Fyzická příprava na porod. Je nutná?

yasmin07
26. lis 2007

Ahoj holky, ráda bych se bás zeptala, jestli jste se nějak připravovaly na porod. Myslím hlavně nějakou ,,fyzickou" přípravu jakio třeba cvičení, masáž hráze atd. anebo jste si jen přečetly, jak to bude probíhat. Hodně známých, co už rodily mě ,,postrašilo", že nějaká fyzická příprava je nutná, tak nevím.. a ráda bych znala vaše názory 😉 .

nikitka26
26. lis 2007

Ahoj Jasmino,
já se vysloveně nepřipravovala, ale je pravda, že jsem chodila celé těhu 2x týdně cvičit a 2x týdně plavat....pro mě žádná změna, byla jsem dost aktivní před těhu, tak jsem v tom jen pokračovala a u porodu to bylo dost znát. Na tom těhu cvičení jsme normálně posilovaly, protahovaly se, relaxovaly, cvičily s velkými a malými balóny, s gumičkami, s činkami... ke konci jsem chodila i na cvičení ve III. trimestru a to už vedla PA a učila nás dýchat a tlačit.
A pak jsme s manželem začali někdy okolo 35tt s masáží hráze, nástřihu jsem se nevyhnula, ale byl malej a zhojilo se mi to rychle.

xsipm04
26. lis 2007

Ahoj Yamin, já osobně jsem se docela připravola, myslím, že je dobré zjistit si o porodu co nejvíce, abys věděla, do čeho jdeš a že je to krásná věc a není čeho se bát. Hráz jsem masírovala, cvičila jsem s balónkem Epi-no, pila jsem maliníkový čaj, četla jsem knížky, chodila jsem na kvalitní předporodní kurz a na cvičení, kde jsme sdílely těhotenství a přípravu na porod s ostatními maminkami. Určitě se mi to vše vyplatilo a porod byl pro mě i mého manžela krásným zážitkem (rodila jsem přirozeně, bez nástřihu a jakýchkoliv jiných poporodních zranění). Doporučuji velmi knížku Zdravé těhotenství, přirozený porod - Ingeborg Stadelmann a Jana Doležalová - Hovory s porodní bábou, kde najdeš přesné informace o tom, jak probíhá těhotenství a porod a jak se co nejlépe připravit (kdy s čím začít a tak). Přeju hodně štěstí 🙂

mikca
26. lis 2007

ahoj nijak jsem se nepřipravovala žádně cvičení apod. a porod byl v pohodě za 4 hodky hotovo u obou 🙂

kristi
26. lis 2007

hm,tak ja na kurz nechodila, caj jsem nepila, hraz nemasirovala, jen jsem tady na konovi cetla, jak to mely ostatni....a porod bych rychlovecka 3 hodky 😉

paolin
26. lis 2007

ja chodila do cviceni, ale to bylo spis o teorii nez o fyzicke priprave. hodne mi pomohly rady, co delat po porodu. pak jsme byli na kurzu o porodu i s tatinkem. aby taky neco vedel. ale ten byl u porodu tak fantasticky, ze by mohl porodni kurzy vest sam 😀
fyzicky si telo poradi samo - uz jen nosit takovou zatez je pro telo viceni. ale priroda vi, co ma delat. takze kdo jak chce. porodi se i bez nacerpanych znalosti 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru