Fotokoutek. Postřehy, technická řešení, problémy

nobody
20. čer 2009

to není špatný téma
třeba postřehy, technická řešení, problémy při určitých situacích

něco jako GIMP a tak, ale třeba expozice a vysvětlování problémů
myslím, že je to dobrý téma
takže nějaký problémy sem

luucia
22. čer 2009

třeba se nějakej najde 😉

aponchie
22. čer 2009

myslis tady jo?ahaaa no zalezi jestli hledas fakt odbornika nebo amatera co ho to zajima a ma naucene nejake fraze o tom to je tezko,ale je fakt ,ze na takoveto domaci zvykani to tady staci 😎 good luck

dagina
22. čer 2009

Luci, tak se sejdi s Nobodym 😀 😀 . Tě fotit naučí....

aponchie
22. čer 2009

dagi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no comment

on umi fotit nejlepe sebe jak sem videla 😀

nobody
autor
22. čer 2009

tady někoho sere, že jsem založil diskuzi 😀

jo, na netu jsou ty základy, to je jasný .. proto to tu je
ale až bude luucia fotit třeba na P a moc točit kolečkem a hrát si se clonou, tak se jí může stát, že až vypne ten klenot, dá si tam třeba manuál, že pak kdykoliv bude mít všechno vyvážené, tak bude mít fotky samý černo ... a nebude vůbec tušit proč .... a důvod? ten na netu nenajdeš
tento thread není o tom, abych já radil a dělal si dobře, jak si ty některá dobrá duše myslí, ale aby se lidi bavili o různým řešení situací, ale samozřejmě už musí mít ty základy dávno za sebou... to je celý

luccia - tak jdem na to, vem manžílka
čus dagino 😉 dobrý nápad, já fotit neumím, ale umím poradit 😉

nobody
autor
22. čer 2009

aponchie, už sem neloz do tohoto tématu, jen pokud se chceš bavit o těch problémech, které mohou nastat
kdysi jsi mi taky napsala, že si nepřeješ, abych lezl do jógy.. a já tam teda nelezl no
takže aloha

peppapig
22. čer 2009

nobody ono se to tu jeste rozjede uvidis, fakt fajn tema pro me 🙂

aponchie
22. čer 2009

Karle neboj uz sem nepolezu..nevadilo mi to jen mi to prislo usmevne 😀 ale to vime jen my dva v cem zejo..tak aloha a pozdravuj ve skole 😎

nobody
autor
22. čer 2009

peppapig - jo rozjede, o tom nepochybuju 😉

nobody
autor
22. čer 2009

radši běž co nejdál
aloha

amanti
22. čer 2009

Ty články jsou dobré
Určitě je to správné téma, taky by mě to zajímalo ale nemám zrcadlovku.
Můžu manuální ražimy používat i na jiných?
Děkuji
A.

nobody
autor
22. čer 2009

jsou i kompakty s M

kristi
22. čer 2009

ja mam taky novej fotak, Canon powershot sx200 is, navod taky prectenej, ale furt tapu, chtela bych umet fotit napr. nase dite - naprosto ostre a to pozadi aby bylo takovy zamlzeny, rozostreny, ale nevim jak to mam udelat...

nobody
autor
22. čer 2009

kristi - musíš mít menší clonový číslo - třeba f5.6 to způsobuje, že když zaostříš na prcka, tak kousíček před ním a za ním bude vše ostré, a zbytek se rozmazává

vyšší rozmazání dosáhneš taky tím, že objektiv přiblížíš na max a fotíš ... i tím přiblížením se ostatní vzdálenější předměty rozmazají

kristi
22. čer 2009

ja myslim,ze pujdu radsi nekam do kramu, at mi to ukazou.... 😵

luucia
22. čer 2009

peppapig, zrovna tvoje fotky se mi moc líbí 😵 ta s těma kapkama je úžasná 😵 😵 to už chápu jak udělat..rychlá uzávěrka, to není věda 😝 😅

kristi, tohle není těžký...ale nevím jak to nastavit 😅 vždycky se mi to povede spíš náhodou a pak to zapomenu 😅

nobody, manža se nepotřebuje učit fotit, on je samouk, všechno nastuduje a zapamatuje si to 😝

nobody
autor
22. čer 2009

kristi ...díval jsem se v rychlosti na ten canon, co to je
a jsou tam programy s prioritou clony

tak tu nastav na co nejniší číslo a foť

nobody
autor
22. čer 2009

dám ti ukázku, vydrž
jen to přetáhnu na harddisk

kristi
22. čer 2009

pockam 😉

nobody
autor
22. čer 2009

no ten Canon nevím, pod jakou značkou to má, ale u Nikonů je to A .
jdu na to

kristi
22. čer 2009

mam tam M, Av, Tv a P...

kristi
22. čer 2009

uz to mam, nasla jsem to....takze rikas, ze 5,6??? Nejmene mi jde nastavit 3,4 a nejvice 8,0

nobody
autor
22. čer 2009

nejvíce 8??? to je nějak málo ne?

nobody
autor
22. čer 2009

f5.6 při 1/800s
http://leteckaposta.cz/598351464

ukázka ... foceno z několika cm .... takže ještě přiblíženo na max...tím se víc rozmazává pozadí ..a dokonce už malinký prostor před a za ostřeným objektem

nobody
autor
22. čer 2009

měla bys tam být min 32

kristi
22. čer 2009

neumim tam nastaviti 1/800s to nevim kudy....

nobody
autor
22. čer 2009

nee, u tý priority clony ti to ten foťák nastaví sám (záleží podle světla - čím víc, tím menší čas, čím míň, tím větší čas) ..na 1/800s se nedívej, to je k ničemu údaj...jen tu clonu

kristi
22. čer 2009

aha, aha....tak to jo, pockam az dite vstane a pak to zkusim. Diky

nobody
autor
22. čer 2009

jj, zkus
jinak si přečti na cloně a clonových číslech na netu, není to jen tak jednoduchý, tam ještě rozhodují ohniska a vzdálenosti od objekty atd....
ale toto ti stačí úplně na max ... (můžeš mít i větší clonový čísla, co by ne
zkoušej

luucia
22. čer 2009

nobody, k čemu je dobrý to ISO? čím bude vyšší, tak to udělá co? a když bude nižší, tak co? 😅 a myslíš, že jsou dobrý třeba ty přednastavený režimy jako je například děti, zvířata, příroda, ohňostroj,..?? 😕 nebo je to stejný jako automat?