Gynekolog nebo gynekoložka. Kdo je lepší?

zziny
19. čer 2006

Ahoj holky, zajímalo by mě, jaký máte názor a hlavně zkušenosti s tím, kdo je lepší -jestli gynekolog nebo gynekoložka. Vím že je to hlavně o lidech, ale přeci jen.... 🙂
Jsem teď v 30tt a už mě začíná ta moje "MUDr." trochu rozčilovat - je to starší paní a připadá mě, že si stále myslí, že je to ona je ta obrovská autorita (jak za starých časů) a já jako pacient musím na slovo poslouchat. Mám možnost přejít k mladšímu, ale nějak se mě do toho nechce právě proto, že je to chlap. 🙂

bambulik
19. čer 2006

Určitě to není o tom, jestli je to chlap nebo ženská, ale o přístupu k pacientovi. Já chodím k doktorovi před důchodem a on si má přijít na 8 hodin do práce, ale přijde až v 10 hodin, ale i tak jsem schopná na n+ěj čekat, protože je to fakt odborník a zachránil x těhotenství. Lidé k němu chodí jako za rodinným přítelem a je pravda, že vždy pomohl. A měnit ho nehodlám, i přesto že musím čekat strašně dlouho v čekárně.

zziny
autor
19. čer 2006

Je to asi o zvyku, nemám totiž žádné srovnání. Ta gynekoložka je moje první a zatím poslední. Pořád mám pocit- i když je to naprostá hloupost- že muž gynekolog, se na tebe nedívá jen jako na pacientku. Je to spíš asi nějaký psychický blok. 😖

bambulik
19. čer 2006

To si nemyslím. Víš kolik mu jich projde denně pod rukou? Já jsem třeba účetní a on je gynekolog, zaměstnání jako každé jiné. Kvůli tomu čekání jsem od něj chtěla xkrát odejít, i ostatní pacientky, ale vždy se rychle vraceli, protože je to fakt odborník na pravém místě.

zziny
autor
19. čer 2006

To si právě taky říkám. Asi to zkusím. Myslím, že první návštěva všechny pochybnosti vyřeší a budu se na to dívat jinak. 😉

mmmk
19. čer 2006

zziny, to zalezi jen na tom doktorovi. Ten muj se na me jako na pacientku diva. (Je mu neco pres 40, ma doma zenu a male deti.) A nikdy by me nenapadlo, ze by se na me dival jinak! Poprve (nekdy v 17) jsem byla u gynekolozky (zenske!!), ze mam naprosto nepravidelny cyklus a co ze by s tim slo delat. A ona me servala na tri doby, ze to je pry prece normalni a ze ona zazraky na pockani nedela a at ji priste neotravuju takovyma kravinama, ze ma na praci dulezitejsi veci. Tak jsem sla ke gynekologovi (chlapovi) a s ten mi dal prvni nejake caje, pak jsem chodila na vyvolavacky... a pak uz jsem chtela HA 😉 Nedam na nej dopustit. Vzdycky se pta, jestli jsem po vsech strankach ok, jestli nemam bolesti nebo nejaky jiny zdravotni problem. 2x rocne mi bere krev na jaterni testy... Ja si neztezuju 🙂

skafandrik
19. čer 2006

Asi to má každý jinak, já zas upřednostňuju jako gynekologa chlapa. Vlastně nemůžu srovnávat, nikdy jsem u gynekoložky nebyla, automaticky jsem la ke gynekologovi a nemůžu proti němu říct ani slovo. Bere mě jako pacientku, vždyť mu jich denně projde pod rukama mraky. Zárveň je i porodník a operatér, což je taky výhoda. Při vyšetření, ať je jakékoli, si se mnou povídá, pamatuje si, co dělám za školu, vždycky se na ní ptá, tak mu to vyprávím. Nenutí mi hormony, když ví, že je nechci, všechny problémy se snaží řešit i podle mého hlediska. Prostě fajn a neměnila bych.

hata
19. čer 2006

Já srovnání měla a můj názor je,že gynekolog je lepší,pečlivější-nenáladový 😉

miminko
19. čer 2006

já dávám přednost ženský. když mi něco bolí, tak dokáže pochopit jaký to je a tak. dvakrát mě rodil chlap - pokaždý jinej - a slyšela jsem takový průpovídky typu ale notak, to přece nemůže být tak strašná bolest a tak. přijde mi, že ženská doktorka - pokud to není nějaká slepice - je taková víc vnímavější a chápavější. a mě osobně přijde nepříjemný vyprávět chlapovi o mých gynekologických problémech, ale to je asi otázka názoru...

babyna
19. čer 2006

ahojky
tak ja srovnani mam, od svych 17 jsem 3 roky chodila k pani doktorce a pak jsem se zmenou bydliste zmenila i doktorku, vymenila jsem ji za doktora. Musim rict ze jsem 100 % spokojena a doporucuju chlapa. Nekde jsem dokonce slysela nazor ze pani Mudr vi co si muze dovolit a proto vysetreni muzou byt nekdy az bolestive, zato pan mudr je opatrnejsi a tolik si nedovoli. co myslite ?

pavla007
19. čer 2006

pres 10 let mam gynekologa a za nic na svete bych nemenila! Jestli se mu neco stane tak to asi nepreziju :o)
u gynekolozky jsem byla jednou a uz bych to nikdy neudelala, bohuzel musim souhlasit s babynou 😒

aktaka
19. čer 2006

Myslím, že nejde o pohlaví, ale o člověka. Pokud je člověk příjemný a máš z něj pocit, že je to opravdu odborník, je jedno, jestli je to MUDr. nebo MUDra. 🙂

Babyna, já myslím, že je to zase o člověku. Mám doktorku už cca 10 let a nikdy se mi nestalo, že by mě něco bolelo, tlačilo, dřelo nebo já nevím co. Stejně tak můžu říct, že chlap "neví" co a jak a může to být nepříjmené i od něj.

len
19. čer 2006

Je to opravdu jen a jen o lidech... Já chodím k chlapovi a nemůžu si stěžovat. Takže pokud někdo nemá psychický blok, že se před "cizím chlapem" stydí, pak bych opravdu vybírala jen a jen podle odbornosti a přístupu k pacientovi, na pohlaví vůbec nezáleží 🙂

aktaka
19. čer 2006

Jednou jsem byla nucena jít ke gynekolovi, bylo to mimo bydliště a celkem akutní a k němu už by mě nikdo nedostal. O nějakém "příjemném" vyšetření se rozhodně mluvit nedalo. Ale to taky mohlo být jen tím, že jsem nebyla jeho stálá pacientka. 😒

zirafka105
19. čer 2006

Ja si taky myslim, ze je to o lidech. Zacinala jsem u chlapa, protoze u nas ve meste byla jenom jedna gynekolozka, o ktere se pausalne vedelo, ze je to desna cuza... navic mela jeste rodice u nas v baraku, takze k ni fakt nee... Pak jsem presla do Prahy taky k chlapovi, ale on pomerne casto jezdi na naky staze, takze me tam kazdou chvili vysetruje nekdo jinej. A ma tam i moc milou a hodnou doktorku. A vsechno v pohode. Takze fakt zalezi na lidech

holincka
19. čer 2006

To já mám zase lepší zkušenosti s chlapem-gynokologem. Chodila jsem ke staré důchodkyni, která pacientky brala jak na běžícím páse a ani si skoro nevšimla, že už ji tam leží někdo jiný.. Teď chodím do za mladým chlapem 😉 a jsem moc spokojená. 😀 Řeší individuálně každý problém a neháže všechny pacientky do jednoho pytle.

rady
19. čer 2006

Ahoj, já jsem od svých 16 let chodila ke gynekologovi. Vystřídla jsem jich několika a všichni byli v pohodě. Vždycky jsem říkala, že si nedovedu představit chodit k ženské, přišlo mi to divné. Potom jsem se přestěhovala a na doporučení kamarádek začala chodit ke gynekoložce. Nedám na ni dopustit, kam se hrabou všichni chlapi. Líp se mi s ní komunikuje, když mám nějaký intimní problém, tak se mi jí to líp říká. Prostě cítím, že jako ženská mi líp rozumí.

honzina
19. čer 2006

Já chodím k doktorce a musím přiznat, že bych měla asi "problém" jít k chlapovi... nějak si to nedovedu představit... 😅 Ale vím, že se tomu nejspíš nevyhnu, v porodnici je to samej doktor... 😀 Ne, neberu to nijak tragicky, jen jsem teď ráda, že mám doktorku.
To moje sestra začala chodit k doktorovi a zase říká, že by jí bylo "divný" jít na vyšetření k ženské...
Asi to záleží na zvyku... 🙂

parisienne
19. čer 2006

Tak já se taky přidám. Souhlasím s tím, že je to jenom o lidech. Na první vyšetření jsem šla k doktorovi a bylo to strašné (co se týče přístupu, ale i odbornosti). Poté jsem šla do Prahy a začla chodit k jinému doktorovi a z toho mám dobrý pocit. Ale na poslední prohlídku jsem musela k doktorce, která toho mého doktora zastupovala a přestože mě nic nebolelo a byla příjemná, necítila jsem se dobře, což je asi o zvyku. Takže to podle mě není o tom jestli chlap nebo ženská, co se bolestivosti a příjemnosti vyšetření týče, to je vážně jenom o lidech a jejich schopnostech. Ale podle mě může mít pohlaví doktora vliv na to, jak se tam cítíme. Pro mě je přirozenější gynekolog muž, mám nížké sebevědomí a utěšuju se tím, že chlapi nejsou takové drbny a určitě je nebaví srovnávat každou pacientku, nemluvě o tom, že po mnoha letech praxe to už podle mě neřeší. Ale jak znám ženské, tak ty jsou schopný se bavit o všem nekonečně dlouho (tím teda nechci říct, že mám něco proti vám 😅 - v některých oblastech mi ta naše schopnost nekonečného klábosení vyhovuje, ale v této konkrétní oblasti ne)

singid
19. čer 2006

já měla dřív dvě ženský - jedna před důchodem už tomu moc nedala ale byla machr, druhá mladá, která nastoupila po ní a to byl děs, komunikace žádná, po čistém UTZ jsem nedostala div vynadáno, že tam lezu s bolestma, když "ona" tam nic nevidí, za simulanta jsem byla i když jsem si stěžovala na HAK (zvracení, špinění na to mi řekla že jsem asi divná, protože je to nový preparát a nikdy o těhle příznacích v souvislosti s ním neslyšela,...) no děs, ale teď mám chlapa a je super, je mu kolem 40 vše vysvětlí, nabídne více variant a záleží na mě co mi vyhovuje,... je to i porodník a dobrej tak snad u něj budu v dobrých rukou 🙂 a navíc je to fešák, ale pšššt před přítelem 😀 😀 😀

stepankav
20. čer 2006

Musím říct, že mám momentálně nejlepšího doktora, jakého jsem zatím poznala. Sice dovede být docela rozzlobený, když třeby příjdete pozdě, ale jinak je super. Je to starej děda, je mu přes sedmdesát. Připomíná mi toho známého českého sexuologa, nevím teď jméno ☹ .
Před ním jsem měla dokonce velmi špatnou zkušenost, když mi bylo šestnáct, tak se ze mě pan doktor, kterému bylo přes čtyřicet, snažil tahat dost intimní informace o tom jak provozujeme sex s přítelem, zval mě do bazénu, a na víno atd. Byla jsem v šoku, tak jsem tam raději přestala chodit.

zirafka105
20. čer 2006

Stepanko, uff... ten prvni doktor by zaslouzil nakopat... 😠 😠 😠

ene
20. čer 2006

Chodim ke gynekologovi (shodou okolnosti i znamy) - je jediny ve meste, jinak jsou tu jeste asi 3 gynekolozky. Co jsem tak videla a poznala, k nemu chodi nejmene lidi, ale spis mi to prijde take z takoveho "bloku", ze chlap gynekolog tomu nemuze tolik rozumet. Fakt muze 🙂 Ten doktor ma stejnou skolu jako doktorka, doktorka mohla mit problemy s MS, mohla rodit, ale kazda jsme uplne jina a stejne ji jsou takovehle "prakticke znalosti" v praci na nic. Musi vas posuzovat jako individualitu, ne se ridit podle sebe, jak to citila ona.. Opravdu zalezi na tom, jaky je dotycny/a odbornik, nic jineho (krome osobniho pocitu) v tom nemuze rozhodovat. A pokud se bojite toho, ze na vas bude pohlizet jako na zenu a ne pacitentku, tak verte, ze je mu to uplne jedno. Znamy rika, ze mu nesmi prijit manzelka do postele svlecena - musi si ji sam rozbalit a teprve potom to neni prace, ale zabava 😀

pindruska
22. čer 2006

Přidávám se do vaší diskuze. Já jsem nikdy ke gynekologovi nechodila, vždy jen ke gynekoložce. A proč? Asi kvůli tomu, že před gynekologem bych se styděla 😕 .
Teď uvažuji už přes měsíc, že změním gynekoložku, neboť nepoznala, že mám zánět močového měchýře a trubice a tvrdila, že to mám z nervů (měla jsem před státnicemi). Po týdnu, kdy problémy neustávaly, jsem šla k praktickému a ten na to přišel během 5 minut. Tak to mě fakt naštvalo, že gynekoložka ještě ze mě dělala simulantku...
Takže teďko hledám nějakou dobrou gynekoložku. Jsem z Kladna, ale Praha by mi také nevadila. Holky, nemáte nějaký tip? Když tak písněte do IP. Děkuji.

yenn
22. čer 2006

Stepanko, to je normalne na odebrani licence 😠

katwind
30. črc 2006

Holky, mám doktora a nedám na něj dopustit, je prostě bezvadnej! Moc milej, povídá si se mnou, jemnej... fakt se k němu vůbec nebojím chodit.

jefima
30. črc 2006

Pridavam se k tem, ktere maji doktora. Driv jsem mela doktorku, ale nebyla jsem s ni moc spokojena, sice jsem ji moc nepotrebovala, jen na prasky, ale i to stacilo, kazdy vysetreni nebylo prijemny (nerikam ze ted ano), ale chlap je opravdu vic "jemnejsi a citlivejsi" nez zenska. Vic povida co dela a co bude delat. Je fakt, ze se pokazdy stydim, ale nemenila bych.

lanka
31. črc 2006

I já se přidávám na stranu těch co preferují gynekologa. Dlouhé roky jsem měla gynekoložku a nemohla si představit že bych měla chodit ke chlapovi a pak jsem na gynekologické pohotovosti potkala doktora a neměla jsem na výběr.
Tenkrát mi nechal vizitku s adresou jeho ordinace (na pohotovosti v nemocnici slouží jen doplňkově - občas). Vzhledem k mým problémům a jeho kvalifikaci jsem k němu přešla přestože jsem z toho zezačátku nebyla tak úplně nadšená - a po tom třičtvrtě roce (asi 10 návštěv) mohu říct že žádné vyšetření a odebírání vzorků nebylo tak nepříjemné jako u mojí bývalé Dr. Navíc mně nikdy nenechal na koze ležet víc než nezbytně nutnou dobu. To Dr. mně vždy hnala už nahoru a teprve pak se zvedla a šla si mýt ruce. Stejně tak návštěva sestřičky uprostřed vyšetření s jinýma záležitostma byla běžnou věcí.
Pevně však věřím tomu že je to opravdu o lidech. Takže jestli se ti něco na Dr. nelíbí ať už je to ženská nebo chlap - chce to změnu.

kristi
31. črc 2006

take mam doktora a nemuzu si ho vynachvalit 😀

jitkao
31. črc 2006

souhlas, chlap - gynekolog je lepší. Jemnější a citlivější. Přestěhovala jsem se a to mě přinutilo si změnit doktora. Nynější doktorka má sice lépe vybavenou ordinaci, ale přístup je horší.

herminka
31. črc 2006

Souhlasím s tím, že záleží na tom, jaký je kdo odborník, i když si myslím, že žena, která prožila MS bolesti, rodila apod. "ví víc" a možná se může lépe vcítit (což ovšem může i empatický doktor). Chodím ke gynekologovi (u nás ve městě nejsou ženy-gynekoložky, jen samí muži), a přestože jsem stydlivá, beru to jako jeho profesi a nikdy mě nenapadlo, že by se na mě mohl dívat nejen jako na pacientku, ale i jako na ženu. Nemám problém s ním mluvit o intimních problémech a vyšetřuje velice jemně a citlivě - ani při první prohlídce to nebolelo. Ale je mi to opravdu jedno - žena, nebo muž, hlavně když nic nezanedbá 😉