Global juice feast - džusová očista

macik
10. únor 2009

Ahoj všichni, ráda bych našla několik parťaček, které by se se mnou letos zúčastnily velkého džusování. Chtěla jsem to udělat i loni, ale jak je známo ve dvou (a více) se to lépe táhne a tak doufám, že když v tom bude někdo se mnou, tak to nevzdám.

O co se jedná?- Po dobu 92 dnů se pijí pouze čerstvě vymačkané džusy z ovoce a zeleniny popř. bylin a trav (kopřiva, pampeliška a další). Je to obdoba džusových půstů, tam je ale cíle minimum přijatého džusu denně. U feastu je to naopak, pijou se velká množství, aby se pokryly energetické potřeby těla a aby člověk mohl vykonávat běžné denní činnosti.

Proč? - Cílem je očistit tělo od toxinů, zoptimalizovat činnost mnoha orgánů, doslova se nabít energií a zlepšit si zdraví. Je to dobré také pro ty, co mají problémy s váhou, především proto, že si mohou prožít ten pocit, kdy se nepřejídají a přesto se cítí nasycení. Já osobně do toho chci jít také kvůli plánovanému těhotenství, myslím si, že si mimi zaslouží přijít do "čistého domečku".

Dopředu také vím, že toto téma není pro každého přijatelné, já mám o těchto věcech hodně načteno a nepotřebuju, aby mě někdo přesvědčoval, že je to hazard ze zdravím a pod. Nemyslím si to a příspěvky lidí, kteří o tom nic neví, mě nepřesvědčí. Pokud je vám tedy tento systém očisty a stravy z jakéhokoliv důvodu nesympatický, pak si o tom popovídejte na jiné diskuzi, ale ne zde, prosím. Předem moc děkuji za to, že ctíte heslo "žít a nechat žít".

Takže, kdo do toho se mnou půjde? alespoň na část období? (začíná to začátkem března a trvá do června)-můžeme pak udělat statistiku snažilek-kdo se jak dlouho snažil před a po 😀

listicka77
7. bře 2009

tak si tak říkám, proč my juicujeme všechny najednou? bychom se měli jako support pro macika štafetově střídat. 😀 😵

s.arik
7. bře 2009

maciku, jsem šťastná 😵 ján ti to vynahradím už na srazu, dovleču více ovoce 😎 akorát mám takové obavy, že my to s Miri sežerem na místě 😠

listicka77
7. bře 2009

sari, ty hodláš na srazíku JÍST? já teda (asi) budu jen juicovat. 😵 (a slintat nad omegou)

tannawe
7. bře 2009

Na sraze byste měly globálně podpořít Macika 😵 a jen píííít juice!!!

macik
autor
7. bře 2009

šari-minule tu po vás zůstaly takové zásoby, že jsem půlku musela odvézt k tchánovcům, aby to neshnilo..

macik
autor
7. bře 2009

právě jsem dala rajčata s řapíkatým....moc dobrý, ale legrační barva

s.arik
7. bře 2009

jasněže budu na srazu jen pít, a Miri taky 😀

a minule jsem dovlekla cca tolik jídla, co s Miri sníme za dva dny. jenže jsem nemohla vědět, že tam bude mít macik tak megalomanské občerstvení, že se z mého nákupu sní jen balení polníčku 😉 proto toho zbylo "hodně" - ale maciku, toto s Miri fakt dáme za dva dny, já bych se s příbuznými nedělila 😀

jajinak
7. bře 2009

Já mám z kila mrkve 0,5l šťávy.Kdybych měla lepší odšťavňovač,bylo by určitě víc,neboť ten můj už nechává trochu mokrou dužinu,jak jsem psala.Ale taky záleží na mrkvi,že jo.

Jinak jsem odpoledne ještě odšťavila červenou řepu,děti i mhd si dali taky a teď piju mrkev+celer.Celkem za den 3l včetně vody,kterou jsem to ředila.Jinak za celej den nic,ani čaj.Zítra ráno určitě odšťavím zase pomeranče a pak mandarinky,ty nejsou moc dobrý vcelku a mají hrozně tvrdou slupku,ale šťávy mají hodně a je výborná 😵, mhd i kluci už si o to řekli a pak uvidim,jak budu mít chuť pokračovat.Ale mám tu ještě 2 pomela,co jsem kupovala v akci a mám na ně velkou chuť.

macik
autor
7. bře 2009

jajinak, já včera pomelo vyloupala ze všech obalů a strčila do normálního odšťavňovače a teklo hafoo šťávy...fakt 😅

jajinak
7. bře 2009

No,jenže pro mě je škoda pomelo odšťavit,mnohem radši si ho vychutnám vcelku 😵 Ale věřim,že šťáva musí být taky dobrá.

listicka77
7. bře 2009

jaji, tak tos asi měla nějakou dost suchou mrkev. z té mojí se pod odtečení šťávy dal odpad ždímat rukou, tož tedy žádné "trochu mokré".

vypito půl litru mrkve. ještě tu mám půl kila (2 ks - jsou velké) bio pomerančů, ale možná už to nechám na zítra. mám hlad. 😝

listicka77
7. bře 2009

maci, už jsi se ptala ségry na ten HJ? Prosíííím... A psala jsem dotaz na odšťavňovače.cz, jak je to s tím testováním Wildcatu. 😵

macik
autor
8. bře 2009

lišti, když jim neřekneš, žes uvažovala o omeze, tak ti ho určitě vychválí 😀

od včerejška úbytek váhy 1,9, to je fajn, i když je to jen voda, ale proč bych měla být zavodněná a vypadat blbě, že jo....ráno vypit půl litr šťávy-kiwi, jabka, mandarinky-trochu kyselé a mám hlad, jdu si dát teplý čaj...

macik
autor
8. bře 2009

volala jsem ségře, ale nebere mi to, tak musím počkat, až se milostivá ozve

listicka77
8. bře 2009

maci, no já jim trubka napsala, že mě zajímá zvláště srovnání s omegou... 🙄

jajinak
8. bře 2009

Dneska ráno jsem odšťavila pomeranče,dopoledne mandarinky,vpoledne jablka,odpoledne celer+mrkev,pak červ. řepu a teď si ještě odšťavim mrkev.Měla jsem bio mrkev i nebio mrkev,schválně jsem to odšťavila zvlášť,ale rozdíl jsem fakt nepoznala.Zítra už nedžusuju,2 šťávové dny mi stačí.Něco se určitě vyčistilo.

listicka77
8. bře 2009

jaji, tak nevím. já kupuju už asi dva roky nebo dýl jenom bio mrkev a když jsem si v mezičase jednou nebo dvakrát z nouze koupila obyč, tak mi přišla fakt hnusná, taková jakoby pálivá nebo co. a říkal mi stejné pocity i kamarád. ale možná je u vás i nebio dobrá. někdy mám pocit, jak kdybys žila v jiném světě - dobré kokosy, dobrá pomela, dobrá mrkev... 😀

jajinak
8. bře 2009

No Lišti,asi mám na to štěstí 🙂 Ty jsi dneska taky ještě šťavila nebo jen včera?

macik
autor
8. bře 2009

tak lišti, HJ ségra nechce, je ti tudíž k dispozici...až ho najdu 😀 ...jinak já dneska byla v sauně, abych umocnila detox, bylo to super-třikrát 15 minut v 90 stupních, ledový bazének a nakonec pára..uááá, cítím se výborně...akorát jsem moc nebyla doma, tak jsem neměla čas šťavit a teď piju teprve třetí půllitr šťávy...těsně po sauně jsem dama směsku ředkev a řapíkatý a byl to teda brutus-pálil mě žaludek a bylo mi chvíli zle....pak jsem hodila rajčata a to už se sklidnilo....uff

listicka77
8. bře 2009

jaji, nene, při tom kojení si víc než den nedám. 🙂 ale třeba se k macikovi zas někdy připojím. 🙂

maci, tak fajn, zkus ho prosím najít do srazíku, elegantně se tím vyřeší doprava. saunu bych si dala taky, sním o tom půl zimy. ale nějak mám furt pocit, že nemůžu mámu s hlídáním zatěžovat nějak moc, tak to využívám spíš kvůli práci. teď to ale trochu polevilo, tak bych mohla třeba dát...

macik
autor
9. bře 2009

tak na dnešek opět kilový úbytek, to se mi zatím líbí, i když tuším, že přijde i stagnace.....snídaně džus ze sedmi mandarinek, mňam.... 🙂

macik
autor
9. bře 2009

teď jsem vyšťavila 2 větší mrkve, 4 stonky řapíkatého a tři malé petržele a bylo to lahodné...ta petržel tomu dala strašně příjemnou chuť.. 😵 ..byly toho necelé 3 dl

s.arik
9. bře 2009

děláte mi chutě 😅 těším sestrašně moc na čerstvou mrkvovou šťávu, já ji měla jen tak dvakrát v životěa vždycky jen horko těžko pár polévkových lžic 🙂

macik
autor
9. bře 2009

šarik, tak to bude snadný tě pohostit 🙂

listicka77
10. bře 2009

maci, odepsali mi juiceři, že omegu X wildcat ještě netestovali, ale že se do konce týdne pokusí a dají pak vědět, tož jsem zvědaváááá. 🙂

macik
autor
10. bře 2009

že bych se nechala nablbnout zbytečně? a to tu ta omega ještě není 😢

s.arik
10. bře 2009

maciku, kdy měla přijít? a je už na cestě?

macik
autor
10. bře 2009

no objednala jsem minulé úterý a psali, že pošlou obratem...zatím nic, asi jim napíšu.....jinak budu objednávat nějaké knihy přímo od angely stokes-píšu si s ní...chtěla bys něco z následujících?

Raw Success’ by Matt Monarch - £10
>> ‘Raw Spirit’ by Matt Monarch - £8
>> ‘How to Go Raw for Weight Loss’ by Angela Stokes - £5
>> ‘Revealing the Physical Changes’ by Angela Stokes - £5
>> ‘A Juice Feaster’s Handbook’ by Angela Stokes - £5
>> DVDs of Mr. Monarch speaking at Ecopolitan - £5
>> 'Become Younger' by Norman Walker - £5
>> 'Fresh Fruit and Vegetable Juices' by Norman Walker - £5
>> ‘Water Can Undermine Your Health’ by Norman Walker – £5
>> ‘Raw Family’ by the Boutenkos – £7
>> ‘Absolutely Abeba’s Edible Treats’ raw cracker recipe book - £5
>> 'Raw Foods for Busy People' Book - £8
>> 'Green Magic: Raw Foods for Busy People 2' Book - £9
>> ‘Raw Food Made Easy’ by Jennifer Cornbleet – £12
>> ‘Ani’s Raw Food Kitchen’ by Ani Phyo – £12
>> ‘Raw Organic Cuisine in Ten Minutes’ DVD – Bryan Au – £10
>> ‘Sprout Garden’ by Mark M. Braunstein – £9
>> 'Raw Greek' by Gina Panayi - £10
>> 'Fresh' by Sergei and Valya Boutenko - £12
>> 'Raw Soul' recipe book - £10
>> 'Detox Delights' by Shazzie - £5
>> Nut Milk Bags - £6 each
>>

s.arik
10. bře 2009

😔 já bych anglicky nepřečetla ani článek na netu 😔

a upřímně, ani mi to zas tak neva 😎 snad už přibližně vím, co je ideál, jenom bojuju s vlastní mlsotou.

a Syrová strava od Kenton mi moc nepomáhá, omlouvá mé hříchy tvrzením, že nemusí být 100% raw, stačí když je nad 75% 😝

macik
autor
10. bře 2009

šari a proč to prostě pro tuto chvíli neakceptuješ? zdravotní problémy nemáš, tak co...