Formovače bradavky, máte zkušenost?

duhovakony
12. dub 2018

Cauky maminy. Nemate nektera zkusenost s formovači bradavek? Jsem ve 25tt a prijde mi ze mam ploche bradavky...nebo nevite o nejakych strankach kde naleznu ,,obrazky" jak by mela bradavka vypadat pripravena na kojeni.. dekuju za kazdou odpoved,i kdyz ty moje otazky jsou asi silene,ale prvni detatko...

blackhole
12. dub 2018

Já jsem taky v podstatě "neměla" bradavky (1 plochá, druhá vpáčená), syn si je pak za pár týdnů vytáhl. 2 měsíce jsem používala kloboučky, pak to už šlo bez nich. S formovači zkušenost nemám. Jinak při správné technice sání by mělo mít miminko v puse větší část dvorce, nikoliv jen bradavku.

duhovakony
autor
12. dub 2018

@blackhole ano o te bradavce jsem cetla take. Prave ze od toho 23 tt si zkousim stimulovat bradavky prstama jak sem se docetla v knize,ale to mi prijde tak trochu bez efektu,a pak sem si precetla na netu clanek jedne pani o tom formovaci a dost me to zaujalo... nemuze to treba vyvolat nejake stahy delohy a tim predčasny porod?

endys876
Autor odpověď smazal
Zobraz
blackhole
12. dub 2018

Podle mě to předčasný porod vyvolat nemůže, ale zeptala bych se gynekologa.

terla
12. dub 2018

Taky mám zkušenost pouze s kloboučky na kojení. Celou dobu jsem si myslela, že mám bradavky na pořádný cucání a ono ne🙂. Malá málo sála, ale hned mi je dali na šestinedělí a celý dva měsíce jsem kojila jen s nimi. Pak jsem začala přikládat na ostro a malá si je pak vytahala sama. Kojila jsem rok a půl, takže malý prsa a zřejmě vpáčené bradavky nejsou problém. Hlavně to nevzdát.

lucajda17
12. dub 2018

@duhovakony Já si pořídila formovače od medely a používala je myslím od 33 týdne.Jedna bradavka plochá,druhá vpáčená,nijak nepomohly a ve finále jsem stejně nekojila,Malá protestovala už v porodnici,ani kloboučky nepomohly.

kaja2016
12. dub 2018

@duhovakony Spis se mrkni na obrázky, jak vypadají ploché a vpacene. Pak dost záleží na miminku, některé si vytáhnou i vpacenou, některé se pricucnou na kosicek. Dcerka se třeba pricucla na košíček, ale mě neteklo pak mliko, jen při kontaktu kůže na kůži. Takže jsem nekojila a svět se taky nezboril... Jinak formováce mě nepomohly a o tom vyvolání porodu opravdu píšou. Já je nosila jen tak, jak bylo v návodu...

myjusiatko
12. dub 2018

@duhovakony kontaktuj laktacni poradkyni z mamily. Tvar bradavek nema na kojeni vliv. Pomuze ti v zacatcich. Detatko se prisavana na dvorec. Drzim palce. 🙂

veronicka89
12. dub 2018
duhovakony
autor
13. dub 2018

Holky diky za rady😊 napadlo me ze to necham byt az jak to bude,ale clovek chce byt pripraven na vse

vendelinka08
13. dub 2018

Budes kojit...ver ze to pujde. Mam take ploche a jednu vpacenou...u druheho syna jsem si tekla ze kojit budu...ze uz se nenecham vystresovat sestrami v porodnici...a slo to...formovace jsem chvili pouzivala..ale syn to zvladal uplne v pohode. Chce to pak trosku cviku..jak to mimcu do pusinky nastavit...ale ver si...pujde to a zvladnete to. Hlavne nebud uz predem vyjukana...chce to pri kojeni hlavne tvuj klid.

duhovakony
autor
13. dub 2018

@vendelinka08 😗😉☺

myjusiatko
13. dub 2018

@duhovakony nenechavej to byt. Mej v zaloze tu lp. 🙂 to je nej, co muzes pro kojeni udelat.

duhovakony
autor
14. dub 2018

@myjusiatko ano na to uz sem se koukala. Ale myslela jsem to s tema formovaci😊

martiniquest
14. dub 2018

Prectete si neco o samoprisati a prirozenem kojeni. Kojeni chce pouze cas a trpelivost nechat miminko se prisat. Ja udelala tu chybu a nenechala jej, skoncili jsme 3 tydny s kloboucky, nastesti pak jsme je metodou samoprisati behem hodiny odbourali.
A co se tyce formovacu bradavek - fakt si nektera z vas mysli, ze je jeji telo natolik mocne, aby vytvorilo noveho cloveka a pritom nema dobre bradavky pro kojeni? Nezlobte se, ale tomu se muzu jen smat. Miminko se kolikrat omylem prisaje i kus nad bradavku, zadne "cudliky" vubec nepotrebuje 🙂

eviicka
14. dub 2018

Taky jsem se bála, úplně stejně. Formovače jsem nosila a myslím bez efektu. Malý sál málo, pomohly spíš kloboučky, když pak zesílil (cca v pěti týdnech, tak jsem je během dvou dnů odbourala).

eviicka
14. dub 2018

@martiniquest číst můžeš, když máš pak např. otoky prsou, tak novorozeně, to přisání/sání dát nemusí. Mně i laktační poradkyně kloboučky schválila.
Na jednu stranu máš pravdu, určitě se v kojení dělá leckde hodně věcí špatně. Chci jen říct, že nic není černobílé, myslím že v mém případě třeba ty kloboučky a půjčené kojenecké váhy hodně pomohly, abych tu laktaci rozjela.

sunflowerr
Autor odpověď smazal
Zobraz
martiniquest
14. dub 2018

@eviicka Ano, jsou pripady, kdy je jednodussi je pouzit, ale pouze na nezbytne dlouhou dobu. Z toho, co slysim kolem (a co jsem sama zazila), mam bohuzel pocit, ze pri naznaku problemu s kojenim to jde ve smeru kloboucky-sunar a ruku v ruce s nulovou podporou prirozenosti. Je mi z toho smutno.

duhovakony
autor
15. dub 2018

@sunflowerr rozkosnee😂😂

duhovakony
autor
15. dub 2018

@martiniquest jsme jenom lide,a ted mam obrovske pochopeni pro prvorodicky prece kazda chceme to nej pro sve deti a proto vznikly tyto webove stranky maminky at uz ,,prvnicky"ci ostrilene maminy potrebuji poradit,prodiskutovat problem ktery maji,a v dnesni dobe se na lidi vsechno tak vali,a musi se vybrat to nejlepsi reseni...