Fotokniha. Kde a za kolik?

berenika39
9. srp 2010

ahoj, o víkendu jsem viděla nádhernou sbírku fotek, upravenou ve fotoknize, byly to zážitky z cest, nechali si jich vyrobit 6ks a stála jedna 2700,-kč, fotek tam bylo asi milion. kdyby se všechny nechaly vyvolat, vyšlo by to asi dráž 😒 . vím, je to hodně, ale bojím se že z pc už musím všechny fotky za poslední roky někam uložit, mám cd, ale ...i ty jednou nebudou třeba k použití. moc se mi to líbilo, nechaly jste si nekdo vyrobit fotoknihu?
díky za odpovědi.

blanka.k
9. srp 2010

Před rokem, možná dvěma, jsem nechala dělat několik fotoknih ve Fotolabu, až na jednu jsem je reklamovala (při prvním otevření se vytrhl vnitřek od desek, bílé rámečky a popisky na černém pozadí různě přecházely do odstínů šedi, na jedné stránce byly fotky ok, na druhé byly hrozně tmavé atd...), díky reklamacím jsem získávala poukazy na další knihy zdarma, takže mě nakonec kus vyšel na asi 200,-, myslím, že za originál chtěli 800,-. Dělala jsem z nich pro praroičce fotky ze svatby, pro další rodinnou kroniku atd...babičky byly nadšené, ocenily samozřejmě "originalitu" dárku, po tom co si jednu prohlídli všichni na oslavě se opět rozpadla....Sorvnávat to kvalitativně třeba s fotkama , ostrostí, barevností atd. se to opravdu nedalo. Aspoň tak to vidím já, vyvolávám ročně stovky fotek za X tisíc, pro mě je klas. album s fotkama nenahraditelné, ale třeba jako dárek to může být hezké (na BRM je o tom diskuze a tak si chválili fi.Heysmile, nevím přesně jak se to píše 😔 )

jakoubka
9. srp 2010

Já jsem byla spokojená s Happyfoto.
Jedna kniha v pevných deskách stála cca 700kč.
12 stránek a mám tam 57 fotek 😉

kjajule
9. srp 2010

Taky už jsem pár těchto fotoknih viděla a musím říct že tedy kvalita fotek s normálně vyvolanými se nedá srovnat...Bohužel protože je to opravdu hezky dělané a ani životností to není nic moc... ☹
Stále je lepší a trvanlivější nechat si fotky klasicky vyvolat a naskládat do fotoalba...když je někdo trošku zručnej tak si udělat scrapbook...to se mi líbí i více než jakékoliv fotoknihy je to takové osobnější a intimnější 😉

zevina
9. srp 2010

celkem pravidelně dělám v happyfotu, dobře se s tím pracuje, široký výběr barev, pozadí, rámečků, vložení svých popisků a textů, rychlé dodání (posledně jdem data odesílala v pondělí před půnocí, ve středu už jsem měla fotoknihy doma 🙂 ) docela často mívají akce, 50% sleva apod, takže pak je i velice příjemná cena
souhlasím, není to 100% ostrost, jako u fotek, ale na druhou stranu, pořád lepší mít výběr aspoň nějakých fotek na papíře, než všechno narvané v počítači s tím, že jednou je nechám udělat 😅
a naše babičky, ty jsou nadšené! dobře vypadá i nejlevnější drátková vazba... ale jak tu hodila link Dadous, zrovna teď jsou tvrdé desky přímo za hubičku 😉

kami1984
12. srp 2010

My máme u Happy foto. Dělalajsem si nedávno z dovči fotoknihu, 96stran a přes 400fotek za necelou tisícovku i s poštovným a man.poplatkem..teď se dívám, že dělají už i fotoplátna a koláže🙂
Pro nás je vyvolávání fotek zbytečné, vyvolám si jich pár, kterými obměňuji rámečky, jinak se mi krčí v zásuvce. Fotoknížky jsou super i na převoz alíbí se mi,že mám množství možností pozadí, písma a počtu stran.
A rychlost je taky super!!Vždy jakoby napozítří to bylo doma...

sanm
17. srp 2011

Trochu to tu oživím 🙂 Znáte fotoknihy od Piklia? Máte už doma nějakou? 🙂
Já řadu, což asi není divu, ale teď je v provozu nový web a je řada novinek jako například fotoarchiv, mě to opravdu zaujalo! Jsou to klasické formáty 10x15 a je to svázané, takže taková mini fotokniha 🙂 Ale nejlepší je cena, protože jedna fotka vyjde jen na korunu, což je bomba. Ale klasické fotoknihy u mě pořád vedou, hlavně jako dárky 🙂 Jak jste na tom vy?

gabriela28
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martinaa2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vercabr
26. dub 2013
Uživatel vercabr je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od vercabr.

Také přemýšlím nad takovýmto dárkem. Ale fakt netuším, kde by se to dalo udělat, nikdy jsem s tim neměla žádné zkušenosti. 😒

sandam
14. kvě 2013
Uživatel sandam je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sandam.

Podívejte se sna Srgbprint-brno
Tady jsem si ji jednou nechávala dělat a taky si tam nechávám tisknout fotografie. Pan Hudec je moc milej, vstřícnej pán. A se vším jsem byla spokojená.

jankol22
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucieplakova
1. čer 2016

Já dělám Fotoknihy už 5let a snažím se vždy vychytat nějakou akci.
Nejradši mám asi Piklio , ale teď jsem zkusila http://www.krasna-fotokniha.cz a kniha byla v pohodě. Hlavně tam mají teď 50% zaváděcí akci 😀

marieggg
2. říj 2016
Uživatel marieggg je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marieggg.

Ahoj 🙂 U nás je fotokniha klasický dárek k narozeninám nebo podobným příležitostem. Ale to děláme spíše takové improvizované v free programech. Sestra je svatební fotografka a fotoknihu se svojí tvorbou, kteoru se prezentuje na veletrzích atd. si nechala udělat u http://www.atondesign.cz/ ale netuším za kolik. Jak znám sestru, tak si ale prošla všechny stránky a vybrala tu nejlépe cenově dostupnou :D takže by to snad mělo být za dobrou cenu 🙂

titl
27. říj 2017

Dobrý den, používala jsem léta Piklio a byla z nich nadšená. Letos bohužel zkrachovali. Mohli byste doporučit, jaké fotoknihy by s Pikliem byly srovnatelné? Moc díky!