Formulář E 411

pistalka77
10. čer 2009

Ahojte, chtela jsem se zeptat, jestli by mi nekdo nemohl pomoci.
Muj chlapecek se narodil v UK pred 10 mesici, ceske obcanstvi uz mame vyrizene, rodny list taky. Dokonce mame uz i vyplacene porodne a ted resime rodivcovsky prispevek v CR. Mam problemy s potvrzenim formulare E411. Child benefit office si to musi prelozit, protoze to mam v cestine a kdyz to necham potvrdit v aglictine, tak mi to kontaktni misto v CR nevezme. Nevite, kam s tim muzu jit osobne, aby to bylo co nejdrive?

roasha
10. čer 2009

hod do vyhladavaca"E411"a vyhodi ti plno/mozno to mal len MK.sk 😉

pistalka77
autor
10. čer 2009

To jsem zkusila, ale bohuzel mi to nedalo tu odpoved, kterou hledam.

bibinka
10. čer 2009

pistalka- podľa zdravého rozumu, musíš podať na českej sociálke formulár v češtine a v UK v angličtine. Oni si formuláre vymenia bez toho aby si už ty do toho zasahovala!!!!!! PO určitej dobe cca 30-60 dní ti musí prísť vyrozumenie!!!! Ten termín si stráž,a priebežne sa informuj kde to stojí.
Absolútne nechápem, prečo na teba hádžu zodpovednosť za nejaký preklad!!!! Oni na to majú mať zamestnancov.
Sú nato medzinárodné dohody, tak ja nechápem prečo robia problémy.

zuzkab79
10. říj 2009

Ahoj. Chtela bych se podelit o me dosavadni zkusenosti, popride poradit od nekoho, kdo s zadosti o E 411 dosel dal.
V Praze na socialce mi pracovnice sdelily, ze formular E 411 byl odeslan, ale v cestine a ani nevedely kam a poradily mi, at si to v UK overim, ze prede mnou uz s UK nekdo zadal a lezi jim to na stole pul roku. V srpnu jsme tedy zazadali na child benefit o poslani E 411 primo nam, do dneska nic neprislo a kdyz jim volame, tak nam opakuji, ze na vyrizeni maji 25 tydnu, tak nevim.... A jeste ke vsemu pokud neco poslou, tak jenom na jmeno meho partnera, protoze child benefit je na neho.
Nicmene jsem rozjela na vlastni pest akci 'Kdo je v UK zodpovedny za vypleni tohoto formulare' dotazem na ruzne organizace jak v UK, tak v EU. V UK nema nikdo vubec tuseni, ani Citizen advice bureau a EU help line mi odpovedela, ze by to mel byt Jobcentre, Department for work and pension, ale ty mi tvrdi, ze tento formular nemohou vyplnit, protoze ani nemaji me udaje a nevedou evidenci benefitu a at pozadam sveho zamestnavatele, tak ja uz opravdu nevim. Je to zacarovany kruh ....
Podarilo se nekomu tento formular vyridit?
Jinak ohledne jazykove verze formulare... Kdyz jsem argumentovala v Cechach, ze se v UK ceskym formularem nebudou zaobirat, odpovedeli mi, ze je to standartni formular EU a ze vsechny kolonky maji cisla a oni vedi, co tam napsat. Kdyz jsem jim odpovedela, ze jim tedy do Prahy zaslu tento formular v anglictine, tak se kroutily jak zizaly, ale nemohli odporovat. Je to prece standartizovany EU formular 🙂
Diky za dalsi info.

chazza
3. čer 2011

@zuzkab79

ahoj,
ja jsem s timto formularem take mela problemy, jak v ceske republice tak i v anglii.
v anglii se k tomuto formulari opravdu nikdo nehlasi. ja jsem ho mela potvrzeny na jobcentre.
Vytiskla jsem si jak cesky tak i anglicky formular E411 a s obouma jsem tam zasla a oni mi
potvrdili tu anglickou verzi. Oba vyplne a pouze anglicky formular potvrzeny, jsem odeslala na
ceske urady, pak uz nebyl problem.
Ale desnej stres.
Hodne stesti

oranzada
4. kvě 2012

holky mam teraz stejny problem :(
@chazza
som uz v cechach a tiez po mne chcu tento vyplneny formular a ja neviem vobec kam ho do anglicka zaslat 😨 kde najdem nejaku adresu? Co mam vyplnit do kolonky 4- informace o zamestnani?? o akom zamestnani, ked som uz ako tehotna nepracovala? ja ani netusim ci im ide o Matternity alowance alebo o child benefit, na dvoch uradoch nikto ani len netusil co to je a teda mi nikto neporadil

j.a.n.i
4. kvě 2012

@oranzada A tady si po příjezdu pracovala?

oranzada
9. kvě 2012

@j.a.n.i nepracovala, naposledy som pracovala v roku 2010, som na materskej a teraz zase tehotna. Sme v cechach len tyzden

j.a.n.i
9. kvě 2012

@oranzada Tak v tom případě bych ten papír asi ani neřešila, na mateřskou stejně mít nárok nebudeš, a na to aktuální dítko bereš jaký rodičák?

oranzada
11. kvě 2012

NO MNE PRAVE DALI TEN FORMULAR, KED SOM SI CHCELA VYBAVIT LEN BLBY RODICAK 😠 BEZ VSETKYCH DOKUMENTOV MI ANI LEN TEN NECHCU UZNAT, MAM TOHO UZ PLNE KECKY, VZDY SI TO NA PRACAKU ODSEDIM AJ S MALYM 15 MESACNYM, CO NENI SRANDA A VZDY MA DOSTANE DO RUK NOVA PANI A CHCE PO MNE DALSIE A DALSIE DOKUMENTY, KAZDA TVRDI NIECO INE, CHCU PO MNE VYDOKLADOVANE VSETKO CO SOM V uk BRALA- MATERNITY ALOWANCE A CHILD BENEFITY, ALE O TOM ESTE NEMAM PAPIERE, BO SOM TO RUSILA K 30.4. A IM VSETKO STRASNE DLHO TRVA :(

martina5852
10. dub 2015

Ahoj zensky .mam ten samej problem ale nezadam tento folmurar al ale zadaj to primo statni socijalni podpora tak nevim proc to mate zadat vi kdyz to muzou vizadat oni a prone zo trva 3mecice