Global juice feast - džusová očista

macik
10. únor 2009

Ahoj všichni, ráda bych našla několik parťaček, které by se se mnou letos zúčastnily velkého džusování. Chtěla jsem to udělat i loni, ale jak je známo ve dvou (a více) se to lépe táhne a tak doufám, že když v tom bude někdo se mnou, tak to nevzdám.

O co se jedná?- Po dobu 92 dnů se pijí pouze čerstvě vymačkané džusy z ovoce a zeleniny popř. bylin a trav (kopřiva, pampeliška a další). Je to obdoba džusových půstů, tam je ale cíle minimum přijatého džusu denně. U feastu je to naopak, pijou se velká množství, aby se pokryly energetické potřeby těla a aby člověk mohl vykonávat běžné denní činnosti.

Proč? - Cílem je očistit tělo od toxinů, zoptimalizovat činnost mnoha orgánů, doslova se nabít energií a zlepšit si zdraví. Je to dobré také pro ty, co mají problémy s váhou, především proto, že si mohou prožít ten pocit, kdy se nepřejídají a přesto se cítí nasycení. Já osobně do toho chci jít také kvůli plánovanému těhotenství, myslím si, že si mimi zaslouží přijít do "čistého domečku".

Dopředu také vím, že toto téma není pro každého přijatelné, já mám o těchto věcech hodně načteno a nepotřebuju, aby mě někdo přesvědčoval, že je to hazard ze zdravím a pod. Nemyslím si to a příspěvky lidí, kteří o tom nic neví, mě nepřesvědčí. Pokud je vám tedy tento systém očisty a stravy z jakéhokoliv důvodu nesympatický, pak si o tom popovídejte na jiné diskuzi, ale ne zde, prosím. Předem moc děkuji za to, že ctíte heslo "žít a nechat žít".

Takže, kdo do toho se mnou půjde? alespoň na část období? (začíná to začátkem března a trvá do června)-můžeme pak udělat statistiku snažilek-kdo se jak dlouho snažil před a po 😀

mari2
17. únor 2009

MP to taky chutnalo (ty jahody tomu dali nejvic), ale o tom spenate jsem se radeji moc nerozsirovala 😀

macik
autor
17. únor 2009

já to taky neřkám 🙂 ...jsem jednou řekla, že je tam kivi (a taky bylo, ale jen jedno) a od té doby si to chlapi vysvětlují tím..

mari2
17. únor 2009

nejvic> nejvic chuti
jinak ja jsem ze sebe udelala blbou, ze si nepamatuju jak se to jmenuje spanelsky 🙂

mari2
17. únor 2009

Jeste jsem se chtela zeptat -muzu si to udelat dopredu (a vzit do prace)? A vcem to kdyz tak uchovavat?

macik
autor
17. únor 2009

no, to já taky furt řeším....asii prozatím budu používat petky a časem snad najdu něco lepšího

mari2
17. únor 2009

no krome petky me napadla termoska, ale to je asi blbost...nebo neco sklenenyho...ale kdo by se s tim tahal

listicka77
18. únor 2009

Mari: Termoska asi není úplná blbost. Ale raději ta se skleněným vnitřkem a plastovým vnějškem (přesně ty, co nemám ráda, protože bych se bála, že se to rozbije) a ne nerez. Jenže to je asi malý, žejo, člověk toho džusu dává hodně...

jste mě teda namotaly s těma smoothies 😀 ráno tu skoro nic nebylo, tak jen 2 banány + polníček. bylo to trochu moc cítit tím polníčkem, ale jináč dobrý a i malá ochotně otvírala pusinku a snědla snad deci!

mari2
18. únor 2009

No, prave mam k dispozici taky nerez termosku - meli jsme i tu sklenenou, ale rozbila se velice rychle :-/

listicka77
19. únor 2009

maci, jestli jsi ještě neobjednala tu omegu, tak kukni sem https://www.freshjuice.cz/ceniky.html (stejně je strašný, o kolik je to dražší než v USA ☹)

macik
autor
19. únor 2009

lišti, juknu na to, na velkým komplu mi nejede myš, tak až se přesunu nahoru na noťas....zatím jsem nic neobjednala, ještě nemám prašule...

macik
autor
20. únor 2009

právě si tady ucucávám smoothie z rozmixovaného špenátu, do toho celé úžasné šťavnaté mango a lžičku prášku macca od Lifefoodu-mňam 😀

macik
autor
21. únor 2009

dneska na snídani jsme měli smoothie opět ze špenátu, aby nebyla nuda...pak dva banány, asi sedm kousků žlutých kiwi a šťáva ze tří mandarinek a bylo to úža......i manža se voblizoval....tannawe, kde se touláš, bez tebe je tady smutno 🙂

byyz
21. únor 2009

holky, přečetla jsem jen úvodní příspěvek a mám dotaz - proč odšťavněný ovoce? teda abyste to pochopily - manžel mi dělá "džusy" tak, že prostě rozkrájí celý ovoce/zeleninu (citrusy bez šlupky) a rozšlehá to ponorným mixérem, když to chci pít, musím přidat trochu vody, ale jinak je to super
přijde mi, že odšťavněním přijdo o to nejlepší

gedren
21. únor 2009

Pipky, zavidim - zrovna dzusovou dietku bych si dala s chuti (nemusela bych vubec zrat! 🙂), ale pri kojeni by to byla sebevrazda :(

simply.vero
21. únor 2009

podobná věc jako byyz mě už taky napadla - smoothies taky patří do global džusování? je pro efekt hlavní to, že je to tekuté, nebo jde i o to, aby tam zůstalo co nejmíň pevných součástí?

macik
autor
21. únor 2009

smoothies nepatří, ale ještě to nezačlo a já nechci přejít rovnou od hamburgrů na džusy, to by mělo za následek, že by reakce těla byly bouřlivější a celý proces méně příjemný...tak se připravuju tím, že hodně zvyšuju podíl syrové stravy...a smoothies jsou easy na přípravu a dobře chutnaj...

macik
autor
21. únor 2009

ach jo, právě jsem si odklikla předčasně příspěvek a je v háji...takže rozmixovat je samozřejmě super, ale džusy jsou lepší na detoxikaci, protože tím, že chybí vláknina, se živiny rychleji přesunou z trávicího traktu, tam, kde je třeba a organismus má čas detoxikovat a čistit se...navíc vláknina je ta část rostlin, ve které se zadržují různé toxiny a chemikálie z hnojení a tak pokud člověk nemá přístup k bio, tak je vlastně lepší se jí zbavovat...samozřejmě, že ne vždy....ona je zas dobrá na to čištění střev...ale když jsou střeva vlastně skoro prázdná, protože člověk džusuje, tak tam ty očistné procesy probíhají taky a je to příjemnější než šanka nebo hydrocolon terapie

gedren, neboj, tvůj čas přijde, bude i doba, kdy nebudeš těhotná či kojící 😀

byyz
21. únor 2009

maci ale to mi furt nevysvětluje, proč by mělo bejt lepší džus než smoothies (chápu to správně, že je to to, co vyrábí manža?)
prostě mi přijde škoda se zbavovat toho vnitřku....když ho rozšlehám, tak padá to, že je to vcelku hůř stravitelný než šťáva ne? (nešťourám, prostě mi to není jasný 😅 )

simply.vero
21. únor 2009

to jsem si myslela. mám ještě pár blbých otázek - co čerstvé bylinky? můžou se přidávat třeba do zeleninových džusů, jsou nějaká omezení? čaj asi v průběhu doporučovaný moc nebude, že? (já jsem čajová závislačka, to abych si pomalu odvykla - ale při tom džusování asi tělo ani žádné další tekutiny nevyžaduje)

byyz
21. únor 2009

tak než jsem to odeslala, tak už mám odpověď 🙂

simply.vero
21. únor 2009

aha, super, tos mi, maciku, hned odpověděla na další nevyslovenou otázku 🙂 takže pokud nebudu mít zrovna k dispozici bio, tak je to vlastně u džusů skoro jedno. no tím líp 🙂 tím, že bio kupuje celkem dost málo lidí, jim to v těch obchodech asi zaclání občas dost dlouho a taky to podle toho někdy vypadá...

macik
autor
21. únor 2009

no, já mám v úmyslu to taky prokládat třeba kopřivovýma a jinýma čistícíma čajema...hlavně když budu třeba v práci a už budu mít vypitou š´távu, tak ten teplej čaj přece jen ukonejší žaludek líp...oni to asi nedělaj, ale my nejsme amíci, abychom si mohly libovolně v práci vyš´tavit víc, že jo..
výborný je ale odš´tavovat třeba pampelišky, kopřivu a jetel na jaře, akorát, že běžná odstředivka to vůbec neumí....ale je na to dobrej třeba healthy juicer, to je manuální odš´tavňovač vhodnej na bylinky...já teda nemám, kde tohle divoký býlí brát, protože tady všude močí psi, ale mám známou, co bydlí na samotě u lesa a ta mi nějakou tu trávu na šťavení slíbila 🙂

novako
21. únor 2009

Maciku, ty ďáble. 92 dní bez teplé ňámky bych nepřežila. Takže vám tady nebudu kazit Vaši dobrou vůli a jdu si dát svíčkovou, páč už jen tím čtením mi řádně vytrávilo 😀 😉

macik
autor
21. únor 2009

novako, však já taky neslibuju, že to dám...budu ráda, když zvládnu měsíc...dva týdny už jsem dala loni, tak uvidíme, co se z toho vyvrbí letos...

macik
autor
21. únor 2009

jo, lišti, koukla jsem na ty ceníky a bylo to bez dph, takže to vychází stejně jako jinde 😒

listicka77
21. únor 2009

maci, taky jsem to dodatečně zjistila. jsem trubka, no...

macik
autor
27. únor 2009

tak jsem si dnes objednala Omegu 8004, 8006 je prej stejná, jen chromová a to mě zas stačí bílá....objednala jsem to nakonec na splátky-půlka hned a pak čtyři splátky-je to bez navýšení...to mi přijde fajn...už se těším, ale bude to chvíli trvat, posílají mi prvně smlouvu kvůli těm splátkám...snad to do začátku feastu tj. 7. března stihnu...jsem natěšená 😀

kubaka
27. únor 2009

Hele, naadlo vás, že takto jednostranně zatížit organizmus a úplně změnit stravu může tělu spíše poškodit? Přesně takhle asi dva měsíce jedla jen ovoce jedna známá a tak si tím rozhasila trávení, vylučování žluči a prostě celý metabolismus, že z toho má trvalé následky. Každý extrém je nebezpečný - navíc když vysadíte všechny ostatní suroviny - být živ jen z džusů nejde!!! Nic proti očistě těla, dva dny by to nemuselo být vůbec špatné - ale ale toto je nebezpečné 😉
Navíc - jak píše novako - tři měsíce bez tuhé a teplé stravy - fakt nářez 😀

macik
autor
27. únor 2009

kubako-a napadlo tě, že než o něčem takovém začnu uvažovat, tak si o tom hodně zjistím? a že osobně znám lidi, kteří s tímto mají mnohaleté zkušenosti? když držíš dva měsíce očistnou kůru a pak se pár dní nato vrátíš k normální stravě, pak je celkem jasné, že si člověk zadělá na průšvih....důležitější než očista sama, je následná návratovka k normální stravě...no nic, nebudu se rozepisovat, jak jsem psala v úvodu, toto je pro ty, jež se o téma zajímají, nikoliv pro ty, kteří brojí proti, aniž něco bližšího ví....na další podobné příspěvky tedy už nebudu reagovat a není to projev arogance či nedostatku argumentů.....prostě někdo, kdo o tom jen slyšel a není tomu nakloněn, to těžko může pochopit a na vysvětlení existuje spousta chytrých knížek, jejichž obsah v hlavě nenosím...kdo hledá, najde...

na druhou stranu ráda si budu povídat s lidmi, kteří o juicing jeví upřímný zájem 🙂

kubaka
27. únor 2009

aha - tady je hned někdo zpruzelý - opravdu potřebuješ očistit organizmus - od tenze. 😀 Já taky četla chytrý knížky, které praví, že je prostě zprincipu nevhodné cokoliv na delší dobu vysazovat z jídelníčku. A´t je to jákákoliv dieta či očist - je to šumafuk. Není to přirozené, jsme všežravci. Puntík.

Jen jsem se zarazila, že toto v téhle diskusi nikoho nenapadlo a napadlo mě, že by nebylo od věci to zmínit.
S extrémama jsem prostě vždycky velmi opatrná - taky se necpu doma gulášema a bůčkama. není nad střídmou zdravou stravu...
Každý, kdochce extrém vyznávat, si vždycky najde spoustu chytrých knížek, které mu dají za pravdu - od fanatiků, které je psali. Logicky 😝
A toto je snad svobodná platforma - s vyhazováním někoho z tématu už to tu někdo zkoušel - 😨 A vyprášili ho.