Global juice feast - džusová očista

macik
10. únor 2009

Ahoj všichni, ráda bych našla několik parťaček, které by se se mnou letos zúčastnily velkého džusování. Chtěla jsem to udělat i loni, ale jak je známo ve dvou (a více) se to lépe táhne a tak doufám, že když v tom bude někdo se mnou, tak to nevzdám.

O co se jedná?- Po dobu 92 dnů se pijí pouze čerstvě vymačkané džusy z ovoce a zeleniny popř. bylin a trav (kopřiva, pampeliška a další). Je to obdoba džusových půstů, tam je ale cíle minimum přijatého džusu denně. U feastu je to naopak, pijou se velká množství, aby se pokryly energetické potřeby těla a aby člověk mohl vykonávat běžné denní činnosti.

Proč? - Cílem je očistit tělo od toxinů, zoptimalizovat činnost mnoha orgánů, doslova se nabít energií a zlepšit si zdraví. Je to dobré také pro ty, co mají problémy s váhou, především proto, že si mohou prožít ten pocit, kdy se nepřejídají a přesto se cítí nasycení. Já osobně do toho chci jít také kvůli plánovanému těhotenství, myslím si, že si mimi zaslouží přijít do "čistého domečku".

Dopředu také vím, že toto téma není pro každého přijatelné, já mám o těchto věcech hodně načteno a nepotřebuju, aby mě někdo přesvědčoval, že je to hazard ze zdravím a pod. Nemyslím si to a příspěvky lidí, kteří o tom nic neví, mě nepřesvědčí. Pokud je vám tedy tento systém očisty a stravy z jakéhokoliv důvodu nesympatický, pak si o tom popovídejte na jiné diskuzi, ale ne zde, prosím. Předem moc děkuji za to, že ctíte heslo "žít a nechat žít".

Takže, kdo do toho se mnou půjde? alespoň na část období? (začíná to začátkem března a trvá do června)-můžeme pak udělat statistiku snažilek-kdo se jak dlouho snažil před a po 😀

tannawe
10. únor 2009

maciku, dzusy cerstve lisovane? Muzes kdyztak hodit treba odkaz nebo to vic rozpitvat? 😉 Myslenka mi neni cizi a rikam si, ze by to jit mohlo 😕

macik
autor
10. únor 2009

ahoj tan-to mě mohlo napadnout,že tebe by to mohlo oslovit 😀 ....ano, jedná se o čerstvě lisované džusy..já si chci za tím účelem koupit kvalitnější juicer...mám obyč odstředivku a z toho vytahuju úplně mokrou dřeň, navíc se přehřívá, takže vlastně ničí enzymy, tak chci koupit Omegu-má dobré parametry a umí i ořechová másla a podobné srandy....link hledám, loni jsem měla takovej, kde to bylo podrobně popsaný, ale teď jsem jen našla samé s placeným (dolarovým) členstvím...já si to ale budu dělat stejně podle sebe..prostě budu-li mít hlad-dám si džus...budu se snažit zvýšit podíl zeleninových, protože mám tendenci preferovat ovocné a chci to v rovnováze...až najdu link, tak nahodím, kdybys něco našla ty, tak taky dodej 😉

tannawe
10. únor 2009

Super, podivam se na to. Ja jsem si koupila /tedy az na "onanii" no noveho domku - takze buhvi kdy ho vytahnu,ze? 😀 / novej odstavnovac tusim Philips, tak ze bych ho zajela? Mam takovou starou herku, ale jsem k nemu sentimentalni,protoze to byl nas uplne prvni spolecny spotrebic! 😵
Ale z toho je odpadu az beda - je mi lito to vyhazovat takze to resim tak, ze si vsechno pekne oloupu a dren pak muzu treba zmrazit na zmrzlinu pro deti. No magorina 😀

A jo...mas recht, ze se chytim na vsechno vid? Co jen trochu "smrdi" experimentem 😉 🙂

macik
autor
10. únor 2009

no, já spíš myslela, jak se tak hezky rychle chytila na raw....tak že toto je ještě o stupínek rychlejší očista...u toho feastu oni zdůrazňujou, že se toho džusu fakt musí vypít hodně, což nevím, jestli budu dávat, protože doporučený je galon a americkej galon je přes tři a půl litru.....ale pokusím...jestli bude nový džuser, tak to půjde, ale s tou starou plečkou bych u toho asi chcípla

tannawe
10. únor 2009

Maciku...nasla jsem toto:
http://www.globaljuicefeast.com/
Je to asi ono vid?
A jeste mi rovnou vyjelo toto:

https://www.youtube.com/watch?v=oQa1wvGmJUI


Tam je toho tedy hafo... 😕

macik
autor
10. únor 2009

teď jsem chtěla napsat, že na youtube je toho hrozně moc, voni snad dokumentovali loňskej feast den po dni...mě na to nalákala Angela Stokes...ona je takovej můj rawfood idol....byla hrozně tlustá a dneska je to prostě sympatická kočena, která vyzařuje pro mě něco hrozně pozitivního.....ona má na youtube video, jak jedla první jídlo po těch 92 dnech...tam je úplně vidět, jak ty džusy člověka hodí do takové optimistické rozjařenosti...já nesnáším depkaře 😀

tannawe
10. únor 2009

No tak to je to prave pro me 😀 🙂 prisla jsi prave vcas maciku!!! 😵

tannawe
10. únor 2009

Tedy tak jsem to nasla na youtube...tak se mi nacita nejaky rozhovor z Inner circle s Mattem Monarchem /boooze to je krasnej chlap 😕 - pro mhd 😀 /

macik
autor
10. únor 2009

já hlavně fakt potřebuju někoho s kým o tom můžu kecat...co ty, ty seš krásná baba, která už hodně zapracovala na svým zdraví, ale já jsem v tomto strašně pomalá...s raw koketuju už tak dlouho a furt mi to nejde, tak jak bych chtěla a přitom bych čekala, že po tom varovném zážitku s maminkou (před nemocí a smrtí byla vždy třeskutě zdravá a silná) se budu snažit něco se sebou udělat a fakt s tím mám problémy, však už jsme si o tom psaly....ale když u toho se mnou budeš (doufám ještě v šarika, dgm a další..nemyslím, že by přímo vydržely celou dobu, ale aspoň třeba část), tak se mi bude špatně vzdávat rozdělanou práci..kór, když letos už ale opravdu chci otěhotnět

tannawe
10. únor 2009

maciku...ale vis co,nebylo to tak vzdycky. Ja mam pred zdravim velkou pokoru, obzvlast po tom akne! Ja vim jake to je byt oplacana osklivka! 😉
Ale tohle je v podstate dobra vyzva. Otukavam si to raw a reknu ti, ze proste citim, ze neni na skodu najit i jine cesty. Ta koketerie s tim raw tu je, ale na druhou stranu nevim jestli se to zvrhne, ze jo...takze tohle bych mohla zkusit jako dobrou ocistu. To predevsim. Takze nemuzu predem rict, ze vydrzim tedy celou dobu /to fakt nevim jak budu davat/,ale mohu se pokusit a urcite vidim, ze mas dobre naslapnuto, takze jestli se pridaji i holky z pustů tak by to mohlo vytvorit dobrou energii! 😵

macik
autor
10. únor 2009

já vím, jsem stihla tu tvoji fotku, to byl fakt masakr...ale zas je dobrý, že tvoje tělo reaguje tak, že když je něco špatně, tak se to vyhodí na kůži.....mnohem horší je, když se něco skrytě kazí vevnitř a člověk nemá tušení..jen se třeba trochu hůř cítí, ale ty příznaky jsou blbě definovatelné, tak má pocit, že jen hypochondří...ne, že bych si takové akné přála, ale je to tak nějak jednoznačnější..

tannawe
10. únor 2009

jasne, chapu jak to myslis....no manzel videl jak koukam na video s tim týpkem jak to nazval a uz to jede 😀 Jejda to je tedy legrace... 😎

macik
autor
10. únor 2009

žárlí? 😀 ....můj žárlí vždycky jen ze srandy, ale lepší než nějakej hysterickej blázen...i když tvůj manža musí být na obdiv jiných chlapů zvyklej...ale asi je pak zas něco jinýho, když někoho obdivuješ ty...ten Matt Monarch právě chodí s mou oblíbenkyní Angelou...

tannawe
10. únor 2009

jo jo...jsem si rikala,ze spolu asi chodi. Ale muz jak vidi kudrnatyho a nosatyho tmavyho týpka tak je zle... 😀 no uvidime jak se postavi k dalsimu experimetu 😲

tannawe
10. únor 2009

a taky jsem si rikala jak oba vypadaj tak jiskrně nebo jak to nazvat 😕 cool

macik
autor
10. únor 2009

mívá nějakej problém s tvým stravováním? mýmu manžovi je to šumák, on ví, že já o stravě hodně čtu a že von vo tom ví prd, tak mě nechává svému osudu 🙂

tannawe
10. únor 2009

no me ne...uz zasadotvorku docela resil,páč jeho mamka zeleninu jakoze porkem posypat čínu vis jak. Pak ale uznal,ze tiö ma neco do sebe. jinak me moc neresi,horsi by asi bylo kdybych to tlacila jemu, coz teda nemam v planu 😉 ale rikala jsem mu...hele tatarak je raw tak do toho s tebou jeste pujdu no a tvaril se jak kdyz spolk pavouka. Tuhle jsem tady mela cocodrink a blééé co to pijes 😀

macik
autor
10. únor 2009

můj manža docela rád jí zeleninové saláty a když mu ráno umíchám green smoothie, tak to do sebe docela ochotně kopne..no a následně chce kávu 😝 ....ale říkám si, že nejlíp nalákám, když na mě uvidí výsledky, ví, jak jsem teď zdechlá a nevýkonná a když uvidí posun,tak ho to určitě taky nakopne...teda doufám 😀

tannawe
10. únor 2009

Jako manzel taky ma ted jiny pristup, salaty atd. to na nej zabere obzvlast s nejakou dobrou zalivkou. To on neznal z domova. Ale proste on je takovej typ "itala" proste hrozne rad "žere" a priznava to. Taky jak proste dobre varim tak nam "otka troška ztučněl" jak říkává. /už asi fakt začnu psát s diakritikou 😉 /
Ale na tyhle experimenty on neni, to vidim. Jinak muzu ti rict, ze proste ma to neco fakt do sebe, treba ten džuspust bude k něčemu u mě dobrý /ještě se musím kouknout na to mě/mně 😀 /

emamamamu
10. únor 2009

ja bych o toho hned sla..ale v mem stavu to asi nepujde..

tannawe
10. únor 2009

emi ty v tvem stavu koukej poradne ladovat at mas čtyřkiláče 😉

emamamamu
10. únor 2009

😀 no nejak porad resim, co jim..ne kvuli pribirani, ale mam pocit, ze tomu decku nedavam vubec nic..nastesti miluju ovoce a zeleninu, tak snad to staci....
ale s tema dzusama jste me nalakaly..😀 pockate do zari?😀

tannawe
10. únor 2009

emi to budes zase kojit vis kočko 😀 a laduj pekne ovoce a zeleninu tak to ma byt 🙂 😵

emamamamu
10. únor 2009

me porad vsichni strasi ze tohle nemuzu, tamto nemuzu..dosla jsem tak daleko, ze is myslim, ze zelenila a ovoce z obchodu jsou stejne jedovate a napichane nejakyma hnusama...premyslim, ze zacnu neco pestovat na zahrade 😲

macik
autor
10. únor 2009

ema-už pár týdnů sháním zahradu 😀 ..nechci pěstovat vše, ale těším se....neboj v září hodíme další kolo 😉

tannawe
10. únor 2009

maciku budeme pak šérovat nejaky ty recepty?? Ja jich par mam z knizky Přepněte na zdravé jídlo! takze to by slo...ale asi mi taky brzy dojde inspirace, zas aby to bylo nejak vyvazene nebo jak to vlastne je? 😲
Mhd tady krouzi esli zas nesmiruju "toho nosatyho zida" 😀 pockej az vytahnu nasi starou masinu /jeste ze deti dzusiky milujou, budu to svadet na ne 😎 - vzdyt malej chtel dzusicek/ 😉

macik
autor
10. únor 2009

já na recepty prdím-prostě kouknu do ledničky a buď se řídím chutí nebo stádiem rozkladu příslušného zelvoce 🙂 ..dnešní ranní smoothie bylo zbyteček ananasu, š´táva z mandarinky, šťáva z grepu, dvě jabka a hrst špenátu...mňamky...ale na džus tam bylo moc pevného, no...

macik
autor
10. únor 2009

jinak teda věřím tomu, že mixovat zelovoc se moc nemá a že nejlépe max tři indgredience, ale občasný ovocný karneval musí být....a jabka dám i s jakoukoliv zeleninou..někdy nemám chu´t třeba na řepu, ale přidám jabko a je to mňam

tannawe
10. únor 2009

ty jo...tak to ja jsem nejaka ulitla co? Ja kouknu do ty Gillian a neco z toho si zkusim udelat jako pokusny! 😉
Ja si jednou odstavnila holou repu s mrkvi a tedy ten efekt byl fakt mega nastrel a skoro jsem nedobehla na wecko 😀

macik
autor
10. únor 2009

já zas odšťavila čerstvou řepu-bio...a točila se mi z toho šíleně hlava-ale bylo toho přes půl litru, tak proto, řepa je hoodně čistící