Genitální opar. Jak se ho co nejdřív zbavit?

eimmy
17. srp 2010

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat zda některá nemáte "zkušenosti" s genitálním oparem. Udělal se mi a jsem z toho vyřízená ☹ . Byla jsem teď nemocná ( teploty ) tak prý to může být tím .... nemáte některá recept jak se toho co nejdříve zbavit???? díky moc

draczech
17. srp 2010

@eimmy zkus mastičku herpesin - je tam sice napsáno, že není určená na genitálie, ale doporučil mi jí sám dr. Jednou při akutním pásovém oparu a když jsem pak cítila asi po půl roce svědění a objevoval se náznak oparů, hned jsem ji koupila, mazala a do 2-3 dnů po oparu ani stopy! Je to taková malá mastička a stojí okoro 100,-Kč. 😉 http://www.apatykarka.cz/herpesin-krem-5-5g-5-g

w_h
17. srp 2010

vectavir masticka je taky dobra, lip se maze
jinak to chce spis posilovat imunitu, muze se klidne stat, ze se opar objevi kazdy mesic, je to svinstvo, kteryho se neda zbavit navzdy
hodne trpelivosti

martankas
22. srp 2010

Ahoj,měla jsem s tím také asi dvakrát problémy. Mastička určitě pomohla,ale pokaždé mi doktorka předepsala i antibiotika. Teď naštěstí mám už 3 roky klid. ..Ale jak mi bylo řečeno,ten vir už v sobě budeme mít pořád, takže se může kdykoliv znova objevit ☹
Být tebou asi bych také přece jen zašla k doktorovi( gynekologovi), opary zrovna na tom místě nejsou sranda...

jeudi
23. srp 2010

ano taky uz jsem ho mela muze to byt z cehokoliv ,ze stresu z horecek atd stejne jako opar na rtu.a stejne tak uz k tomu budes nachylna a kdykoliv pri nakem stresovem vypeti ci horecce se ti muze vratit.dojdi si na gyndu ..me napsala herpesin ..a ulevilo se mi protoze je to fakt neprijemny a bolestivy.

zzzzuuuuzzzziiii
23. srp 2010

Ahoj holky, ja jsem brala vectavir a mazala se zoviraxem... intimni mista je dobry prubezne mazat i detskym pudrem, ono to vysusuje puchyrky a lepe se to hoji... urcite vitaminy B - klidne jedno plato najednou a potom postupne. A hlavne odpocivat!!! Mela jsem ho je to 2 roky v zime a 14 dni jsem s tim lezela. Moc bolelo ☹

anonymnidotaz123
8. srp 2016

Ahoj holky, já řeším problém s oparem už po několikáté, letos se mi objevil tak před 14 dny to mi doktorka řekla at si koupím Herpesin poprvé zabral hned a druhý den už tam opar nebyl, teď jsem to mazala a zmizel asi po 3-5dnech, ted se mi objevil znovu mažu to už asi týden a pořád mě to svědí a myslím že tam ještě opar je, tak jestli to mám dál mazat tím herpesinem nebo zkusit druhou mastičku? Popřípadě jestli je třeba ještě nějaká radikálnější metoda jak se toho zbavit. Tak jestli mi můžete poradit jestli používáte třeba mýdlo na speciální intimní hygienu nebo jaké máte ručníky a jak vlastně postupujete když si to mažete aby se tam nedostali bakterie a hojení se urychlilo? O víkendu jedeme k vodě a chtěla bych se i koupit a pak další týden budem taky u vody tak nechci chcípat v těch vedrech u vody. 🤐

hejsa
9. srp 2016

Nemám zkušenost přímo já,ale vím z literatury,že to je opar - a jeho virus žije v Tobě už napořád.Takže každý měsíc při menses nebo při chřipce,viroze - prostě při oslabení organismu - ,vyleze,...mastičky shora psané jistě mohou pomoci. 😕Jinak u gyndaře jsou různé tiskoviny,kde jsou popsané různé neduhy...vzít domů=počíst...

hejsa
9. srp 2016

@anonymnidotaz123 tak s tímhle nepomohu...musí některá holka,co měla opar... 😕

anonymnidotaz123
10. srp 2016

Objevil se po 3 letech a nemocná jsem každý rok tak furt nějak stejně třeba 3x mám v roce chřipku a menzes každý měsíc a nikdy se mi to předtím nestalo. jestli je to ted třeba tou změnou počasí že se mi oslabila imunita to nevím no, a spíš bych potřebovala radu od někoho kdo na ty opary trpní a měl podobnej problém, že se to objevilo po několika letech , v literatuře si to umím taky vyhledat co to je ale hlavně vim co to je když s tím žiju 😖

hejsa
11. srp 2016

@anonymnidotaz123 naprosto rozumím - potřebuješ praktickou pomoc! Tak holky - pomozte!!!!!!

anonymnidotaz123
12. srp 2016

@hejsa jj zkoušim další možnosti než jen od doktorky.

alexiee25
8. pro 2016

ahooj, je mi 20 let a minulý pátek se mi udělal první gen. opar. Nejdřív jsem nevěděla, co to je, tak jsem to drbala a po 2 dnech se to rozlezlo a udělalo se jich víc. Jelikož jsem pryč na škole, nemohla jsem zajít na gyndu a taky jsem dostala menstruaci, takže je to docela složitý to léčit. Zkoušela jsem obklady z heřmánku a možná se to lepší, ale nevím jak dlouho to ještě budu mít.Prosím, nevíte čím zastavit šíření oparu? když se mi ty první léčí, dnes se mi objevuje nový, sem už z otho zoufalá, našla jsem doma zinkovou mast, mohlu ji použít? děkuji za radu

anonymnidotaz123
9. pro 2016

Ahoj nejlepší řešení jít přesně na gyndu aby ti napsala přesně to co potřebuješ. Bohužel si to asi chytla při nechráněném pohlavním styku :( v tomto případě se ti může objevit i někdy v příštích letech.

Nebo nejlepší co si na to můžeš koupit je zovirax nebo herpesin a mazat, 3-5x denně by to mělo stačit, používat čísté ručníky a pořádně si mít ruce a nemít pohlavní styk a hlavně nějaké vitamíny na zvýšení imunity.
http://www.anamneza.cz/nemoc/Genitalni-herpes-G...

malinkaelinka
10. pro 2016

Mojí kamarádce se udělal genitální opar a dost trpěla, rozjelo se jí to až na zadeček...chodila přímo k dermatoveneroložce (kurna, snad se to takhle píše), a ta jí pomohla se toho jednou pro vždy zbavit, ale především jí pomohla psychicky...kamarádka měla pocit, že je to ostuda, styděla se...a ta špatná psychika celý hojící proces jen zhoršovala...a tady ta lékařka se denně setká s takovými věcmi, že nějaký opar je pro ní naprosto běžná věc. Z léčby co vím, tak brala konské dávky vitamínu B, měla antivirotické mastičky a musela dost posilovat imunitu celkově. Tady za sebe můžu doporučit lichořeřišnici, která dost zvyšuje odolnost organismu...držím pěsti...a hlavně pozor, je to šíleně nakažlivé !!!! žádný bazén, sauna, mít svůj ručník, bavlněné prádlo a klidně ho vyvařovat atd....

anonymnidotaz123
10. pro 2016

Jak šílené nakažlivý? Přenáší se to pohlavním stykem ne jinak... můžu se zeptat jak jednou provždy když já to měla v jednom roce a pak se to objevilo po 3 letech? Spíš může bejt ráda že se jí to znovu neobjeví po pár dnech. Ale je to nesmysl protože ten vir který tyto choroby bohužel zpusobuje budeme mít do konce svého života nosit ve svém tele a po snizeni imunity je riziko vrácení. Bohužel
Dermatolog se zabývá koznim onemocněním, s tímhle je nejlepší jít za gynegologem. Na kožní ti těžko řekne jestli se to rozšířilo dovnitř... Takovej nesmysl proboha

malinkaelinka
10. pro 2016

Ano nakažlivý, nemusí dojít ke styku, stačí dotyk ruky na ten opar a pak se dotknout sebe např....apod....a nemluvila jsem jsem o dermatologovi, ale o dermatovenerologovi...tj. člověk specializující se na pohl. choroby...

alexiee25
11. pro 2016

a můžu Herpesin použít? Dočetla jsem se, že by se neměl používat na pochvu..mažu zinkovou mastí a dělám si heřmánkový obklady a nějké mi zmizely..ale je to hrozná otrava, jsem do toho nachlazená :/ jinak děkuji za radu

alexiee25
12. pro 2016

dnes sem si koupila Herpesin, protože jsem začala zase cítit svědení a první náznak o další opar, takže snad sem to zavčas zaléčila, ale nevím, jestli má cenu mazat už ty co mám dlouho, pomůže na to Herpesin? popřípadě, co k tomu, aby se to rychleji zaléčilo?

anonymnidotaz123
13. pro 2016

kdyby ti ta první mastička nepomohla, tak místo toho zkus zovirax. zinkovou mastí bych to nemazala ta není na opary..
jinak potom lékařskou pomoc. rozhodně to nemaž dvěma a více mastičkama na jednou protože pak nebude působit ani jedna.

macanasa
28. čer 2017

Ahoj,prosím poradí mi někdo,jak se nejrychleji zbavit genitálního oparu😢
Stále se mi vrací a mast Fucidin se zdá že nepomáhá.Pokaždé beru prášky Herpesin 400 a mast Fudicin.Vrací se mi to snad každý druhý měsíc😢🙏

anonymnidotaz123
29. čer 2017

Ahoj, Fucidin ti na to ani nepomůže protože je na bakteriální viry a opar je virovej, takže to ani nepoužívej právě z toho důvodu se ti to možná pořád vrací. Nejlepší by bylo aby si si zašla k doktorce a ta ti řekne nejlíp co a jak, jinak si kup Hepresin ten je přímo na opary jako mastičku. A rozhodně si kup vitamíny na posílení imunity, opary se tvoří když je oslabená imunita a je to takový signál že je v těle nějaký vir..

kristy99
5. čer 2018

Zdravím, v pátek se mi udelal první genitální opar...byla jsem u gynekologa, který mi předepsal prášky herpesin a betadine vodicku a rekl, ze to mám ředit s vodou v určitém množství a vetrat, nejlépe ležet nahata s roztazenymi nohami...dělám to druhy den a nevidím skoro žádné změny... podle toho co tady čtu se chci zeptat, zda mate zkušenost s betadine vodickou a zda je lepši řešení herpesin masticku???? Předem moc děkuji za radu

pavca1982
5. čer 2018

Zkušenost u sebe nemám, ale jsem sestra na urologii.Chce to mazat Herpesinem několikrát za den.Trvá to tak týden než to zaschne a udělají se stroupky.Bohužel se to dost často vrací, hlavně při nějakém oslabení.Virus je v těle už napořád.Chce to podpořit imunitu.Pravděpodobně došlo k nákaze od nějakého partnera(třeba i dřív).

smajlinka
5. čer 2018

Mě doktor kdysi dal nějaký antivirotika a hlavně Jarishuv roztok, dávala jsem ho několikrát denně na vložku, tu přiložila na postižená místa a nechala delší dobu působit. Opar velmi rychle ustoupil a už se naštěstí nevrátil. Roztok je možno koupit v lékárně bez předpisu.

yvarp
6. čer 2018

Mě kromě herpesinu pomáhá natírat propolisem, taky se mi to dělá při oslabení organismu, naposled po porodu, to byla lahůdka 😁

miunkacardova
18. kvě 2019

Ahoj holky 😔 trápí mě to taky už to trvá rok !!! Mám to každý měsíc , teď to mám cely měsíc měla sem klid týden a teď ho zase mám a to už po druhé takže sem měla klid od toho měsíce jen tyden před týdnem sem ho měla 4 dny sem měla klid a teď zvonu ! Už nemůžu dal nevím co mám dělat , léčim se zoviraxem 3 tabletky dene ! Ale ani to už nezabírá ja si nevím rady už ! Mazu to proste vše jak mám a furt mě potkává , co se tyče mé imunity ta je v pohodě teď jdu i ve středu na vytržení mandly .. proto ze to mě taky trápí cely rok mám do toho i afty !!! Tak ze nemůžu ani jist mám je každý týden !! Můžete mi někdo poradit sem zoufalá ! Děkuji

siberian
30. čer 2019

@miunkacardova ahoj, sice už je dost dlouho co jsi psala, ale podle toho co píšeš imunitu v pořádku nemáš. Jak píšeš...rok trpíš na mandle (když je imunita v pořádku, mandle vychytají velkou většinu organismů, které v těle nemají co dělat) a zároveň rok trpíš na opary. Imunita v háji, proto ty opary 😉 Jinak na opary je dobré doplňovat vit B, dále je vědecky dokázané a hlavně i lidmi trpícími na opary, že L-lysine je v boji proti oparům velmi účinný, protože snižuje vstřebávání argininu (ten je zase super "potrava" pro herpes virus a snadněji propukne), takže preventivně užívat L-lysine a pak omezit potraviny bohaté na arginin (ořechy, některé obiloviny, čokoláda, fittnes potravinové doplňky). A pak hlavně dát dohromady imunitu,nejlépe přírodními probiotiky ne těmi z lékárny...chce to trochu pohledat se strýčkem Googlem 🙂

cilina
8. lis 2019

Mě pomáhá kalciová mast, tedy pokud to, co se mi občas dělá u hráze, je opar. Ale zmizí to za 3-4 dny po té mastičce.
Na imunitu beru od podzimu přes zimu hlívu v kapslích. Celkem s dobrým výsledkem 🙂.

ludacris1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
endista
10. črc 2021

@cilina Mě konečně zabral zasyp se sírou Sulfothion od Alpy :palec: nejdriv namazu genisanem od Karel hádek a pak zasyp aby držel na kůži. Nic jiného mi tak rychle nepomohlo a to jsem zkoušela lecos a za dva dny je pryč! Hlavně imunitu posílit no. Doufám ze to někomu taky tak zabere jako mě. Hodně štěstí :mavam: