Friťák Tefal Actifry. Máte ho někdo?

denousek
11. lis 2011

ahoj chystám se koupit tento friťáček kde se smaží temer bez oleje máte jej nekdo?jak jste s ním spokojení?daji se v něm normálně smažit i řízky?děkujii

denousek
autor
11. lis 2011

peggy722
11. lis 2011

My ho máme už několik let a jsme spokojený. Já řízky moc nedělám, takže nemám zkušenosti. Ale někde jsem četla, že musí být malý jako v KFC. Napřed vyndat tu lopatu, naskládat řízky, pokapat olejem a nechat jakoby zavadnout, teprve pak nasadit lopatu a nechat dodělat. Já jsem takhle zkoušela dělat obalovanou brokolici a byla dobrá, nebyla nasáklá tukem jako z pánve. Jinak děláme brambory, hranolky, různou zeleninu, pečený jablíčka moc dobrý, ananas.

denousek
autor
15. lis 2011

@peggy722 no ja jsem na to koukla v makru a nic moc teda je to malinký vevnitr ☹

peggy722
16. lis 2011

@denousek No nám to stačí, já víc hranolek stejně nedělám, takže těch 800g nám stačí. Maso dělám jenom pro mně s holkou, táta to nejí. Tu brokolici jsem tam dělala myslím na dvakrát. Mně na tom vyhovuje, že to tam vrznu a nemusím to hlídat. Já si nedovedu představit, že by to bylo větší, to už by mi to zabralo půlku kuchyně 🙂 , ono jak je to jakoby protažený dozadu, tak to zabírá místo.

denousek
autor
16. lis 2011

@peggy722 jo ja jsem to videlaa 800g hranolek nam taky staci ale treba tech nugetek masovych se tam moc nevleze ne..no nevim mozna poridima ale az do novyho domecku ale je fakt ze hranolky delam stejne v troubě takze se nam to asi nevyplati---

peggy722
16. lis 2011

@denousek Já jsem taky hranolky dělala v toubě, ale tyhle jsou lepší. My jsme to dostali k vánocům a taky jsem k tomu napřed přistupovala trochu nedůvěřivě, ale teď jí mám fakt ráda. Hlavně když potřebuju udělat něco rychle k jídlu, tak je to k nezaplacení.

tedynka
18. lis 2011

Ahojky, taky máme doma, dostali jsme loni k vánocům a musím pochvílit, je to šikovné a jídlo je z toho mňamka a zdravé

lutsousek
22. lis 2011

Ahoj, chci nám to pořídit na vánoce a zajímalo by mě, jestli se v tom dají dělat všechna jídla, jako v klasickým friťáku? Myslím i langoše, karbanátky atd. My friťák nemáme, nemám ráda jídlo, co plave v ojeli, takže tohle ani nevařím. Ale manžel by si to občas i dal, takže mě zajímá, jestli to jde 🙂 Jinak hranolky dělám v troubě a prostě to není ono... Díky moc!

lutsousek
22. lis 2011

@tedynka @peggy722 Holky, viz příspěvek výše, díky moc! 🙂

tedynka
22. lis 2011

@lutsousek Ahoj, hranolky jsou z toho výborný, karbanátky tam uděláš v poho ale ty langoše nevím, to jsem nezkoušela, možná nějaké menší by tam šli.....

lutsousek
23. lis 2011

@tedynka Díky moc! 🙂 Už jsem si to objednala, tak snad budu taky spokejná! Vzala jsem ten nerez, menší verzi. Pro dva a dítě by to mělo stačit, ne?

peggy722
25. lis 2011

Karbanátky jsem nezkoušela, protože mi to doma nikdo nejí. Já bych možná z toho spíš udělala kuličky, bude se to líp dělat. S těma plackama nevím, jak by ta lopata otáčela. Pro dva + dítě to v pohodě stačí, i pro čtyři lidi. Já v tom dělám i různý zeleninový směsi, moc dobrý je lilek, cuketa a rajčata, rajčata dávat až na konec, nedělaj se tak dlouho. přidat bylinky, ochutit, zahustit a je to ňamina. Akorát mrkev se mi tam nepodařila udělat, vždycky zůstala taková tvrdá.
Jatra jsou z toho výtečný, šťavnatý.

agenz
8. pro 2014

Ahoj holky, obnovuji diskuzi 🙂

včera jsme dostali tento přístroj, tak na dnešní večer hranolky to jistí. Každopádně co všechno v něm děláte? Trocha inspirace by mi neuškodila, děkuji 🙂