Global juice feast - džusová očista

macik
10. únor 2009

Ahoj všichni, ráda bych našla několik parťaček, které by se se mnou letos zúčastnily velkého džusování. Chtěla jsem to udělat i loni, ale jak je známo ve dvou (a více) se to lépe táhne a tak doufám, že když v tom bude někdo se mnou, tak to nevzdám.

O co se jedná?- Po dobu 92 dnů se pijí pouze čerstvě vymačkané džusy z ovoce a zeleniny popř. bylin a trav (kopřiva, pampeliška a další). Je to obdoba džusových půstů, tam je ale cíle minimum přijatého džusu denně. U feastu je to naopak, pijou se velká množství, aby se pokryly energetické potřeby těla a aby člověk mohl vykonávat běžné denní činnosti.

Proč? - Cílem je očistit tělo od toxinů, zoptimalizovat činnost mnoha orgánů, doslova se nabít energií a zlepšit si zdraví. Je to dobré také pro ty, co mají problémy s váhou, především proto, že si mohou prožít ten pocit, kdy se nepřejídají a přesto se cítí nasycení. Já osobně do toho chci jít také kvůli plánovanému těhotenství, myslím si, že si mimi zaslouží přijít do "čistého domečku".

Dopředu také vím, že toto téma není pro každého přijatelné, já mám o těchto věcech hodně načteno a nepotřebuju, aby mě někdo přesvědčoval, že je to hazard ze zdravím a pod. Nemyslím si to a příspěvky lidí, kteří o tom nic neví, mě nepřesvědčí. Pokud je vám tedy tento systém očisty a stravy z jakéhokoliv důvodu nesympatický, pak si o tom popovídejte na jiné diskuzi, ale ne zde, prosím. Předem moc děkuji za to, že ctíte heslo "žít a nechat žít".

Takže, kdo do toho se mnou půjde? alespoň na část období? (začíná to začátkem března a trvá do června)-můžeme pak udělat statistiku snažilek-kdo se jak dlouho snažil před a po 😀

macik
autor
27. únor 2009

no, možná se to snadno přehlédne, ale já na začátku slušně poprosila, aby si odpůrci chodili odporovat jinam, nikoho jsem nevyhazovala....jsem velmi ráda, že moji známí, kteří neuznávají dogma o všežravcích jsou natolik nemilitantní a otevření, že mě neodsuzují, i když se mi se zdravou výživou nedaří......že je nepružná mysl jedním z projevů zanešenosti organismu, toho jsem si naštěstí vědoma a už se těším na změnu po očistě 😀

macik
autor
27. únor 2009

btw-je jasné, že to neznáš, kubako a věř mi, že ti to přeju, ale já mám obrovské problémy s nárazovým přejídáním nevhodnými potravinami-není to ovladatelné vůli a snažím se toho zbavit dlouhá léta, přesto se mi nedaří.....zkoušela jsem to i u lékařů a mnohokrát, ale bohužel to nepomohlo...pak jsem narazila na lidi, kteří trpěli podobným problémem a přežírání se zbavili opakovanými půsty......jestliže mám naději, že si se svým mnohaletým problémem mohu poradit, tak se ho budu držet, obzvlášť, když vím o mnoha lidech, kterým to opravdu pomohlo......mám důvod, proč místo hladových půstů, volím džusové, ale nechce se mi to rozepisovat, je to dost osobní...

z tématu tě opravdu nevyhazuju, ale tak trochu nechápu potřebu mnoha zdejších dam, vyjadřovat se k věcem, které jsou jim proti mysli...já prostě do témat, která mi vadí, nepřispívám-je to totiž o tom, že tím, že tady něco napíšeš, stejně nic nezměníš, ale ty, které téma zajímá, tvůj příspěvek otráví a já nechci, aby tady holky přestaly nakukovat, jen proto, že někdo prudí...tož tak....

s.arik
27. únor 2009

kubaka, své stanovisko jsi napsala a já doufám, že už tady psát nebudeš.

macik na začátku diskuze jasně psala, že ji nezajímají názory proč ano nebo ne, především ty, proč ne 🙂 a proto porušuješ pravidla, když se nedržíš tématu - macik si tady chce vyměňovat dojmy s lidmi, kteří se k juice feastu připojí, alespoň na pár dní 😵

takže jestli máš chuť tohle zkusit aspoň den dva nebo máš zajímevé informace o odšťavňovačích, ráda si tě přečtu.

tuhle diskuzi čtu ráda a macikovi moc fandím. sama jsem na syrové stravě (vitariánství) a sama na sobě cítím, že mi to dělá jenom a jenom dobře. nechodím prudit do receptů Makrobiotiky, i když s jejich teorií nesouhlasím...to jen tak na zamyšlenou 😉

s.arik
27. únor 2009

hmmm, nějak se mi tam kupí slovo sama, halt egocentrik jak vyšitý noooo 😔
😀

simply.vero
27. únor 2009

kubako, nevím, kde bereš tu jistotu, že to nikoho nenapadlo. taková prvotní reakce je asi celkem přirozená u každého, ale když si o tom něco přečtu z různých stran (nejen od "fanatiků", jak ty říkáš), tak si přece dám věci dohromady, utvořím si vlastní názor a podle toho se pak zařídím, jsem snad dospělý myslící člověk, ne? a rozhodně nebudu svůj názor někomu vnucovat jako absolutní pravdu, ani označovat autory jiných knih za fanatiky.

je opravdu zbytečné psát sem tyhle příspěvky, myslím, že žádná z nás tady by do džusování nešla bez toho, aby si o tom něco zjistila (mimochodem kdybych byla urážlivý typ, mohlo by se mě dotknout, že mě považuješ za slípku, která nemyslí a kterou některé věci "nenapadnou"). je to podobné, jako když maminka nabádá dospělého potomka, aby si vzal teplé ponožky a nezapomněl doma občanku.

jo, a ještě, pokud máš opravdu tak zásadní starost o naše zdraví, postni nám sem nějaký link nebo odkaž na knihu, kde se mluví o té "životní a smrtelné nebezpečnosti" džusování - buď konkrétní a věcná. nemá smysl mentorovat stylem "jedna paní povídala, že je to špatné - to vás fakt vůbec nenapadlo?" tím opravdu leda popudíš naši nevyčištěnou zpruzelou mysl 😀

macik
autor
27. únor 2009

vero, jsi mi připomněla, jak mi moje maminka i po mé třicítce při společném vstoupení do místnosti nezapomněla říct "pozdravilas?" 😀

listicka77
27. únor 2009

kubaka, pokud si myslíš, že jsme všežravci, tak jez jako všežravec. já si to třeba nemyslím, takže jsem nebezpečně vysadila maso z jídelníčku. už je to 17 let a nějak mi nechybí... (to k té nebezpečnosti vysazování čehokoliv dlouhodobě). omlouvám se všem, že rozvíjím tuhle neplodnou debatu.

maci, to jsem ráda, že jsi potvrdila můj dojem, jak je to s těmi modely omegy. 😵 doufám, že se k ní taky jednou dopracuju. a co ten manuální HJ? prodáš ho nebo si ho necháš? 😉

macik
autor
27. únor 2009

no, klidně ho střelím, jaká cena by ti příšla adekvátní?

listicka77
27. únor 2009

nevím maci, o něco nižší než za novej... blbý je, že na tý biosféře ho maj za litr, kdežto ty jsi ho kupovala dráž. ☹

macik
autor
27. únor 2009

no, já ho právě na biosféře kupovala a stál 1690,-...teď tam maj jen součástky a v součtu je to za 1400,- a to mám furt pocit, že tam ještě něco chybí, jdu najít krabici s obsahem 🙂

simply.vero
27. únor 2009

maciku 😀 mě se zas mamka při každém odchodu/odjezdu kamkoli ptá, jestli jsem nezapomněla peněženku, klíče a mobil 😀 (a semtam i přesto něco z toho zapomenu 🙂) obě si z toho děláme srandu 🙂

listicka77
27. únor 2009

maci, já jim psala, "celé" budou asi za měsíc. nebo teda od teď už dřív. (nevím ale jestli za stejnou cenu nebo půjdou nahoru).

listicka77
27. únor 2009

uvažuju nas symbolickou účastí - třeba první den. 😵 (a pak případně někdy ještě průběžně po jednom dni)

maci, má ten juicing nějakou metodiku? jako čím začít, jak postupovat? přišlo by mi to logický. jako že třeba člověk nenasadí pro začátek takovej kalibr jako je červená řepa. 😀

macik
autor
27. únor 2009

lišti, asi jo, ale jak je to letos všechno na placený přístup, tak jsem to ani nijak nezkoumala.....asi je dobrý držet se takovejch těch známejch pravidel jako nekombinovat zelovoc, raději méně než více druhů, nejlépe asi jednodruhové, ale já se toho teda držet nebudu...ono taky při tom množství si asi večer našťavím dvě velké petky směsky a to budu sosat....plánuju vždy jednu zeleninou a jednu ovocnou petku a k tomu zelené samozřejmě.....ach jo, chtělo by to privární zdroj jablek...ještěže aspoň mrkev a řepa jsou levné 😀 ...l

jinak HJ bych teda střelila za osm kil, ať se ho zbavím, ale než to udělám, tak se zeptám ségry, jestli ho nechce..pokud ne, tak ho radši střelím pod cenou než shromažďovat krámy....

listicka77
27. únor 2009

maci, tak jo, tak se optej. 😉

macik
autor
28. únor 2009

dnešní ranní smoothie-dva banány, tři kiwi, štáva ze čtyř středních mandarinek a listy ledového salátu.....bylo to ale dost kyselkavé, čekala jsem sladší chut, asi nebylo ovoce dostatečně zralé, jak je koneckonců v našich supermarketech zvykem 😒

ivee
28. únor 2009

Ahoj holky,
tohle téma mě fakt zaujalo a ráda bych to zkusila (92 dní asi nevydržím 😅 ) ale pro začátek zkusím aspoň něco 😀 Mohly byste, prosím, dát některá postup, jak začít (které ovoce, zelenina jsou vhodné a případně s čím kombinovat?) Moc děkuju, myslím, že to pomůže "nalákat" i ostatní 😀

macik
autor
28. únor 2009

ivee, pokud chceš vydržet co nejdýl, tak je dobrý dodržet to jejich doporučované množství tj až 4 litry štáv denně, ale to je hrozně těžký vyštavit na běžné odstředivce (moje třeba nechává úplně mokrou hmotu, proto jsem si objednala Omegu 8004, je sice drahá, ale ty lepší přístroje vydrží i přes dvacet let a mají nesrovnatelnou výtěžnost, navíc se dají koupit na splátky)....obecně je lepší příliš nekombinovat v jedné porci, ale já prostě plánuju vyšťavit večer dvě plné petky mixu, ale taky žádné divoké kombinace, hlavně moc nekombinovat zeleninu a ovoce....dobrej základ jsou jabka, ty jdou i se zeleninou a je vhodný odštavovat i divoké byliny-pampelišky, kopřivy atd...ale to odstředivky neumí vůbec....

pokud chce člověk hubnout a nesnaží se vydržet 92 dní, tak je dobrý snížit množství a jet spíš na zelenině......a je nutné počítat s tím, že přijde krizi-může to být i silná psychická reakce, nečistí se jen tělo, ale i duše...člověk s tím musí dopředu počítat a pak asi přspěchat na forum pro podporu...

ivee
28. únor 2009

Macik, děkuju 🙂 já jsem hned běžela vyzkoušet náš odšťavovač, který jsme dostali svatebním darem a od té doby stál v komoře 😅 zkusila jsem pár jablek, jak to bude vypadat a vevnitř mi zůstalo trochu hmoty, nebyla teda úplně suchá, ale jen tak navlhlá. Tak to snad bude stačit. Pro začátek musí 😀 Odpolko nakoupím ovoce a zeleninu a udělám zkušební kolo 😉
O hubnutí mi zase tolik nejde (i když by to bylo teda véééélmi přijemné něco shodit), ale připadá mi, že mám hodně zanešený organismus a potřebovala bych ho pročistit. Jinak moje mamka každý rok na jaře pije kopřivový čaj z čerstvých kopřiv (smí se trhat jen do konce dubna tuším) a denně se ho pijou dva litry. Vždycky se jí pak hodně zlepší pleť, vlasy a celkově je na tom mnohem líp. Tak to možná nakombinuju, ale jen tak lehce, aby mě to neporazilo 😀

listicka77
28. únor 2009

ivee a ty asi nekojíš? Já bych do toho taky šla s elánem, kdyby na mě nevisela ta přísavka. takhle fakt jen symbolicky, chci ji ušetřit následků detoxu.
koukám, že jsi z litoměřic, zdravím severní čechy. a nosíš v šátku, prima! koukla jsem do alba, hmmm hypotrofie, taky jsem zažila... (omlouvám se off topic)

macik
autor
28. únor 2009

jj,bylinkové čaje jsou přijatelné a s kopřivou mám taky dobré zkušenosti, akorát nevím, kde bych tady brala čerstvou, tak holt kupuju sušené...

ivee
28. únor 2009

Listicka77 - už jsem přestala, mlíčko se mi ztrácelo a navíc malá mě začala mít jen jako dudlík ☹ tak jsme udělaly loučení s mlíčkem a od té doby klídek a mlíko se ztratilo ze dne na den 🙂 Jj v Ústí se malá narodila a šátek je super vynález 😀 jen tak ještě natrénovat úvazy na záda, to mi pořád nejde 😒

Macik, mám taky sušenou, ale brzy začne růst venku, tak půjdu nějakou naškubat 😉

macik
autor
1. bře 2009

ivee a z čerstvé kopřivy se dá rovnou dělat čaj?

jinak dnešní ranní smoothie banány, štáva z pomerančů, jahody (měli v kauflandu za dvacku, ale jsou z Maroka 😒 ), ledový salát a trošku prášku Maca-mnam 😵

byyz
1. bře 2009

s tím kojením, kojím jen večer na uspání a ráno, abych udržela malou ještě v posteli a nemusela vstávat....myslíte, že by vadilo dát si tejden? (za předpokladu, že to vydržím)
jinak teda, já se hlásím k všežravcům, ale myslím, že mám spoustu zásob z všežraní, takže nějaká doba jen s džusama mi neublíží
macik, mohla bys nějak popsat ten návrat k normální stravě?

macik
autor
1. bře 2009

byyz, s tím kojením to je těžký, škodliviny by se vyplavovaly do mlíka..já osobní jsem se ani při týdenním úplném půstu necítila nijak hrozně blbě, ale je to individuální, takže by to s tebou taky mohlo zamávat...co se týče návratu k normální stravě, doporučuje se přechodné období po stejnou dobu jako trval samotný půst....obzvlášt je nutné vyhnout se soli a tukům, to může přinést velmi nepříjemné reakce...nejlépe začít se syrovou zeleninou a ovocem, malá množství a nekombinovat...

listicka77
1. bře 2009

ideálně asi jen ovocem, ne? osobně si myslím, že je velmi těžké vydržet "návratovku" tak dlouhou, jako byl samotný půst. ale tak aspoň pár hodin u jednodenního půstu, celý den u trojky, 2-3 dny u týdenního...

ivee
1. bře 2009

Macik, jj moje máma to dělá tak, že svaří ty mladé kopřivy (tak dvě hrsti) a nechá to v tom stát až do rána. Ráno přecedí, nalije to lahve a celý den upíjí. Já jsem to zkoušela, ale málem jsem se obrátila naruby 😅 Tak jsem zbytek dovyužívala na vlasy a hlavně jsem si tím čistila pleť místo pleť. vody a musím říct, že to fakt to bylo hodně znát, měla jsem krásnou pleť 😀

listicka77
1. bře 2009

mně by přišlo teda lepší ty kopřivy za syrova šťavit, no ale to člověk musí mít na čem, že... (nebo najemno rozmixovat v mixéru)

macik
autor
2. bře 2009

dneska jsem neměla vita snídani...jedno narozeninové dítko mi doneslo vlastnoručně uklohněného mafina, tak jsem si k tomu uvařila kávu..... 🙂

listicka77
5. bře 2009

maci, tak se zodpovědně připravuju na sobotu. nakoupila jsem si bio pomeranče, mandarinky a mrkev (no kdybych měla takhle utrácet furt, tak bych mohla jíst tak tejden v měsíci a pak dát 21půst 😀, ale jeden den se to snese). je potřeba pít nebo potřebu tekutin pokryjou šťávy?