Když ho tam u mě viděli, tak se jejich chování obrátilo o 360 stupňů. Prostě protekce funguje 😅 . Jinak ambulance v Motole máme taky dost prolezlé (chirurgie, onkologie, oční, kožní) a na žádného doktora či sestru si nemohu stěžovat. Vlastně jo, na onkologii jsme byli na UTZ vnitřních orgánů. Malému byli 3 měsíce, měl být na lačno. Objednaní jsme byli v 7:00 ráno a na řadu jsme šli v 11:00 kdy už jsem na sestru zařvala, jestli je normální, že tady mám 3 měsíční hladové dítě, co jedlo naposledy v 11 večer a ona si klidně před námi bere 18ti leté děti. Tak se mi omluvila, že na nás zapomněla. No to mě dojala. Ale jinak přístup všude výborný jak od sester, tak od doktorů. Sice jsme tam vždycky trávili půl den, protože i když jsme byli objednaní, vždycky se tam čekali 3 hoďky. Když oni toho mají moc, dojíždí tam lidi z celé ČR a vědí proč. Je to nejlepší dětská nemocnice v Čechách.

andy80
28. kvě 2009

jo a mmch v Motole bylo alespoň čisto, na Bulovce nám lezli šváby i v piškotech, které jsem nechala na nočním stolku. Brrr jen si na to vzpomenu, je mi zle.

senja
24. zář 2009

Vcera jsme byli propusteni a musim rici, ze zkusenosti jsou dobre. Luzkove oddeleni pro kojence je zrekonstruovane - meli jsme pokoj se sprchou a zachodem jen pro sebe, nove vybaveni, sestricky a hlavne lekarky byly ve vetsine pripadu mladounke a moc fajn, staraly se dobre, chovaly se profesionalne a respektovaly muj nazor na vec. Kdyz jsem poprosila o nejake vysetreni navic, moji prosbicce vyhovely 😉
Priserny ale byl system stravovani: Piti musite mit svoje. Nevim zda to bylo rekonstrukci, ktera ted v Motole probiha nebo je to takhle blbe vymysleny... ale na jidlo maminka musi chodit do zavodni jidelny, ktera je v jine budove 😅 Takze musela jsem nechavat sveho 2mesicniho broucka SAMOTNEHO v postylce a jit na jidlo a prritom stihnout vratit se co nejdriv, protoze jsme odjednani na vysetreni. U vysvetleni sestricky kde ta zavodni jidelna je jsem se v prvni tretine ztratila, protoze cesta byla nekolika ruznymi vytahy nahoru i dolu, nekonecnymi neoznacenymi chodbami, zahybanim doprava i doleva, po schodech apod. Bezela jsem a kazdou chvili se nekoho ptala jak se tam dostanu, rpotoze po chvili jsem netusila kde jsem a tabulky ukazovaly vsechno mozne, jen ne jidelnu. Jen cesta tam mne nakonec trvala asi 20 minut.
Nekolikrat jsem se zastavovala a vazne uvazovala o tom, ze se na to vybodnu a vratim se. Nakonec jsem si to pokazde rozmyslela, protoze jako plne kojici matka jsem si nemohla dovolit hladovet.
Kdyz jsem nakonec byla v jidelne mladi kuchari se pokusili o legraci a malem me poslali jinam 😠 , ale kluci se nade mnou asi slitovali a ze mne za tu cenu, kterou mam uvedenou na stravence (myslim, ze to bylo 14 Kc a penezenku jsem ve spechu zpomnela na pokoji) udelaji toust se syrem. To trvalo dalsich 5-10 minut. Chnapla jsem horky toust a letela zpatky na oddeleni stejnym zpusobem jako do jidelny. Po ceste jsem rvala do sebe toust 😝 Zkratka verili byste, ze velkove snidane, ktera se skladala z 1 toustu mne trvala 1hodinu? 😀
Dalsi stravovani takovym zpusobem jsem zavrhla a poprosila manzela, aby mne vecer dovezl nejake jidlo z domova v dozach. Takze prvni den jsem po tom toustu v 8 rano musela vydrzet az do 6 vecer nez prijel manzel s jidlem o 2 jablkach 😎 Opakuji, ze pritom jsem musela kazde 2 hodiny z neceho kojit 😝 😀

nikolbeb
22. lis 2017

Chtěla bych obnovit diskuzi.
Jsme od pondeli hospitalizováni na kojeneckem oddělení v Motole.
Režim tu vcelku není žádný,každý jak je zvyklý.
Na jídlo se chodí do závodní jídelny,ano je to daleko,ale když dítě usne,tak sestřičky pohlidaji a je to otázka 10minut tam i zpět. Jidlo si lze vzít s sebou na pokoj. Dá se tady ohřát.
Pro miminko jsme dostávali jídlo,kolik jsme nahlásili,tolik dostáváme. Jen když zbyde z noci,tak ho vylevaji. Na den se dostává 6 plenek. Ostatni: ubrousky, krémy, věci na koupání, obleceni,to musíte mít své.
Jsou tu kočárky na oddělení,lze ho mít na pokoji. Když vám to lékař dovolí, je možnost chodit ven,kamkoli po areálu.
Pokoj máme sami pro sebe,koupelnu a wc společnou s druhým pokojem. Na pokoji je retro tv,na které jdou jen 4 programy. My máme pokoj s rozkladacim kreslem. Není to žádná hitparáda,ale vyspat se na tom dá. Máme ho celý den rozložené a nikdo nám nic neřekl.
Co se týká personálu,tak úžasné. Sestřičky jsou milé,ochotné,na všechno odpoví. Lékaři dělají co mají a hlavní je,Že se snaží co nejdříve a nejpřesněji určit diagnózu a léčit.
Za nás 5hvezdicek.

furiakova
15. pro 2018

@nikolbeb mockrat děkuji za recenzi. Ve čtvrtek 20.12.2018 nastupujeme take do Motole kvuli kyle s mym 3 měsíčním miminkem (nar.29tt) a vaše recenze mi zodpovedela mnohe otázky.

dor
15. pro 2018

@furiakova každé oddělení je jiné a má své zvyklosti. Budete na pediatrii na kojencich, nebo na chirurgii?

furiakova
16. pro 2018

@dor meli bychom byt na chirurgii, rikali luzkova cast 2C