Global juice feast - džusová očista

macik
10. únor 2009

Ahoj všichni, ráda bych našla několik parťaček, které by se se mnou letos zúčastnily velkého džusování. Chtěla jsem to udělat i loni, ale jak je známo ve dvou (a více) se to lépe táhne a tak doufám, že když v tom bude někdo se mnou, tak to nevzdám.

O co se jedná?- Po dobu 92 dnů se pijí pouze čerstvě vymačkané džusy z ovoce a zeleniny popř. bylin a trav (kopřiva, pampeliška a další). Je to obdoba džusových půstů, tam je ale cíle minimum přijatého džusu denně. U feastu je to naopak, pijou se velká množství, aby se pokryly energetické potřeby těla a aby člověk mohl vykonávat běžné denní činnosti.

Proč? - Cílem je očistit tělo od toxinů, zoptimalizovat činnost mnoha orgánů, doslova se nabít energií a zlepšit si zdraví. Je to dobré také pro ty, co mají problémy s váhou, především proto, že si mohou prožít ten pocit, kdy se nepřejídají a přesto se cítí nasycení. Já osobně do toho chci jít také kvůli plánovanému těhotenství, myslím si, že si mimi zaslouží přijít do "čistého domečku".

Dopředu také vím, že toto téma není pro každého přijatelné, já mám o těchto věcech hodně načteno a nepotřebuju, aby mě někdo přesvědčoval, že je to hazard ze zdravím a pod. Nemyslím si to a příspěvky lidí, kteří o tom nic neví, mě nepřesvědčí. Pokud je vám tedy tento systém očisty a stravy z jakéhokoliv důvodu nesympatický, pak si o tom popovídejte na jiné diskuzi, ale ne zde, prosím. Předem moc děkuji za to, že ctíte heslo "žít a nechat žít".

Takže, kdo do toho se mnou půjde? alespoň na část období? (začíná to začátkem března a trvá do června)-můžeme pak udělat statistiku snažilek-kdo se jak dlouho snažil před a po 😀

s.arik
10. bře 2009

jj, to si říkám taky, že v mém věku a zdraví je i těch 75:25 báječné.

problém je trochu v tom, že těch 25 by nebyly nějaké "zdravé" veganské obědy, ale věci z cukru, bílé mouky a mléčných výrobků, což je podle mne evil vita nevita.....takže usiluju o víc,tedy o 100.

ale ideálně aby to šlo samo, ne že se budu přemlouvat 😀 😀 😀

s.arik
10. bře 2009

pozn.

já se nemusím přemlouvat k raw jídlům, ty mi chutnají MOC!

musím se přemlouvat, abych vynechala komerční sladkosti, bábovky, chleba, zákusky...

macik
autor
10. bře 2009

tak si cíleně dělej svoje bábovky, chleby, dobroty...ale to už děláš,ne?

macik
autor
11. bře 2009

dneska mi už šťávy přijdou příliš koncentrované, začnu pomalu ředit vodou....taky jsem asi dospěla k monošťávám...po všelijakých kombinacích začínám preferovat jednoduché chutě....vypadá to, že to funguje 😀

listicka77
11. bře 2009

maci, dobré zprávy! 😵

simply.vero
12. bře 2009

maciku, to je super. já jsem to chytře prošvihla, to jsem to ale expertka... nevíte, jestli má ten sedmý březen nějaký zvláštní význam pro začátek (jako třeba výhodná lunární fáze nebo tak něco)? nebo je ok do toho jít i "mimo grafikon"?

macik
autor
12. bře 2009

vero-já myslím, že ne...oni lidi podporujou, aby se přidali aspoň na pár dní....takže kdykoliv 😀

jinak jsem psala na odšťavňovače a omylem si mě napsali do vyřízených objednávek, takže to konečně posílaj.........

listicka77
12. bře 2009

maci, to je teda pech, tak snad dorazí co nejdřív.

macik
autor
13. bře 2009

dnešní váhový úbytek dvacet deka, celkově za šest dní 3,9 kg....škoda, že to nebude každý týden 😀 ....piju teď ředěné šťávy, už mi ta sladkost vadila....jazyk se šíleně čistí, zaplať pánbu za škrabku....

jajinak
13. bře 2009

Macíku jsi dobrá,jen tak dál!Držím palce,ať to dotáhneš co nejdál.Příští týden mi snad vyjde půst,tak jestli ještě budeš na šťávách,tak se k tobě přidám při návratovce.

macik
autor
13. bře 2009

budu se snažit ještě na nich být, dneska má přijít omega, tak to snad půjde snadno 😀

macik
autor
14. bře 2009

Bilance po týdnu juicingu-úbytek 4,8 kg, přebytky vyčůrány 😀 -splaskl mi opuchlý obličej a to tak, že si toho všímají i jiní...v průběhu týdne se zmenšily porce šťáv, nyní piju již pouze ředěné...stále ještě míchám, hlavně proto, že sestavit a umýt šťavič jsem ochotná tak 3x max. 4x za den, což znamená, že našťavím hodně najednou do petky a pak popíjím...jelikož mám jen malý počet větších petek, dělám mixy...kdybych měla vhodné zavíčkované nádoby, dělala bych monodžusy......ráno pouze ovoce, po poledni mix ovoce zelenina, večer už jen zeleniny, popř. přidám jablíčko dvě, aby mi ta řepa chutnala 😔 😀

určitě hodně pomáhá sauna, toxiny vychází přes kůži a nemusí se tolik zaneřáďovat trávicí trakt....dnes jsem se probudila úžasně svěží a odlehčená s velkou potřebou pohybu a vybití energie-to je pocit, který jsem strašně dlouho nezažila.....něco se určitě čistí, protože mám chuť dělat spoustu činností a počítač jsem zapla až teď, nejprve jsem si musela zacvičit hormonální jógu, která mi úžasně protáhla záda....

jak člověk vyprazdňuje střeva, tak záda strácí přirozenou podporu, která je běžně zajištěna plnými střevy a nezpevněná záda začínají dávat najevo, že to chce cvičení.....fakt úžasné...dnes jsem pochopila ten drive, který táhne vášnivé sportovce k fyzickým aktivitám.....

Celkové shrnutí-týdne juicingu znamenal úžasnou proměnu a já fyzicky cítím rozdíl mezi zdravím a nezdravím....to zanešené tělo prostě necítí....takže jedeme dál 😀

s.arik
14. bře 2009

maciku 😵 moc gratuluji!!!! 🙂 cítit se skvěle je super...

ad nádoby - tak si kup třeba 5-8 půllitrových minerálek, vodu vylij a šťav mono do těch malých lahví....třeba když si vymačkáš cirtrusy do malé petky, následně (bez umytí mašiny) vyšťavíš pár jablek, pak třeba mrkve...........to přece nevadí, že kvůli nemytí stoje budeš mít v mrkvi stopy pomerančů 😕

macik
autor
14. bře 2009

jasně, taky jsem na to myslela, ale zas mi vydí ta úmělá hmota...poohlížím se po skleněných lahvích s víčky.....uvažovala jsem, že koupit nějaké coly či něco a takové ty špunty, co se používají až po otevření láhve...

jajinak
14. bře 2009

Macíku paráda!Jen tak dál.Když to tak čtu,asi bych radši dala příští týden šťávový půst než ten normální.Ale ideální bude spojit oba.Nejdřív 3 dny nejíst a pak pít jen šťávy,jak douho,už je jedno,nejlíp co nejdýl,ale mám strach z hubnutí.Teda z moc velkého hubnutí(hubnout budu ,to je jasná věc).

simply.vero
14. bře 2009

macíku, super, gratuluju! ty skleněné lahve - co třeba takové ty větší od Kubíka? není to tuším třičtvrtě litru? to by mohlo být akorát, ne? jinak já se chystám, že se brzo přidám, zvolna se na to připravuju 🙂

s.arik
14. bře 2009

maciku,
pokud si dobře vzpomínám, tvůj chlop rád špagety...........kup si tak 5-8 kečupů ve skle (3 a 6 dcl asi, to je na monošťávy akorát ne?)
akorát nevím, do čeho natlačit ten kečup, asi do litr a půl petlahve 😀 😀 😀

macik
autor
14. bře 2009

šarik-kečup 😀

macik
autor
14. bře 2009

vero-hlavně myslet na to, že efekt se nedostaví hned, u mě fakt až osmej den...

macik
autor
14. bře 2009

jajinak-no jo, já strach z hubnutí mít fakt nemusím, no...teď nevím, jestli je to dobře nebo špatně 🙂 ..přeberu si to, že dobře, protože aspoň můžu v klidu držet půsty nebo džusovačky...

simply.vero
14. bře 2009

macíku, no jasně, s tím počítám. v mém případě to bude asi pěkná štreka, než se ty sajrajty trošku odplaví 🙂

trošku se taky bojím počáteční krize - takového toho pocitu, že mám "přečvachtaný" žaludek a přitom pocit hladu. jsem typ, co má pocit, že musí snídat něco "pevného", nemohla bych odcházet ráno z domu a mít v sobě jen jogurt nebo kafe. asi to bude spíš v hlavě, doufám, že nebude trvat dlouho to překonat. například dneska jsem v rámci pozvolné psychické přípravy snídala smoothie a docela to šlo, takže jsem zatím optimistka a už se těším, až se dám do džusů 🙂

díky za založení tohohle tématu, jinak by to u mě asi ještě dlouho zůstávalo u pouhých planých myšlenek na očistu, takto se aspoň blížím částečné realizaci 🙂

macik
autor
15. bře 2009

vero, tak držím pěsti, ať to jde hladce...

já teď trošku průjmuju, detox no, ale nic enormního......krásně se mi začíná čistit jazyk, bílý povlak na pár místech zmizel a je vidět růžová barva, ale pomáhám tomu škrabkou...při jakémkoliv detoxu fakt výborná věc-doporučuji...

macik
autor
17. bře 2009

stále ještě džusuju, ale dneska byl takový krizovější den, žaludek i střeva trochu zlobily, mám podezření na zázvor, ale těžko říct...te´d večer jsem dala řapíkatý, rajčata a okurku a bylo to fakt moc dobrý...už se těším na saláty...myslím, že horko těžko dám měsíc, ale pod ten fakt nechci jít, to bude dost těžký....nebo aspoň než se vyčistí jazyk, je to úžasné sledovat, jak se růžová část každý den zvětšuje-tak čistý jazyk je fakt jen po důkladné detoxikaci...bohužel bílá plocha zatím ještě převažuje, ale poměr se každý den zlepšuje 🙂

listicka77
17. bře 2009

maci vydržžžžžž!!!!! my tě se sarikem za týden a půl nakopnem novou energií. 🙂 teda aspoň se budeme snažit! 😀

s.arik
17. bře 2009

jojo maciku, držím palce a moc ráda se přidám...dám si den před Brnem půst 🤐 bojim bojim.

hele a je ta škrabka o moc lepší než obyč kovová lžička???

macik
autor
17. bře 2009

no, určitě příjemnější, je to plast...

macik
autor
17. bře 2009

držím, držím 😀 ...ale udělala jsem objednávku v lifefoodu, tak to nesmím rozbalit, ˇaž to přijde 😀

listicka77
17. bře 2009

jaaaj, maci a proč to děláš? 😕

macik
autor
17. bře 2009

protože měli raw kešu a ty se prej rychle vyprodaj...chtěla jsem je chytit 😀

listicka77
17. bře 2009

jo taaak, to bych měla taky zauvažovat... do prkýnka, já teď tak utrácím. jak prdlá!