Gynekolog porodník v Brně - koho doporučíte?

zivotjerozpravka
8. lis 2018

Ahojte zeny. Kto kde nedavno rodil v Brne? Chodim na kontroly v Bratislave, ale uz by som chcela zmenit gynekologa, lebo planujem rodit v Brne a byvam v Cesku. Prosim vas poradte dobru gynekologicku v Brne, ktora by neskor viedla aj porod. Tiez vas prosim, podelte sa svojmi skusenostami s porodnymi asistentkami v Brne. Vopred dakujem

marcelamor
9. lis 2018

@zivotjerozpravka Ahoj. Ja som síce ešte nerodila, budem v marci, ale ak možem odporúčiť, gynekológa mám v Heliose https://www.sanatoriumhelios.cz/gynekologie-a-t.... Keďže som sa sem prisťahovala, išla som tam tiež na odporúčenie známej zdravotnej sestry a som spokojná. Rodiť plánujem na Obilnom trhu (síce je to stará nemocnica, kde je malá šanca, že sa ti podarí dostať na nadštandard a na bežnej izbe je až 5 mamičiek, pre mňa je doležité, že podporujú bonding a je to ozaj dobrá porodnica). Ak plánuješ dulu pri porode prípadne akékoľvek iné poradenstvo, odporúčam Majku Staňkovú (http://www.centrum-majka.cz/). Má viacero videí na youtube https://www.youtube.com/user/mariastankova, tak možeš posúdiť. Idem k nej aj na predporodný kurz.

zivotjerozpravka
autor
12. lis 2018

Dakujem pekne za odpoved a dzim ti paste, nech vsetko dobre dopadne pocas porodu. Ku komu presne chodis v Heliose?

marcelamor
12. lis 2018

Chodila som k MUDr. Fischerovi, ale ten evidentne odisiel (hoci mne na poradni povedal, ze bude na "dovolenke"). Dali ma k MUDr. Filkovej, no nesadla mi ľudsky. Zajtra idem na UTZ tak sa chcem skúsiť na ďalšiu poradňu preobjednať, čítala som dobré recenzie na MUDr. Bílkovú, snáď ma zoberie. A Ďakujem pekne 🙂 V ktorom si mesiaci?

jipe
12. lis 2018

@marcelamor já chodím k Bílkové a jsem spokojená 🙂 Kováčová taky není špatná (zaskakovala, když Bílková marodila), ale Bílková je super

@zivotjerozpravka taky jsem rodila 2x na Obilnáku a spokojenost, oprýskané vybavení je vedlejší, poprvé mi zachránili kojení, podruhé jsem nic nepotřebovala, tak nás nechali být...na všem se tam dá domluvit. Mám jen jednu negativní zkušenost z pohotovosti s dr., ale to může člověk narazit všude na člověka, který nesedne. Ze soukromých PA mi byla sympatická Blanka Čermáková z Agentury Větrník (není až tak moc alternativní jako některé)

zivotjerozpravka
autor
12. lis 2018

@marcelamor uz som v siedmom. Skusim zmenit gynekologa. Dufam, ze ma ceska lekarka zoberie a ze tie papierovacky nebudu trvat mesiac. 100% lekar/ka musi sadnut ludsky.

zivotjerozpravka
autor
12. lis 2018

@jipe takze, podla teba Obilnak je lepsi ako napr. Bohunice? Citala som vela dobrych recenzii o Obilnaku ale pre mna osobne je dolezite aj to prostredie, v ktorom budem rodit. Kamoska rodila tento rok v Bohuniciach a vravela, ze tam aj standardna izba je OK (WC, kupelna nie na chodbe atd.).

jipe
12. lis 2018

@zivotjerozpravka hlavně na Obilnáku je novorozenecká JIP. Kdyby něco, tak z Bohunic ti miminko odvezou. Porodní boxy jsou nové, pěkné, wc, sprcha, pokoje na šestinedělí klasické nemocniční a sociálky na chodbě, ale dá se to přežít

hribek
12. lis 2018

Ja chodim k MUDr. Štachové na Zámečnickou do Maxifema. Pracuje u Milosrdnych bratri v porodnici a do Maxifemy chodi ve stredu po pracovni dobe a pomaha s cizinkama ktery mluvi jen anglicky. Jsou tam jeste 3 doktori, ale sedla mi nejlip doktorka. Rodit budu sice na Obilnaku ale doktorku musim jen vychvalit. Pristup lidskej a snazi se pomoct. Jsem po nekolika zamlklych tehotenstvich a az ona s tim zacala neco delat...

zivotjerozpravka
autor
12. lis 2018

@hribek Dakujem za odpoved a drzim ti prsty, nech vsetko bude fajn.

marcelamor
13. lis 2018

@zivotjerozpravka nemocnica v Bohuniciach je klasická "továreň" pre pacientov. Tiež poznám baby, čo tam rodili a boli spokojné, ale záleží, čo od porodnice očakávaš.

eskal
13. lis 2018

@zivotjerozpravka Taky můžu vřele doporučit MUDr. Štachovou z Maxifemy, jak píše @hribek. Ale tedy jen ji. Já tam měla tu čest ještě s panem doktorem (asi Čík? nevybavuji si přesně), ten byl sice co se vyšetření týče citlivý, ale ne zrovna empatický (kdy mi nevhodně "vyhrožoval" postiženým dítětem po předčasném porodu, no, nakonec jsem ještě přenášela, ale to je zase jiná věc), a ze začátku mě měla na starost MUDr. Morávková, ta byla sice velmi pečlivá, na druhou stranu jsem po jejích vyšetřeních často ještě týden krvácela... Takže paní doktorka Štachová byla opravdový anděl a teď - odstěhovaná na malém městě, kde si člověk gynekologa opravdu nevybere - jen vzpomínám... Rodila jsem u Milosrdných bratří (kde MUDr. Štachová také pracuje), byla jsem tam spokojená, ale asi - stejně jako všude - záleží na směně, s paní doktorkou jsem se tam tehdy zrovna nepotkala...

zivotjerozpravka
autor
13. lis 2018

@marcelamor no to iste len "tovaren pre deti" pocula som o Obilnaku. Pojdem tento tyzden pozriet Obilnak a porodnicu v Breclave. Prekvapilo ma, ze na rozdiel od brnenskych ma status "baby friendly hospital". Od porodnice by som ocakavala predovsetkym nizky pocet cisarskych rezov (samozrejme ak nie su na to vazne dovody), moznost vybrat si polohu a pomoc pri tom a moznost bondingu.

marcelamor
14. lis 2018

@zivotjerozpravka ja som problém nemocníc riešila s dulou. Má za sebou veľa porodov v roznych nemocniciach a sama povedala, že je to o tom, na aký personál človek natrafí. Aj na obilňáku má skúsenosť, kedy lekár nebol zrovna príjemný no zároveň dodala, že takú skúsenosť má asi v každej nemocnici. Keďže to bude moj prvý porod, chcem sa vyhnúť tomu, že ho lekár bude viesť tak, ako to bude jemu vyhovovať, ja neviem posúdiť, čo bude vhodné/nevhodné/nevyhnutné...preto som sa rozhodla pre dulu, nielen ako psychickú podporu, ale hlavne ako človeka, ktorý mi poradí a podá objektívne info.
Tiež sa chystám pozrieť na obilňák, prehliadky robia vždy v nedeľu od 17.00. Asi poznáš stránku hodnotenia nemocníc (https://www.emimino.cz/porodnice/), prípadne ak chceš viac info v skupine Porodnice Brno - Obilní trh https://www.modrykonik.cz/group/6595/?page=2
A ešte k Heliosu, MUDr. Bílková neberie nové pacientky, ja som sa prepísala k MUDr. Jakubovi Texlovi.

hribek
14. lis 2018

@eskal jj p. Dr. Cik je opravdu “kapacita”. Byla sem u nej pri predchozim tehotenstvi i ted. Utz udela s kecama, pri min tehu mi ukazoval plod kterej uz nemel srdicko ani ja ho tam nevidela a on zatrepal brichem a rika jojo tady je srdicko vidite a hned to dal pryc. Za 14dni sem zacala krvacet a plod uz 3tydny mrtvej... takze za me urcite nedoporucuju. Naopak Stachova je vyborna. Nemuzu na ni spatny slovo rict.

@marcelamor ono bohunice i obilnak sou velky porodnice a rodi se tam nejvic deti tak to muze pripadat jako tovarna. Ja mela treba stesti na obilnak vsichni byli skveli. Nemela sem extra pozadavky. Proste sem chtela odrodit a uzit si mimco a to mi bylo doprano. Nikdo mi nic nevnucoval. Na boxu jsem byla s manzelem a jen obcas nekdo dosel zkontrolovat. Prijde mi to ze pokud vylozene neprudis doktory a sestry tak te nechaji v klidu

marcelamor
14. lis 2018

@hribek áno, veď o to ide aj mne, porodiť prirodzene a aby dopriali bonding. Verím, že to tak aj bude, som pozitívne naladená 🙂

zivotjerozpravka
autor
15. lis 2018

@marcelamor dakujem za odkazy. Tiez som prvorodicka. V poslednej dobe vela citam o porodu a v kazdej knihe je napisane, ze najdolezitejsie je, aby sa zena pocas porodu vedela uvolnit. Ak to nedokaze, ovplyvni to svaly maternice, vyvola este vacsie bolesti, skomplikuje porod a urobi ho dlhsim. Verim, ze dobra dula naozaj moze pomoct avsak pre mna by to bol rovnako cudzi clovek ako aj porodne asistentky a lekari. Kedze nemyslim si, ze manzel bude pri porode a ak bude, ze mi dokaze nejak pomoct, uvedomujem si, ze treba sa poriadne pripravit psychicky a fyzicky a spoliehat sa na seba a na to, ze dokazem sustredit sa ked bude treba a lekari a PA ak nepomozu, tak aspon nebudu prekazat a stresovat.

jipe
15. lis 2018

@marcelamor
@zivotjerozpravka na Obilnáku výběr polohy a bonding úplně v pohodě (1. porod po 36 hodinách od prasknutí vody, vyzkoušela jsem kde co a nakonec rodila na stoličce, 2. nabral rychlý spád, tak jsem zůstala ležet na boku, jak jsem byla, nebyl čas na nějaké experimenty)

marcelamor
15. lis 2018

@zivotjerozpravka Úplne chápem, že dulu by si mohla vnímať ako cudziu osobu. Ja som preto bola veľmi rada, že som sa s mojou dulou viackrát stretla už aj pred tehotenstvom a veľmi mi ako človek sadla. Moj manžel pri porode určite bude a pojde aj na kurz so mnou, ale predsalen keďže tu v ČR nie je možnosť si v nemocnici zaplatiť porodníka, ktorý by k porodu prisiel, budem mať vačšiu pohodu, keď okrem muža pri sebe budem mať aj dulu, keďže lekára aj sestru uvidím prvýkrát.

hribek
15. lis 2018

@zivotjerozpravka ono je hlavne dulezity byt v pohode. Ja treba radeji nic nestudovala abych pak nebyla ve stresu ze neco neni podle toho jak to bylo psany na netu nebo knizce. Jako prvorodicka sem nechala vse na porodni asistentce. Doktorku jsem videla dvakrat. Jednou kdyz me prisla zkontrolovat jak to postupuje po vyvolavaci pilulce a pak aby mi pichla epidural. Priste bych to mozna zvladla bez epiduralu. Ale uvidis. Dej na svy pocity a bude to v pohode😉

zivotjerozpravka
autor
21. lis 2018

@hribek chapem. POdla knizky to urcite nebude 🙂 Vravi sa, ze dobra porodna asistentka je ovela dolezitejsia nez doktorka, lebo fakticky ona vedie porod.

zivotjerozpravka
autor
21. lis 2018

@marcelamor aj mne to pride blbe, ze nemozes si vybrat porodnika. Nemala by to byt taka loteria ked zavisis od toho, kto ma dnes sluzbu. Tiez planujem, ze manzel pojde na pripravny kurz ale myslim si, ze patri k muzom, ktori nemaju zaludok na take veci ako pozorovanie porodu. Kedze nic o tom nevie a hlavne ani sa o to nezaujima tak nie som si ista, ako by som reagovala na jeho pritomnost pocas porodu. Vazim si muzov, ktori chcu vidiet svoje babatko ako prvi a dokazu aj pomoct zene aspon pocas prvej doby porodnej. Napriklad, podla svagrinej, moj brat jej velmi pomohol pocas kontrakcii a porodu.

marcelamor
30. lis 2018

@hribek Prosim ta, nemohla by si mi dat kontakt na MUDr. Štachovou? Kolega zháňa pre svoju anglicky hovoriacu ženu gynekologičku 🙂

hribek
30. lis 2018

@marcelamor http://maxifema.cz/kontakt.php je tam jen ve stredu po sve pracovni dobe takze myslim nekdy od 16hod.

marcelamor
30. lis 2018

Áno stránku som našla, ja len či nemáš kontakt priamo na nu. Ďakujem ☺

hribek
30. lis 2018

@marcelamor nene soukromy cislo nedava

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru