Gelové nehty od Vietnamců. Máte zkušenosti?

sowelo26
9. srp 2009

Ahoj. Moc ráda bych si nechala udělat gelové nehtíky. Přemýšlela jsem, že bych si je nechala udělat u vietnamců v Euro nails. Nemáte, prosím, někdo zkušenost jak to tam chodí, zda to dělají dobře atd.? Moc dík předem

e.k.t
10. srp 2009

Já chodím na nehty ke kamarádce, chodím já k ní domů nebo ajede ona ke mě, nové za 350 doplnění 200, ale je o taky proto, že je to pro ni možnost setkat se s civilizací, je totiž na RD 😉
zdobí krásně, já si něco namslím a ona se to pkusí zrealizovat, nehty jsou pěkné a ještě jsem neměla ai jednou zlomený.
Chodím si tam taky pokecat, tkže fofr salon by pro mne nebyl, piluje růčo fůčo a spokojenost 😉

berenika39
10. srp 2009

fakt nejvíc bych se bála té hygieny. není to sranda, při tom pilování malá oděrka,nebo záděra, kdo ví, komu tím před tím brousila a stalo se totéž - riziko přenosu tam je... ale snad oni taky mají schválený provozovny, nevím. prostě já si představím čínu zezadu (myslím zázemí čínské nebo podobné restaurace) a je mi na nic. Špína, hnus. Vím že ne všude, ale je jich dost. A taky jim určitě na to hygienik povolení vydal, že....prostě tohle by mě na těch nehtech od vietnamek odradilo.

c_athy
4. lis 2009

Byla jsem na nehtech u vietnamců 3x, věřte mi, že už bych tam nevkročila..nikdy. jeden mi obrousil nehet a dal tu samou brusku vietnamce vedle u stolu a ta tou samou bez desinfekce brousila další. Je tam všude plno prachu. Tu roušku nemají kvůli hygieně, ale kvůli tomu, že broušenej akryl strašně smrdí. Mám zničená nehtová lůžka a budu muset čekat, tak 5 měsíců, než se to spraví. Moje nová nehtařka mi řikala, že k ní chodí holky normálně s plísní, ale ten akryl to zakryje. Nehty pod akrylem se nezlomí, protože akryl je strašně tvrdej a vsáklej do nehtu, takže radim vám..pokud chcete mít aspoň trochu zdravý nehty, běžte k normální nehtařce, která dodržuje hygienu a používá kvalitní gely 😉

eho
4. lis 2009

Nedávno jsme se o tom bavili se známýma, já mám problém sehnat pedikérku a k Vietnamcům bych nešla proto, že mám ráda soukromí, nevěřím tomu, že všichni prošli zdravotníma testama a neznám jejich přístup k hygieně. No a kamarád říkal, že v těhle provoovnách pracuje spousta ilegálů a on o tom ví svoje 😕

e.k.t
9. led 2010

ano souhlasím, nehty u vietnamců jsou rychle hotové, jeden jako druhý, ale já raději budu 2,5 hodiny kecat na manikůře a s tím že mám ošetřené nehty proti plísním, desinfikované před nanesením gelu a je to ruční práce.
kamarádka teda působí v Pardubicích a okolí, nevím přesně do kolika km je ochotná zajet, ale jezdí i do domu a je šikovná. pokud si něco vymyslím tak se snaží to realizovat 😉

konja
9. led 2010

já byla u vietnamců a naprostá spokojenost. Předtím jsem byla několikrát u různých nehtařek a vždy mě hodně brzo opadaly, ale od nich to drželo perfektně. A ta péče byla super, takhle se mejm nehtům nikde nikdo nevěnoval.

stepankaxxx
10. led 2010

Tak holky já jsem manikérka a mám kurz i na gelovky. Takže Vám můžu dát pár dobrých rad. Pokud jdete na nehty, tak si hlídejte, aby Vaše nehty byly ošetřeny protiplsňovým roztokem, všechny nehtařky to nedělají, aby ušetřili. Bruska na nehty není vhodná pro slabé a třepyvé nehty. Pokud cítíte bolest a pálení při pilování, tak byl váš nehet poškozen a neměla by jste si nechat nanášet gel, protože nehet byl pilováním tak vyslaben, že by jste si ho mohli odtrhnout s gelovým nehtem od lůžka, velmi bolestivá záležitost. Jestli se Vám na vašem nehtu objeví jaká koliv barevná změna, zažloutnutí, zhnědnutí - může se jednat o plíseň vyhledejte lékaře.
Zda-li se rozhodujete jestli akryl nebo gel. Je to jedno. Akryl je pevnější a neodštípává se. Gel vypadá přirozeněji. Ale kdo umí nehty dělat, tak vám udělá krásné akrylové i gelové a není vidět rozdílu. Gel ani akryl nehty neničí. Nehet může být zničen pilováním, ale určitě ně gelem ani akrylem.

ygreen
10. led 2010

stepanka: prosím, co je pravdy na tom že UV lampa, která se používá pro zatvrzování nehtů je škodlivá v prvním trimestru těhu?
A jak vypadá protiplísňový roztok. Mě manikérka mtřela ruce nějakým gelem a myslím že byl antibakteriální. To je ono?

monaberuska1
10. led 2010

ahojky holky tak ja nosila gelove nehticky 1 rok ted uz sem nebyla ale jak rika knobloska potrebuji si pokecat 😀 ale byla sem u dvou nehtařek jedna mi dělal akrylové a druhá gelové 🙂a moje zkušenost gelové josu o sto procent lepší 🙂 mě vyhovují více 🙂

draga
10. led 2010

já je nemám, protože bych nebyla shopná nic dělat, ale moje kamarádka začala chodit k vitnamcům a je tuze spokojená, dokonce tuhle jí vypadla pedikérka, tak to zkusila taky u vitnamky a normálně byla blahem bez sebe, prý nádhera, péče precizní a i masáž nohou po kolena...za stejnou cenu jako u té její ped. prý už bude chodit jedině k vitnamcům 😉

zanett
10. led 2010

stepanka - kdyz teda gel ani akryl nenici nehty (a nici je udajne pilovani), tak jak je mozny, ze jsem svoje nethy mela po cca 9. mesicnim noseni priserne znicene - zeslable, lamave, nedorustajici? Potodykamm, ze jsem tehdy bydlela v NL a na nehty jsem chodila normalne do nizozemskeho studia k Nizozemce (zadna vietnamska rychlovyroba). To, jak strasne moje nehty potom vypadaly a jak dlouho jsem je pak davala dohromady (6 mesicu - to fakt nekecam. 6 mesicu vypadaly opravdu priserne), to me donutilo si radeji pestovat ty svoje. Pred gelovyma jsem mela svoje hezky, po gelu totalne zniceny. Uprimne receno: ja neznam nikoho, kdo by sundal gelovy/ akrylovy a mel svoje hezky. Vsechny, co znam, tak bojovaly po sundani s katastrofalnima nehtama 😒

soanpe
10. led 2010

já chodila asi 2 roky k Vietnamce aspokojenost. Vzhledem k otmu, že jsem denně dělal s penězma a zbožím, tak vydržely. Sundal jsem je cca 3m před porodem a nechty jsem měla do porodu v pohodě. je pravda, že jsem používala výživu a každý večer vtírala kalciovou mast

martinka79
11. led 2010

zanett tak teď poznáváš já měla své nehty po 3letém sundání krásné a mám dodnes pevné. 🙂 asi jsem měla štěstí.

konja
11. led 2010

Teď si čtu jak si stěžujete na hygienu u vietnamců a teda čučím 😕 Uznávám, že se může lišit provozovna od provozovny, že všude jsou různí lidé atd., ale tam kde jsem byla já jhsem nemohla ani mrknout okem, jak to měli vymakaný a jak byla jejich práce precizní. Všude naleštíno, čisťounko a k dodržování hygieny z jejich strany nemůžu říct ani píp! Všechno předemnou dezinfikovali, otíraly mě ruce dezinfekcí, dávali výživu a že by to byla rychlotovárna? No nevím, ale 2,5h teda žádná rychlost není! A ta práce byla fakt super, co jsem si řekla to udělali a hlavně to drželo! No až e si nepokecám? Tak to zrovna mě teda nevadí, já to nemusím. Jo, mít nehtařku kamarádku, to je něco jiného, ale já nemám potřebu kecat s cizí ženštinou, kterou vidím jednou za čas ať už je to kosmetička, nehtařka či kadeřnice. Nejsem prostě ta povaha která přijde, sedne a hned si povídá, takže mě tohle u vietnamců vůbec nevadí. Já jsem tam fakt max. spokojená, ale jak jsem psala na začátku, asi záleží na provozovně (ale tak to je i u české nehtařky, holky ruku na srdce, ale je! Taky nevíte co ona je zač, zda je zdravá a zda fakt všechno čistí tak jak má, česká nehtařka prostě není záruka stejně jako ta vietnamská, jedinou zárukou je osobní zkušenost a vlastní spokojenost 😉 )

beata.n
11. led 2010

Zanett já měla nehty dva roky zpět a když jsem je na začátku těhu sundala,žádný jsem zničený neměla 😉 v rodině máme hezký svoje nehty,jen kyž si je nechám dorůst delší tak se mi zlomí,proto jsem zase zpět u gelových nehtíků asi opravdu záleží jak ti je spilovali při dávání gelu,jinak si to neumím vysvětlit

jeudi
11. led 2010

dobrá zkušenost drží jako blázen..a za pár kč.ale když sem si je chtěla sama sundat tak by mi to bejvalo slezlo i z nechtama 😅

soanpe
11. led 2010

konja
souhlas 😉 u českých nehtařek se po 4.-5. návtěvě stává to, že začnou práci flákat a za týden se mi nehty odlepovaly 😝
u vietnamských se mi to nestalo a v Pze dávaj záruku,když se ti do týdne s noma něco stane,tak oprava je zdarma 😎

sisstin
11. led 2010

tak já chodila ke své 6let co 3týdny, takže to bylo pomalu už přátelství 😀 k vietnamcům bych nešla ani zadarmo..tady je to otřes, špína, hnus...odpadává to..a hlavně jim to rozežírá nehty...běžně k mojí manikérce chodily ženský od nich, ty jejich nehty jim sundala..a nezůstalo jim tam nic 😲 rozežraný lůžka do krve..fuj 🤐

sisstin
11. led 2010

dneska jdu k nové nehtařce, tak jsem zvědavá 😀

stepankaxxx
11. led 2010

ygreen- o vlivu UV lampy na těhotenství nic nevím a nikdy jsem o tom neslyšela. Nevím jak by UV záření mohlo škodit, je to jako sluníčko, takže myslím, že to neuškodí. Jsou různé roztoky proti plísním, antibakterílní gel nebo dezinfekce by měly být ošetřeny celé ruce a jiným dezinfekčním prostředkem i nástroje včetně pilníků. Protiplísňový roztok se nanáší před nalepením typu a po druhé po spilování nehtu před nanášením gelu. Nanáší se štětečkem přímo na nehet.
Zanett- před každým nanášením gelu, akrylu, lepení nehtů, se nehet zbrušuje z vrchu, záleží na nehtařce jak moc nehet spiluje. Stačí jemně zdrsnit povrch nehtu. Není třeba vypilovat několik vrstev nehtu. Přírodní nehty by po sundání a odrostu nehtu co byl pod umělým nehtem, měli být stejné jako před umělými nehty. Pokud si měla nehty zničené déle jak tři měsíce, což může poškozený neheh odrůstat, tak Ti nejspíš porušila pilováním nehtové lůžko a tím Ti mohli nějaký čas nehty hůř růst a být třepivé. Po nějaké době by se to mělo ustálit. Ale jako se postupem času mění kvalita vlsů, tak může i kvalita nehtů. Držením diet, tím nedostatečnou výživou a těhotenstvím, kojením, se může kvalita nehtu může zhoršit.
Nejsem lékařka, ale co se týká nehtů o to se zajímám, takže i něco málo vím. Ještě k růstu nehtů ovlivňuje ho spousta činitelů- dostatek vitamínu A, biotinu, některých aminokyselin, dědičné faktory a především zdravotní stav a i ta výživa.

aliiice
12. led 2010

ahoj, mužete mi doporučit nějakou šikovnou vietnamku v praze? od českých nehtařek, dokonce i mé sestry, mi prostě nehty nedrží, ani acryl ani gel. chtěla bych zkusit ještě poslední možnost, jestli mám opravdu nenormální nehty 🙂 děkuji moc!

kristi
4. bře 2010

ahoj, mam je od vcera a jsou teda krasny, za 300 cely novy, ja jsem moc spokojena. Svoje si kousu a tyhle vypadaji jak z jineho sveta 🙂

eveluska
4. bře 2010

taky se pridavam k zastancum vietnamcu 🙂 chodim asi rok - mam vybranou jednu moc sikovnou holcinu, neni to zadna rychlovyroba, kde by kazdej delal neco jinyho, hygiena prvotridni (kdyz srovnam normalni cesky pedikerky a manikerky s nima, tak to je fakt nebe a dudy - lepsi jsou vietnamky, vsecicko dezinfikujou, novy pilniky, hodne prave delaj rucne a ne jenom bruskama...), mam gel a nekdy je necham i 5 tydnu a neodlamujou se a moje nehty, co mi odrustaj, jsou mnohem hezci a rovnejsi nez driv... 🙂
jednou jsem mela akryl a ten nedoporucuju - je trvdej, nevypada tak hezky a je driv videt, ze to odrusta...

matka131
16. bře 2010

ahojte tu je matka chcem sa spytat kurz na nechty nemam, ale ked spravim nechty vydrzia 2 tyzdne a zlezu dolu vcom moze byt chyba : moze to byt ze je stary akryl 6 rokov ci od typov alebo lepidla prosim poradte kde moze byt chyba .Lebo ja som si dala ten isty akryl na svoje kratke a mne drzi

xchatrinka
28. čer 2010

Ahoj, tak s nehtama od Vietnamcu jsem spokojená, sice po dvou a pul tydnech se mi zacinaji delat pukliny a uz chteji opravit, ale od nehtarek mi to vetsinou v tu dobu uz odpadalo.. mam jen jediny problem, jsem z Havířova a tady to je docela drahé za zakladní francii chtěli 420kč + zdobení 15kč jeden nehet a za kaminek chteli 10kč za jeden, takze si myslim ze dost prehnane.. proto se chci zeptat zda tady neni nekdo z Ostravy a chodi k nim na gelovky, slysela jsem ze nekde v ostrave maji i studentske akce atd.. dekuji moc za rady..

ruzenkas
29. čer 2010

@c_athy Ahoj, já mám taky podobnou zkušenost. Nechala jsem si udělat nehty u Vietnamců loni v dubnu a do svatby (8. 8.) pak měla nehtařka co dělat, aby mi dala nehty trochu do pořádku. Nejen, že jsem měla nehty jako polena (mám široké nehty a vůbec mi je nezpilovali), ale za týden jsem je měla žluté, jako kdybych kouřila 20 cigaret za den a to jsem nekuřačka. Také se mi nehty odchlíply od mých nehtů, takže jsem musela párátkem vyďoubávat špínu, abych ještě něco nechytla. Já jsem rozhodně spokojená nebyla a cenově jsem zaplatila víc, než kdybych šla k mé nehtařce, kterou jsem si následně našla. O plísni od Vietnamců mi také říkala...

lidka111
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bertica.h
14. bře 2011

pridávam svoju skusenost.
dala som si v osobotu spravit gelové nechty u vientamcov a dnes som ich rovno nahlásila na hygiene. 😠
neskutočný humus,špina,bohužial som sa neskoro spamatovala,takže sa s tým nedá nič robitvyložene nedoporučujem..len sa modlím,aby som tam nič nechytila.

volala som teraz 5 nechtárkam,čo s tým,chcem si to dat dolu,pretože je to otrasné,ale nedá sa..jedine spilovávat postupne sama doma.
takže už nikdy viac,nechám si to odrást a za 2týždne objednám normálnej nechtárke.
z vlastnej skusenosti nedoporučujem..radšej žiadne gelovky ako od vitnamcov 😢

romcovaklarka
20. bře 2011

Já na ně chodím už asi rok a nemám žádné výhrady, kromě toho, že je s nimi někdy těžká domluva 😅 Ale možná jenom nejsem náchylná.

matusaci
Odpověď byla odstraněná
Zobraz