Gynekolog nebo gynekoložka. Kdo je lepší?

zziny
19. čer 2006

Ahoj holky, zajímalo by mě, jaký máte názor a hlavně zkušenosti s tím, kdo je lepší -jestli gynekolog nebo gynekoložka. Vím že je to hlavně o lidech, ale přeci jen.... 🙂
Jsem teď v 30tt a už mě začíná ta moje "MUDr." trochu rozčilovat - je to starší paní a připadá mě, že si stále myslí, že je to ona je ta obrovská autorita (jak za starých časů) a já jako pacient musím na slovo poslouchat. Mám možnost přejít k mladšímu, ale nějak se mě do toho nechce právě proto, že je to chlap. 🙂

anta
26. lis 2007

Holky, já tedy mám také zážitek s gynekoložkou, to byla teda slušná důra, v 18 letech mi řekla, že stejně nikdy nebudu moci mít děti, jak tak na mě kouká!! Pro mě to byl dost traumatizující zážitek 😖 Kvůli tomu se mi dokonce i zdálo, že jsem 2x porodila mrtvé děti, takže si to představte. 😢 Pak jí ale vystřídal pan doktor - starší pán, byl velice ochotný, vysvětloval mi, co se mnou bude provádět a byl citlivý. Pak jsem se odstěhovala a jsem vedena zase u pana doktora, také je to starší pán a je velmi šikovný, takže já mám na gynekoložky trochu jiný náhled, vlastně dost tragický, přijde mi, že nejsou tak citlivé jako muži - gynekologové, nevím

miny44
23. srp 2010

Ahoj je mi 13 a měsíčky jsem dostala asi před pul rokem ve škole jsme se bavily o tom žě každá dívka by měla jít v 15 letech na prohlídku ke gynekologovy. Jenže ja mám s toho panický strach ☹ a navíc nevím jestlijít ke gynekologovi ne gynekoložce. Holky ze třídy říkají že gynekolog je lepší, protože má víc praxe ale ja bych radši šla ke gynekoložce, protože bych se tolik nestyděla jako u chlapa a nebylo by mi to tak nepříjemné. Prosím porad´te co mám dělat. ☹

rurunka
21. říj 2010

Ahoj holky. Tak i já přidám svou zkušenost. Když jsem poprvé šla na gyndu, tak jsem chtěla k doktorce, o chlapovi jsem nechtěla ani slyšet. Ta představa, že by se mi nějaký cizí chlap díval na ... a měla jsem za ním codit s problémama, pro mě byla nepředstavitelná. A tak jsem asi 3 roky chodila k doktorce do vedlejšího města. Byla to starší paní, velmi příjemná a když jsem chtěla jen HA tak bylo vše v poho. Za ty 3 roky jsem taky prý neměla žádné zdrav. problémy. Potom jsem se odstěhovala za přítelem velmi daleko a nemohla za doktorkou dojiždět. Asi 3/4 roku jsem to s práškama nějak uhrávala, že mi je někdo napsal, ale pak už to nešlo, tak jsem hledala náhradu. Bohužel doktorku jsem nenašla, tak jsem začala chodit k chlapovi a musím přiznat, že jak jsem myslela, že u té doktorky bylo vše v poho, tak asi nebylo. Nejen, že asi vyšetření nebylo důkladné, ale i chování bylo a je u toho doktora mnohem lepší a o prostředí ani nemluvím. Pokud bych teď musela měnit doktora, asi bych šla spíše za mužem. Podle mých zkušeností jsou citlivější a důkladnější.

kacerka
29. říj 2010

Srovnání nemám, ale neumím si představit jít k ženský 😅 Jsem u svého třetího dr.-muže, prvního jsem změnila kvůli změně bydliště - byl velice milý a při vyšetření opatrný a jemný. S druhým už jsem tak dobrou zkušenost neměla - vyšetření mě často bolelo a nebyl moc lidský ani v takovém tom přístupu doktor - pacient, dost neosobní a neetický. Mé působení vyvrcholilo v okamžiku, kdy jsem zjistila, že mi nasadil hormonální léčbu na pravidelnost cyklu, která u mě měla antikoncepční účinky (o tom jsem ale nevěděla), přitom věděl, že chci otěhotnět - no a vrcholem byla provokačka na vyvolání MS, když už jsem vlastně byla těhotná. Tak jsem jako čerstvá těhule přešla k pánovi před důchodem a s ním jsem opět spokojená, už si u něj procházím druhým těhotenstvím a mám s ním jen ty nejlepší zkušenosti 😉 Nikdy jsem neměla pocit, že by šlo gynekologovi o víc než o řádnou prohlídku 😅

jitulisek
30. říj 2010

Ahoj, tak já už od patnácti chodím chodím k doktorovi. 🙂 Je to fajn chlap, takový ten typ, kterému se nebojíte říct, že máte nějaký problém a můžete se mu normálně vypovídat. Při vyšetřování ho skoro necítím. Je opravdu jemný. oproti tomu, když jsem byla v porodnici a tam mě na příjmu vyšetřovala doktorka,tak jsem myslela,že mi chce ty prsty strčit asi až do žaludku. Bolelo to jak pes a navíc byla nepříjemná. Myslím si ale, že na pohlaví nezáleží. Spíš na povaze člověka,ale já jsem spíš pro chlapa.