Global juice feast - džusová očista

macik
10. únor 2009

Ahoj všichni, ráda bych našla několik parťaček, které by se se mnou letos zúčastnily velkého džusování. Chtěla jsem to udělat i loni, ale jak je známo ve dvou (a více) se to lépe táhne a tak doufám, že když v tom bude někdo se mnou, tak to nevzdám.

O co se jedná?- Po dobu 92 dnů se pijí pouze čerstvě vymačkané džusy z ovoce a zeleniny popř. bylin a trav (kopřiva, pampeliška a další). Je to obdoba džusových půstů, tam je ale cíle minimum přijatého džusu denně. U feastu je to naopak, pijou se velká množství, aby se pokryly energetické potřeby těla a aby člověk mohl vykonávat běžné denní činnosti.

Proč? - Cílem je očistit tělo od toxinů, zoptimalizovat činnost mnoha orgánů, doslova se nabít energií a zlepšit si zdraví. Je to dobré také pro ty, co mají problémy s váhou, především proto, že si mohou prožít ten pocit, kdy se nepřejídají a přesto se cítí nasycení. Já osobně do toho chci jít také kvůli plánovanému těhotenství, myslím si, že si mimi zaslouží přijít do "čistého domečku".

Dopředu také vím, že toto téma není pro každého přijatelné, já mám o těchto věcech hodně načteno a nepotřebuju, aby mě někdo přesvědčoval, že je to hazard ze zdravím a pod. Nemyslím si to a příspěvky lidí, kteří o tom nic neví, mě nepřesvědčí. Pokud je vám tedy tento systém očisty a stravy z jakéhokoliv důvodu nesympatický, pak si o tom popovídejte na jiné diskuzi, ale ne zde, prosím. Předem moc děkuji za to, že ctíte heslo "žít a nechat žít".

Takže, kdo do toho se mnou půjde? alespoň na část období? (začíná to začátkem března a trvá do června)-můžeme pak udělat statistiku snažilek-kdo se jak dlouho snažil před a po 😀

tannawe
10. únor 2009

No s repou pojedu tedy pekne opatrne,protoze jsem pak musela pres pul hodiny lezet v obyvaku na brise jak me bylo po tom divne 😅
Budes si do toho mixovat i nejaky ty klicky a tak?

macik
autor
10. únor 2009

no, to asi ani ne, chci fakt vydržet přímo na šťávách co nejdýl...mám za sebou jednou 14 dní a pak jsem s tím z minuty na minutu sekla...ale to byl teda spíš půst, kdežto teď plánuju ten feast-čili mnohem větší množství š´táv

simply.vero
10. únor 2009

maciku, tannave, tohle se mi hrozně líbí. nějaký detox plánuju už delší dobu, ale nějak mi to pořád nevychází, hlavně proto, že jsem věčně mimo domov, takže je to těžké tak nějak "organizačně vystrukturovat" 😀

nemůžu s sebou tahat odšťavňovač všude, takže vcelku to asi nedám, ale kousek bych se s váma ráda svezla, tak si kdyžtak přijdu občas pro inspiraci, jo? 🙂

mimochodem, mě tak napadlo (možná blbá otázka, ale když já v tom nejsem moc zběhlá 😅) - v čem je lepší pít šťávy než konzumovat ovoce a zeleninu celou?

macik
autor
10. únor 2009

vero-já taky nebudu šťávič tahat sebou-naš´tavím si večer do petky...není to ideál, ale je to lepší než nic...šťávy se rychleji vstřebávají a přitom méně zatěžují trávicí systém než celé kusy, takže dostaneš výživu, ale tělo bude mit zároveˇn dostatek energie a času na očistu, což jindy moc nemá, protože trávení mu zabírá nejvíc energie ze všech činností

simply.vero
10. únor 2009

maciku, to jde asi taky, mimochodem díky za tip s tou lahví, bude se to hodit. když já ale pravidelně odjíždím na několik dní, v podstatě se dá říct, že pendluju mezi třemi lokacemi - to bych asi fakt musela pořizovat "paralelní odšťavňovač" na víc míst, nebo ho prostě stěhovat, kdybych to chtěla vzít jó poctivě 🙂 (a to vzhledem k mým vlakovým přesunům není moc praktické). musím to ještě nějak vykoumat. dík za vysvětlení k těm šťávám, no jasně, vždyť to má logiku. zkusím si taky trochu zagooglovat, ať se tady trapně nevyptávám 🙂

macik
autor
10. únor 2009

klidně se ptej...já teda mám trošku děravou paměť v tom smyslu, že když mě něco přesvědčí logickými argumenty, tak si pak už ty argumenty moc nepamatuju, spíš jen vím, že tomu věřím...ale dohledat se dá kde co... 😀

listicka77
10. únor 2009

maci, já budu tak leda držet palec. protože kojení, kojení, kojení. jinak by mě to asi lákalo, i když teda 92 dní si neumím představit ani náhodou (taky nemám ty rezervy, odkud by tělo bralo).
a ještě k těm odšťavňovačům - doufám, že neva, že to tím zahlcuju tady - jaký model té omegy sis vybrala? a jaký je v nich rozdíl, zorientovala jsi se nějak?

macik
autor
10. únor 2009

no, ten nejdražší pochopitelně...jakože měl nejvíc funkcí...orientuju se, ale nepamtuju si to...sedí na to můj poslední příspěvek-dle brožury, co mi poslali z webovek jsem vše porovnala,vybrala nejlepší a š´tastně zapomněla proč byl nejlepší....selektivní pamě´t,no.. 🙂 ...stačí mi, že vím, že je to nejdražší omega 😀

listicka77
10. únor 2009

maci 😀 (furt tak v koutku duše přemítám, jestli si nechat přivézt omegu, až zas táta pojede do USA, jezdí tam tak min. 1x, někdy 2x ročně. trochu se bojím kvůli možné reklamaci, ale ten cenový rozdíl je fakt veliký; teda zvlášť kdyby ten dolar zas trochu klesnul, že?) a tu brožuru máš v pdf?

tannawe
11. únor 2009

Ranko....no tak jsem si nakrajela ovoce,ale odstvnovac spinka 😀
Venku je tedy pekne hnusne, tak si rikam jeste ze to ma zacinat az v breznu...je to tak? V tomhle pocasi bych asi kolabovala uz po dvou dnech. No i kdyz abych si nefandila co...ted dopijim meltu,no tak uvidime. O vikendu jedeme k tchyni tak tam mam uskladnene veci do domku, tak asi vytahnu ten mega stroj a podivam se na to. Tam se maji dat odstavnit cela jablka. Tak by to asi stalo za to ho privest zpatky do Prahy... 🙂

macik
autor
11. únor 2009

tann, ale já zatím odšťavovala vždy v zimě a kupodivu to bylo v pohodě, právě v létě je to horší, protože to je spousta čerstvého ovoce a člověk se snadno nechá nalákat 🙂

lišti-ten katalog mám v papíru, ale když napíšeš na odšťavňovače.cz, tak ti to taky pošlou..zadara...mají to na webovkách i napsaný

tannawe
11. únor 2009

ty jo a co je to ta vase omega, jdu pohledat net dokud prcek spi 🙂 Mam doma urcite zas nejakej zbytecne drahej krap co?! 😠

dgm
11. únor 2009

Je, Maci, to se mi libi, tak uvidime, jestli se do toho taky dam , v kazdem pripade te podporuju 🙂

tannawe
11. únor 2009

Jo tak omegu jsem nasla...pekna masina,ale asi vytahnu toho philipse at vidi 😀 zac je toho odstavnovani 😔

macik
autor
11. únor 2009

já jen čekám na nějaký prachy-prodáváme teď dvě větší věci, tak hned jak přijde první platba, tak jdu do toho...snad to stihnu před tím začátkem března

tan-jj, to chce vyzkoušet-pokud ti zůstane mokrá dřeń, tak je to blbý...pokud zůstane suchá, ale vše je hodně teplé (přehřátí motoru-u dostředivky), tak je to taky blbý.....

jinak jsem v šoku-dnes i včera jsem prospala půl odpoledne, před chvílí jsem se probudila, spala jsem jak mimino....sice byl víkend nedostatkovej z hlediska spánku,ale mysllela jsem, že jedno dospání to vyřeší....a to bych šla za chvilku spát zas...divné...jo a těhu určo nejsem,právě mi skončila ms po dvou nevyužitých cyklech...

s.arik
11. únor 2009

maciku, až teď jsem si všimla diskuze...měla si dát link na Půsty 🙂

já se na pár dní ráda přidám, ale nemám mašinu, tak pojedu hlavně na citrusech, ty se dají mačkat ručně 🙂

tannawe
11. únor 2009

maciku urcite to budu tedy muset vyzkouset. V podstate s tim zas az tolik zkusenosti nemam, protoze ten nas prvni "milacek" to je fakt katastrofalni vec, vic skody nez uzitku bych rekla. Tak uvidim jak to pujde s timhle. Ta omega je fakt krasna... 😵

macik
autor
12. únor 2009

jak mi poslali ten katalog z těch webovek o džuserech, tak jsou v tom i nějaké receptíky, tak vám sem nějakej prsknu, eventuelně mohu posloužit parametry různých juicerů-maj tam vypsaný pro a proti...

recept číslo jedna:
výseč vodní melounu, 2 pomeranče, čtvrtka ananasu-odšťavit, promíchat-mňam 🙂

tannawe
13. únor 2009

Ranko...tak jeden den offline /kvuli mym narozkam/a kdo to ma pak docitat,ze 😀 jeste ze tady jste umirnene 😉
Ja jsem dostala zasobu bio musli snad do konce zivota tak si davam do nosu,no to se chci pak videt o dzusikach 😅
Recepty maciku postuj, at mame inspiraci, ja pak taky neco prihodim z te Gillian 🙂

macik
autor
16. únor 2009

tak tady napíšu, co jsem dneska pila na snídani, není to sice úplně džus, ale kdyby byl člověk jen na smoothies, tak by ten efekt byl asi podobný jako u půstu....takže-do mixéru dva banány, šťáva za dvou pomerančů a tří mandarinek, hrst mražených malin a dvě hrsti špenátových listů...barva značky brčál, ale byla to mňamka 😵 ...i synovec a ségra se oblizovali (pak jsme to teda dorazili synovcovým narozeninovým dortem 😝 a kávou )

tannawe
16. únor 2009

wow,maci ja jsem vytahla odstvnovac, pac jsem nakoupila spoustu ovoce a zeleniny a jeste jsme o vikendu u tchyne neco nafasovali tak at to tady nehnije,to bych nestihala dojidat. Tak jsem zvedava. Asi udelam klasiku - mrkve,jablka, pomerance,hruska 😉 a trocha zazvoru

macik
autor
17. únor 2009

tak, dnešní snídaně-dva malé banány, hrstička špenátu, hrstička polníčku, trocha mražených borůvek, šťáva ze dvou pomerančů a jednoho citronu....borůvky přerazily brčál a barva byla prostě borůvková, plus jsem dneska zapomněla přidat vodu a kupodivu se to umixovalo, ale s troškou vody mi to přijde chutnější.....bylo to skvělý, ale mám teda po tom hlad, to zas jo....

tannawe
17. únor 2009

Maci my jsme vcera odstavnili a byla to parada, ten zazvor tomu dal smrnc, akorat, ze prckove tim pohrdli...nevedi co je dobre 😀

listicka77
17. únor 2009

maci, kdy ten juice time začíná?

macik
autor
17. únor 2009

tý jo, no vidíš, lišti, začátek března-možná i pvního...to už je vlastně na dosah, co? a já ještě nemám novej odšťavňovač...ale začnu i bez...

listicka77
17. únor 2009

aha. jsem se ptala proto, že jak jsme plánovaly nějaký mini-pipka-vita-sraz v brně, tak jestli by to nebylo lepší předtím, abychom si mohly svorně vita-užívat. ale když je to od začátku března, tak to už halt ne... tak můžem s tebou držet basu a dát si dva dny juicování! ale ať už máš tu omegu... 😀

simply.vero
17. únor 2009

maciku, máš na mysli tutéž akci jako na www.globaljuicefeast.com, jak dávala na minulé stránce odkaz tannawe? (mimochodem, to je divná stránka, slibujou tam free info za free registraci, tak jsem se registrovala, pak se tam křižovaly nějaké odkazy na www.juicefeasting.com, tam taky slibujou hory doly, další online registrace, a nakonec vždycky chtějí placený membership. a přijde mi to takové nepřehledné, absolutně vůbec se v tom nevyznám, a to jsem angličtinářka 😅)

člověk si to asi koneckonců může tak nějak kočírovat podle sebe, ale nějaká ta osnova by se hodila, aby člověk líp věděl, co a proč ano, případně co a proč ne. jako co kombinovat, v jakém pořadí na to jít pro nejlepší efekt a tak. takový "metodický přehled" 🙂 no zkusím ještě googlovat. a pokud jsem dobře koukala, tak by to mělo začínat sedmého 🙂

jo, a díky za inspirativní nápady

macik
autor
17. únor 2009

vero,no loni to bylo ještě bezplatné nebo si to tak aspoň pamatuju, taky mě ty placené membershipy zarazily...ale určitě budou někde i neplacené diskuze, já to loni našla na stránkách angely stokes, tak tajně doufám, že i letos bude házet linky...

lišti, sraz být může feast nefeast a začíná to sedmého....

mari2
17. únor 2009

Maciku, jen jsem chtela taky podekovat za inspiraci...dnes jsem si udelala svuj prvni a urcite ne posledni smoothie (stava z 2 pomerancu, banan, jahody, spenatove listy).
Dzusovy 92 denni pust fakt nedam, uz proto, ze taky nemam odstavnovac (a asi ani motivaci 😕 ), ale par dnu mozna ano...

macik
autor
17. únor 2009

mari-není zač 🙂 , dobrota, že? musí to být dobrý, když to dobrovolně pije můj manža a synovec 😀