Fusak Emitex. Praly jste ho?

haninka
22. črc 2008

Ahojte maminy,
prala jste ho už některá? na vysačce má 30° a jen ruční praní. Ráda bych ho šoupla do pračky na nějakej "choulostivej" program... tak abych ho nezničila 😒

Díky! 🙂

mirka755
31. črc 2008

to také zjišťuju, že kočárky nedomysleli. Zvlášť také u výtahů, když kupovat kočárek do paneláku-tak pořád měřit a měřit. V zimě to fakt asi bude na prd ☹

vojtisek2007
31. črc 2008

Ahoj Mirka,
tak už je to vyřešené, právě před chvílí ho manžel dovezl 🙂 , prý se už nemohl dívat, jak bud Eli spí doma a hlídá jí nejstarší syn - když právě potřebuju někam rychle a Vojtu beru s sebou do golfáčů, nebo naopak zůstává doma s velký řevem Vojta a Eli beru do hlubokýho - takže kočár stojí v předsíni a vypadá fakt skvěle, hned zítra ho půjdeme zkusit, tak ti pak dám vědět....
Taky mi připadá, že téměř většina kočárků není domyšlených, vzhledem k tomu, že jsme kočár vybírali 3x a ani jednou jsem nebyla moc spokojená...nebo mám prostě jenom velký nároky - ale snad nejspokojenější jsem byla s kočárem u prvního, 9 let zpátky, taky toho na výběr moc nebylo 😉 ,ale byl velkej, prostornej, docela lehkej, houpací, ale samozřejmě že měl spousty a spousty nevýhod...asi vymyslím nějakej hodně praktickej kočárek a uvedu ho na trh 😀 😀 😀 -ale každej má ty nároky jiný, takže podle čeho ??? 😵

mirka755
1. srp 2008

čauky, tak ho vyfoť a dej ho do albíčka 😉 . U nás přijde druhé nejdřív příští rok na podzim (podle toho jak se to povede) a to už malé bude 2,5 roku. Takže tak nějak hledám kočár, také už mám své představy. Na dcerku jsem měla trojkolku s vložnou taškou, teď bych chtěla zkusit hlub. korbu 🙂

vojtisek2007
1. srp 2008

ahojky,
tak jsem vyzkoušela ten kočár,no můžu říct,že děs a hrůza - děti sedí za sebou- fajn to jsem chtěla aby vojta neobtěžoval malou když bude spát, vojta má 1,5roku a ta sportovní sedačka je mu teď tak akorát, hlava už mu trochu čouhá nad tu opěrku,takže musíme sundat jeho boudičku (naštěstí to jde), široká ta sedačka taky nic extra, vzadu se ten sporťák položí a dáš tam tašku na mimi - taky nic velkýho- na šířku je jí teď akorát, na dýlku má ještě asi 20cm rezervu - tak nevím,jak mi tam vydrží ještě cca 4-5 měsíců, nebo až jí budu muset třeba přikrýt nebo víc obléct, acho jo a co je nejhorší - je to těžký jak bejk - jasně, počítala jsem s tím, že to nebude nic extra lehkého, přece jenom je to kočár pro dvě děti,ale takhle těžký jsem to nečekala, až bude Eli vážit víc asi to ani neuvezu a cestě do kopce ani nemluvě...no tak mám asi opravdu přehnaný nároky, nebo nevím, a budu si muset holt zvyknout 😢

mirka755
1. srp 2008

ahojky, já jsem také náročná na kočárek. Máme třetí ;) a zase bych měnila 😀 . Ale musí vydržet než bude druhé. A jakou značku máš?

vojtisek2007
1. srp 2008

Teď ten sourozeneckej je babywelt oregon tandem, na prvního kloučka nevím ani jaká to byla značka - asi nějaký klasická bambino nebo tak něco - byl to super hlubokej kočár na zimní mimi - kam se mi do korby vešel s beránkovým (fakt obřím) fusakem, ale potom ten spor´ták už nestál za nic, takže jsme kupovali takový lepší golfáče co se dají polohovat (hodně mi spal v kočáre - jezidli jsme s ním od 1/2 roku co seděl) - značku asi taky neměli, na druhýho jsme koupili hoco diamond - no taky nic moc, a golfáče jsme pořídili quinny zapp - ten se sice nedá polohovat, ale vojta seděl až pozdě, takže ho používáme prakticky až letos co skončila zima a v kočáře mi v žádným případě neusne (jinak bych pořizovala jiný golfáče) a na Eli jsme zatím nechali hoco - protože jsme nevěděli jestli budeme pořizovat ten sourozeneckej - a nakonec jo, jedinej kočár se kterým jsem jakžtakž spokojená je ten zappík. Mě přijde že prostě takovej kočárek abych byla spokojená a nemusela každou chvíli nad něčím hudrovat snad ani není....

mirka755
1. srp 2008

no jo no, my ženský jsme náročný 😀 - já si také pořád nejsem jistá jaký kočárek-nebo možná jo. Uvidíme no, ale buď dělají malou korbu nebo není všechno příslušenství v ceně-tudíž je drahý 😖 - fakt děs

vojtisek2007
1. srp 2008

to jo, a jakej kočárek máš teď vybranej ???

mirka755
2. srp 2008

já mám vybraný Firkon quatro (mám ho v albu). Je to hlub. korba, sporťáček a autosedačka v kompletu. Sporťák jde otočit v obou směrech a hlavně všechno příslušenství je v ceně. Má přední otočná kola (všechny 4 velká nafukovací). Klasický čtyřkolák nechceme a tenhle je za dobrou cenu a líbí se mi 🙂 . Kamarádky okolo mě mají klasické Firkon čtyřkoláky a jsou moc spokojené, ještě dělají trojkolky ale víc tíhnu k tomuhle typu 😉

vojtisek2007
4. srp 2008

ahojky,
nějak jsem nestíhala 😀 zavařovali jsme okurky a kukuřici a tak... 😝 hlavně že už to máme za sebou. Jinak kočárek je moc pěknej, mě se nejvíc líbí ta oranžová kombinace (jsem na oranžovou ujetá) - tak už jenom do něj nějaký to mimi a je to 😉

mirka755
4. srp 2008

ještě si počkáme 🙂, snad nám druhé vyjde tak rychle jako Anetka 😉 a hlavně bude tak hodné 😀 . Já také po tom oranžovém pokukuju 😉

vojtisek2007
4. srp 2008

tak to vám budu držet palečky, aby šlo všechno jak chcete, my na druhé čekali dlouhých 8 let....ale potom bylo daleko hodnější 😀 ,ale to si myslím, že když je v pohodě mamina, tak je v pohodě i mimísek....

mirka755
5. srp 2008

jéé děkuji. Uvidíme jak nám to vyjde, ještě musím na vyšetření-byla jsem na něm naposledy 12/07. Tak aby bylo vše v pořádku 🙂

brisalek
2. pro 2010

Muzu se zepta, jestli mate nekdo zkusenost s tim, ze ve fusaku emitex 3v1 ma dite studene nozicky? Mela na sobe puncochacky, teple ponozky a goretexove boty superfit a jeste ve fusaku deku, ale spi 2,5 hodiny na balkone. Diky za reakce🙂

jasekd
2. pro 2010

@brisalek Aby ti tam nezmrzla, v tom dnesnim mrazu 😝 Ale pripada mi, ze oblecena je dost. Ja mam dite mensi a nohy studeny mel, protoze ten spodni dil ma i zevnitr sustak, tak je to studenejsi. Ja mu balim nohy jeste do flis. decky, protoze ten sustak studi. Myslim, ze jak si to dala, to musi stacit.

brisalek
2. pro 2010

@jasekd 🙂 diky. No kdyz spala 2 hodiny tak ji asi zima nebyla, ale ja to nemam rada , kdyz ma nozicky studene nejsem si pak jista, jestli je ji teplo🙂, ale mozna bude po me🙂. No priste ty nohy vic zabalim do te deky. Ona mi jinak doma neusne takze musime do kocaru...doufam, ze ty velke mrazy nebudou moc dlouho.

luciferdik
2. pro 2010

@brisalek Náš malej má nožičky studený furt, fusak, nefusak, má punčošky, ponnožky, botičky teplé a stejně je má studený a má je studený i když je takhle celý ve fusaku, taky máme Emitex 3 v 1. Já mám teda nohy ledový taky pořád.

A co spinkat přes ty mrazy sice v kočárku, ale doma, to by neprošlo?

brisalek
3. pro 2010

@luciferdik to bych ji zase muse slikat . Ja s ni musim jezdit venku, aby usla a pak ji soupnu na balkon. No dam ji termo ponozky a lip tu deku.

luciferdik
3. pro 2010

@brisalek Aha, já myslela, že vyžaduje jenom ten kočárek. Tak ať to pomůže 🙂

jennyska
16. říj 2013

Ahoj Maminky,

na Modrém koníkovi si všechny těhulky, maminky a snažilky společně vytváříme knihovničku pojmů a zkušeností kolem všeho mateřského 🙂

Dnes v ní přibyl i článek na téma Fusaky a proto bych Vás ráda poprosila, zda byste mohly své zkušenosti s fusaky (jaká značka, cena, materiál, kvalita atd.) napsat k článku https://www.modrykonik.cz/fusaky .

Některé maminky mohou shánět informace o fusacích, jejich využití, popř. kolik je dobré si jich pořídit pro dítě a na jaké období atd. a vy jim s tím můžete velmi pomoci 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Janča

skorinka423
23. říj 2020

kdy je dobrý koupit fusak a doporučíte ovečku nebo flis? mám vybraný od každýho variantu, ale chtěla bych slyšet i nějaké zkušenosti